امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

روزهای درخشان در انتظار مرد ۳۶۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومانی فوتبال ایران!

#1
Heart 
روزهای درخشان در انتظار مرد ۳۶۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومانی فوتبال ایران! 1
مهدی طارمی عملکرد قابل توجه خود در ریوآوه را در فصل جاری لیگ پرتغال را در تیم قدرتمند پورتو ادامه داد و حالا روز به روز ارزش این بازیکن افزایش پیدا می کند و در آینده می تواند به یکی از تیم های مطرح لیگ هایی قدرتمندتر از پرتغال منتقل شود.

مریم روحی: چه کسی تصور می کرد مهاجم بوشهری پرسپولیس که حتی زمان گلزنی و آقای گلی اعصاب هواداران را خرد می کرد و در نهایت با یک شرایط عجیب و غریب از این تیم جدا شد، روزی مهاجم شماره یک تیم اول پرتغال شود؛ شاید تمام این ها خیریتی بود که خودش از آن صحبت می کرد. هر چه که بود و هست امروز مهدی طارمی از موفق ترین لژیونرهای کشور و قاره به حساب می آید و شاید بتوان او را مرد سال فوتبال ایران نیز نامید.

طارمی با وجود اینکه در سال های پیش حواشی خارج از زمین زیادی داشت و حتی به خاطر از دست دادن آخرین موقعیت گل برابر پرتغال درجام جهانی انتقادات زیادی به او صورت گرفت اما توانست به معنای واقعی به یک فوتبالیست حرفه ای تبدیل شود و حالا بدل شدن به بهترین بازیکن پورتو مزد تمام سخت کوشی اوست.

مهاجم ایرانی فصل گذشته با بدشانسی و در دقایق آخر عنوان آقای گلی را از دست داد اما همه می دانند زدن ۲۱ گل برای تیمی به مانند ریوآوه کار هرمهاجمی نیست. درواقع درخشش طارمی در پورتو و البته عملکرد تیم ریوآوه در فصل جاری نشان داد که بازیکن ایرانی تا چه اندازه پیشرفت کرده و چه تاثیری در این دو تیم داشته است.

پورتو طارمی را با قیمت ۵ میلیون یورو از باشگاه ریوآوه خرید اما در آخرین ارزش گذاری سایت ترانسفرمارکت ارزش طارمی به ۱۲ میلیون یورو رسیده در حالی که آخرین قیمت گذاری روی طارمی ۹ میلیون یورو بود!

روزهای درخشان در انتظار مرد ۳۶۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومانی فوتبال ایران! 1

طارمی ۲۸ ساله شاید برای تیم هایی که به دنبال سرمایه گذاری روی بازیکنان جوان و آینده دار هستند گزینه خوبی نباشد اما با توجه به پیشرفت و آمادگی که دارد قطعا چشم بسیاری از تیم های مطرح تر از پورتو را هم خواهد گرفت. نباید از این موضوع چشم پوشی کرد که طارمی این روزها نفر اول تیمی است که سابقه قهرمانی اروپا را داشته و در ۲۰ سال گذشته هم بیشترین قهرمانی لیگ پرتغال را به خود اختصاص داده است؛ یعنی همین امروز هم طارمی در تیم بزرگی بازی می کند. پورتو در رده نوزدهم بهترین تیم های اروپایی قرار دارد و پرافتخارترین تیم پرتغالی نیز محسوب می شود، با درنظر گرفتن این نکات می توان به خوبی به ارزش کار طارمی پی برد.

شرایط مهاجم ایرانی پورتو به شکلی است که انتظار می رود او به مسیر پیشرفت خود ادامه بدهد چرا که هم انگیزه لازم را داد و هم اینکه در چندماه گذشته به خوبی در ترکیب پورتو جا افتاده و تحسین سرجیو کونسسائو را هم به دنبال داشته است. او حتی در مدت کوتاهی توانست در میان هواداران این تیم هم محبوبیت فراوانی به دست آورد تا جایی که آن ها توقع اول فصلشان یعنی خرید مهاجم قوی تر را به دست فراموشی سپردند. قرار گرفتن در موقعیتی که روزی مهاجمانی چون هالک، فالکائو و خامس در آن قرار داشتند کار هربازیکنی نیست و همه این مسائل باعث می شود به آینده مهدی طارمی و حضور در تیمی مطرح تر از پورتو آن هم با دستمزد بالاتر امیدوار کرد.

درخشش طارمی در پورتو در ماه های اخیر بسیار مورد توجه رسانه های پرتغالی قرار گرفته و روزنامه معروف آبولا هم به تعریف و تمجید از مهدی طارمی پرداخت. این نشریه نوشت: طارمی روز به روز بهتر می‌شود و از زمانی که در ترکیب ۱۱ نفره کونسیسائو قرار گرفته باعث پیشرفت پورتو شده است.او به شرایط تعویض احترام می‌گذاشت و اکنون توانسته به یکی از خوب‌های پورتو لقب گیرد.

کونسیسائو سرمربی پورتو هم از عملکرد طارمی رضایت داد. او در اظهار نظر اخیر خود گفت: با لذت تمام به پیشرفت مهدی طارمی نگاه می کنم زیرا این درست بودن تصمیمات من را هم اثبات می کند. البته این دلیلی نیست که من به دنبالش باشم و مهم ترین چیز این است که او بهترین بازی خود را به نمایش می گذارد. طارمی بازیکنی بود که بیشترین دوندگی را در مسابقه قبلی داشت اما این باعث نشد که خطرناک بودن خود و به ثمر رساندن گل را متوقف کند.

ویتور دروازه بان ریوآوه که فصل گذشته هم بازی مهدی طارمی بود در ابتدای فصل به تمجید از طارمی پرداخت و گفت: در جلسات تمرینی رقابت خوبی با طارمی داشتم. او تمام کننده خیلی خوبی است و هنگام خارج کردن دروازه بان از بازی بسیار خونسرد است. بی دلیل نبود که پورتو این بازیکن را جذب کرد. مطمئنم طارمی عملکرد خوبی در پورتو خواهد داشت.طارمی بسیار فروتن و آرام است. او زیاد صحبت نمی‌کند اما قلب بزرگی دارد. این بازیکن روی کار خودش متمرکز است. هرکسی طارمی را نشناسد فکر می‌کند خیلی مغرور است. من هم وقتی اولین بار او را ملاقات کردم این احساس را داشتم ولی این سبک و ویژگی او است.
او هم چنین پیش بینی کرد که طارمی به مرور زمان در پورتو هم خواهد درخشید، اتفاقی که حالا رخ داده است.

روزهای درخشان در انتظار مرد ۳۶۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومانی فوتبال ایران! 1
مهدی طارمی از دریچه آمار

طارمی اکنون در رده ۷۲۱ باارزش ترین بازیکنان جهان قرار داد و در میان بازیکنان ایرانی نیز بعد از سردار آزمون در جایگاه دوم قرار داد. با توجه به درخشش طارمی قطعا این ارزش گذاری در ماه های آینده افزایش می یابد و قیمت او از ۱۲ میلیون هم فراتر خواهد رفت.

او بیست و چهارمین بازیکن گران قیمت لیگ پرتغال و هشتمین بازیکن باارزش پورتو است در حالی که جایگاه پیشین او به ترتیب ۲۷ و ۹ بود. در بین مهاجمان جهان نیز او در رده ۹۷ قرار دارد و پنجاه و نهمین بازیکن با ارزش متولد ۱۹۹۲ است.

مهاجم تیم ملی زمانی که کارش را در سن ۲۲ سالگی در پرسپولیس آغاز کرد فقط ۴۰۰ هزاریورو ارزش داشت اما زمانی که از این تیم جدا شد و به الغرافه رفت ارزشش به یک میلیون و ۷۰۰ هزار یورو رسیده بود البته او در سال پایانی حضورش در پرسپولیس ۲ میلیون یورو ارزش داشت.

طارمی در سن ۲۷ سالگی با ارزش ۲ میلیون و ۵۰ هزار یورو راهی ریوآوه شد و درخش در اروپا همان وعده همیشگی اش را آغاز کرد. او بعد از نیم فصل لیگ پرتغال به یک باره جهش فوق العاده ای را تجربه کرد و در پایان فصل ۱۰ میلیون یورو ارزش داشت یعنی ۶ میلیون یورو بیشتر از اوایل فصل!
روزهای درخشان در انتظار مرد ۳۶۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومانی فوتبال ایران! 1
بسیاری تصور می کردند او برای جاافتادن در تیم پورتو آن هم با تعدد مهاجمان خوب کار سختی پیش رو دارد و چه بسا درخشش در ریوآوه و پیوستن به پورتو او را ارضا کرده باشد اما چنین نشد و این بازیکن روز به روز در زمین درخشان تر ظاهر می شود تا جایی که بدون هیچ اما و اگری بهترین بازیکن پورتو است.

طارمی تاکنون ۱۸ بازی در لیگ پرتغال انجام داده و ۸ گل زده و ۷ پاس گل را به نام خود ثبت کرده که یک آمار درخشان برای بازیکن تازه وارد پورتو محسوب می شود. در مجموع نیز در ۲۷ بازی برای پورتو ۱۲ گل زده و ۹ پاس گل هم داده است.

مهدی طارمی مهاجم ۳۶۰ میلیاردی فوتبال ایران اگر به روند رو به رشد خود ادامه بدهد حتما می توان روزهای درخشان تری را تجربه کند و یک آمار تاریخی را در فوتبال ایران و آسیا ثبت کند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
https://harfeto.timefriend.net/16669037807256
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
https://harfeto.timefriend.net/16669037807256
پاسخ
آگهی


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  واکنش آذری جهرمی به آیتم جنجالی فوتبال برتر
Information محرومیت بی‌سابقه امیر قلعه‌نویی از فوتبال
  تکرار ماجرای فصل گذشته بیرانوند در تیم فوتبال آنتورپ
  فدراسیون فوتبال و اعلام استادیوم های جام جهانی به AFC
  والیبال ایران در انتظار ورود آلکنو و معروف
  فرشید اسماعیلی؛ همانی که انتظار می‌رفت
  فوری: شکایت فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس تایید شد! شایعه نیست
  شکایت فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس؟
  درآمد 250 هزار دلاری در انتظار نمایندگان ایران
  درخواست نویسندگی در بخش فوتبال و سایر ورزش ها و زیرشاخه ها

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان