امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آلوز: نیامده بودم در ایران تفریح کنم

یکی از گلزن‌ترین مهاجمان خارجی تاریخ لیگ برتر از سال‌های حضورش در ایران سخن گفت و ابراز تمایل کرد روزی در ایران مربی‌گری کند.
آلوز: نیامده بودم در ایران تفریح کنم 1
به گزارش ایسنا، ۱۹ سال پیش یک مهاجم برزیلی به ایران آمد و آنقدر خوب بود که به عنوان یکی از گلزن ترین مهاجمان خارجی تاریخ لیگ برتر ایران معرفی شد. آدریانو آلوز، مهاجم پیشین تیم‌های استقلال اهواز، مس کرمان، سایپا، داماش گیلان و ملوان بندرانزلی در ۸ سال حضورش در لیگ برتر ایران بارها نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت و درخشش‌اش، نام او را در تاریخ لیگ برتر به ثبت رساند.

او در سال‌های حضورش در ایران ۴۷ گل برای تیم‌های‌ش به ثمر رساند و پنجمین گلزن خارجی برتر لیگ ایران است. آلوز اکنون ۴۴ ساله است و فعالیت فوتبالی‌اش را در برزیل دنبال می‌کند.

گفت‌وگوی ایسنا با آدریانو آلوز درباره سال‌های حضورش در ایران و شرایط این روزهایش را در ادامه می‌خوانید:

* چگونه به فوتبال ایران آمدید؟

من در آلمان بودم و در سن پائولی بازی می‌کردم و مهرداد ناظمی بازی من را در این تیم دید و از بازی من خوشش آمد. او مرا به ایران آورد. من قراردادم را با سن پائولی به پایان رساندم و به شهرداری زنجان آمدم. من همیشه با خودم فکر می‌کردم که باید در ایران موفق شوم و خداراشکر خیلی موفق شدم. از زنجان به استقلال اهواز رفتم و بعد در مس کرمان، سایپا، داماش و ملوان بازی کردم.

* درباره دوران درخشانت در ایران صحبت کنید.

در استقلال اهواز توانستم گل‌های زیادی به ثمر برسانم و ۴ سالی که در استقلال اهواز بودم توانستم جزو برترین گلزنان باشم و در این تیم خیلی موفق شدم. اعضای آن تیم را خیلی دوست داشتم و دوست دارم دوباره به ایران برگردم و بچه‌ها را ببینم. بازیکنان سایپا، ملوان، پگاه گیلان و مس کرمان را دوست دارم دوباره ببینم. من در ایران دوستان خیلی خوبی مثل علی شادکام پیدا کردم که بسیار هم با او صمیمی هستم.

* تیم سابق‌تان استقلال اهواز هم حال و روز خوشی ندارد.

زمانی که در استقلال اهواز حضور داشتم حدود ۳۰۰ میلیون از آن‌ها طلب داشتم و به مس کرمان رفتم. تا امروز باشگاه استقلال اهواز یک هزار تومنی هم به من نداده است. مدیریت آن‌ها خیلی مشکل دارد و در کارشان موفق نبودند. به همین دلیل کارشان به اینجا کشیده است.

* چه چیزی باعث شد حضور موفقی در ایران داشته باشید.

آن دوران برای من خیلی موفقیت‌آمیز بود چون در کنار من کل تیم هم زحمت می‌کشیدند. من از برزیل به ایران نیامدم که تفریح کنم و دوست داشتم بهترین فوتبالم را نشان دهم و گل بزنم تا تماشاگران خوشحال شوند. خداراشکر که توانستم موفق شوم. من دلم می‌خواست همیشه در بازی‌هایم برنده شوم.
آلوز: نیامده بودم در ایران تفریح کنم 1
* این روزها مشغول چه فعالیتی هستید؟

در کلاس‌های مربی‌گری شرکت کردم و در حال حاضر هم درس می‌دهم. بدنساز هستم و در برزیل کلاس بدنسازی فوتبال برگزار می‌کنم و به ۱۵۰ نفر آموزش می‌دهم. هر روز داریم با بچه‌ها کار فوتبال می‌کنیم تا در آینده فوتبالیست‌های خوبی به دنیا معرفی کنیم. من فوتبال را کنار نگذاشتم و گاهی هم فوتبال بازی می‌کنم و هم کار مربی‌گری می‌کنم و هم بدنساز هستم.

* نظرتان راجع به فوتبالیست‌های ایرانی چیست؟

بازیکنان ایرانی باید خیلی باهوش‌تر باشند و زمانی که به اروپا می‌روند پیشرفت کنند. در ایران علی دایی، علی کریمی و چند بازیکن ایرانی دیگر که به اروپا رفتند پیشرفت داشتند. من در ایران در تیم سایپا با علی دایی کار کردم و بسیار کار او را دوست دارم.

* چه خاطره‌ای از حضورتان در ایران دارید.

من بسیار دلتنگ ایران و مردم این کشور هستم چون همیشه میهمان نواز بودند و وقتی در میان آن‌ها بودم بسیار خوشحال می‌شدم. من غذاهای ایرانی را هم خیلی دوست دارم. قرمه سبزی، جوجه کباب و کوبیده را خیلی دوست دارم و اکثر غذاهای ایرانی خوشمزه هستند. (باخنده)

* صحبت پایانی...

من دوست دارم یک روز دوباره یک نفر مرا به ایران دعوت کند و کاری که انجام می‌دهم این باشد که مربی‌گری کنم. من تجربه زیادی دارم و در اروپا فوتبال بازی کردم. در همه جا بازی کردم و آماده هستم تا مربی‌گری کنم. امیدوارم این اتفاق رخ دهد و بتوانم تجربیاتم را در ایران هم ارائه دهد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
https://harfeto.timefriend.net/16669037807256
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
https://harfeto.timefriend.net/16669037807256
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  خاطره‌بازی با مهاجرانی درباره بازی ایران و فرانسه/ تقابل پلاتینی و ستاره‌های ایران +
  دلیل استعفای نایب رییس بانوان دوچرخه سواری؛ مسوول بودم اما اختیاری نداشتم
  پودولسکی: باعث افتخارم است در بایرن کنار کریمی بودم
  ده بیاسی: در آستانه سرمربیگری ایران بودم اما یکباره همه چیز تغییر کرد
Smile برای قلعه‌نویی زیر و رو زیاد کشیده بودم ؛ اعتراف جنجالی پیشکسوت خبرساز پرسپولیس
  بلاژوویچ: هرگز در زندگی ام اینقدر نترسیده بودم
  تایسون: در رینگ یک نابودگر بودم،اما حالا هیچ‌چیز نیستم
Wink با حکم فیفا می‌توانستم از پرسپولیس امتیاز کم کنم ؛ تا دیروز پسر پرسپولیس بودم حالا غر
  دل‌نوشته حسینی پس از شکست در دربی؛ بدشانس‌ترین آدم روی زمین بودم
  داورزنی: در دو مرحله پاسخگوی سازمان بازرسی بودم/ وظیفه تاج روی دوش من افتاد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان