امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امتیازات: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بغض قلم ❥ .. (نسخه یازدهم)

آرزو داشتم
در روزگارِ دیگری دوستت می‌داشتم
¹ ...
محبوبِ من !
چه شب‌ها بر سرِ بالینِ خیالت تا صبح بیدار ماندم ،
چه لحظه‌هایی که تمامِ غم‌هایِ دلم رویِ کاغذِ سفیدِ واقعیت آنچه هست ، دیکته شد و چه با مزه‌یِ تلخی واقعیتِ دل به دل راه ندارد ، بر سرم آوار شد ، چه توهم هایی زیرِ این آوار ماندند ..
ای‌کاش در روزگارِ دیگری دوستت می‌داشتم !
شاید آن وقت تمامِ انتظارهایِ من به تو ختم می‌شد ..
شاید آن وقت تو را در کنارِ تمامِ واقعیت‌هایم داشتم و سرم را بر رویِ شانه ات تکیه داده و خستگی ام را در نورِ دیدگانت گم می‌کردم ...
شاید آن وقت دلِ فرهادوارِ من ، بر قلهِ کوهِ عشقِ شیرینِ تو ، خانه ای می‌ساخت و همانجا می‌ماند ... تا ابد ! ..

یک => نزارقبانی
بغض قلم ❥ .. (نسخه یازدهم) 115
پاسخ
 سپاس شده توسط מַברִיק ، امیر‌حسین
آگهی
دوستی می گفت: خیلی سال پیش که دانشجو بودم،بعضی از اساتید عادت به حضور و غیاب داشتند.
تعدادی هم برای محکم کاری دو بار این کار را انجام می دادند، ابتدا و انتهای کلاس، که مجبور باشی تمام ساعت را سر کلاس بنشینی.
همرشته ای داشتم که شیفته یکی از دختران هم دوره اش بود،هر وقت این خانم سر کلاس حاضر بود، حتی اگر نصف کلاس غایب بودند، جناب مجنون می گفت: استاد همه حاضرند!
و بالعکس، اگر تنها غایب کلاس این خانم بود ،می گفت:استاد امروز همه غایبند،هیچ کس نیامده!
در اواخر دوران تحصیل، باهم ازدواج کردند و دورادور می شنیدم که بسیار خوب و خوش هستند.
امروز خبردار شدم که آگهی ترحیم بانو را با این مضمون چاپ کرد است:
هیـچ کس زنده نیست…
''همه مُردند''
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
:}
پاسخ
 سپاس شده توسط [ SouL ] ، امیر‌حسین
بغض قلم ❥ .. (نسخه یازدهم) 115
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط امیر‌حسین
بذا همه قضاوتت کنن
مهم اینه ک خودت ، خودتو میشناسی...
Vibe
پاسخ
گاهی باید ادامه‌ی یک شعر ناتمام را
سیر گریه کرد ..
#فریاد_فیروزی
پاسخ
چیزی که یک بار اتفاق می‌افتد
ممکن است دیگر رخ ندهد.
اما چیزی که دو بار رخ می‌دهد
حتما بار سوم هم اتفاق خواهد افتاد.

_پائولو کوئلیو
از کتابِ كيمياگر
پاسخ
آگهی
وقتی آدم جرات خیال پردازی را داشته باشد
معجزه های زیادی رخ می دهد
مشکل این است که مردم هیچوقت
چیزهای غیر ممکن را تصور نمی کنند.

#لویس_کارول
پاسخ
در کشور دانمارک با قطار سفر میکردم. بچه ای بسیار شلوغ میکرد...
خواستم او را آرام کنم به او گفتم اگر آرام باشد برای او شکلات خواهم خرید. آن بچه قبول کرد و آرام شد. قطار به مقصد رسید و من هم خیلی عادی از قطار پیاده شده و راهم را کشیدم و رفتم...

ناگهان پلیس مرا خواند و اعلام نمود شکایتی از شما شده مبنی بر اینکه به این بچه دروغ گفته ای. به او گفته ای شکلات میخرم ولی نخریدی!!
با کمال تعجب بازداشت شدم! در آنجا چند مجرم دیگر بودند مثل دزد و قاچاقچی!! آنها با نظر عجیبی به من می نگریستند که تو دروغ گفته ای آن هم به یک بچه!! به هر حال جریمه شده و شکلات را خریدم و عبارتی بر روی گذرنامه ام ثبت کردند که پاک نمودن آن برایم بسیار گران تمام شد!!

آنها گدای یک بسته شکلات نبودند. آنها نگران بدآموزی بچه شان بودند و اینکه اعتمادش را نسبت به بزرگترها از دست بدهد و فردا اگر پدر و مادرش حرفی به او زدند او باور نکند! اما در کشور ما، گول زدن به عنوان روش تربیتی استفاده می شود.

کتاب: چرا عقب مانده‌ایم
#علی‌_محمد_ایزدی
پاسخ
 سپاس شده توسط DarkLight ، _ƇRAƵƳ_ ، شـــقآیــق
خیلی وقتها خیلی ها را دیر به دیـر می بینیم.
دیر به دیر حرفهایمان را میزنیم،دیر به دیر قربان هم میرویـم.
خلاصه که وقتی به هم‌میرسیـم میفهمیم دیر شده بود انگـار!
اما حرفـی نمیزنیم.
چون از عمق رابطه خیالمان جمع است.
ایـنبار کمی دیر تر شد
دیدارمان.
کمی بیشتر مانده بود 
حرفهایمان...
اینها دلیلـی نبود برای اندازه دوست داشتنمان... همه ی ما از این آدمها داریم.
از این آدمهای واقعی زندگی...
آدمهایی که الکی و تکراری حالتان را میپرسند که آخر آدرس فلان جـا و تلفن فلان دوست را میگیرندو خلاصه دلیل الو گفتنشان خودِخودت نیستی،هم هستند.

اما من عاشق آدمهایی هستم که شاید ماهی یکبار اسمشان روی موبایلت می افتد.
اما وقتی اسمش را روی صفحه ی تلفنـت میبینی،خیالت از زندگی جمع میشود.
آنهایی که عمقشان با تُ معلوم است.
آنهایی که قرار نیست بابت احوال نپرسیدنـها سوال پیچت کنند.
آنهایی که وقتی بعد از هر چند وقت که باشد وقتی میگویی الو
این را نمیشنوی:نباید حالی بپـرسی‌...!؟
آنها میگوینـد:
گفتم حالت را بپرسم...
ناشناس برام بنویس (:

«آن غار تاریکی که از ورود به آن می ترسید، همان گنجی را در خودش پنهان کرده که به دنبالش میگردید.»

کارل گوستاو یونگ
پاسخ
 سپاس شده توسط ⓩⓐⓗⓡⓐ ، _ƇRAƵƳ_ ، شـــقآیــق
‹ زندگی...
نمایشی است
ڪه هیچ تمرینی براے آن وجود ندارد!
پس آواز بخوان...
اشڪ بریز...
بخند...
و باتمام وجود زندگی کن...
قبل از آنکه پرده‌ها فرود آیند
ونمایش تو بدون هیچ تشویقی به پایان برسد
-چارلی‌ چاپلین
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان