امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دلنوشته من ( Aмιя Hσѕѕєιη )

نقل قول: خیلی بحث مهمی هستش در کل ، اگه مسائل دینی رو در نظر نگیریم به نظر من این مشکلات و اتفاقات 3 منشا مهم و اساسی داره : 1.مدرسه 2. خانواده 3.رسانه ها

دقیقا هر سه تاش داره ازبین میره...

نقل قول: الان تو بعضی کشورای اروپایی سن مدرسه رفتن رو دارن میرسونن به 3 سالگی (مثل فرانسه) که بچه ها مفاهیم مهمی مثل زندگی اجتماعی ، مشارکت تو کار های گروهی ، نظم و احترام به قوانین رو از سنین پایین یاد بگیرن
بله چون این زمینه ای میشه برای آینده .. چون بچه 3ساله اگه روش علمی کار بشه بهتره تا تو فضای سنتی خانودش بزرگ بشه .. چون هر خانواده برای خودش یه اخلاق و روشی داره،بعضی ها علمی بعضیا سنتی و کوچه بازاری ... الانم نتیجش تو جامعه دیده میشه!

نقل قول: ولی متاسفانه اینجا مدرسه ها فقط دنبال اینن که ریاضی و فیزیک و شیمی و ... درس هایی که تو آینده عمدتا "به هیچ دردی" نمیخورن رو یاد بدن . واقعا چرا نباید مدرسه های ما روانشناس و پزشک داشته باشه ؟ خب اگه بچه ها بیماری های جسمی و بعضا جنسی داشته باشن نباید برطرف بشه؟
بدرد میخوره همچنین در آینده برای کسایی که هدفشون پزشکی و شاخه های تجربی باشه و واقعا بخوان به جایی برسن و کسی که شیمی نخونده چطور میخواد دارو بنویسه؟چطور میخواد دارو بسازه؟ کسی که ریاضی و فیزیک نخونه چطور میخواد با دستگاه ها کار کنه و یا عمل جراحی انجام بده؟ (اینا حالا درباره رشته پزشکی گغتم) .. این درس ها بیشتر برای رشته های نظری کاربرد داره!

ببین دوست من روانشناس داریم! مشاورهای ما روانشناس های ما هستن! اکثرا همه اینها چند ترمی رو روانشناسی رو پاس کردن یعنی تواناییش رو دارن که یه دانش آموز مدرسه ای رو از لحاظ روحی آروم کنن .. مشکلی داشتن میتونن به پزشک مراجعه کنن! اکثرا پزشک ها ترجیح میدن برای خودشون مطب بزنن و جور دیگه پول در بیارن!

مطمئن باش اگه ما بتونیم دو دستی به اسلامی که خودمون درک کردیم و خودمون از قرآن فهمیدیم {نه قران و دینی که از سایر انسان ها(که اسم نمیبرم) گرفتیم} عمل کنیم بیمار جنسی نخواهیم ..

نقل قول: در مورد خانواده هم باید بگم که بیشتر خانواده ها از اینکه توضیحات مهمی درباره ی مسائل جنسی به بچه هاشون بدن میترسن و فرارین !
اینارو مدرسه بیشتر باید روش کار کنه چون اینجوری بهتره .. بچه ها هم بعضیا خجالت میکشن در چنین مواردی صحبت کنن .. بیشتر سعی میکنن با دوستان صحبت کنن به بی راهه میرن .. به نظر خودم مدرسه بیشتر اطلاعات بده بهتره!
چون همه خانواده ها اطلاعات بالایی ندارند!

نقل قول: خب بچه ی بیچاره هم میترسه سوال کنه و برای پاسخ سوالاش میره دنبال راه های انحرافی. حالا آیا واقعا صحبت کردن راجب اینجور مسائل خلاف عفت و غیرته؟
چرا ترس؟
اینترنت و سایت های معتبر .. کتاب های علمی و... و...
تو مسجاد حلقات صالحین بر گزار میشد بعد سر گروه ما چند سال از ما بزرگتر بود! همچی درباره مسائل جنسی و... بهمون میگفت آگاهمون میکرد .. یکی از روش هاش اینه!
صحبت برای درباره اطلاعات چنین چیزی نیست ولی بخوای برای افکار شوم و... بله هست!

البته از اسم های علمیش استفاده بشه با ادبانه تره و باعث میشه نظر سایرین دربارش تغییر نکنه!

نقل قول: رسانه های ما هم که به طور کلی صحبت درباره اینطور مسائل رو از برنامه هاش حذف کرده و حتی به گرگ ماده هم رحم نمیکنه! ماهواره و اینترنت هم که چیزی راجبش نگیم بهتره ...!
خخخ در این مورد چیزی نمیگم ولی قبلا شبکه سلامت یه چیزایی نشون میداد!
پاسخ
آگهی
(28-04-2018، 15:52)Aмιя Hσѕѕєιη نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نقل قول: خیلی بحث مهمی هستش در کل ، اگه مسائل دینی رو در نظر نگیریم به نظر من این مشکلات و اتفاقات 3 منشا مهم و اساسی داره : 1.مدرسه 2. خانواده 3.رسانه ها

دقیقا هر سه تاش داره ازبین میره...

نقل قول: الان تو بعضی کشورای اروپایی سن مدرسه رفتن رو دارن میرسونن به 3 سالگی (مثل فرانسه) که بچه ها مفاهیم مهمی مثل زندگی اجتماعی ، مشارکت تو کار های گروهی ، نظم و احترام به قوانین رو از سنین پایین یاد بگیرن
بله چون این زمینه ای میشه برای آینده .. چون بچه 3ساله اگه روش علمی کار بشه بهتره تا تو فضای سنتی خانودش بزرگ بشه .. چون هر خانواده برای خودش یه اخلاق و روشی داره،بعضی ها علمی بعضیا سنتی و کوچه بازاری ... الانم نتیجش تو جامعه دیده میشه!

نقل قول: ولی متاسفانه اینجا مدرسه ها فقط دنبال اینن که ریاضی و فیزیک و شیمی و ... درس هایی که تو آینده عمدتا "به هیچ دردی" نمیخورن رو یاد بدن . واقعا چرا نباید مدرسه های ما روانشناس و پزشک داشته باشه ؟ خب اگه بچه ها بیماری های جسمی و بعضا جنسی داشته باشن نباید برطرف بشه؟
بدرد میخوره همچنین در آینده برای کسایی که هدفشون پزشکی و شاخه های تجربی باشه و واقعا بخوان به جایی برسن و کسی که شیمی نخونده چطور میخواد دارو بنویسه؟چطور میخواد دارو بسازه؟ کسی که ریاضی و فیزیک نخونه چطور میخواد با دستگاه ها کار کنه و یا عمل جراحی انجام بده؟ (اینا حالا درباره رشته پزشکی گغتم) .. این درس ها بیشتر برای رشته های نظری کاربرد داره!

ببین دوست من روانشناس داریم! مشاورهای ما روانشناس های ما هستن! اکثرا همه اینها چند ترمی رو روانشناسی رو پاس کردن یعنی تواناییش رو دارن که یه دانش آموز مدرسه ای رو از لحاظ روحی آروم کنن .. مشکلی داشتن میتونن به پزشک مراجعه کنن! اکثرا پزشک ها ترجیح میدن برای خودشون مطب بزنن و جور دیگه پول در بیارن!

مطمئن باش اگه ما بتونیم دو دستی به اسلامی که خودمون درک کردیم و خودمون از قرآن فهمیدیم {نه قران و دینی که از سایر انسان ها(که اسم نمیبرم) گرفتیم} عمل کنیم بیمار جنسی نخواهیم ..

نقل قول: در مورد خانواده هم باید بگم که بیشتر خانواده ها از اینکه توضیحات مهمی درباره ی مسائل جنسی به بچه هاشون بدن میترسن و فرارین !
اینارو مدرسه بیشتر باید روش کار کنه چون اینجوری بهتره .. بچه ها هم بعضیا خجالت میکشن در چنین مواردی صحبت کنن .. بیشتر سعی میکنن با دوستان صحبت کنن به بی راهه میرن .. به نظر خودم مدرسه بیشتر اطلاعات بده بهتره!
چون همه خانواده ها اطلاعات بالایی ندارند!

نقل قول: خب بچه ی بیچاره هم میترسه سوال کنه و برای پاسخ سوالاش میره دنبال راه های انحرافی. حالا آیا واقعا صحبت کردن راجب اینجور مسائل خلاف عفت و غیرته؟
چرا ترس؟
اینترنت و سایت های معتبر .. کتاب های علمی و... و...
تو مسجاد حلقات صالحین بر گزار میشد بعد سر گروه ما چند سال از ما بزرگتر بود! همچی درباره مسائل جنسی و... بهمون میگفت آگاهمون میکرد .. یکی از روش هاش اینه!
صحبت برای درباره اطلاعات چنین چیزی نیست ولی بخوای برای افکار شوم و... بله هست!

البته از اسم های علمیش استفاده بشه با ادبانه تره و باعث میشه نظر سایرین دربارش تغییر نکنه!

نقل قول: رسانه های ما هم که به طور کلی صحبت درباره اینطور مسائل رو از برنامه هاش حذف کرده و حتی به گرگ ماده هم رحم نمیکنه! ماهواره و اینترنت هم که چیزی راجبش نگیم بهتره ...!
خخخ در این مورد چیزی نمیگم ولی قبلا شبکه سلامت یه چیزایی نشون میداد!

منظورم از بدرد نخور بودن توی جامعه بود وگرنه درسته کسی که پزشکی و مهندسی میخونه قطعا باید زیست و شیمی و ریاضی و فیزیک  و .. بخونه ولی بهتر نیست کتابایی مثل ( فلسفه اخلاق ) استاد مطهری یا کتابای دیگه بجای درسایی مثل جغرافیا و تاریخ و ... [که واقعا حجم خیلی زیادی دارن] که دانش آموزا صرفا برای گرفتن نمره میخونن تدریس بشه؟

ماهم مشاور داشتیم(فقط تو دبیرستان) که اونم واقعا هیچ کمکی تو اینجور مسائل به ما نکرد
خب به این فکر کن که شاید اون فرد از بیماریش آگاهی نداشته باشه یا شاید هم از درمیون گذاشتنش با خانواده احساس شرم و ترس کنه اونوقت بیماریش به صورت خفته باقی میمونه و در آینده ممکنه حتی مسیر زندگیش رو عوض کنه.

بچه ی 11 ساله چه میدونه سایت معتبر چیه کتاب علمی چیه، ممکنه با چنتا سرچ سر دربیاره از جایی که نباید! مسجاد حلقات صالحین هم من با این سنم نمیدونم چیه چه برسه به بچه !

واقعا اگه مدرسه هامون درست بشن خیلی از مسائل حل میشه
"Don't tell me what I can't do"

گرگها خوب بدانند ، در این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ایل غریب

گر پدر مرد ، تفنگ پدری هست هنوز
پاسخ
نقل قول: منظورم از بدرد نخور بودن توی جامعه بود وگرنه درسته کسی که پزشکی و مهندسی میخونه قطعا باید زیست و شیمی و ریاضی و فیزیک  و .. بخونه ولی بهتر نیست کتابایی مثل ( فلسفه اخلاق ) استاد مطهری یا کتابای دیگه بجای درسایی مثل جغرافیا و تاریخ و ... [که واقعا حجم خیلی زیادی دارن] که دانش آموزا صرفا برای گرفتن نمره میخونن تدریس بشه؟ 

بهتر هست ولی دانش آموزا حوصله چنین درس هایی رو ندارن!
همین منطق و فلسفه که تو رشته انسانی هست رو ب زور پاس میکنن .. دانش آموزا اکثرا دوست دارن چیزای جدید درباره دنیا بدونن درس هایی که حالت نصیحتی و... داره تو ذهن دانش آموز نمیگنجه! بعضیاشونم دوس دارن چنین چیزیو!

نقل قول: ماهم مشاور داشتیم(فقط تو دبیرستان) که اونم واقعا هیچ کمکی تو اینجور مسائل به ما نکرد
خب به این فکر کن که شاید اون فرد از بیماریش آگاهی نداشته باشه یا شاید هم از درمیون گذاشتنش با خانواده احساس شرم و ترس کنه اونوقت بیماریش به صورت خفته باقی میمونه و در آینده ممکنه حتی مسیر زندگیش رو عوض کنه.

ما هم ابتدایی هم راهنمایی و هم دبیرستان داشتیم!
ولی پرورشی ما باسواد تر بود با اون حرف میزدیم!
با خانواده سخته حتی خودمم نمیتونم بگم .. ترسیم ندارم و شرم میکنم واقعا! احساس میکنم یه سری حرمت ها شکسته میشه!
ترجیح میدم با مشاوره یا پرورشی مدرسه صحبت کنم ..
اونم شما باید درخواست میدادید پیگیری میکردید برای پرورشی و مشاوره!

نقل قول: بچه ی 11 ساله چه میدونه سایت معتبر چیه کتاب علمی چیه، ممکنه با چنتا سرچ سر دربیاره از جایی که نباید! مسجاد حلقات صالحین هم من با این سنم نمیدونم چیه چه برسه به بچه !
درباره بچهای سن پایین اره! خانواده نگرانن از اینترانت ملی داخلی ایران استفاده کنن از سیم کارت هایی که اینترنت داخلی میده در اختیار فرزندانشون بزارن و... در کل
 بازم بنظرم مدرسه!
دوست عزیز تو نمیدونی دلیل بر این نیست که بقیه ندونن!
اتفاقا این حلقات صالحین رو بیشتر بچها میرن! کسی که اهل مسجد باشه میدونه!
(اطلاعات دینیتو بالا ببر)!

اگه کسی بخواد بچش راه راست هدایت بشه براش تلاش میکنه .. راه خیلی زیاده!یه اولیا بره مدرسه بگه هر ماه ی کلاس آموزشی برای بچها و اولیا بزارن همونجور که برای ما و اولیای ما قبلا میذاشتن!..

نقل قول: واقعا اگه مدرسه هامون درست بشن خیلی از مسائل حل میشه

این که در راس صحبت ما قرار داره!
پاسخ
ما ایرانی و مسلمان شیعه هستیم،پس اگر اخلاق قرآنی را در میش بگیریم در هیچ کجا باز نمی مانیم

درمورد این قسمت قطعا اونقدر با نام دین کارهای کثیف کردن و دین رو بد جلوه دادن که الان تا اسم دین میاد حجم زیادی از ترس و حتی شاید تنفر فضا رو میگیره

درضمن ما ایرانی ها همه شیعه یا حتی مسلمان نیستیم پس فکر میکنم اگر واژه ی مسلمان شیعه رو حذف میکردید و به جای اخلاق قرانی واژه ی انسانیت رو به کار میبردید خیلی بهتر میشد چون از نظر من بهترین دین انسانیت هست .
پاسخ
 سپاس شده توسط امیر‌حسین
(28-04-2018، 19:36)²σηу نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ما ایرانی و مسلمان شیعه هستیم،پس اگر اخلاق قرآنی را در میش بگیریم در هیچ کجا باز نمی مانیم

درمورد این قسمت قطعا اونقدر با نام دین کارهای کثیف کردن و دین رو بد جلوه دادن که الان تا اسم دین میاد حجم زیادی از ترس و حتی شاید تنفر فضا رو میگیره

درضمن ما ایرانی ها همه شیعه یا حتی مسلمان نیستیم پس فکر میکنم اگر واژه ی مسلمان شیعه رو حذف میکردید و به جای اخلاق قرانی واژه ی انسانیت رو به کار میبردید خیلی بهتر میشد چون از نظر من بهترین دین انسانیت هست .

من درباره اسلام و مذهب رسمی کشور صحبت کردم اگه بخوام تک تک  بگم باید کلی مذهب نام ببرم که!

تو کارایی که خدا گفته رو انجام بدی انسانیتم باهاش میاد!
پاسخ
(28-04-2018، 20:45)Aмιя Hσѕѕєιη نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(28-04-2018، 19:36)²σηу نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من درباره اسلام و مذهب رسمی کشور صحبت کردم اگه بخوام تک تک  بگم باید کلی مذهب نام ببرم که!

اتفاقا منم نگفم همه رو نام ببری گفتم حذفش کن همون واژه ی ایرانی کافیه و همه دین ها رو شامل میشه

درضمن من کسانی رو میشناسم که حتی خدا رو قبول ندارن یا مسلمان نیستن و از منو شما انسانیتشون بیشتره |: بهتون بر نخوره البته دیدم که میگم
پاسخ
آگهی
(28-04-2018، 20:50)²σηу نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(28-04-2018، 20:45)Aмιя Hσѕѕєιη نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اتفاقا منم نگفم همه رو نام ببری گفتم حذفش کن همون واژه ی ایرانی کافیه و همه دین ها رو شامل میشه

درضمن من کسانی رو میشناسم که حتی خدا رو قبول ندارن یا مسلمان نیستن و از منو شما انسانیتشون بیشتره |: بهتون بر نخوره البته دیدم که میگم
من به دین رسمی کشور و مذهب شیعه خطاب کردم :|
چون چنین چیزی تو فرهنگشون هست!
ما نتونستیم چنین برنامه ای رو وارد فرهنگمون کنیم یه حالت زوری انگار داریم انجام میدیم!
پاسخ
Subarrow 
خداوند متعال بیشترین نقطه باور مان است
 بوده برای خودم گله مند شدم از عصبانیت پس از درنگی یافتم بزرگترین مهر جهان هستی را دارد ک در وجود ناچیزمان در برابر خدا باید روح مان را ارتقا بدهیم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
LIFE
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  گلچینی از دلنوشته زندگی(:
  راز موفقیت پسر همسایه، برگرفته از زندگی ( Aмιя Hσѕѕєιη ) !
Heart بازیه دلنوشته( بدو بیا جدیدهههه)
  دهنا پر میشن و مغزا خالی/ دلنوشته من {Aмιя Hσѕѕєιη}
  نَفتکِش یا نَعشکِش؟ [دلنوشته Aмιя Hσѕѕєιη ]
  ☀ دلنوشته های ناب در وصف امام زمان(ع) ☀
  التماس همکاری(دلنوشته Aмιя Hσѕѕєιη)
Sad دلنوشته××بیاااتوبدوبیاتو
  دلنوشته یک دختر 12ساله درباره حجاب
  دلنوشته ...

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان