امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مصاحبه با هماپور اصفهانی

سلام خانوم پور اصهفانی ، خیلی خوشحالم که درخواست مارو برای مصاحبه قبول کردید .
ممنون میشم اول یه بیوگرافی ساده و مختصر بهمون بدید Smile
اسم : هما
فامیل : صفاری پور اصفهانی
متولد 69.12.12
مجرد
کارشناسی ارشد روانشناسی

خانوم پور اصفهانی از کِی و چند سالگی نویسندگی رو شروع کردیدو چی شد که دست به قلم شدید ؟
از بچگی ... شاید حدودا ده سالگی علاقه خاصی به نوشتن داشتم اما نمیدونستم این یه استعداد منحصر ب فرده فکر میکردم همه میتونن بنویسن. به مرور زمان متوجه شدم اینطور نیست برخی از افراد حتی از نوشتن یک انشای کوتاه هم عاجز هستند.

بهترین و بدترین اتفاقی که براتون در رابطه با نویسندگی پیش اومد چی بود ؟
بهترین اتفاق آشنا شدن با سایت نود و هشتیا بود که باعث شد به توانایی هام ایمان بیارم و نواقصم رو بشناسم. بدترین اتفاقات هم باز توی سایت نود و هشتیا برام اتفاق افتاد ک ترجیح میدم در موردشون صحبت نکنم. تعدادشون زیاده ...

مشوق اصلیتون در رابطه با نویسندگی شما ، کی بود ؟
اول برادر بزرگم بود ک بهم نشون داد نویسندگی یک موهبته ک خدا ممکنه به افراد کمی داده باشه و بعد از اون مادرم و دوستام بودن.

به نظر خودتون چند درصد از داستان هاتون به واقعیت نردیکه و به رمان هاتون از 1 تا 20 چه نمره ای میدید ؟
داستان های من از واقعیت خیلی فاصله دارن چون من بیش از انداره آرمان گرا هستم. اما میتونیم اینطور تصور کنیم که ممکنه بر فرض ده درصد توی واقعیت هم اتفاق بیفته. به خودم هفده میدم ...

اگه بخواید فیلمی از داستان رمان هاتون رو بسازید کدوم رو انتخاب میکنید ؟
زیاد به این قضیه فکر کردم ... در درجه اول ذهن خالی رو انتخاب میکنم و بعد از اون توسکارو ...

محبوب ترین شخصیت رمان هاتون از نظر خودتون و خواننده ها کدومه ؟
محبوب ترینشون برای خواننده هام شخصیت مرد رمان قرار نبود هست ... ولی برای خودم همشون به شدت دوست داشتنی هستن.

چند تا از کتاب های شما چاپ شده ؟ امسال تو نمایشگاه کتاب ، کتابی از شما هست ؟
تا به حال چهار کتاب سجاده و صلیب قرار نبود ذهن خالی و شام مهتاب از من منتشر شده و ان شالله تا نمایشگاه سال آینده (95) چند کتاب جدید خواهم داشت.

آیا بعد از تموم شدن رمان هایی ک در حال تایپ هست ، باز هم رمان هاتون رو تو اینترنت میذارید ؟
من چهار سال توی نت فعالیت کردم و رمان هام رو بدون چشمداشت در اختیار مخاطبام قرار دادم. اما الان به نقطه ای رسیدم که دوست دارم آثارم جاودانه بشن و باقی بمونن ... متاسفانه توی فضای مجازی چنین آپشنی رو نداریم و هر رمان هر چقدر هم که خوب باشه بعد از مدتی از یادها میره.

تکلیف رمان های آرامش غربت ، سیگار شکلاتی ، استایل و هدف برتر چی میشه ؟
رمان سیگار شکلاتی الان در دست تایپه ، سعیم بر اینه ک مقدار زیادیش رو بنویسم و بعد شروع کنم به پست گذاشتن. رمان استایل هم بعد از سیگار دوباره شروع میشه ... رمان آرامش غربت جز رمانهایی هست که برای چاپ مینویسم و طی دو سال آینده ان شالله منتشر میشه. هدف برتر رو هم توی برنامه خودم دارم که ادامه بدمش ولی زمان مشخصی برای در نظر ندارم ... هر وقت که بتونم ...
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان