امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امتیازات: 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

xbox 360

مدلی که بطور غیر رسمی به آن Slim می گویند و از امروز عرضه خواهد شد ، 15 % کوچکتر از مدل های قبلی خواهد بود. با اینکه کنسول دوباره طراحی شده ، ولی همچنان به طراحی اولیه خود و اصول آن پایبند است. در طراحی جدید خطوط مورب و دایره شکل جای خود را به خطوطی تیز و شارپ داده اند که حس تازگی و مدرن بودن را القا می کنند. همچنین برخلاف مدل های قبلی و همانند کنسول رقیب ، یعنی PS3 ، از بدنه ای براق و اصطلاحا Glossy بهره میبرد.

در طراحی این مدل نحوه قرار گیری H.D.D تغییر یافته است. اگر کنسول را ایستاده قرار دهید ، در پایین کنسول دریچه ای وجود دارد که با باز کردن آن می توانید به هارد دیسک دسترسی پیدا کرده و آن را با فشار یک انگشت بیرون بیاورید. لازم به یادآوری است که این مدل با یک هارد دیسک 250 GB عرضه خواهد شد و هارد های جدید ، اندازه ای برابر با تقریباً نصف هارد های کنونی را دارند ( به لطف حذف کردن Case های هارد ). همچنین دیگر جایی برای Memory Card های قدیمی در نظر گرقته نشده است.

New XBox 360 Hard Drive

برای روشن و یا خاموش کردن کنسول ، اکنون بجای یک دکمه فشاری و پلاستکی ، یک حسگر لمسی خازنی در اختیار دارید که با یک اشاره کوچک انگشت عمل خواهد کرد. این مسئله درمورد دکمه Eject درایو دستگاه نیز صادق است.

New Xbox 360 - Drive

مجاری هوای تهویه شده در بدنه به گونه ای بهتر طراحی شده و همچین امکان ورود هوای بیشتر را به درون دستگاه می دهد که انتظار می رود بتواند مشکلات سخت افزاری این کنسول را کمتر کند.

تفاوت های سخت افزاری این مدل با مدل های پیشین نیز قابل توجه است :

بورد اصلی دستگاه از Chipset های با اسم رمز Valhalla بهره می برد که Microsoft آنها را با شرکت های همکار یعنی IBM و AMD طراحی کرده. همانگونه که میدانید پیش از این XBox 360 از دو واحد پردازشی جداگانه برای برای CPU ( واحد پردازش مرکزی ) و GPU ( واحد پردازش گرافیکی ) بهره می برد. ولی در طراحی جدید ، این دو پردازشگر در یک واحد پردازشی متمرکز شده اند! شایان ذکر است که این چیپِ ترکیبی ، از تکنولوژی ساخت 45nm بهره میبرد. مصرف کم برق ، تولید گرمای کمتر ، هزینه تولید پایینتر ، و در نهایت ابعاد کوچکتر این مدل را می توان مدیون این چیپ دانست. هنوز درباره تغییرات احتمالی دیگر در بورد اصلی دستگاه و تفاوت عملکرد این چیپ با نمونه های قبلی اطلاعاتی در دسترس نیست و باید صبر کرد و دید که آیا مدل های جدید سریعتر خواهند بود یا خیر.

New XBox 360 - Back

این علاوه بر خروجی HDMI که در نمونه های پیشین نیز وجود داشت ، از یک خروجی صدای Optical یا همان S/PDIF نیز بهره میبرد و دیگر نیازی به خرید مبدل برای اتصال کنسول خود به سینمای خانگی ندارید.

در مدل جدید یک WiFi Adaptor نیز بصورت داخلی در نظر گرفته شده است که از استاندارد 802.11n نیز پشتیبانی می کند که مشکل تعداد زیادی از کاربران را حل می کند.

در این مدل 5 درگاه USB وجود دارد. در مدل های قبلی 3 درگاه وجود داشت. عامل اصلی این افزایش تعداد ، Kinect می باشد و همچنین پشتیبانی دستگاه از Flash Memory ها.

سیستم تهویه نیز به لطف Chip های کم مصرف تر و نیز مجاری هوای بیشتر ، آرام تر و پر بازده تر از سیستم پیشین کار می کند. DVD Drive دستگاه نیز هنگام کار به مراتب سر و صدای کمتری ایجاد می کند.

منبع تغذیه نیز کوچکتر شده و دیگر نمی توان به آن پاره آجر گفت ( ).

این مدل جدید ( Slim ) با قیمت 299 $ جای مدل Elite را گرفت و لازم به ذکر است که مدل های قبلی دیگر تولید نخواهند شد و از این به بعد با 50 $ کاهش قیمت فروخته خواهند شد:

New XBox 360 : 299$ | Elite : 249$ | Arcade : 149$

منبع و کمی نظر شخصی

=======

تحلیل :

از نظر مشکلات سخت افزاری ، من احتمال میدم کلک RRoD رو کندن. چون اصلا این بوردی که اینا ساختن یه چیز دیگه شده. ولی باز هم باید صبر کرد دید نتیجه چی میشه؟!

در ضمن فکرشو کنید که چقدر هزینه تولید رو کم کرده که تونسته با این همه تغییرات بزرگ کوچیک ، هم قیمت با Elite این مدل رو عرضه کنه...

از نظر قیمت گذاری شاید این افت قیمت ها در خارج از ایران درست باشه. ولی خوب اگر MS برای جلوگیری از Hک شدن درایو دستگاه موانع امنیتی در نظر گرفته باشه و با توجه به اینکه درایو کنسول هم تغییر کرده ، این مورد چیزی بعیدی به نظر نمیرسه! ممکنه قیمت مدل های قبلی ( هر چند دست دوم ) بشدت افزایش پیدا کنه. کما اینکه در مورد PSP هم چنین اتفاقی افتاد.

.
پاسخ
 سپاس شده توسط ~SoLTaN~
آگهی
(18-01-2012، 19:15)beh rad نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان بازی .bullyوl.a.nolre. رو بازی کردید.

ال.ای.نویر رو بازی کردم تمومش کردم
من ايکس باکس دارم خيلي ازش راضي هستم.درواقع کنسوله خيلي جالب هست من الان 130 تا بازي از ايکس باکس دارم که همشون خيلي جالب هستن و به نظره من شما هم بخريد کنسولي هست که هر بازي توش مياد.

کينکت دستگاهي هست که اعضايه بدنه شما رو تشخيص ميده و در بازي نشان ميده این کنسول دستگاهه خيلی بزرگي شده اما زياد حال نميده و قبلا بازی هایش گرافیک نداشتند اما الان خیلی گرافیکی شده مثله mass 3. شرکته سوني چند وقت پیش گفت که ما خواستيم کينکت رو Hک کنيم اما نتونستيم.

جديدترين بازي هايي که برايه ايکس باکس خواهد امد: resident evil 6_far cry 3_metro 2033 2_call of duty black ops 2_hitman absolution
راستی این بازی ها از تیر ماه به بازار ایران اراعه میشه تا اسفند ماه اخریش بازی اویل 6 در ماه اسفند میاد

من مخه این کنسول هستم واقعا هر سوال دارین ازمن بپرسین من همه چیزو بلدم
پاسخ
 سپاس شده توسط Ali MuSiC ، kian1375 ، vahid maleki
راستی خبر جدید ایکس باکس جدید به بازاره آمریکا اومد به نامه :Xbox 360 250GB Racing Bundle Smile

این ایکس باکس دیروز یعنی 9 / 3 /91 به بازاره آمریکا اومد

به این ایکس باکس وسایلی اضافه مثله : فرمون بلوتوث و کابله مخصوصه فرمون , هندزفری بلوتوث , 1600 امتیاز برایه وصل شدن به xbox live , ایکس باکس با حجمه 250GB{اندازه ی 600 تا بازی میشه توش ریخت}, بازی جدیده Forza Motorsport 4 , کینکت هم هست

راستی بازیه Forza Motorsport 4 هم با کینکت میشه بازی کرد و جدیدا هم با فرون مخصوصه ایکس باکس میشه بازی کرد

حتما به این سایت سر بزنین مخصوصه ایکس باکس است دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://www.xbox.com

حتما این خبرو به دوستاتون بدید راستی من همون وحید 77 هستم Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط (raha)
سلام اینجا کمک هم درباره می کنید xbox
شكسپير: هميشه به كسي فكر كن كه تو رو دوست دارد، نه كسي كه تو دوستش داري**
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط (raha)
(30-05-2012، 21:48)pouya12 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام اینجا کمک هم درباره می کنید xbox
پ نه پ داداش اینجا تولیدیه ایکس باکس هست

خب هر سوالی داری بپرس من همه ی این چیزا درباره ی ایکس باکس و پلی استیشن 3 و پی اس پی ویتا من میدونم سوالی داشتی از من بپرس
پاسخ
 سپاس شده توسط (raha)
آپدیت جدید xbox اومده.روی بازی kinect star wars هست فقط کافیه بازی رو اجرا کنین بعد خودش میپرسه .اگهyes را بزنین خودش خود به خود آپدیت میشه.Big GrinBig Grin
xbox 360 5
پاسخ
آگهی
یه سوال داشتم.از کجا باید فهمید xboxکپی خور هست یا نیست؟
xbox 360 5
پاسخ
(05-06-2012، 19:37)Arkham Riddler نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه سوال داشتم.از کجا باید فهمید xboxکپی خور هست یا نیست؟
ا ا
میری توی قسمت سیستم بعد حافظه ایکس باکس یه عکس از IL داده که می بینی اونجا اگر هم نبود که هیچی یا اصلا یک بازی کپی بزار روش ببین می خونه یا نه بهترین نرم افزار و جدید تریت ILT+3
ممنون

پاسخ
سلام من هر کاری میکنم ایکس باکسم دسته 2 رو نمیگیرهcrying
دسته رو 100 بار با دستگاه مچ کردم اما نشدAngry
1 رو راحت میگره اما دو رو نه مشکل از دسته هم نیست
چون به عنوان دسته 1 قبولش میکنه .Dodgy
لطفا راهنمایی کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط فرزانم
(09-06-2012، 7:42)123p نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام من هر کاری میکنم ایکس باکسم دسته 2 رو نمیگیرهcrying
دسته رو 100 بار با دستگاه مچ کردم اما نشدAngry
1 رو راحت میگره اما دو رو نه مشکل از دسته هم نیست
چون به عنوان دسته 1 قبولش میکنه .Dodgy
لطفا راهنمایی کنید
دوست عزیز ممکنه بگید دسته بیسیم هستش یا سیم دار

لطفا هرسوالی درمورد ایکس باکس داشتید ازمن بپرسید در خدتمتمSmileIdea
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  تعداد مشترکان سرویس Xbox Game Pass به ۱۰ میلیون نفر رسید
  آپدیت جدید Xbox One گزینه Surprise Me را به کنسول اضافه کرده است
  تاریخ اولین نمایش نسل بعدی Xbox مشخص شد
  ماکروسافت لوگوی جدیدی را برای Xbox Series X ثبت کرده است
  مقایسه XBOX ONE و PS4
  نحوه آپدیت کنسول بازی Xbox 360
  آموزش گام به گام و تصویری تعمیر ماشه دسته ایکس باکس 360 Xbox
  مقایسه کنسول های Xbox One و PS4
  قابلیت پخش موسیقی در پس زمینه Xbox One فعلا در اولویت مایکروسافت نیست
  سومین باندل Xbox One برای پاییز : پیشنهادی معمولی

پرش به انجمن: