نظرسنجی: به نظرشمانتیجه جنگ چه خواهدشد؟
شکست ایالات متحده وفروپاشی درنتیجه هزینه زیادجنگ
شکست ایران وتصرف کشوربه دست بیگانگان
بی نتیجه بودن جنگ وصلح دوطرف
آغازجنگ جهانی
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 3.55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

میدان نبرد:بررسی تخصصی جنگ ایران وآمریکا (تجهیزات)

این جنگ باعث نابودی نسبی ایران و نابودی کامل اسراییل میشه
قدر وقت گر نشناسد دل و کاری نکند بس خجالت که ازاین حاصل ایام برد
پاسخ
آگهی
(12-05-2013، 15:03)military_ir نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خوب من نوشته بالای شمارو اصلا قبول ندارم چون یه سری گفته ها اصلا واقعیت نداشت و اصلا سندی دال بر اینکه ایران دارای به مثال تانک t-90 باشد داراا نیست و اصلا نخواهد بود روسیه به ما اس 300 نداده اونوقت یکی از برترین تانک های دنیارو به ما بده با این همه ماهواره نظامی و زوم کردن تمام دنیا بر روی ما؟
خوب درسته که امریکا از ما هزاران کیلومتر دوره ولی خوب شما مثل اینکه این همه پایگاه امریکا دور ایران رو در نظر نگرفتی یا اعراب رو با این همه تسلیحات مدرن
به نظر شما کشور های غربی و امریکا که اعراب را تا این حد مسلح کرده اند میگذارند تسلیحاتشان بی استفاده بماند؟ به هرحال باید بر علیه یکی استفاده کنند
درست مثل زمان شاه که امریکا مارو انبار تسلیحات غربی کرده بود برای حمله احتمالی در دوران جنگ سرد شوروی که مارو سپر بلا کنه اکنون این استراتژی امریکا در مورد اعراب برای ایران هست اعرابی که از نظر تکنولوژی و تسلیحات از ما جلوهستند
خوب مقایسه نظامی ایران و امریکا واقعا غلطه چرا؟
1- کشور ایران کشوری بوده که همواره در تمام طول تاریخ بعد از هخامنشیان و ساسانیان مورد استعمار و اشغال کشورهای دیگر بوده و دارای پادشاهانی بی لیاقت و بی عرضه بوده است و در جنگ های جهانی مثل 1 و 2 ایران به شدت اسیب دید که بیشتر از نظر نظامی بود به طوری که در جنگ جهانی دوم نیروی هوایی و دریایی ما به کل نابود شد و ناوگانی نداشتیم سپس رضا شاه اومد که شورع به مدرن سازی کرد با خرید تسلیحات غربی که انصافا هم ما الان هرچی تکنولوژی داریم مدیون رضا شاهیم اینو باید قبول کرد ولی خوب ادم مستبد و زورگویی بود سپس محمدرضا شاه اومد که دارای غریزه قدرت طلبی بسیاری بود و طبق گفته خودش ایران همیشه در تمام جنگ ها از نظر نظامی دچار ضعف بوده برای همین شروع به خرید تسلیحات بسیار سنگین غربی کرد درست مثل اعراب
ولی خوب با وقوع انقلاب که اون زمان ایران داشت تازه دوباره بعد جنگ جهانی دوم که تا سال 1342 در اشغال خارجی ها بود سرپا میشد دوباره اوضاع به هم ریخت و دوسال بعد هم جنگ شد که تمام زیر ساخت های ایران نابود شد و تقریبا نیروی نظامی کاملا فروپاشیده که چیز دیگری نداشت که حتی میگفتند در اواخر جنگ تحمیلی ایرانی ها با تفنگ های برنو!!! به جنگ میرفتند
خوب این همه عقب ماندگی مشخص میکنه ایران خیلی از کشور های غربی فعلا فاصله داره
و امیدواریم جبران بشه
بحث بعدی بححث امریکاس که به واسطه دور بودن از مناطق جنگی در جنگ جهانی دوم عملا هیچ اسیبی به زیر ساخت هایش وارد نشد و بعد از جنگ جهانی که همه کشور ها شروع به بازسازی مناطق نابود شده و زیر ساخت کردند امریکا شروع به پیشرفت روز افزون کرد اون هم به واسطه طلاهایی که در جنگ جهانی به دست اورد که به واسطه اون ها پول امریکا یعنی دلار شد پول جهانی که شورع به ساخت بانک جهانی و ... کرد
خوب این ها همه دال بر این میشه که کشور ما از امریکا خیلی عقبه
کشوری که اقتصادی نداشته باشه در زمینه نظامی هم حرفی نمیتونه بزنه چون عملا بودجه ی قابل توجهی نمیتونه برای پروژه های نظامی اش تخصیص بده شما یه نگاه به کشور امریکا و بودجه های سنگین شرکت لاکهید مارتین بندازید متوجه میشید کشور ما فعلا در حال حاظر بهتره وظعیت اقتصادی نا به سامان خودش رو درست کنه سپس به فکر تسلیحات باشه درسته ایران نسبت به سی سال گذشته در تمام زمینه ها پیشرفت فوق العاده زیادی داشته که حیرت بر انگیز هستش و بیشترین میزارن رشد و تولید علم در دنیارو داره و بیشتر شتاب پیشرفت ولی باید گفت این فاصله علمی و اقتصادی و نظامی ما با کشور های اروپایی باید با تلاش خیلی زیاد در سال های متمادی رفع بشه
کشور ما در حال حاظر از نظر نیروی هوایی واقعا حرفی به هیچ عنوان در مقابل ابر قدرت ها ندارد

و کلا مقایسه بین ایران و امریکا اشتباهه
تانک ذ3 خیلی تکنولوژیش در مقابل تانک هایی مثل لکرک چلنجر 2 لئوپارد 2 ابرامرز ام 2 و............ عقبه و تنها به گفته صحبت های سردار از تانک تی -72 روسی بهتر است...

نیروی زمینی ما به انصاف ولی باید گفت قدرتمنده و میتونه در مقابل ابر قدرت ها حرفی برای گفتن داشته باشه
نیروی امریکا که سرامد نیرو های نظامی دنیاس و در تمام زمینه ها پیشرو هست رو نگاه کنید
با اون بودجه سالانشون که برابر کل بودجه 10 سال ایران یا بیشتر میشود
.......

ببخشیدپست هاتون درباره نیروی هوایی ودریایی حذف شدچون فعلانرسیدیم درباره اونهابحث کنیم لطفافقط مطالب گفته شده رودرمقایسه لحاظ کنیدنیروی زمینی

این که تانک تی 90 دراختیارایران هست روهمون میلیتاری گفته که این همه قبولش دارین وطوطی وارحرفاشوتکرارمیکنین خوبه لینک منبعشم گذاشتم شمامیتونیدتانک های تی 90 ایران رودرپادگان های شمال تهران به راحتی مشاهده کنیدکافیه اونجاسربزنیداصلانیازی به سرزدن به اونجانیست توهمون میلیتاری گفته های من صدق شده

درباره ذوالفقار3 این تانک باتانک آبرامز ام 1 مقایسه شددرتاپیکی که گذاشتم وهمانطورکه دیدیدیک سایت معتبرنظامی غیرایرانی این مقایسه راانجام دادودیدیم که اصلاقابل مقایسه نبودن وذوالفقارآبرامزوقورت میداد
زندگۓ سزاۓ کسۓ است که به شکم مادرش لگد مۓ زند
پاسخ
ذوالفقار ابرامرز رو قورت میده؟
عجب!
دوست عزیز اگر ایران تانک تی 90 داره چه نیازی داره تانک ذ 3 رو بسازه که در بهترین حالت از تی 72 بهتر است؟
روس ها به ما سامانه اس 300 نمیدن اونوقت بیان به ما تانک تی 90 بدن؟ شما دیدی مگه؟

تا حالا تو این چندسال که میلیتاری بودم یک بار هم ندیدم در پستی در میلیتاری گفته باشند ایران تی -90 داراس یا خود ایران بگه
اگه شما میگی ایران تی -90 داره و شما دیدی یعنی چیز محرمانه ای نیست پس باید اعلام کنند و کشورهای دیگر هم متوجه بشوند ولی کو؟ خبری نیست؟
میشه اون حرفتون که میگید تو میلیتاری هم هست رو ادرس تایپیکش رو به من بدید؟
پاسخ
 سپاس شده توسط tamoko89
(12-05-2013، 22:41)military_ir نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عجب!
دوست عزیز اگر ایران تانک تی 90 داره چه نیازی داره تانک ذ 3 رو بسازه که در بهترین حالت از تی 72 بهتر است؟
روس ها به ما سامانه اس 300 نمیدن اونوقت بیان به ما تانک تی 90 بدن؟ شما دیدی مگه؟
من یه وبلاگ مسخره بی سروته رو مثل بلک ارمی اصلا قبول ندارم
شما کلا اطلاعاتت محدود شده به اون وبلاگ مسخره که توش فحش ناموس میدن به هم هه!

تا حالا تو این چندسال که میلیتاری بودم یک بار هم ندیدم در پستی در میلیتاری گفته باشند ایران تی -90 داراس یا خود ایران بگه
اگه شما میگی ایران تی -90 داره و شما دیدی یعنی چیز محرمانه ای نیست پس باید اعلام کنند و کشورهای دیگر هم متوجه بشوند ولی کو؟ خبری نیست؟

ذوالفقارآبرامزروقورت میده:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://www.flashkhor.com/forum/showthread.php?tid=34152

به این دلیل نمیسازه که قبل تشدیدتحریم هاقراردادمونتاژ300اراده تی 90 درایران درحال بسته شدن بودکه فقط بیست تاپنجاه تاتحویل داده شدبه نظرمن پنجاه تانیست وایران بیست تاسی تی 90 دراختیارداره هیچ کشوری این تعدادتانک نیاززرهیشو ارضانمیکنه برای همین مجبورشدیم یه تانک دیگه بسازیم
بارآخربه شماتذکرمیدم نظرات دیگران رومسخره نکنیدیادداشته باشیدنادان به سوراخ دیوارهم میخنده واین تاپیک جای این اشخاص نیست
آدرس اون تاپیک توخودمقاله انتهای بررسی تانک تی 90 هست میتونیدبریدنگاه کنیداگه نبودبگیدکه بذارم
پاسخ
(13-05-2013، 8:36)卐WaffenSS卐 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(12-05-2013، 22:41)military_ir نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عجب!

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به این دلیل نمیسازه که قبل تشدیدتحریم هاقراردادمونتاژ300اراده تی 90 درایران درحال بسته شدن بودکه فقط بیست تاپنجاه تاتحویل داده شدبه نظرمن پنجاه تانیست وایران بیست تاسی تی 90 دراختیارداره هیچ کشوری این تعدادتانک نیاززرهیشو ارضانمیکنه برای همین مجبورشدیم یه تانک دیگه بسازیم
بارآخربه شماتذکرمیدم نظرات دیگران رومسخره نکنیدیادداشته باشیدنادان به سوراخ دیوارهم میخنده واین تاپیک جای این اشخاص نیست
آدرس اون تاپیک توخودمقاله انتهای بررسی تانک تی 90 هست میتونیدبریدنگاه کنیداگه نبودبگیدکه بذارم
تشدید؟ شما اصلا میدونی تی 90 کی قراره کاملا عملیاتی بشه که هنوز کاملا عملیاتی نشده به ما دادن؟ تحریم؟ قضیه شفق؟ اس 300 روسی؟ (شما کلا تو هپروتید)مگه موزه برادر من همینطور الکی قرار داد ببند دنیا هم متوجه نشه کسی هم کاری به روسیه نداشته باشع
جالبه میگم ادرس پست که ایران تی 90 داره تو میلیتاری بدین شما ......... حرفی ندارید چون دارید دروغ میگید دروغتونم به زودی در میاد
میگم منبع بده پست خودتو به من میدی؟ که اونم منبعش از یه بلاگ مسخرس که تو نظراتش فحش ناموس میدن به هم
هه هه هه
پاسخ
(13-05-2013، 10:50)military_ir نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(13-05-2013، 8:36)卐WaffenSS卐 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عجب!

تشدید؟:| شما اصلا میدونی تی 90 کی قراره کاملا عملیاتی بشه که هنوز کاملا عملیاتی نشده به ما دادن؟ تحریم؟ قضیه شفق؟ اس 300 روسی؟ مگه موزه برادر من همینطور الکی قرار داد ببند دنیا هم متوجه نشه کسی هم کاری به روسیه نداشته باشع

میگم منبع بده پست خودتو به من میدی؟ که اونم منبعش از یه بلاگ مسخرس که تو نظراتش فحش ناموس میدن به هم
هه هه هه
دفعه بعدیادمیگیریدمودب باشیداخطار
تی 90 کاملاعملیاتی نشده ولی 500 تاازش به کشورهای هندوپاکستان و... فروخته شده قراردادش باایران هم
شماگفتی آدرس تاپیک بده منم اینوگفتم چون قبلاآدرس گذاشتم:
شایدبه عینک نیازپیداکنید
پست خودم منبعش بلک آرمی هست وبلک آرمی منبعش میلیتاری هست
گرچه خودبلک آرمی بسیارپربازدیدهست وردشدنش توسط یک کاربرخرده پای یک سایت دلیل برنامعتبربودنش نمیشه من هم میلیتاریوقبول ندارم اگه اینطوریه البته داشتم هااماازوقتی شمارودیدم ناامیدشدم
ماحرفی درباره ی شفق واس300نزدیم اس300 مشابهش ازچین خریداری شد
دروغ های شماخودآدمم به شک میندازه من مجددچک کردم لینک قبل ازبررسی تانک تی 72 موجودهست

روی این نوشته درداخل پست درپایان بررسی تانک تی90کلیک کنید
لینک منبعی که تاییدمیکندایران صاحب این تانک است
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET
آگهی
در مبحث فناوری وپیشرفتهای نظامی منابع معتبر و غیر معتبر زیاد هستش و دلیل اصلی اون اینه که در این مبحث همیشه کشورهای سازنده سلاح یک یا دو سطح پایین تر از آخرین فناوریهای خودشونو رسانه ای میکنن که همچنان برگ برنده رو در اختیار داشته باشن..
وقتی صحبت از فناوری مدرن سلاحها میشه بحث خیلی تخصصی و پیچیده ای رو میطلبه که مشمول هزینه زمانی و پیگیریهای پیرامونی خودشو داره و شاید از حوصله بحث تو این انجمن خارج چون که سریعا طرفین موضوع حالت دفاعی به خودشون میگیرن و بحث از مسیر خودش خارج میشه..
با توجه به اینکه بین دو ملت ایران و امریکا اختلافات چندان و فاحشی نیست و مشکل اصلی در رابطه با سیاستهای دولتمردان دو طرف هستش شاید بهتر باشه موضوعاتی از قبیل چگونگی دریچه های مذاکره و آشتی دولتمردان دو کشور و رعایت جنبه های سیاسی و اقتصادی و... همچنین طرح پیشنهادات ریشه ای بیان بشه و چگونگی راهبردهای کارساز در جهت نیل به این هدف.
طرح موضوع بهتره که به عهده مدیریت محترم انجمن باشه و به صورت تخصصی و موشکافانه و درحد تحمل انجمن و همچنین بصورت حفظ تعادل در مباحث مطرح شده باشه که کسی موضع نگیره...
با تشکر
هروقت نتونستی کسی رو فراموش کنی بدان هنوز تو در خاطرش هستی!

((افلاطون))
پاسخ
 سپاس شده توسط Son of anarchy
نرود میخ اهنین در سنگ!!!!!!!! تودیگه چجور ادمی هستی ConfusedConfusedConfused
پاسخ
بعد نظامی دو کشور تقریبا مثل هم هستند چرا ؟
چون هر دو خودکفا می باشند
ما توی جنگ به خاطر نداشتن موشک فونیکس f14 چه مشکل ها که نداشتیم
اما امروز امریکا می خواد فونیکس بده می خواد نده ما خودمون موشک ساخت خودمون رو امتحاتن می کنیم

مثل اعراب نیستیم که همواپیمای f5 رو با 50 درصد کاهش کارایی از امریکا بخرند
پاسخ
 سپاس شده توسط 卐WaffenSS卐 ، Son of anarchy
(13-05-2013، 17:38)ARMY نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد نظامی دو کشور تقریبا مثل هم هستند چرا ؟
چون هر دو خودکفا می باشند
ما توی جنگ به خاطر نداشتن موشک فونیکس f14 چه مشکل ها که نداشتیم
اما امروز امریکا می خواد فونیکس بده می خواد نده ما خودمون موشک ساخت خودمون رو امتحاتن می کنیم

مثل اعراب نیستیم که همواپیمای f5 رو با 50 درصد کاهش کارایی از امریکا بخرند

بعد نظامی ما با اونا اصلا شبیه نیست......!
این یک
کجا امریکا میخواد به ما فونیکس بده اصلا حالت خوبه معلوم نیست چی میگی!
اعراب f5 ندارن دوست عزیز Smile
عجب!!!!!!!!!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط Son of anarchy

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  تعداد تانک های ایران چقدر است؟ بهترین تانک ایران کدام است؟
  نداجا چگونه امنیت کاروان‌های تجاری ایران را تامین می‌کند؟ / پیوند ایران، چین و روسیه
  معرفی و بررسی|رزم‌ناو کلاس تیکانداروگو|
  آام‌ایکس-۳۰|تانک اصلی فرانسه در میدان جنگ
  وسپا و نمایش قدرت در میدان جنگ!
  نبرد اوکیناوا
  نبرد اوکیناوا
  بررسی مهمات
  میدان جنگ؛ از جیپ افسانه ای تا هاموی!
  نبرد کرت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان