امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چـرا مـوسیـقـی غـمـگـیـن گـوش مـیدهـیـم؟

پژوهشگران ژاپنی از 44 داوطلب که گروهی اهل موسیقی و گروه دیگر تخصصی در این زمینه نداشتند، خواستند به دو قطعه موسیقی غمگین و شاد گوش کنند.

هر شرکت کننده باید از یک مجموعه کلید واژه برای میزان درک موسیقی و وضعیت احساسی خودش استفاده می کرد.

محققان می گویند بررسی های آنها نشان داد موسیقی غمگین احساسات متضادی را در شرکت کنندگان بر انگیخت چرا که این افراد احساس می کردند موسیقی غمگین باید غم انگیزتر از آن چیزی باشد که احساس می کردند. از سوی دیگر آرامش و احساس نهفته در موسیقی غمگین بیش از حد انتظار آنها بود.

"آی کاواکامی" و همکارانش از دانشگاه هنر توکیو و موسسه علوم مغزی ریکن می گویند در کل موسیقی غمگین، غم را در شنونده القا می کند و غمگینی یک احساس ناخوشایند تلقی می شود.

به گفته این دانش پژوهان اگر موسیقی غمگین در واقع فقط احساسات ناخوشایند را القا کند، انسان نباید به آن گوش کند. موسیقی که غمگین تلقی می شود در واقع احساسات رومانتیک و همچنین احساس غم را القا می کند اما مردم عادی که به طور آکادمیک از این دو جنبه موسیقی غمگین بی اطلاعند به طور ناخودآگاه به این موسیقی گوش سپرده و از آن لذت می برند چرا که احساس و آرامش این موسیقی بر تاثیرات غمگین آن برتری دارد.

نتایج این تحقیقات درنشریه Frontiers in Psychology منتشر شده است.
 سپاس شده توسط شیوا5 ، Azarbayjanliam ، ღSηow Princessღ
آگهی
MAMNOON NEMIDOONESTAMSmile
من که غمگین کوش نمیکنم اصلا
سال هاست شیطان فریاد می زند:
آدم پیدا کنید...سجده خواهم کرد
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
هرچی بیشتر کمتر بهش فکر کنی، دردش کمتر بیشتر میشه
یه پرنده بود که پر زد به شکوفه بود که پژمرد فقط فقط ترانه تو رو یاد من میارهcrying

من عاشق ترانه غمگینمcryingHeart
[sub]p336[/sub]
[sub]ای[/sub][sub] کاش 5 چیز دردنیا نبود :[/sub]

عشق .غرور.دروغ.زندگی.خیانت
فقط اهنگ غمگین Blush
چـرا مـوسیـقـی غـمـگـیـن گـوش مـیدهـیـم؟ 1

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان