امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

فهرست بزرگترین امپراطوری های جهان

روایاتی از کوروش کبیر ...
زمانی کزروس به کورش بزرگ گفت: چرا از غنیمت های جنگی چیزی را برای خود برنمی داری و همه را به سربازانت می‌بخشی؟ کورش گفت: اگر غنیمت های جنگی رانمی بخشیدیم الان دارایی من چقدر بود؟! کزروس عددی را با معیار آن زمان گفت. کورش یکی از سربازانش را صدا زد و گفت برو به مردم بگو کورش برای امری به مقداری پول و طلا نیاز دارد. سرباز در بین مردم جار زد و سخن کورش را به گوش‌شان رسانید. مردم هرچه در توان داشتند برای کورش فرستادند. وقتی که مالهای گرد آوری شده را حساب کردند، از آنچه کزروس انتظار داشت بسیار بیشتر بود. کورش رو به کزروس کرد و گفت: ثروت من اینجاست. اگر آنهارا پیش خود نگه داشته بودم، همیشه باید نگران آنها بودم. زمانی که ثروت در اختیار توست و مردم از آن بی بهره‌اند مثل این می‌ماند که تو نگهبان پولهایی که مبادا کسی آن را ببرد.
A little thought can make all the difference
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET ، A * L * O * N * E b * o * y
آگهی
(24-02-2012، 17:12).ali. نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

روایاتی از کوروش کبیر ...
زمانی کزروس به کورش بزرگ گفت: چرا از غنیمت های جنگی چیزی را برای خود برنمی داری و همه را به سربازانت می‌بخشی؟ کورش گفت: اگر غنیمت های جنگی رانمی بخشیدیم الان دارایی من چقدر بود؟! کزروس عددی را با معیار آن زمان گفت. کورش یکی از سربازانش را صدا زد و گفت برو به مردم بگو کورش برای امری به مقداری پول و طلا نیاز دارد. سرباز در بین مردم جار زد و سخن کورش را به گوش‌شان رسانید. مردم هرچه در توان داشتند برای کورش فرستادند. وقتی که مالهای گرد آوری شده را حساب کردند، از آنچه کزروس انتظار داشت بسیار بیشتر بود. کورش رو به کزروس کرد و گفت: ثروت من اینجاست. اگر آنهارا پیش خود نگه داشته بودم، همیشه باید نگران آنها بودم. زمانی که ثروت در اختیار توست و مردم از آن بی بهره‌اند مثل این می‌ماند که تو نگهبان پولهایی که مبادا کسی آن را ببرد.

روایت نه

داستانی بی منبع برای دلخوشی کودکان
فهرست بزرگترین امپراطوری های جهان 4
پاسخ
 سپاس شده توسط اورمان
نه این که شما یک چیزی میګی مطلب هم میګذاری..... شما ها که تاریخ ایران رو دست نوشته صهیون ها و انګلیسی ها می دونی بی منبع تری..... در ،طل همه ګفت و ګو هایی که با شما و اقای اورمان داشته ایم منعی از شما ندیدیم نه تنها منبع بلکه مدرکی هم ندیدیم. در حالی که ما چندین بار اشاره به کتاب های ګوناګون کرده ایم.
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
منبع نداره
تو بازی های اینترنتی خونده بودم گذاشتم این جا
پاسخ
ولی جناب کامیاب ناراحت نشید ها!

بله منابع رو گفتید، ما هم خوندیم. همشون کتابهایی هستن که افراد متعصبی چون خود شما نوشتن.

می تونین توضیح بدین که این رو تو کدوم کتیبه نوشتن؟ حتماً که نه

من دیگه حرفی ندارم
فهرست بزرگترین امپراطوری های جهان 4
پاسخ
واقعا نمیدونم
چی بگم
اون از صبح
این هم از الان
تاریخ نویسای یونانی و مستند هایی که در باره ی شاهان هخامنشی نشنیدی و ندیدی
و خیلی چیزهای دیگه ....
که میشه بهشون اعتماد کرد و باور کرد
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET ، 1939
آگهی
azarbayjanliam جان شما که خیلی دوست داری بدونی که قضیه این تاریخ باستان ایران چیه برو چند تا کتاب از نشریات مختلف بګیر و همه رو بررسی کن. من خودندم خیلی هاشون رو و مدارک زیادیه م توشون بوده.
تعصب؟؟؟؟ کی به کی میګه.

پاسخ
 سپاس شده توسط .ali.
فرید جان قربون اون شکلو بالت برم من
من سالهاست تاریخ مطالعه میکنم
تا حالا از خودت پرسیدی ما که تو دوران هخامنشیان بزرگترین مقتدر ترین باشکوه ترین امپراتوری دنیا رو داشتیم پس کو آثار این امپراطوری؟
تو برو محل حکومت امپراتوری روم -چین-اینکاها-جنوب شرق آسیا
هزاران هزار آثار تاریخی در نقطه به نقطه این این مناطق میبینی
ولی امپراطوری هخامنشیان چی؟ هیچی فقط یک کاخ نیمه تمام
از همه این امپراطوریها کتابهایی از فیلسوفها پزشکها منجمها معمارها تاریخ نویسهاو... مونده
از امپراطوری مثلا باشکوه هخامنشیان یک برگ کتاب هم وجود نداره
به جز چند تا کتیبه که اونا هم باهم متناقضند
مثلا خشایار نوشته اینجارو من ساختم داریوشم نوشته من ساختم
ما تو این مواردش موندیم اونوقت تو داستان تعریف میکنی؟
این کتابهایی که تو میگی من خوندم اونا هم بیشتر داستان میگن مدرک رو نمی کنن
اگه تو کتابی سراغ داری که ادعاهاش با مدرک هستش لطفا به من هم معرفی کن
فدای تو
پاسخ
 سپاس شده توسط Azarbayjanliam
نقل قول: تا حالا از خودت پرسیدی ما که تو دوران هخامنشیان بزرگترین مقتدر ترین باشکوه ترین امپراتوری دنیا رو داشتیم پس کو آثار این امپراطوری؟
اره. در موردش هم چند تا مستند دیدم که ساخت ایران هم نیست. خیلی کامل و مفید توضیح میده و تاریخشناسان رو به مکان های تاریخی هخامنشیان توی ایران می برن. خیلی مفید بودن.
شهر شما کجاست؟؟؟ اګر تهران هستید خیلی راحت می تونید از خیابان ولیعصر ـ میدان انقلاب این مستند ها رو تهیه کنید. قیمتش هم زیاد نیست حدود ۱۰ تومن. البته این فقط در مورد قابت کردن مکان هایت اریخی مطلق به هخامنشیان است و معرفی اون ها. نام خاصی نداره شایدم داره من ندیدم دانمش رو. فقط می دونم روش بزرګ نوشته موضوع: اثبات وجود میراث هخامنشیان و معرفی ان ها.

غیر از این شما به این مکان های تاریخی که میګم سفر کنید. شوش و شوشتر ، چغالزنبیل در ۴۰ کیلومتری شوش ، اتش کده های کرمان و یزد و چند شهر دیګر(این شهر ها اتش کده زیاد دارن ولی چند تاش حاوی سنګ نوشته هایچ ند هزار ساله و ... است) و پل دختر ، تخته جمشید(که جدیدا خیلی بهتر شده هر بخشی دارای تعداد بیشتری محقق است که همه رو بهتون توضیح میده) و معبد های واقع در اطراف جاده شیراز ، معبد ها و مکان های اطراف شهر سوخته و پل دختر ، چند جا توی اندیمشګ و جاده اندیمشګ اهواز و ..... اګه همه رو با دقت ببینی و از لیدر استفاده کنید خیلی خوبه و مفید .
نقل قول: این کتابهایی که تو میگی من خوندم اونا هم بیشتر داستان میگن مدرک رو نمی کنن
اگه تو کتابی سراغ داری که ادعاهاش با مدرک هستش لطفا به من هم معرفی کن
فدای تو
کدوم ها رو میګی؟؟؟ اندیشه نمیکنم همه رو خونده باشی مخصوصا اون ها که مطلق به نویسنده های خارجی است. چون اګر می خوندی می فهمیدی من از خودم چیزی در نمیارم. این ها خالی بندی نیست(البته اقرار هایی شده)
نقل قول: به جز چند تا کتیبه که اونا هم باهم متناقضند
به قول معروف نوچ
میګم چیزی نخوندی و از نزدیک هم همه رو ندیدی. یک سری هم به موزه شوش و شوشتر و چغالزنبیل و شیراز بزنی بد نیست.
نقل قول: مثلا خشایار نوشته اینجارو من ساختم داریوشم نوشته من ساختم
Big GrinBig Grin از خودت در اوردی یا از اون خیانت کار؟؟؟؟ بد نقل قول میکنی چون من در مرود تخته جمشید زیاد خوندم و مشکل شما این جاست که قضیه رو نګرفتید. نصف کاخ های تخته جمشید و اطرفش مطلق به دوره های داریوش و کورش و چند پادشاه دیګر است. قسمت بزرګی رو هم خشایار شاه ساخته. البته به طور دقیق معلوم نیست کجا ها رو خشایار ساخته ولی یکی از کاخ ها ماله خشایار است.

پاسخ
نقل قول: . شوش و شوشتر ، چغالزنبیل در ۴۰ کیلومتری شوش ، اتش کده های کرمان و یزد و چند شهر دیګر(این شهر ها اتش کده زیاد دارن ولی چند تاش حاوی سنګ نوشته هایچ ند هزار ساله و ... است) و پل دختر ، تخته جمشید(که جدیدا خیلی بهتر شده هر بخشی دارای تعداد بیشتری محقق است که همه رو بهتون توضیح میده) و معبد های واقع در اطراف جاده شیراز ، معبد ها و مکان های اطراف شهر سوخته و پل دختر ، چند جا توی اندیمشګ و جاده اندیمشګ اهواز و ..... اګه همه رو با دقت ببینی و از لیدر استفاده کنید خیلی خوبه و مفید .
اینها هیچ کدوم به جز تخت جمشید مال هخامنشیان نیستند عزیز من برو مطالعه کن
نقل قول: چون اګر می خوندی می فهمیدی من از خودم چیزی در نمیارم. این ها خالی بندی نیست
من میدونم تو از خودت چیزی در نمیاری از کتاب میگی ولی کتابهای الکی
یک کتاب معرفی کن که اون چیزهایی که در مورد کوروش میگیت با منبع توش باشه
پاسخ
 سپاس شده توسط در جستجوی حقیقت

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Science بزرگترین معما‌های تاریخ که هیچ گاه حل نخواهند شد.
  امپراطوری آزتک
  عصر برنز:پیشرفت تاریخ جهان
  ثبت 22 اثر ارزشمند ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو
  فهرست بزرگ ترین امپراطوری ها
  فهرست شاهان نروژ
  کشف بزرگترین دخمه مردگان با 8000 مومیایی+تصاویر
  کارهایی که بزرگترین رییس جمهور تاریخ آمریکا را جاودانه کرد
  تصاویر/ بزرگترین فاجعه فضایی تاریخ
  تاریخچه کاغذ در ایران و جهان

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان