امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

خنديدن با صداي بلند مسري است

خنديدن با صداي بلند مسري است

جام جم آنلاين: گروهي از دانشمندان آمريکايي در تحقيقات خود کشف کردند که خنديدن با دهان باز و صداي بلند موجب مي شود که خنده مسري شود.
به گزارش مهر، آيا تاکنون فکر کرده ايد که چرا صداي خنديدن افرادي را که با دهان باز مي خندند دوست داريم؟

اکنون محققان دانشگاه ايالتي جورجيا به سرپرستي مايکل اورن در بررسي هاي خود دريافتند که خنديدن تنها زماني مسري مي شود که با دهان باز و همراه با صداي قهقه همراه باشد و زماني که خنده بي صدا و با دهان بسته باشد چندان تاثيرگذار نيست.

اين يافته ها نشان مي دهد افراد از سنين پايين ياد مي گيرند که به خاطر مثبت ترين تجربيات زندگي خود با صداي بلند و همراه قهقه بخندند کساني هم که به صداي شادي ديگران (خنده با صداي بلند) گوش مي کنند نيز احساس خوشحالي مي کنند. (نمونه اين مسئله قهقه زدن نوزادان است که موجب شادي ديگران مي شود).

مايکل اورن در اين خصوص اظهار داشت:«فکر مي کنم که صداي خنده همانند نوعي مکانيزم بنيادي براي ساختن و حفظ روابط اجتماعي مثبت باشد خنديدن تقريبا يک خصيصه غالب در تعاملات اجتماعي است و به وضوح در ترويج احساسات مثبت نقش مهمي ايفا مي کند اما هنوز مشخص نيست که اين مکانيزم چگونه کار مي کند».

اين تيم تحقيقاتي به منظور دستيابي به اين نتايج حدود 50 کليپ از خنده مردم را به داوطلبان نشان دادند. نتايج اين آزمايش نشان داد کليپ هايي که در آنها افراد با صداي بلندتر و با دهان باز مي خنديدند داوطلبان را بيشتر وادار به خنديدن مي کرد.

اين دانشمند افزود: ما اين فرضيه را مطرح کرديم که همه افراد پاسخ هاي احساسي به خنديدن با صداي بلند را آموخته اند. اين نوعي پاسخ ناخودآگاه است که در تمام زندگي همراه ما است و تاحد چشمگيري بر روي روش ما در موقعيتهاي اجتماعي روزانه ما تاثير مي گذارد.

اگر مدیر بودم یکی از شرایط ثبت نام و عشق میگذاشتم،
اگر دبیر ریاضی بودم عشق را با عشق جمع میکردم،
اگر معمار بودم قصری از عشق میساختم،
اگر سارق بودم فقط عشق را میدزدیدم،
اگر بیمار بودم فقط شربت عشق مینوشیدم،
اگر درجه دار بودم فقط به عشق سلام میدادم،
اگر خلبان بودم در آسمان عشق پرواز میکردم،
اگر دبیر ورزش بودم به بچه ها میگفتم با عشق نرمش کنید،
اگر خواننده بودم فقط از عشق میخواندم،
و اگر...

پاسخ
 سپاس شده توسط gita mini ، abolfazl.bf
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  اگر مي خواهيد کودکتان قند بلند شود
  مصرف تخم مرغ باعث قد بلند شدن کودکان می شود؟
  آیا بلند شدن از پهلوی چپ باعث کج خلقی می شود؟
Lightbulb چند ساعت می توانیم کفش پاشنه بلند بپوشیم؟
Sad دلیل و درمان سیاهی رفتن چشم و سرگیجه هنگام بلند شدن
  روش های بلند شدن مژ ها
  ویتامین‌هایی که قد را بلند‌تر می‌کنند
  چه کفشی بهتر است؟ پاشنه بلند یا عروسکی؟
  نگهداری از موهای بلند از کودکی تا سالمندی
  اگر دوست دارید بلند قد شوید، بخوانید

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان