پیش نگاهی بر بازی زیبای Silent hill : downpour

فلش خور – پیش نگاهی بر بازی Silent hill : downpour

همان طور که می دانید کونامی تایید کرد که Silent Hill: Downpour در پاییز برای XBOX 360,PS3 عرضه خواهد شد.
آهنگ ساز بازی Daniel Licht – aka Dexter است.
بازی دارای یک بخش کامل از داستانی است که Murphy Pendleton درآن حضور دارد.
پندلتون بازی را در جنگلی گم شده در خارج از زندانه حمل ونقل اتوبوس های خراب که در آن جا زندگی می کند ، شروع می کند.


تصاویر پخش شده دو مکان جدید را نیز نشان می دهند:
The Diner

The Devil’s Pit

در اوايل سال پيش طراح قديمي آکيرا ياماوکا کونامي را ترک کرد تا به گوييچي سودا (no more heroes ) و شينجي ميکامي (resident evil ) به دليل بازي جديد آنها به نام the shadows of damned ( سايه هاي نفرين شده ) بپيوندد .اين امر بسياري از طرفداران را نگران کرد چرا که ياماوکا تاثير زيادي بر اتمسفر سري هاي بازي داشت و مسئول صداهاي بازي silent hill از زمان ساخت اولين سري آن بود .چند ماه بعد از رفتن وي، سازنده بازي dexter دان ليچت، کنترل کار را به دست گرفت ان چه میتوان گفت این هست که صداهاي بازي با آنچه که ياماوکا انجام داده بود متفاوت است و هواي تازه ايي را که بازي ها به ان نياز داشتند را به انها دميده است .

جدا از موسيقي و اتمسفري که به اين سري ها کمک کرد تا در قدم اول محبوب شوند ، داستان ها نيز اغلبا بکر و تازه ، درگيرکننده ، پيچيده و غيرقابل پيش بيني بود .در اولين بازي شما نقش يک مرد را بازي ميکرديد که به دنبال دختر خود بود و در بازي دوم شما نقش يک مرد را بازي ميکرديد که به دنبال همسر خويش میگشت که سالها پيش مرده بود . بنا بر اين تا زماني که شما اين را در ذهن خود داشتيد از آن براي عامل مشوق شما براي ادامه بازي استفاده ميشد و علاوه بر اين ، استفاده از شخصيت پردازي دقيق به راحتي حس همذات پنداري را در شما به ایجاد میکرد.

به نظر اکثر طرفداران بهترين سري اين بازي ها silent hill2 بود که تعادل بسيار خوبي در مورد جنبه هاي وحشت , اتمسفر بازي و درگير شدن در داستان داشت. vatra توسعه دهنده downpour بيان کرده است که آنها به دنبال بازي هاي اصلي مانند Silent hill 2 هستند که تاثير زيادي بر بازي هشتم در بازه ديد طولاني مدت franchise داشته باشد .انچه که به بهترين نحو ميتوان از اين جمله برداشت کرد تمرکز بيشتر بر داخل فکر بازيکن هست به عنوان مثال وحشت روانشناسانه به جاي بازي هاي مبتني بر ترس هاي رودررو مانند آنچه که در dead space ( فضاي مرده ) ارائه ميشود.


DOWNPOUR قول داده است که يک داستان پيجيده جديد را مورد استفاده قرار دهد (که هيچ ارتباطي با ساير بازي ها قبل این سری نخواهد داشت ) در اين بازي شما نقش يک زنداني تازه گريخته به نام مورفي پندلتون را بازي خواهيد کرد که خود را در حال تلاش براي نجات از شهر هاي وحشت زاي SILENT HILL ميابد . صحنه هاي بازي براي طرفداران اين سري آشناست اما چشم اندازها به نظر غریبه می اید چرا که downpour در منطقه جنوب شرقي silent hill اتفاق مي افتد ، جايي که ما در بازي هاي قبلي آنرا ميديدم اما هيچگاه قادر به جستجو در آن نبوديم .
مناطقي که قبلا در بازي هاي چندگانه silent hill مورد استفاده قرار گرفته بود مانند مدارس و بيمارستان ها در اين بازي ها باز نميگردند و “تقاضاهاي چندگانه ايي بنا بر رفتارها و تصميمات بازيکن در بازي ” وجود دارد .بنابراين نه تنها موقعيت هاي جديدي براي جست و جو در اين بازي وجود دارد بلکه اين شانس وجود دارد که تقاضاهايي خارج از داستان اصلي نيز امکان داشته باشد. .به نظر ميرسد که آب در اين بازي نقش بارزي دارد گرچه کارکرد آن به طور کامل تشريح نشده است اماآنچه ما ميدانيم اين است که آب نقش انتقال بين دنياي واقعي و دنياي ديگر خطرناک را خواهد داشت.

آخرين بازي در سري هاي اصلي به نام homecoming ( بازگشت به خانه ) شما را در کفش هاي قدرتمند يک سربازقرار میداد.درdownpour انتظار نداشته باشيد که مبارزه ها بسيار ماهرانه باشد .اين نکته نيز لازم به ذکر است که هيچ خصيصه اختراع سلاح وجود ندارد بنابراين شما محدود به يک اسلحه ميباشيد که در طول زمان تنزل ميابد.همانطور که در دو بازي انتهايي این سري با ان مواجه شديد بهترين خصيصه در هنگام مواجه شدن با دشمن اين است که آنها را زخمي کرده و اگر سعي بر نابودي انها داشته باشيد امکان دارد که خود نيز نابود شويد .
معما ها يکي از بخش هاي اساسي ژانر survival horror بود اما همانطور که اين ژانر سعي کرد که در را به علاقه مندان بيشتري باز کند ، معما ها در اولویت عقب تری گذاشته شد.سه بازي اول بدليل معماهاي دشوار خود معروف شده بودند و اين معما هاي درگير کننده توسطdownpour بازخواهند گشت .براي کساني مثل ما که عادت به حل معما ندارند ، سختي حل آنها سطح ديگري خواهد داشت ( در بالاترين سطح سختي در gameplay).

Silent hill : downpour قرار هست حس و حال تقريبا جديدي را به ما بدهد و از همه مهتر آنچه که اين سري را در يک دهه قبل به يکي از بهترين هاي اين ژانر تبديل کرد را نيز حفظ کند .اين سوال که آيا اين محصول تازه برند silent hill را بازسازي کند يا نه چيزيست که بايد تا زمان ارائه اين بازی از طرفdownpour ارائه شود .آنچه ما ميدانيم اين است که اين سري جديد از بازيها مسير خود را به يک مسير جديد و جذاب تغيير جهت ميدهد .

نویسنده امیرمحمد جیریایی

soroush yakuza

امیدوارم که از این مقاله خوشتون بیاد.نظر یادتون نره.

منبع منبع

12 Replies to “پیش نگاهی بر بازی زیبای Silent hill : downpour

  1. عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی .بود

  2. با سلام و عرض خسته نباشید ، من مدت طولانی هست که از سایت شما استفاده می کنم و به خودم اجازه دادم به خاطر این که می دونم برای این سایت زحمت زیاد می کشید از شما انتقاد سازنده کنم ، بد نیست به بازیهای RPG در این قسمت هم اهمیت بدید و برای معرفی ایتجور بازی ها هم قسمتی رو در نظر بگیرد ، بازی های از قبیل SkyRim که ناگفته نماند بهترین بازی سال 2011 شناخته شد
    با سپاس فراوان از سایت خوب و زحمات زیادتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *