انجمن های تخصصی فلش خور

نسخه‌ی کامل: پـنـد و انـدرز !!
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
" زندگي يك هديه است: به ما حق ويژه، فرصت و مسؤوليت مي‌دهد؛ بايد به ازاي آن، چيزي بازگردانيم و آن «خودِ اصلاح‌شده» ماست " . توني رابنيز

" بيشتر مردم به آزادي علاقه چنداني ندارند چون آزادي مستلزم و متضمن مسؤوليت است و بيشتر مردم از مسؤوليت واهمه دارند " . زيگموند فرويد

" در تئوري اگر به انسان در برابر اعمالش مسؤوليت بدهيد، در آن صورت حق انتخاب دارد كه قبول كند يا نكند " . ديويد گاور

" من آمده‌ام كه مسؤوليت كارهايي را كه كرده‌ام بر عهده بگيرم. من مسؤوليت كاري را كه نكرده‌ام، نمي‌پذيرم " . اليور نورث

" هر اندازه فداکاری ما در جنگ زیادتر و دشوارتر باشد ، تاج افتخاری که از آن حاصل می شود باشکوه تر خواهد بود " . روزولت

" پرسش روشن شاگرد از پاسخ استاد ارزشمندتر است " . ارد بزرگ

" باید بخواهیم تا بتوانیم! " . رنه دکارت

" مرغ بهشتي فقط در دستان كسي مي آرامد كه در چنگش نگيرد " . جان بري

" اراده، يكي از عوامل عمده ايمان است " . پاسكال

" تمايلات خود را ميان دو ديوار محكم « اراده » و « عقل » حبس كنيد " . ارسطو

" كسي كه به خود اطمينان دارد به تعريف كسي احتياج ندارد " . گوستاو لوبون

" اولين مرحله انجام كار خير، تمايل به آن است " . رولند هيل

" مسؤوليت دوش به دوش قدرت و لياقت [ظرفيت] حركت مي‌كند " . جوسيا گيلبرت هولاند

" مردم از هيچ چيز به اندازه مسؤوليت وحشت ندارند؛ با وجود اين هيچ چيز به اندازه مسووليت در دنيا باعث پيشرفت انسان نمي‌شود " . فرانك كرين

" مسؤوليت قبول كن، بگذار هرچه مي‌خواهد پيش بيايد " . آنتوني رابينز

" آرمان و انگیزه هویدا ، ویژگی آدم کار آمد است " . ارد بزرگ

" می اندیشم پس هستم ، هستم چون فکر می کنم ، و فکر می کنم چون شک می کنم " . رنه دکارت

" وقتی پا در رکاب اسب می نهی ، بر بال تاریخ سوار شده ای ، شمشیر و عمل تو ماندگار می شود چون هزاران فرزند به دنیا نیامده این سرزمین آزادی اشان را از بازوان و اندیشه ما می خواهند . پس با عمل خود می آموزانیم که پدرانشان نسبت به آینده آنان بی تفاوت نبوده اند .و آنان خواهند آموخت آزادی اشان را به هیچ قیمت و بهایی نفروشند " . نادر شاه افشار

" بعضی از سخنوران نمی دانند با دستهایشان هنگام صحبت چه کار بکنند . بهتر است جلو دهانشان را بگیرند " . متورمن کولن

" وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد ، دلیلش آن است که شما هم چیز زیادی از او نخواسته اید " . مارسل پیره وو

" توهین ها مانند سکۀ تقلبی اند . ما ناگزیریم آنها را بشنویم ، ولی مجبور نیستیم قبولشان کنیم " . رسورجن

" دست استاد خویش را ببوس ، چون او هم پدر است هم پرورنده خرد " . ارد بزرگ

" قبل از ازدواج دربارۀ تربیت اطفال شش نظریه داشتم ، حالا شش فرزند دارم ولی دارای هیچ گونه نظریه ای نیستم " . روچستر

" دوست زمان احتياج، دوست حقيقي است " . ضرب المثل انگليسي

" عشق ميوه تمام فصل هاست و دست همه كس به شاخسارش مي رسد " . مادر ترزا

" خدايا هنر چقدر بلند و عمر چه اندازه كوتاه است " . گوته

" نزديك ترين چيزها مرگ و دورترين چيزها آرزوست " . سقراط

" اميد نصف خوشبختي است " . ضرب المثل تركي

" حافظه گنجینه ای است که باید در آن سرمایه گذاری کنیم تا بتوانیم کمکی را که به آن نیاز داریم از آن دریافت کنیم " . روو

" با شلاق اراده می توان اسبی وحشی و سرکش را رام کرد " . راسین

" آهنگ دلپذیر ، ریتم و آوای طبیعت است " . ارد بزرگ

" انسان در هر كار بايد بداند كجا بايد ترمز كرد " . ضرب المثل فرانسوي

" انسان محل اشتباه و فراموشكاري است " . بنيامين فرانكلين

" آدم ها فقط در يك چيز مشتركند : متفاوت بودن " . رابرت زند

" تمام وعده و نویدهای دنیا فریبی بیش نیست و بهترین دستور و بهترین دستور زندگانی این است که اعتماد به نفس داشته باشی و و در پرتوی سعی و مجاهدت خود به مقامی برسی " . میکلانژ

" خردمندان و دانشمندان سرزمینم ، آزادی اراضی کشور با سپاه من و تربیت نسلهای آینده با شما ، اگر سخن شما مردم را آگاهی بخشد دیگر نیازی به شمشیر نادرها نخواهد بود " . نادر شاه افشار

" بکار گیری آشنایان در یک گردونه کاری برآیندی جز سرنگونی زود هنگام سرپرست آن گردونه را به دنبال نخواهد داشت " . ارد بزرگ

" انسان در عالم چون شبح سرگرداني است كه در عبور از اين راه حياتي سايه اي از خود به يادگار نميگذارد " . ويكتور هوگو

" انسان در كنار ديگران عاقل تر است تا در كنار خويش " . لاروشفوكولد

" انسان در هر سني كه از كار بازماند بهتر است كه بعد بي درنگ بميرد " . اديسون

" هنگامی که در سکوت شب گوش فرا دهی خواهی شنید که کوهها و دریاها و جنگلها با خود کم بینی و هراس خاصی نیایش می کنند " . جبران خلیل جبران

" جمع مال ، تحصیل کامیابی ، کسب دانش و شهرت ، هیچکدام با تندرستی برابری نمی کند . برای حفظ تندرستی باید از هر چیز که برای تندرستی مضر است پرهیز کرد . مخصوصاً از شهوت روانی " . شوپنهاور

" فرودستان ، در بهترین هنگامه هم ، بهانه های فراوان ، برای انجام ندادن کار های خویش دارند " . ارد بزرگ

" طلوع و غروب عشق ، خود را به وسیلۀ درد تنهایی و جدایی محسوس می سازد " . لابرویر

" در زندگی ثروت حقیقی مهربانی است ، و بینوایی حقیقی خودخواهی " . وینه

" موسیقی؛ صدای خداست " . پور سینا

" برای پیشرفت سه چیز لازم است: اول پشتکار، دوم پشت کار، سوم پشت کار " . لرد آویبوری

" هنگامی که برخواستم از ایران ویرانه ای ساخته بودند و از مردم کشورم بردگانی زبون ، سپاه من نشان بزرگی و رشادت ایرانیان در طول تاریخ بوده است سپاهی که تنها به دنبال حفظ کشور و امنیت آن است " . نادر شاه افشار

" سامانه همه گیر هستی با آنکه یکنواخت پنداشته می شود ولی رو به پویش و پیشرفت است . گردش آرام هستی نباید ما را فریب دهد ، ما بخشی از یک برنامه بزرگ و پیشخواسته در کیهان هستیم که پیشرفت را در نهاد خود دارد " . ارد بزرگ

" آز مایه نگرانی و تشویش خاطر است " . بزرگمهر

" ارزش يابي هر چيز بستگي به توان خواهي آن دارد " . فردریش نیچه

" راز جوانی من در این است که هر روز چیز تازه ای یاد می گیریم " . سولون

" بدست آوردن آنچه را که ما آرزو داریم موفقیت است اما چیزی را که برای بدست آوردنش تلاش نمی کنیم ، خوشبختی است " . لوسیا

" آن کس که به آموختن کوشاتر و گوشش به دانش نیوشاتر است ، امیدوارترین کسان است " . بزرگمهر

" عظمت بشر در آنست كه پل است نه مقصد.بشر را از اين نظر ميتوان دوست داشت كه يك مرحله تحول و يك دوره گذرانيست " . نيچه

" عشق شاه كليدي است كه تمام دهليزهاي قلب را ميگشايد " . ايوانز

" شب زندگی برای خردمند ، همچون روز روشن است " . ارد بزرگ

" به موقع از جا برخاستن در دورۀ جوانی تٲمل اختیار کردن کاریست که هرگز کسی از انجام آن پشیمان نخواهد شد " . بوستر

" با تقوی و خوبی ميتوان سعادت آفريد " . زنون

" برای شب پيری در روز جوانی چراغی بايد تهيه کرد " . پلوتارک

" هرگز فرصت گفتن « دوستت دارم » را از دست مده " . براون

" اميد با مرگ هم به گور نمی رود " . شيلر

" میرآب ، به اندازه دهد ، همه دشت سبز باقی خواهد ماند " . ارد بزرگ

" زماني‌ كه‌ همسرم‌ با من‌ است‌، حاضر نيستم‌ فقر و تنگدستي‌ خود را با تمول‌ معاوضه‌ كنم‌ و او را از دست‌ بدهم " . بوستر

" زندگی مانند لبخند ژوکوند است، در نظر اول به روی بیننده تبسّم می کند، امّا اگر در او دقیق شوی می گرید " . ژری تایلر

" روشنایی روز ، دلیل و برهان نمی خواهد " . ارد بزرگ

" انسان همچون رودخانه است ؛ هر چه عميق تر باشد ، آرام تر و متواضع تر است " . منتسكيو

" مشكلات خود را بر ماسه ها بنويسيد و موفقيت هايتان را بر سنگ مرمر " . پرمودا باترا

" كسي كه از هيچ چيز كوچكي خوشحال نمي شود ، هيچگاه خوشبخت نخواهد شد " . اپيكور

" از اشتباهات خود شرمنده نشويد و آن را جرم ندانيد " . كنفسيوس

" اطفال بیشتر به دستور و سرمشق محتاجند تا انتقاد و عیب جویی " . ژوبر

" راهی جز نرمش و بازی با هستی نیست " . ارد بزرگ

" آرامش مدام نیز کسل کننده است. گاهی طوفان هم لازم است " . فردریش نیچه

" در دعوا اولين مشت را بزن و محکم هم بزن " . جکسون براون

" فقط به ندای کودک درون خويش گوش بسپار نه هيچ ..... " . کريستيان بوبن

" سعادت ديگران بخش مهمی از خوشيختی ماست " . رنان

" با مردمان نيک معاشرت کن تا خودت هم يکی از آنان به شمار روی " . ژرژهربرت

" آنکه آفریننده و با فر است در این جهان رنج های بسیار خواهد خورد " . فردوسی خردمند

" کوههای عظیم پر از چشمه اند و قلبهای بزرگ پر از اشک " . ژوزف رو

" بی گمان اولین باژ ، آخرین باژ نخواهد بود " . ارد بزرگ

" براستی که ابلهان انسانهای خوشبختی هستند ، زیرا که هرگز پی به تنهایی خود نمی برند " . ژان یل توله

" هرکس بايد روزانه يک آواز بشنود ، يک شعر خوب بخواند و در صورت امکان چند کلمه حرف منطقی بزند " . گوته

" تواضع بيجا آخرين حد تکبر است " . لابروير

" هيچکس بدبخت تراز کسی نيست که هميشه خوشبخت است " . هلندی

" آنها که غائب اند ، کمال مطلوب اند و حاضرين معمولی و پيش و پا افتاده اند " . گوته

" سخن های پست ، آدمهای حقیر را جذب و خردمندان را فراری می دهد " . ارد بزرگ

" خدمت به خلق وظيفه نيست بلكه لذت است " . زرتشت