امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پـنـد و انـدرز !!

" زندگي يك هديه است: به ما حق ويژه، فرصت و مسؤوليت مي‌دهد؛ بايد به ازاي آن، چيزي بازگردانيم و آن «خودِ اصلاح‌شده» ماست " . توني رابنيز

" بيشتر مردم به آزادي علاقه چنداني ندارند چون آزادي مستلزم و متضمن مسؤوليت است و بيشتر مردم از مسؤوليت واهمه دارند " . زيگموند فرويد

" در تئوري اگر به انسان در برابر اعمالش مسؤوليت بدهيد، در آن صورت حق انتخاب دارد كه قبول كند يا نكند " . ديويد گاور

" من آمده‌ام كه مسؤوليت كارهايي را كه كرده‌ام بر عهده بگيرم. من مسؤوليت كاري را كه نكرده‌ام، نمي‌پذيرم " . اليور نورث

" هر اندازه فداکاری ما در جنگ زیادتر و دشوارتر باشد ، تاج افتخاری که از آن حاصل می شود باشکوه تر خواهد بود " . روزولت

" پرسش روشن شاگرد از پاسخ استاد ارزشمندتر است " . ارد بزرگ

" باید بخواهیم تا بتوانیم! " . رنه دکارت

" مرغ بهشتي فقط در دستان كسي مي آرامد كه در چنگش نگيرد " . جان بري

" اراده، يكي از عوامل عمده ايمان است " . پاسكال

" تمايلات خود را ميان دو ديوار محكم « اراده » و « عقل » حبس كنيد " . ارسطو

" كسي كه به خود اطمينان دارد به تعريف كسي احتياج ندارد " . گوستاو لوبون

" اولين مرحله انجام كار خير، تمايل به آن است " . رولند هيل

" مسؤوليت دوش به دوش قدرت و لياقت [ظرفيت] حركت مي‌كند " . جوسيا گيلبرت هولاند

" مردم از هيچ چيز به اندازه مسؤوليت وحشت ندارند؛ با وجود اين هيچ چيز به اندازه مسووليت در دنيا باعث پيشرفت انسان نمي‌شود " . فرانك كرين

" مسؤوليت قبول كن، بگذار هرچه مي‌خواهد پيش بيايد " . آنتوني رابينز

" آرمان و انگیزه هویدا ، ویژگی آدم کار آمد است " . ارد بزرگ

" می اندیشم پس هستم ، هستم چون فکر می کنم ، و فکر می کنم چون شک می کنم " . رنه دکارت

" وقتی پا در رکاب اسب می نهی ، بر بال تاریخ سوار شده ای ، شمشیر و عمل تو ماندگار می شود چون هزاران فرزند به دنیا نیامده این سرزمین آزادی اشان را از بازوان و اندیشه ما می خواهند . پس با عمل خود می آموزانیم که پدرانشان نسبت به آینده آنان بی تفاوت نبوده اند .و آنان خواهند آموخت آزادی اشان را به هیچ قیمت و بهایی نفروشند " . نادر شاه افشار

" بعضی از سخنوران نمی دانند با دستهایشان هنگام صحبت چه کار بکنند . بهتر است جلو دهانشان را بگیرند " . متورمن کولن

" وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد ، دلیلش آن است که شما هم چیز زیادی از او نخواسته اید " . مارسل پیره وو

" توهین ها مانند سکۀ تقلبی اند . ما ناگزیریم آنها را بشنویم ، ولی مجبور نیستیم قبولشان کنیم " . رسورجن

" دست استاد خویش را ببوس ، چون او هم پدر است هم پرورنده خرد " . ارد بزرگ

" قبل از ازدواج دربارۀ تربیت اطفال شش نظریه داشتم ، حالا شش فرزند دارم ولی دارای هیچ گونه نظریه ای نیستم " . روچستر

" دوست زمان احتياج، دوست حقيقي است " . ضرب المثل انگليسي

" عشق ميوه تمام فصل هاست و دست همه كس به شاخسارش مي رسد " . مادر ترزا

" خدايا هنر چقدر بلند و عمر چه اندازه كوتاه است " . گوته

" نزديك ترين چيزها مرگ و دورترين چيزها آرزوست " . سقراط

" اميد نصف خوشبختي است " . ضرب المثل تركي

" حافظه گنجینه ای است که باید در آن سرمایه گذاری کنیم تا بتوانیم کمکی را که به آن نیاز داریم از آن دریافت کنیم " . روو

" با شلاق اراده می توان اسبی وحشی و سرکش را رام کرد " . راسین

" آهنگ دلپذیر ، ریتم و آوای طبیعت است " . ارد بزرگ

" انسان در هر كار بايد بداند كجا بايد ترمز كرد " . ضرب المثل فرانسوي

" انسان محل اشتباه و فراموشكاري است " . بنيامين فرانكلين

" آدم ها فقط در يك چيز مشتركند : متفاوت بودن " . رابرت زند

" تمام وعده و نویدهای دنیا فریبی بیش نیست و بهترین دستور و بهترین دستور زندگانی این است که اعتماد به نفس داشته باشی و و در پرتوی سعی و مجاهدت خود به مقامی برسی " . میکلانژ

" خردمندان و دانشمندان سرزمینم ، آزادی اراضی کشور با سپاه من و تربیت نسلهای آینده با شما ، اگر سخن شما مردم را آگاهی بخشد دیگر نیازی به شمشیر نادرها نخواهد بود " . نادر شاه افشار

" بکار گیری آشنایان در یک گردونه کاری برآیندی جز سرنگونی زود هنگام سرپرست آن گردونه را به دنبال نخواهد داشت " . ارد بزرگ

" انسان در عالم چون شبح سرگرداني است كه در عبور از اين راه حياتي سايه اي از خود به يادگار نميگذارد " . ويكتور هوگو

" انسان در كنار ديگران عاقل تر است تا در كنار خويش " . لاروشفوكولد

" انسان در هر سني كه از كار بازماند بهتر است كه بعد بي درنگ بميرد " . اديسون

" هنگامی که در سکوت شب گوش فرا دهی خواهی شنید که کوهها و دریاها و جنگلها با خود کم بینی و هراس خاصی نیایش می کنند " . جبران خلیل جبران

" جمع مال ، تحصیل کامیابی ، کسب دانش و شهرت ، هیچکدام با تندرستی برابری نمی کند . برای حفظ تندرستی باید از هر چیز که برای تندرستی مضر است پرهیز کرد . مخصوصاً از شهوت روانی " . شوپنهاور

" فرودستان ، در بهترین هنگامه هم ، بهانه های فراوان ، برای انجام ندادن کار های خویش دارند " . ارد بزرگ

" طلوع و غروب عشق ، خود را به وسیلۀ درد تنهایی و جدایی محسوس می سازد " . لابرویر

" در زندگی ثروت حقیقی مهربانی است ، و بینوایی حقیقی خودخواهی " . وینه

" موسیقی؛ صدای خداست " . پور سینا

" برای پیشرفت سه چیز لازم است: اول پشتکار، دوم پشت کار، سوم پشت کار " . لرد آویبوری

" هنگامی که برخواستم از ایران ویرانه ای ساخته بودند و از مردم کشورم بردگانی زبون ، سپاه من نشان بزرگی و رشادت ایرانیان در طول تاریخ بوده است سپاهی که تنها به دنبال حفظ کشور و امنیت آن است " . نادر شاه افشار

" سامانه همه گیر هستی با آنکه یکنواخت پنداشته می شود ولی رو به پویش و پیشرفت است . گردش آرام هستی نباید ما را فریب دهد ، ما بخشی از یک برنامه بزرگ و پیشخواسته در کیهان هستیم که پیشرفت را در نهاد خود دارد " . ارد بزرگ

" آز مایه نگرانی و تشویش خاطر است " . بزرگمهر

" ارزش يابي هر چيز بستگي به توان خواهي آن دارد " . فردریش نیچه

" راز جوانی من در این است که هر روز چیز تازه ای یاد می گیریم " . سولون

" بدست آوردن آنچه را که ما آرزو داریم موفقیت است اما چیزی را که برای بدست آوردنش تلاش نمی کنیم ، خوشبختی است " . لوسیا

" آن کس که به آموختن کوشاتر و گوشش به دانش نیوشاتر است ، امیدوارترین کسان است " . بزرگمهر

" عظمت بشر در آنست كه پل است نه مقصد.بشر را از اين نظر ميتوان دوست داشت كه يك مرحله تحول و يك دوره گذرانيست " . نيچه

" عشق شاه كليدي است كه تمام دهليزهاي قلب را ميگشايد " . ايوانز

" شب زندگی برای خردمند ، همچون روز روشن است " . ارد بزرگ

" به موقع از جا برخاستن در دورۀ جوانی تٲمل اختیار کردن کاریست که هرگز کسی از انجام آن پشیمان نخواهد شد " . بوستر

" با تقوی و خوبی ميتوان سعادت آفريد " . زنون

" برای شب پيری در روز جوانی چراغی بايد تهيه کرد " . پلوتارک

" هرگز فرصت گفتن « دوستت دارم » را از دست مده " . براون

" اميد با مرگ هم به گور نمی رود " . شيلر

" میرآب ، به اندازه دهد ، همه دشت سبز باقی خواهد ماند " . ارد بزرگ

" زماني‌ كه‌ همسرم‌ با من‌ است‌، حاضر نيستم‌ فقر و تنگدستي‌ خود را با تمول‌ معاوضه‌ كنم‌ و او را از دست‌ بدهم " . بوستر

" زندگی مانند لبخند ژوکوند است، در نظر اول به روی بیننده تبسّم می کند، امّا اگر در او دقیق شوی می گرید " . ژری تایلر

" روشنایی روز ، دلیل و برهان نمی خواهد " . ارد بزرگ

" انسان همچون رودخانه است ؛ هر چه عميق تر باشد ، آرام تر و متواضع تر است " . منتسكيو

" مشكلات خود را بر ماسه ها بنويسيد و موفقيت هايتان را بر سنگ مرمر " . پرمودا باترا

" كسي كه از هيچ چيز كوچكي خوشحال نمي شود ، هيچگاه خوشبخت نخواهد شد " . اپيكور

" از اشتباهات خود شرمنده نشويد و آن را جرم ندانيد " . كنفسيوس

" اطفال بیشتر به دستور و سرمشق محتاجند تا انتقاد و عیب جویی " . ژوبر

" راهی جز نرمش و بازی با هستی نیست " . ارد بزرگ

" آرامش مدام نیز کسل کننده است. گاهی طوفان هم لازم است " . فردریش نیچه

" در دعوا اولين مشت را بزن و محکم هم بزن " . جکسون براون

" فقط به ندای کودک درون خويش گوش بسپار نه هيچ ..... " . کريستيان بوبن

" سعادت ديگران بخش مهمی از خوشيختی ماست " . رنان

" با مردمان نيک معاشرت کن تا خودت هم يکی از آنان به شمار روی " . ژرژهربرت

" آنکه آفریننده و با فر است در این جهان رنج های بسیار خواهد خورد " . فردوسی خردمند

" کوههای عظیم پر از چشمه اند و قلبهای بزرگ پر از اشک " . ژوزف رو

" بی گمان اولین باژ ، آخرین باژ نخواهد بود " . ارد بزرگ

" براستی که ابلهان انسانهای خوشبختی هستند ، زیرا که هرگز پی به تنهایی خود نمی برند " . ژان یل توله

" هرکس بايد روزانه يک آواز بشنود ، يک شعر خوب بخواند و در صورت امکان چند کلمه حرف منطقی بزند " . گوته

" تواضع بيجا آخرين حد تکبر است " . لابروير

" هيچکس بدبخت تراز کسی نيست که هميشه خوشبخت است " . هلندی

" آنها که غائب اند ، کمال مطلوب اند و حاضرين معمولی و پيش و پا افتاده اند " . گوته

" سخن های پست ، آدمهای حقیر را جذب و خردمندان را فراری می دهد " . ارد بزرگ

" خدمت به خلق وظيفه نيست بلكه لذت است " . زرتشت
شما نه جنگیدینو بردین

ما جنگیدیم و باختیم ..
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  نکـته هـآی پـنـد آمـوز جـآلب !!
  پـنـد هـای زنـدگـــی + عکس

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان