امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چرا تو هر شهر از ایران از یه فرهنگی بد شون میاد؟؟؟؟

Question 
تعطیلات عید و تابستان فرصت خوبی برای گردش و دیدن مکانها و مناظر ایران است اما ...........................................
مسخره کردن در بین اقوام ایران بسیار شایع است که بیشتر تمسخر ها مربوط آذری ها . لر ها . شیرازی ها و
اصفهانی هاست
تنفر قومیت ها به هم آذری ها تهرانیها . اصفهانیها آذریها. کردها آذریها. شمالیها اصفهانی ها و... است
ما ایرانی ها خودمان را از قدیمی ترین کشور های جهان میدانیم و خودمان را ایرانی های با فرهنگ میدانیم ولی همه اینها چهره گراییه.
هدفم از ارسال این پست این بود که یه کمی سطح فرهنگ مو نو بالا ببرین تا وقتی مسافری از شهری به شهر دیگه میره توهین نشنوه.
<قابل توجه بعضیا>
؟ز؟ن؟د؟گ؟ی؟
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET ، ^Aytin^ ، azary ، Azarbayjanliam ، Artmis2000 ، ッツ محمـב هـاבے ツッ ، radmehr rad ، هیچکاک ، F A R ! N ، Shadow of Death
آگهی
اره خوب. خیلی جا ها این جوری هست.

کار به جایی رسیده که گاهی می بینی دو تا روستا هم برای هم دیگه جوک درست می کنن و به هم توهیین می کنن.

من نمی دونم که چی شده که این جوری شده و این همه توهیین به اقوام و جوک و اختلاف هست. کسی می دونه بگه چون من چندان چیزی در این باره پیدا نکردم.
تنها چیزی که می دونم این هست که انگار انگلیسی ها زمانی در ایجاد این اختلافات قومی بین ایرانی ها کار هایی کردن.
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
 سپاس شده توسط Shadow of Death
بله، پست بسیار جالبی بود و بنظرم به مسئله ی بسیار مهمی اشاره کردی.

البته تاریخِ تحقیر شدید قومیتی در ایران تا اونجایی که من می دونم به دوره رضا شاه پهلوی برمیگرده، و در جهت تحقیر فرهنگی ملت تورک ایران بوده است. درسته که طی چندین سال اخیر، همین توهینها به اقوام غیر تورک ایران هم سرایت کرده و تقریباً دیگه همه گیر شده و خارج از کنترل.

خب تحقیر، برای خودش اهدافی داره که هم اکنون هم پی گرفته می شه که من داخل جزئیاتش نمی شم. یکی از اهدافش "بیزاری جستن از خویشتن" در جوامع هدف هستش. که مثلاً انقدر یک قوم و یا ملت رو تحقیر می کنن تا اینکه افراد ضعیف از اون اقوام شروع به بدگویی به خود و فرهنگ و زبان خودشون کنن، البته این رویه پس از القاء کامل به جامعه، شروع به یک نوع اپیدمی و فراگیری می کنه. و البته که این، مرحله اول از پروسه "آ سیـ ـمیلا سیون" هستش، این کلمه در معانی تغییر هویت و یا بعبارت بهتر، شبیه سازی آمده است.

پس از اینکه افرادی از قوم مورد نظر شروع به بیزاری از خودشون کردن، در جستجوی فرهنگی خواهند رفت، که در جامعه بیشترین حمایتها و تحسینات از اون فرهنگ میشه، و دچار انکار هویت و تغییر هویت می شن.

البته این مطلب یک حالت سناریوئی داره و در ساده ترین حالت گفته شد، همچنین بدیهی هستش که در جوامعی بیشترین تأثیر رو داره که، ضعیفترین از نظر فرهنگی و زبانی باشن.

پس، تحقیر آنچنان هم که شاید فکر می کنیم، ساده و بیخود نیست. در این مورد مطالب بسیاری گفتنی هستش که اینجا جاش نیست!
چرا تو هر شهر از ایران از یه فرهنگی بد شون میاد؟؟؟؟ 1
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET ، Shadow of Death
دقیقا همینطوره به نظر من این موضوع برمیگرده به خیلی وقت پیش زمانی که شاید اقوام با هم درگیری داشتن وکم کم این نفرت رو به نسل های بعدیشون هم تلقین کردن اما نسل های جدید چون نمیتونن بجنگن این نفرت تلقین شده رو از طریق جک ومتلک بیان میکنن
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET
بله درستهBig GrinمتاسفانهUndecided
         دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
موزیک ویدیو چی شد صدات قطع شد آرمین 2AFM                                         
چرا تو هر شهر از ایران از یه فرهنگی بد شون میاد؟؟؟؟ 1چرا تو هر شهر از ایران از یه فرهنگی بد شون میاد؟؟؟؟ 1
پاسخ
ممنون
منتظر نمان پرنده ای بیاید و پروازت دهد , در پرنده شدن خویش بکوش

پاسخ
و جالب اینه که وقتی شهرها چند فرهنگی شدن اتحاد از بین رفت مثلا توی استان ما =چهارمحال و بختیاری

فارس و ترک و لر داریم

مثلا لرها ما فارس ها رو مسخره میکنن
و ترکها لرها رو ماهم ترک ها و لر هاروBig Grin

این خیلی بده چون نمیشه هیچکار کرد مخصوصا الان هم که تعداد لر ها زیاد شده و تمام مسئولین را دارن لر انتخاب میکنن که دیگه جایی برای ما فارسها و ترکها نذاشتنDodgy

پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  به‌کارگیری روش‌های جدید مشارکت وقفی در میراث فرهنگی
  گلایه وزیر میراث فرهنگی از تعطیلی کرونایی موزه و ابنیه تاریخی/ مونسان: اجازه ساخت و س
  درخواست نویسندگی در بخش فرهنگی و زیرشاخه ها
Rainbow مهلت ارسال اثر به مسابقه فرهنگی «جانِ من ایرانِ من» تمدید شد!
  صادق هدایت نماد بی فرهنگی وبیمار روانی
  جایگاه نقد در ساحت تحول فرهنگی
  چقدر خرج کنیم تا فرهنگی باشیم؟
  از فرهنگ و مهندسی فرهنگی تا تحولات فرهنگی و جهانی شدن
  پیامک و تاملات فرهنگی آن(فینگلیش اصلا×)
  ساکتین فتنه فرهنگی![باطن فرهنگ غرب..]

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان