امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آیا اصلا بحرینی وجود داشت که ,واگذار شود؟!

نقل قول:  
دوره ی پنجم مجلس با اعمال نفوذ و تقلب رضاخان صورت گرفت .احزابی مثل تجدد به رهبری تیمورتاش و تدین و داور وسوسیالیست تاسیس شد .بعد میشه توضیح بدینچه جور جمهوری خواهی بود که 1 نامزد بیشتر نداشت ؟!!!

نخست این که اعمال نفوذ و تقلب رو شما کجا خوندی!؟ سپس این که اگه این چیز وجود داره کاملا این رفتار عادی هست برای یک فرد اقتدار گرا(ناخودآگاه اقتدار گرا بوده از دید من). می خواسته رویه ی خودش رو جلو ببره که اون زمان کار درستی بوده و راه دیگه ای نبوده.(بازم تکرار میکنم اگه این طور که شما میگی بوده ها. چون من اطلاعی در مورد مجلس 5 مشروطه ندارم)
اینم بگم نباید توقع داشته باشیم رضا شاه بدون عیب و نقص بوده باشه.

نقل قول: و دگرگونی :
چرا رضاخان به مجلس و .. اجازه ی فعالیت واقعی رو نداد . حتی به اصول مشروطه هم پایبند نبود چه برسه به جمهوریت ...
(( هر مملکتی رژیمی دارد و رژیم ما تک نفره است )) این یعنی جمهوریت رضاخانی ... واقعا مضحکه .
اقا میگم تاریخ ها رو با هم قاطی کردی همینه دگیه. به پست های قبلی دقت می کردی پی می بردی.

رضا شاه پیش از به قدرت رسیدن و در مقام هایی مانند وزیر جنگ و نخست وزیر جمهوری خواه بود. وقتی رفتار و مخالفت اسلامگرایان و روحانیون و بیشتر مجلسی ها رو دید رویه ی خود را تغییر داد و گفت که من پیشنهاد جمهوری خواهی رو می ذارم به خواسته ی شما کنار.(اون ها جمهوری نمی خواستن اون زمان)
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

سپاس شده توسط Łost Đλtλ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پیام‌های داخل این موضوع
RE: آیا اصلا بحرینی وجود داشت که ,واگذار شود؟! - FARID.SHOMPET - 11-08-2013، 18:28

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان