امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آیا اصلا بحرینی وجود داشت که ,واگذار شود؟!

(08-08-2013، 14:35)چه گوارا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من خدمات پهلوی ها رو می دانم
ولی بعضی ها پهلوی رو مثل هخامنشیان می دانند (از لحاظ ابادانی و قدرت )

شکی در این نیست که قدرت خاندان پهلوی تحت سلطه روس - انگلیس و امریکایی ها بوده و تقریبا استقلال عمل خاصی برای پهلوی ها نبود
نمونه اشکار ان تمایل رضا خان به المان ها که چندان هم به درخواست متفقین توجه نکرد و با ذلت سرنگون و خاک کشور ایران بین ملل متفقین تجزیه شد .
محمد رضا هم که حکومت خودش رو مدیون امریکا بود و اگه اون هم به رسم پدر بر خلاف خواسته های غرب عمل می کرد سرنگون می شد .

رضا شاه ارزوی داشت ایران مثل ترکیه بشه ولی نمی دانست ایران اصلا شبیه ترکیه نیست

و من هم باز از لفظ رضا قلدر استفاده می کنم چون با قلدری حکومت رو تصاحب کرد (البته کمک دولت انگلستان رو نباید فراموش کرد )

کلا من با تاریخ معاصر ایران مشکل دارم
جناب چه گوارا  حرف این جا نیست که پهلوی ها چه خدمتی انجام دادن یا تحت سلطه چه کسانی بودند حرف این جاست که بحرین واگذار نشده !
و اما در مورد پیروی از ترکیه !رضا شاه اگه از ترکیه تقلید میکرد هیچ وقت کشف حجاب نمی کرد !
یک نکته رو خدمتتون عرض کنم که  ولي زماني‌كه رضاخان ميرپنج از قريه آق‌بابا قزوين به راه مي‌افتاد يه طرف تهران كه كودتا كند، روح دولت انگلستان و وزارت خارجه آن كشور هم در جريان اين كار نبود.

آیا اصلا بحرینی وجود داشت که ,واگذار شود؟! 2
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET ، Mไ∫∫ ∫MΘKξЯ ، ERF@N
آگهی
از قضا ژنرال انگلیسی (اسمش یادم نیست ) در دفتر خاطراتش میگه : خودم به شخصه رضا خان رو دیدم و فهمیدم او برای کودتا مناسب است

این حرف من نیست
حرف خود انگلیسی هاست
نقل قول: از قضا ژنرال انگلیسی (اسمش یادم نیست ) در دفتر خاطراتش میگه : خودم به شخصه رضا خان رو دیدم و فهمیدم او برای کودتا مناسب است

این حرف من نیست
حرف خود انگلیسی هاست

شما نام اون طرف رو نخست بیار.

تازه اگه هم این جوری باشه باز دلیل نمیشه زیر سر انگلیسی ها باشه.یادت باشه روحانیون و احزاب پشت رضا شاه بودن
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

سپاس شده توسط Łost Đλtλ ، Mไ∫∫ ∫MΘKξЯ ، ERF@N
حالا بحرین مال هرکی بود ولی خب کندن بردن
ژنرال انگلستان ایرونساید طراح کودتای رضاخان بر ضد حکومت بی کفایت قاجار
بله درست میگید .(چنین کسی وجود داره و این اتهام رو به رضا شاه وارد کرده) سپس  این کودتا به دست رضا شاه و  سید ضیا طباطبایی اجرا شد ولی بحث ما در این مورد نیست! کمک انگلیسی ها چندان نبوده هر چند که همیشه پشت پرده بودند. به هر ترتیب رضا شاه کسی نبوده که بشه ازش به نام مزدور انگلیسی ها نام برد چون خودش همیشه از اون ها دوری می کرد.

سپاس شده توسط Mไ∫∫ ∫MΘKξЯ ، Łost Đλtλ
ادعای شما بسیار بی اساس است جناب چه گوارا !ا  در یک پژوهش تاریخی، اصولا چنین خاطرات و نقل قول‌هایی هرگز نمی توانند محل اعتبار و اعتنا داشته باشند. در تاریخ معاصر ایران کم نداشته ایم افرادی را که صرفا برای پنهان‌سازی یا بزرگ‌نمایی نقش خود در برخی از رويدادهاي تاریخی و گاه صرفا برای تسویه حساب های شخصی و جناحي با این و آن، دروغ هایی از خود ساخته و اتهامات بی اساسی را متوجه دیگران کرده اند که بعدها نادرست بودن آنها به اثبات رسیده است. چگونه و بر مبناي كدام منطق بريتانيايي كه توانسته بود با استفاده از ضعف و فساد دولت حاکم بر ايران، این کشور را به سان يك مستعمره تحت كنترل کامل خود داشته باشد، بریتانیایی که با استفاده از هرج و مرج کشور و ضعف دولت مرکزی در خوزستان شيخ خزعل را نشانده بود و نفت آن منطقه را راحت و بي دردسر به تاراج مي برد، بریتانیایی که احمدشاه قاجار و تعدادي از وزيرانش را جيره خوار و مقرري بگير خود كرده بود، و طي قراردادهاي متعدد با حكام قاجار انواع امكانات و امتيازات را در ايران بدست آورده بود، چه دلیلی داشت که خودخواسته دست به يك انتحار بزرگ بزند و کودتایی را در ایران ترتیب دهد تا فردی مثل رضاخان به قدرت برسد و بلافاصله پس از تصاحب قدرت، يكي يكي امتيازات و منافع بريتانيا در ايران را از بين ببرد؟!! آخر کدام عقل سلیمی می تواند چنین استدلالی را بپذیرد؟
   کافی است دربرخی از اقدامات ضدانگلیسی رضاشاه از زمان تصدی وزارت جنگ تا پايان سلطنت (1320-1300) به تفکربپردازیم  تا بیش از پیش با شخصیت میهن‌پرست و استعمارستیز رضاشاه پهلوي آشنا شویم و از دروغ بودن اتهاماتی که به ایشون وارد میکنن مطلع شویمDodgy

سپاس شده توسط FARID.SHOMPET ، ERF@N
انگلیسی ها از هرج و مرج اواخر حکومت قاجار ناامید بودند .
دلیران تنگستان - شیخ محمد خیابانی - میرزا کوچک خان همه در حال مبارزه برای استقلال بودند و انگلستان هم مجبور بود با قوای نظامی مقابله کند .
اما دوران اشغال کذشته بود و نیاز به حکومتی قدرتمند و یکپارچه برای کنترل کشور و خروج نظامیان انگلیسی این هدف انگلیسی ها بود .

رضا شاه چه قدم هایی خروج ایران از زیر سلطه انگلستان برد ؟
فرهنگ استعمارگران رو ترویج کرد که اولین قدم استعمار کامل بود
حتی قصد داشت زبان فارسی رو لاتین کند ( اینطوری  salam )

روحانیون رو برضد خودش به راه انداخت

ابادانی یه کشور فقط ساخت یه خط راه اهن و یه جاده و یه کارخانه کبریت سازی نیست
رضا خان می توانست این کشور رو دوباره بسازه اون هم با 10 سال یا کمتر .
مگه هیتلر چکار کرد ؟
کشور داغون المان رو ان همه مشکلات و بحران های اقتصادی رو حداکثر ظرف 7 سال به قرت اول جهان تبدیل کرد .

البته وقتی پادشاه مملکت بی سواد باشه نمیشه کاری کرد .
Wink
من که مصدق رو قبول دارم
اکنون گور او را بس است

آنکه جهان اورا کافی نبود
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET ، Łost Đλtλ
نقل قول: دلیران تنگستان - شیخ محمد خیابانی - میرزا کوچک خان همه در حال مبارزه برای استقلال بودند و انگلستان هم مجبور بود با قوای نظامی مقابله کند .

بهتره نگیم که میرزا کوچک خان استقلال کشور رو می خواست. بهتره بگیم جدایی خواه بود چون ابهام هایی در مورد ایشون وجود داره.

نقل قول: اما دوران اشغال کذشته بود و نیاز به حکومتی قدرتمند و یکپارچه برای کنترل کشور و خروج نظامیان انگلیسی این هدف انگلیسی ها بود .
یعنی انگلیسی ها برای خودشون می خواستن مشکل ایجاد کنن!؟ یه چیزی میگی ها. انگلیسی ها با قاجار ها راحت تر بودن. تازه کدوم خروج نظامی انگلیسی ها!؟ یه جور میگی انگار یک لشگر انگلیسی دوره ی قاجار ایران بوده. تاریخ ها رو با هم اشتباه نکن. بیشتر انگلیسی های داخل ایران مستشار ها بودن.

نقل قول: رضا شاه چه قدم هایی خروج ایران از زیر سلطه انگلستان برد ؟
فرهنگ استعمارگران رو ترویج کرد که اولین قدم استعمار کامل بود
حتی قصد داشت زبان فارسی رو لاتین کند ( اینطوری  salam )
رضا شاه با انگلیسی ها مبارزه کرد اقا ! برای نفت! برای سلطشون بر قدرت سیاسی ایران! برای از میان قدرت نفوذ اون ها در دربار ایران حتی تمام مستشار های انگلیسی رو اخراج کرد! چیز کمی نیست که شما بیای تمام مستشار های یک کشور رو اخراج کنی.

فرهنگ استعمارگران چیه!؟ اقا شما رشتت ریاضیه و من بهت حق میدم این حرف ها رو بزنی چون کتابی هم در مورد فرهنگ و جامعه شناسی نمی خونی. دنیا به سمت کسولاریسم و لیبرالیسم میره کسی نمی تونه مقاومت کنه . همه ی دنیا دارن یک شکل میشن و به سمت آرمان های مشترک میرن(این آرمان ها می تونه خوب باشه یا بد) ولی کسی نمی تونه جلوی این حرکت جهانی رو بگیره.

به دلیل خودآگاهی ها و تکنولوژی روز افزون و رشد دانش اجتناب پذیر شده ایستادگی در مقابل اون چیزی که شما بهش میگی فرهنگ غرب و استعمار گر ها

نقل قول: ابادانی یه کشور فقط ساخت یه خط راه اهن و یه جاده و یه کارخانه کبریت سازی نیست
رضا خان می توانست این کشور رو دوباره بسازه اون هم با 10 سال یا کمتر .
مگه هیتلر چکار کرد ؟
کشور داغون المان رو ان همه مشکلات و بحران های اقتصادی رو حداکثر ظرف 7 سال به قرت اول جهان تبدیل کرد .
هان!؟ رضا شاه همین دو کار رو کرده!؟ جاده سازی و مدرسه سازی و احیای آموزش پرورش و نظام وظیفه و خانه های های فرهنگی و بانکداری و ایجاد کار کنان لشگری و کشوری و چندین معدن و دوخت و دوز ملی و ...(یک دنیا چیز دیگه) رو هم بهش اضافه کن!

تازه شما وضعیعت فرهنگی و اقتصادی آلمان رو با ایران اون زمان مقایسه میکنی؟! ایران هیچ پایه ای نداشت.

نقل قول: البته وقتی پادشاه مملکت بی سواد باشه نمیشه کاری کرد .
مگه اون زمان چقدر ما با سواد داشتیم!؟ تازه همین بی سوادی که شما میگی به داد ما رسید. حتی می خواست جمهوری راه بیندازه ولی روحانیون مخالفت کردن.

اگه باز پستی در این تاپیک بذاری که با تاریخ جور در نیاد رد تایید میکنم. در گذشته هم گفتیم و دیگران دیدن که اگر پستی نوشته های درونش غلط و کاملا اشتباه باشن و خواننده ی بحث رو گمراه کنن رد تایید میشن و در بایگانی می مونن.

سپاس شده توسط Łost Đλtλ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان