امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مزاحم ارایش حلال دخترا نشوید!!!

مزاحم آرایش حلال دختران جوان نشوید ...
مزاحم ارایش حلال دخترا نشوید!!! 1
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در جلسه درسهایی از قرآن که  درباره "حقوق خانواده در اسلام" ، "محبت و اعتماد" ، "مقدار مهریه" ، "اداره و سرپرستی خانواده توسط مردان" ، "حکومت مردان در خانواده" ، "توجه اسلام به آرایش و آراستگی" و ... سخن گفته است که یکی از آنها آرایش دختران جوان در خانواده و در مواقعی است که اسلام آن را حلال دانسته اما برخی از والدین با عقاید نادرست خود با این قبیل کارهای حلال مخالفت می‌کنند. آنچه در ادامه می‌خوانید قسمتهایی از این سخنرانی است.

آرایش دختران
آرایش زن چیست؟ زن ذاتاً دوست دارد آرایش كند. و این جزء ذات زن است. متأسفانه بعضی از این حاج‌خانم‌های پیرزن در خانه تا می‌بیند دخترش آرایش می‌كند، یا عروسش، (خنده حضار) یك تعبیرات زشتی می‌كند. خانم! تو پیری؟

خجالت نمی‌كشند، طوری نیست خجالت نكشند. مگر می‌خواهد بیرون برود خودش را نشان جوان‌ها بدهد. خودش را آرایش می‌كند. ما زن داریم دو لیتر گریه می‌كند برای امام حسین(ع). اما اگر بفهمد پسرش با عروسش یك بستنی خورده كودتا می‌كند. (خنده حضار) روضه هفتگی، ختم انعام، ختم قرآن، همه‌ی دعاها و نمی‌دانم «امن یجیب» مهرش، جانمازش اندازه‌ یك بقچه‌ی حمام است. اما اگر بفهمد كه این مثلاً با عروسش رفته فرض كنید حالا بگردند، دری وری می‌گوید. زن نژادش این است.

شما یاد بگیرید از امیرالمؤمنین(ع)، با غلامش رفتند پیراهن بخرند، پیراهن قشنگ را داد به غلامش، گفت: آقا من قنبر غلام هستم. فرمود: مگر جوان نیستی؟ خوب جوان دوست دارد شیك بپوشد. سر به سر بچه‌ها نگذارید. در آرایش حلال، وقتی به آرایش حلال گیر دادی، آنها سمت آرایش حرام می‌روند. خیلی از گیرهایی كه می‌دهند اینها ضررش به خودشان برمی‌گردد.

بعضی از جوان‌ها تا حالا چند مورد آمدند، به من گفتند: حاج آقای قرائتی من به خاطر شما یك سیلی خوردم. گفتم: چرا؟ گفته: من می‌خواستم آن كانال فوتبال ببینم، پدرم گفت: آن كانال قرائتی را ببینیم. من هی زدم فوتبال، او هی زد قرائتی! آخرش یك سیلی به من زد. من از همه‌ اینهایی كه از پدرشان یا پدر بزرگشان كتك خوردند، معذرت می‌خواهم.

(خنده حضار) آخر این قرائتی تحمیلی درست نیست. اسلام گفته آزادی، حتی اگر آمدی پشت سر این آقا نماز خواندی، ركعت دوم آزادی! قصد فرادی كن برو. اصلاً نماز مغرب را خواندی، نماز عشا را آزاد هستی، رها كن برو. اسلام به ما آزادی داده است. اگر ما به حلالها قناعت كنیم، همه‌ی مردم مسلمان میشوند. گیر اینكه بعضیها اسلام به آنها سنگین است، در همین نماز جمعه دیروز، نماز جمعه گذشته رفتیم، به ما گفتند: بین دو نماز صحبت كن. گفتم: سخنرانی بین دو نماز گروگان گیری است. گفت: فرار می‌كنند. گفتم: خوب فرار كنند. مگر میخواهی مردم را اسیر كنی؟ كم حرف بزن، خوب حرف بزنی فرار نمی‌كنند، حالا فرار هم كردند، كردند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

توجه به دستورات دین، نه سلیقه‌های شخصی
ما مثل بت پرست‌ها در بعضی كارها هستیم. بت پرست‌ها با دست خودشان یك بت می‌تراشیدند، راستش گریه می‌كردند. قرآن می‌گوید: «أَ تَعْبُدُونَ ما تَنْحِتُونَ» (صافات/95) با دست خودت سنگ تراشیدی حالا راستش گریه می‌كنی؟ ماهم با دست خودمان آداب و رسوم را درست كردیم، خودمان در آداب و رسوم خودمان ماندیم.

آرایش یك ارزش است. دختر و پسرها در آرایش حلال نباید مزاحم داشته باشند. مثل اینكه یك كسی شوهرش مرده اسلام گفته چهار ماه و ده روز فاصله بگیرد. بعد از چهار ماه و ده روز، قرآن آیه دارد می‌گوید: اگر خانم خواست عقد كند، كسی حق ندارد جلوی او را بگیرد. آیه‌ قرآن است. متن قرآن است. زن بیوه! خواهند گفت عجب زن بی‌حیایی بود. چه زود شوهر كرد. تو كه می‌گویی: فلان زن بی‌حیا است، قطعاً غیبت كردی و گناه كبیره كردی. تو گناه كبیره كردی كه گفتی فلانی بی‌حیا است. اما او ثواب كرد. این خانم به هوای... نه خواهند گفت: این به شوهر اولش وفادار نیست. چه كسی گفت: معنای وفا یعنی عقد نكن؟ چه كسی گفت: عقد نكن.

زنان بیوه یك چیز غلطی در سرشان است. می‌گوید: من می‌خواهم وفادار باشم. چون می‌خواهد وفادار باشد، ازدواج نمی‌كند. اصلاً قاطی كرده والله نمی‌دانم قاطی كرده، اینها جزء دین نیست. جزء لغت نیست. جزء قرآن نیست. بالاخره حالا من 50 سال است دیگر آخوند هستم. 15 سالگی آخوند شدم. حالا 65 سالم است. بعد از 50 سال آخوندی، 32 سال برای شما حرف می‌زنم.

وفا این نیست كه انسان ازدواج نكند. تقوا این نیست كه انسان برای شوهرش آرایش نكند. به خانم می‌گوییم: آخر این چه قیافه‌ای است؟

یك مردی در كوچه می‌دوید. گفتند: كجا می‌دوی؟ گفت: می‌روم خانه زنم از عروسی می‌آید، چون تا از عروسی می‌آید، لباس‌های خوبش را كنار می‌گذارد و آشغالهایش را خواهد پوشید. من می‌خواهم یك لحظه‌ای كه لباسش را می‌كند، من هم یك نگاهی به این لباس بكنم. خوب این چه، كجایش مثلاً چرا چنین است؟ كه مرد باید بدود، آرزو، آه بكشد كه یكبار هم... هرچه آرایش دارید «وَ لا یبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِن» (نور/31)‏ آرایش مخصوص زن است. بیرون خانه آرایش نباشد.

حدیث داریم پیغمبر برای خانم‌هایش آرایش می‌كرد. پولی كه پیغمبر برای عطر می‌داد بیش از پولی بود كه برای غذا می‌داد. زن و شوهر باید چطور باشد؟ قرآن می‌گوید: «هُنَّ لِباسٌ لَكُمْ وَ أَنْتُمْ لِباسٌ لَهُنَّ» (بقره/187). 
زان روزهاى خوب ، گویی هزار سال گذشته...
پاسخ
 سپاس شده توسط mohsenniceboy ، عذرا 79 ، pesare_e_bad ، ✘v!☻lent girl✘ ، bahare_021 ، سورنا فاول ، mohammad31 ، ♥SABA♥ ، عاشق الکترونیک ، Dead-Girl ، سایه22 ، TurK WolF ، یاسی@_@ ، persian7 ، ЯèŽvÀń ، ☺t@k selooli☺ ، ♥♥RaaHaa♥♥ ، mahru ، ALI REZA J ، ʜɪᴅᴅᴇɴ ، Nυмв ، سرباز خدا ، ehsas-hs 2 ، PISHY ، سوگولی ، oprah vinfrey ، زینب رهبر ، Archangelg!le ، نازنین* ، *_* ، شیرین بلا ، ترنج 15 ، mT_pOoM_taaK ، ÆҐÆŠĦ ، نیلوفر 2000 ، -Demoniac- ، ѕтяong ، A lover ، sama00
آگهی
داره میگه تو خونه آرایش کنین نه تو خیابون کجاش باور نکردنیه خب؟
آره واقعیت دارهShy
ولی کلا همیشه از حرفاش خوشم میاد4fvf
پاسخ
 سپاس شده توسط ▪неизвестный▪ ، یاسی@_@ ، mT_pOoM_taaK
میگه تو خونه
که برعکسه
همه واسه بیرون ارایش میکنن Smile
پاسخ
بهتره اول بخونینش بعد نظر بدین نه اینکه نظر قبلیو تایید کنین -__-
پاسخ
 سپاس شده توسط ғдф!ทд ^ــ^ ، راضیه جون ، # αпGεʟ
(17-04-2014، 20:45)یه تنهای بی ستاره نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بهتره اول بخونینش بعد نظر بدین نه اینکه نظر قبلیو تایید کنین -__-
اخ ک گفتی
زان روزهاى خوب ، گویی هزار سال گذشته...
پاسخ
من خیلی صحبتای اقای قرائتی رو دوس دارم....HeartBlush

مرسی
سایه2 هستم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Big Grin
پاسخ
آگهی
هر کی به عقیده خودش رفت و امد میکنه و وظیفه ما احترام گذاشتن به طرف مقابله حتی اونی که تو خونه ارایش میکنه چه اونی که میره بیرون هم ارایش میکنه بایدی وجود نداره...
پاسخ
 سپاس شده توسط בחור משוגע ، saeedrajabzade ، Hitchcock ، Black_Man ، # αпGεʟ
آرایش بکنید ولکن اسراف نکنید،
که خداوند اسراف کاران را دوست ندارد...

:301:
The music feels better

پاسخ
 سپاس شده توسط בחור משוגע ، Hitchcock ، Black_Man ، # αпGεʟ ، †cυяɪøυs†
(02-08-2014، 23:22)armin van buuren نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هر کی به عقیده خودش رفت و امد میکنه و وظیفه ما احترام گذاشتن به طرف مقابله حتی اونی که تو خونه ارایش میکنه چه اونی که میره بیرون هم ارایش میکنه بایدی وجود نداره...
ولی جامعه یکسری هنجار داره که شکستنش بی احترامی به بقیه هست.
دیوار کعبه رو بشکن
ولی دل کسی رو نشکن
دیوار رو خلیل ساخت
ولی دل رو خدای خلیل
پاسخ
(03-08-2014، 18:39)mohsenniceboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(02-08-2014، 23:22)armin van buuren نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ولی جامعه یکسری هنجار داره که شکستنش بی احترامی به بقیه هست.
یعنی یکی بی حجاب بیاد بیرون هنجار اون طرف مقابل فوران میکنه ...!!!؟؟ . عزیز من این فرهنگمونه که چنین هنجار هایی رو به وجود اورده و اون شخص مقابل به خاطر فرهنگشه چنین چیزیو بی احترامی خطاب میکنه وقتی یه زن باحجاب میاد بیرون وظیفه من احترام گذاشتن به اون شخصه و بی حجابم همین طوره پس این هنجار ها درست نیستش فقط به ظاهر نگاه نکنید این باطنه که زیبایی واقعی شخص و نمایان میکنه...
پاسخ
 سپاس شده توسط Hitchcock ، בחור משוגע ، Black_Man ، # αпGεʟ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  آیا تلاش برای کسب روزی حلال از عبادات است؟
  ارایش پسرا(هرچی فک کردم دیدم موضوع ساده ز خوبه همین ارایش پسرا)
  به آغوش کشیدن کسی که دوستش داری حلال و حرام و گناه ندارد!
  مزاحم ارایش حلال دختران نشوید…¤
  آیا حرام های خدا بیشتر از حلال های او هستند؟
  چرا شراب در این دنیا حرام ولی در بهشت حلال است؟
  گوشت خوک حلال هم آمد!/ عکس
  دقت کن! ببین حلال است یا حرام؟
  نتيجه پژوهش علمي درباره گوشت حلال و ذبح شرعي
  ارایش.جواهرات و لباس شیطان پرستان

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان