امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سخنان صادق هدایت

#1
سخنان صادق هدایت 1

تنها مرگ است که دروغ نمی گوید.صادق هدایت

عشق چیست؟ برای همه رجاله ها یک هرزگی یک ولنگاری موقتی است . عشق رجاله ها را باید در تصنیفهای هرزه و فحشا و اصطلاحات رکیک که در عالم مستی و هشیاری تکرار میکنند پیدا کرد .صادق هدایتدر زندگی زخم هایی هست كه مثل خوره روح آدم را آهسته در انزوا می خورد و می تراشد. این دردها را نمی شود به کسی اظهار کرد چون عموما عادت دارند این درددهای باور نکردنی را جزو اتفاقات و پیش آمدهای نادر و عجیب بشمرند و اگر کسی بگوید یا بنویسد مردم بر سبیل عقاید جاری و عقاید خودشان سعی می کنند آنرا با لبخند شکاک و تمسخرامیز تلقی بکنند .صادق هدایت

فقط با سايه ي خودم خوب ميتوانم حرف بزنم ، اوست كه مرا وادار به حرف زدن مي كند ، فقط او ميتواند مرا بشناسد ، او حتماً مي فهمد ... مي خواهم عصاره ، نه ، شراب تلخ زندگي خودم را چكه چكه در گلوي خشك سايه ام چكانيده به او بگويم:

" ايــن زنـــــدگــــي ِ مـن اســت ! " صادق هدایتمرگ، همه هستی ها را به یک چشم نگریسته و سرنوشت آنها را یکسان میکند نه توانگر می شناسد و نه گدا. صادق هدایتمرگ، مادر مهربانی است که بچه ی خود را پس از یک روز طوفانی در آغوش کشیده، نوازش میکند و می خواباند. صادق هدایتمرگ بهترین پناه دردها و غمها و رنج ها و بیدادگری های زندگانی است. صادق هدایتانسان چهره مرگ را ترسناک کرده و از آن گریزان است. صادق هدایتما بچه مرگ هستیم و مرگ است که ما را از فریب های زندگانی نجات می دهد. صادق هدایتاگر مرگ نبود فریادهای نا امیدی به آسمان بلند می شد، به طبیعت نفرین می فرستاد.صادق هدایت

کتابهای صادق هدایت:بوف کور،زنده بگور ،سگ ولگرد ،سه قطره خون ،افسانه آفرینش ،سگ ولگرد ،کاروان اسلام و...
منبع=http://jomalatziba.blogfa.com/
پاسخ
 سپاس شده توسط Hitchcock ، Nυмв ، SABER
آگهی
#2
بهشت فریبی است برای جهنمی کردن دنیا
صادق هدایت
درد من تنهایی نیست بلکه
درد من مرگ مردمی است که
گدایی را قناعت
بی عرضه گی را صبر
و با تبسمی بر لب این حماقت ها را
حکمت خدا می نامند!
پاسخ
 سپاس شده توسط امیررضا* ، Nυмв
#3
روحت شاد صادق خان.. 
اگه اجازه بدین به روز کنیم تاپیکو ..
گـآهـــی آدمـی در بیـســت ســالـگـی مـیـمـیـرد ..
 ولـی در هـــفـتـآد ســالـگـی به خــآک ســپــرده مـیـشــود 
●○●


تــنـها فایــده تــاریــخ ایــن اســت کــه انـســان بــا مـطالـعــه اش از تــرقـی آیــنـده ی بــشــر هم نـا امـیــد مـی شــود.
●○●


حـــس کــردم ایــن دنـیــا بــرای مـن نـبــود. بــرای یــک دســتــه آدم بــی حـــیــا پـررو و گـدامـنـشــ، مـعــلـومـات فروشــ، چـاروادار و چـشــم و دل گـرســنـه بــود. بــرای کــســانـی کــه بــه فراخـور دنـیــا آفریــده شــده بــودنـد و از زورمـنـدان زمـیــن و آســمـان مـثــل ســگ گـرســنـه جلـو دکــان قـصــابــی کــه بــرای یــک تــکــه لـثــه دم مـی جنـبــانـد گـدایــی مـی کــردنـد و تــمـلـق مـی گـفتــنـد..!
●○●


چـقـدر بــه ســادگـی نـیــاکــان خـود خـنـدیــدیــم .روزی مـی ایــد کــه ایــنـدگـان بــه خـرافات مـا خـواهنـد خـنـدیــد.
●○●


از دور ریــخـتــن عــقـایــدی کــه بــه مـن تــلـقـیــن شــده بــود آرامـش مـخـصــوصــی در خـودم حـــس مـی کــردمـ!! 
●○●

انـســان مـی کــشــد . بــرای خـوردن مـی کــشــد . بــرای شــفا دادن مـی کــشــد . بــرای آمـرزیــدن مـی کــشــد . بــرای پـوشــش بــرای پـول بــرای جنـگ کــردن بــرای عــلـم بــرای تــفریــح و بــلـاخـره مـی کــشــد... فقـط بــرای کــشــتــن .
●○●


 در اثــر ســالـها تــجربــه تــلـخ دریــافتــیــم کــه مـردم دنـیــا خـوش بــاور و احـــمـق و تــوســری خـورنـد و عــقـلـشــان بــه چـشــمـشــان مـیــبــاشــد و همـچـنـان دنـیــا خـر تــو خـر اســتــ. اگـر مـا از حـــمـاقـت مـردم اســتــفاده مـی کــنـیــم گـنـاه از مـا نـیــســتــ. چـشــمـشــان کــور شــود و دنـده شــان نـرمـ، اگـر شــعــور دارنـد بــزنـنـد و پـدرمـان را در بــیــاورنـد..!
●○●


اگـر راســت اســت کــه هر کــســی یــک ســتــاره روی آســمـان دارد، ســتــارهٔ مـن بــایــد دور، تــاریــک و بــی مـعــنـی بــاشــد-شــایــد مـن اصــلـاً ســتــاره نـداشــتــه‌امـ!»
●○●
 
زنــدگــی بـه هـمــان حمــاقـت ســابـق ادامــه دارد. نــه امــیـدی اســت و نــه آرزویـی و نــه آیـنــده و گــذشـتـهـ‌ایـ. چهـار ســتـون بـدن را بـه کـثیـف تـریـن طرزی مــی ‌چرانــیـم و شـب هـا بـه وســیـلـه دود و دم و الـکـل بـه خــاکـش مــیـ‌ســپریـم و بـا نــهـایـت تـعجب مــیـ‌بـیـنــیـم کـه بـاز فــردا ســر از قـبـر بـیـرون آوردیـمــ. مــســخــره بـازی ادامــه دارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط SABER ، امیررضا*
#4
میخواهم از خود بگریزم
بروم خیلی دور

#صادق_هدایت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
:}
پاسخ


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Earth سخنان متفکران جهان:]
  1309 / آب زندگی - صادق هدایت
  1309 / مرده خور ها - صادق هدایت
  1309 / آبجی خانم - صادق هدایت
  1309/ آتش پرست - صادق هدایت
  1308 / مادلن - صادق هدایت
  1309 / ناطقه - صادق هدایت
  1309 / اسیر فرانسوی - صادق هدایت
  1309 - حاجی مراد -صادق هدایت
  ۱۳۰۸ / زنده به گور - صادق هدایت

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان