امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کوین اسپیسی با زبان سینما از تئاتر می‌گوید

به نقل از یورونیوز، با دو جایزه اسکار و جایگاه مهم در هالیوود، ده سال پیش کوین اسپیسی، بازیگر آمریکایی سینما را ترک کرد، سن تئاتر را برگزید و به لندن آمد. فیلم مستندی از این سفر ده ساله ساخته شده که شیفتگی او به تئاتر، چگونگی تاسیس یک کمپانی تئاتر و تور جهانی نمایشنامه ریچارد سوم را به تصویر می کشد.

بازیگر 54 ساله دلیل ساخت این مستند به نام «حالا، از گوشه صحنه نمایش جهانی» را توضیح نمی دهد: «در این ده سال، که به لندن آمدم و شرکت تولید تئاتر تاسیس کردم، با توجه به موفقیتم در سینما خیلی ها به من مثل یک آدم بی هدف و بی برنامه نگاه می کردند که نمی داند چه می کند، می گفتند چرا دنبال تئاتر رفتم، کسل کننده است، پولی در آن نیست و چرا ده سال صرف تاسیس شرکت کردم، حالا من این فیلم را ساختم تا به بعضی از این سوالات جواب بدهم.»

کوین اسپیسی با زبان سینما از تئاتر می‌گوید 1

کارگردانی این مستند، اولین تجربه فیلمسازی جرمی ولهان و شامل پشت صحنه تولید، تور نمایشی گروه تئاتر در اروپا و آمریکا است. تور تئاتر، یک پروژه سه ساله با همکاری سم مندز کارگردان انگلیسی، کوین اسپیسی و آکادمی موسیقی بروکلین است.

موضوع مرکزی فیلم شیفتگی اسپیسی به تئاتر است. او میگوید: «برخلاف فیلم، تئاتر قلمرو بازیگر است. اول اینکه تئاتر ابزار بازیگر است بر خلاف سینما که ابزار تهیه کننده و کارگردان و تدوین گر است. بازیگر هیچ کنترلی روی اجرای خودش در یک محصول نهایی سینمایی یا تلویزیونی ندارد.

فیلم مستند «حالا، از گوشه صحنه نمایش جهانی» در آمریکا و کانادا در اکران است و از نهم ماه ژوئن در بریتانیا اکران می شود.

پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  سینما کلاسیک:_در یک شب اتفاق افتاد_
  « سینما وحشت ! »
  پرکارترین کارگردان های تاریخ سینما را بشناسید
  کوین هارت به جمع بازیگران فیلم Borderlands اضافه شد
  جیمز گان از پایان نگارش فیلمنامه Guardians of the Galaxy Vol. 3 می‌گوید
  سیگورنی ویور از تجربه‌ی کار زیر آب در فیلم Avatar 2 می‌گوید
  کالین فارل از ادامه تولید فیلم The Batman تا فوریه ۲۰۲۱ می‌گوید
  اصغر فرهادی از فیلم ساختن در ایران و خارج از آن می‌گوید
  ادی ردمین درباره تأثیر شیوع کرونا روی فیلمبرداری این پروژه می‌گوید
  دکتر اکبر عالمی، مستندساز، مجری و استاد سینما درگذشت

پرش به انجمن: