امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مــُعرفی رُمــآن هـای خارجی

اتود در قرمز لاکی

آرتور کانن دویل

مژده دقیقی

این کتاب نخستین کتاب دکتر دویل اسکاتلندی و در حقیقت اولین کتاب از سری شرلوک هلمز می باشد .

موضوع کتاب هم که خوب معلومه دیگه یک ماجرای پلیسی و یک کارآگاه که همه چیز را از روی تجزیه و تحلیل شواهد موجود کشف می کند و بسیار باهوش است .

در یک خانه خالی جسد مردی با یک حلقه ازدواج پیدا می شود . در روی دیوار با خون نوشته شده انتقام اما مرد متوفی هیچ ضربه ای نخورده و زخمی نشده

توی این کتاب گفته می شه که شرلوک هلمز در دانشگاه به صورت گسسته درسهایی را می خونه اما خوندنش به نحوی نیست که بشه اون را دانشجوی رشته خاصی دونست . همچنین نحوه آشنایی شرلوک هلمز و دکتر واتسون و خصوصیات اخلاقی هلمز در همین کتاب شرح داده می شه

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ــــــــ
به نظر من اين رمان يكي از شاهكارهاي سر آرتو کانن دویله و براي من ازبين بقيه رمان هاي كانن دويل جذاب تر بود .-.

يه بخش جالب داستان اينه كه شرلوك هلمز از روي همون كلمه ي Rashبه خيلي از نكات پي ميبره كه قد قاتل چه قدر بوده انگيزش چي بوده ناخوناش بلند بوده با چي اين كلمه رو نوشته و باز با استدلال مخصوص خودش متوجه ميشه كه شغل قاتل چيه در كجا زندگي ميكنه و اينكه فرديه با هيكل درشت و اگه داستان رو بخونيد در آخر متوجه ميشيد كه چطوري به همه ي اين نكات با كوچكترين سرنخ ها پي برده و اين معماي پيچيده رو چجوري حل كرده

براي من يكي كه جالب بود كتاب خوبيه (:

قسمت هاي زيبايي از کتاب

وقتی شعبده باز حقه اش را توضیح بدهد دیگر هیچ اعتباری نصیبش نمی شود .

جایی که از تخیل خبری نباشد ، وحشتی هم در کار نیست .

پیش پا افتاده ترین جنایات غالبا از همه مرموزترند ، چون هیچ ویژگی به خصوص یا تازه ای ندارند که بتوان بر مبنای آن استنتاج کرد .

خدا سرزمین ایلیوی را درست کرده ، میسوری را هم درست کرده خیال می کنم این طرف ها را یکی دیگر درست کرده باشد . به آن خوبی از کار در نیامده . آب و درخت یادشان رفته .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ناشناس برام بنویس (:

«آن غار تاریکی که از ورود به آن می ترسید، همان گنجی را در خودش پنهان کرده که به دنبالش میگردید.»

کارل گوستاو یونگ
پاسخ
 سپاس شده توسط Navisa. ، || Mιѕѕ α.η.т || ، Łost Đλtλ ، -Demoniac-

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پیام‌های داخل این موضوع
RE: مــُعرفی رُمــآن هـای خارجی - •ДmịrHoSsiŋ• - 09-12-2014، 15:18

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان