امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اقاپسرابیاین باهاتون کار دارم

در روایات داریم المراة ریحانه، زن گل است. حالا شما ببینید اگر مردی با یک گل با خشونت و بی‌اعتنایی رفتار کند و پاس گل بودن او را ندارد، چه قدر ظالم و بد است. مثل تحمیل کردن، زیاده روی کردن، زیاده خواهی کردن مردها از زنها، توقعات بی‌جا و زیادی

المراة ریحانه و لیست بقهرمانه. قهرمان یعنی همین کارپرداز امور زندگی… این زن کارپرداز شما نیست که همه کارهای زندگیتان را روی دوش او بگذارید و بعد هم از او مواخذه کنید. نه! این یک گلی است در دست شما

حتی اگر دانشمند یا

سیاستمدار باشد، در بحث معاشرت خانوادگی او گل است

رهبر عزیز انقلاب

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقاپسرابیاین باهاتون کار دارم 1

قرآن کریم می فرماید :

با زنان به نیکویی رفتار کنید حتی اگر شما را از انان خوش نیاید.

چه بسا چیزی را که خوش نمی دارید در حالی که خداوند خیر فراوان در ان نهاده است.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله: بشنو از من آنچه را که به دستور پروردگارم می گویم!

هیچ مردی نیست که در کارهای منزل به همسرش کمک کند، مگر اینکه پاداش او به هر تار مویی که

بر بدنش روییده باشد، ثواب یک سال عبادتی است که تمام روزهایش را روزه گرفته و تمام شب هایش

را به عبادت ایستاده، شب زنده داری کرده باشد. و خداوند به او ثوابی می بخشد که به انبیای صابر

خود مثل حضرت داوود و یعقوب و عیسی علیهم السلام بخشیده باشد.

ای علی!کسی که در کارهای خانه به همسر خود بدون سرکشی و دلتنگی و تکبر خدمت نماید،

پروردگار اسمش را در دفتر شهدا ثبت می کند و برایش به هر روز و شبی ثواب هزار شهید و به هر

قدمی که بر می دارد به آن مرد ثواب حج و عمره می دهد و به هر قطره ای که از بدنش عرق بیاید یک

خانه در بهشت برایش منظور می نماید.

ای علی!یک ساعت خدمت کردن به همسر در کارهای خانه بهتر از عبادت هزار سال و هزار حج و هزار

عمره و بهتر از آزادی هزار بنده در راه خدا و هزار جنگ در راه دین و عیادت از هزار مریض و هزار نماز

جمعه و هزار تشییع جنازه و هزار گرسنه ای که برای رضای خداوند رحمان سیر گردد و هزار برهنه را

پوشاند و هزار اسب در راه پروردگار دادن و برایش بهتر از هزار دینار به مستمندان صدقه دادن و بهتر از

تلاوت تورات و انجیل و زبور و قرآن است و بهتر از آزاد کردن هزار اسیر و بخشیدن هزار شتر به

فقراست و چنین مرد خدمتکار به همسر از دنیا بیرون نمی رود مگر این که جایگاه خوب خود را در

بهشت ببیند.

ای علی!کسی که روگردانی و تکبر نکند در خدمت به همسرش بدون حساب وارد بهشت می شود.ای

علی!خدمت به همسر کفاره ( پاک کننده) گناهان کبیره است و خاموش کننده آتش خشم پروردگار

جبار و صداق ازدواج با حور العین و این خدمت موجب زیادی خوبی ها و علو مقام است.

امام صادق (ع) می‌فرمایند: دربارة دو دسته از افراد که ممکن است ضعیف واقع شوند از خدا بترسید. کسی که این روایت را از حضرت شنیده است می‌گوید مقصود حضرت‌، زنان و یتیمان بودند.

امام صادق (ع) می‌فرمایند: خدا رحمت کند بنده‌ای را که ما بین خود و همسرش (زنش‌) را اصلاح کند و با او خوش‌رفتاری نماید; چرا که خداوند برای تدبیر امور منزل و سبک کردن بار زن‌، مسئولیت خانواده و زن را بر دوش مرد نهاده است‌.

پیامبر اکرم (ع)می‌فرمایند: گناه بزرگی است که مرد، خانوادة خود را رها کند، و بطور کامل و دقیق‌، نیازمندیهای مختلف آنان را برآورده نسازد.

باز می‌فرمایند: بهترین مردان شما کسی است که برای زنان و دخترانش بهتر باشد.

نیز می‌فرمایند: هر کس ـ از مردان ـ به خانوادة خود رسیدگی نکند، ملعون است ملعون‌!

نیز می‌فرمایند: بهترین شما کسی است که برای خانواده‌اش بهتر باشد و من برای خانواده‌ام از همة شما بهترم‌.

نیز می‌فرمایند: آن که با خانواده و همسرش خوب رفتار کند، خداوند بر عمرش بیفزاید.

نیز می‌فرمایند: خدمت به خانواده نمی‌کند مگر آنکه صدیق و راست کردار باشد. و یا از شهیدان و در زمرة آنان باشد، یا مردی باشد که خداوند، خیر دنیا و آخرت را برای او خواسته باشد. یعنی‌; چون انسانی نیک سیرت و محبوب خداوند است‌، می‌فهمد که باید به خانواده و همسرش نیکی و احسان نماید.

در روایت دیگری فرموده است‌: مردی که همسرش را بیازارد، نماز و هیچ کار خیری از او پذیرفته نیست‌. و اولین کسی است که وارد آتش دوزخ خواهد شد.

زان روزهاى خوب ، گویی هزار سال گذشته...
پاسخ
 سپاس شده توسط Reza.NTK ، هلیا78
آگهی
فازت چیه دقیقا ؟
نایل هوران: ترجیح میدم با عروسک بازی کنم که بگن بچس..ولی با قلب یه دختر بازی نکنم که بگن بزرگ شده...
پاسخ
 سپاس شده توسط unruly
(13-06-2014، 16:36)parmisa نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فازت چیه دقیقا ؟
ازچه نظر؟
زان روزهاى خوب ، گویی هزار سال گذشته...
پاسخ
فونتتو درست كن
تا متن موضوع تاثيرگذارتر بشه

سپاس
پاسخ
زیاد جالب نبود
پاسخ
(13-06-2014، 16:22)undefined نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آقا سلام دستت درد نکنه خیلی با حال بودHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeart

پاسخ
آگهی
عزیز لطفا تگ هات رو اصلاح کن که visiable نباشه که آدم اعصابش خورد نشه، رنگ نوشته رو هم اگر میشه عوض کن.
پاسخ
فونتتو درست کن

سپاس
پاسخ
(13-06-2014، 17:43)ALI REZA.AF نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

زیاد جالب نبود

اصلا چرند بود.
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  خیلی خوشکله ... خدایا دوست دارم:-[
  دوست دارم خیلیا بدونن.....
  تا خدا را دارم چرا به امام متوسل شوم؟
  بیـــــــــــــــــــــــــــــــــــا کارت دارم !!!!!!!!!!!!!!!
Smile نه میلی به نماز دارم و نه اشتیاقی به قرآن چه کنم؟!
  الکی مثلا من بابا دارم…
  خدایـــا دوسـتـَــت دارم .... بـه همیـن سادگـی
  خـدایــا دوسـتـت دارم ...
  حزب اللهی بودن را با تمام تراژدی هایش دوست دارم!
  من چادرم را دوست دارم...............

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان