نظرسنجی: به نظر شما وضعیت اقتصادی ایران چطوره؟
خوب
بد
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

جمعیت ایران به 75 ملیون نفر نرسید

Exclamation 
جمعیت ایران به 75 ملیون نفر نرسید نتایج اولیه سرشماری سراسری سال 90 نشان می‌دهد که برخلاف سیاست رسمی دولت مبنی بر تشویق مردم جهت افزایش تعداد فرزندان، نرخ رشد جمعیت در کشور نسبت به سرشماری سال 1385 کاهش یافته است. افزون بر کاهش یافتن نرخ رشد جمعیت در کشور، متوسط بعد خانوار شامل تعداد نفرات در هر خانوار ایرانی هم کاهش یافته و به‌تدریج مردم تک فرزندی را دنبال می‌کنند.

به گزارش همشهری، رئیس مرکز آمار ایران با اعلام نتایج اولیه سرشماری سراسر کشور که آبانماه امسال برگزار شد، نرخ رشد جمعیت در کشور را1.3 درصد اعلام و تصریح کرد که روند جمعیتی در سرشماری سال 90 با پیش‌بینی‌های مرکز آمار همخوانی ندارد.

عادل آذر در یک نشست خبری اظهار کرد: براساس این سرشماری، جمعیت سال 90 به‌صورت رند 75 میلیون نفر و به‌طور دقیق 74 میلیون و 961 هزار و 702 نفر است که با توجه به تمدید مهلت برای سرشماری خانوارهای غایب پیش‌بینی می‌شود در نتایج نهایی این تعداد یک درصد افزایش یابد.

رئیس ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن بعد خانوار ایرانی را براساس سرشماری 90 معادل 3.6 نفر اعلام کرد و افزود: رقم مذکور مطابق پیش‌بینی مرکز آمار بوده و این در حالی است که بعد خانوار براساس سرشماری سال 85 معادل 4 نفر و در سرشماری سال 75 معادل4.4 نفر بوده است.

وی ادامه داد: کاهش 4 دهم درصدی بعد خانوار در سال 90 نسبت به سال 85 طی 5 سال اتفاق افتاده است اما کاهش 4 دهم درصدی بعد خانوار در سال 85 نسبت به سرشماری سال 75 طی 10 سال اتفاق افتاده است.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جمعیت ایران به 75 ملیون نفر نرسید 1
پاسخ
 سپاس شده توسط deymon 20 ، FARID.SHOMPET ، در جستجوی حقیقت ، SABER ، sepi kobe ، destiny ، sp_go ، hossein. ، poya
آگهی
اخه واسه چی جمعیت افزایش پیدا کنه وقتی که اقتصاد به درد نمی خوره؟؟؟؟ این همه بیکار هست، خیلی از خانواده ها و مردم دچار مشکلات اقتصادی شدن.
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
 سپاس شده توسط در جستجوی حقیقت ، mohamad66 ، destiny ، poya
با تشکر
ولی
اولا تعداد گزینه های شما کافی نیست و دو گزینه ی "متوسط رو به خوب" و "متوسط رو به بد" هم فکر کنم باید اضافه بشه

ثانیا شما یه جوری نوشتی که انگار ایران کمبود جمعیت و پیری جمعیت داره
اتفاقا این که نرخ رشد جمعیت کاهش پیدا کرده خیلی خوب شده برای این که باید از افزایش بی رویه جمعیت جلوگیری بشه و واقعا دولت قادر به پوشش اقتصادی این مقدار جمعیت نیست
با توجه به این سیاست ها که نرخ رشد جمعیت کاهش پیدا کرده و میانگین سن در ایران بالا رفته برای مشکلات اقتصادی راحت تر می شود چاره اندیشید
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET ، destiny ، mohamad66
من منظورم بود از سال 85 تاحالا همینقدر کمه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط destiny
به من هم داشتم به این جای متن توجه می کردم اقا سینا که اخه چرا باید جمعیت زیاد بشه توی ایران؟؟؟ ما که بوشش اقتصادی خوبی برای این جمعیت نداریم. مشکلات طبیعی رو هم باید حساب کرد مانند کمبود اب در خیلی از جاهای ایران.
(20-12-2011، 14:52)mohamad66 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کم نیست ، زیاده. کشور پاسخ ګو این جمعیت نیست.
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
 سپاس شده توسط در جستجوی حقیقت ، destiny ، mohamad66
(20-12-2011، 14:52)mohamad66 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کم نیست
اول باید وضع اقتصاد خوب بشه بعد جمعیت افزایش پیدا کنه
همین عربستان جمعیتش از ما خییییییلی کمتره ولی سرانه مالی شون واقعا بالاست چون جمعیتشون کمه
مثال می زنم مثلا چین چند برابر ایران پول در میاره ولی مردمش در سختی زندگی می کنند و سرانه مالی شون کمه

کره جنوبی دو برابر شمالی جمعیت داره ولی مردم کره جنوبی حداقل 20 برابر بهتر از شمالی ها زندگی می کنند چون وضع اقتصادی شون خوبه
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET ، destiny ، mohamad66
آگهی
من با فرید کاملا موافقم وقتی کشور نتونه پاسخ گو باشه واقتصادش به درد نخوره نباید زیادشه Idea
و این متن رو رو که من نوشتم روزنامه ی همشهری در تاریخ27/9/1390 چاپ کرد.
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET ، در جستجوی حقیقت

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  تابستان امسال ۴۱.۸ درصد جمعیت سن کار کشورشاغل بودند
  تندگویان: «تبلیغات اتوبانی» مشکل رشد جمعیت را حل نمی‌کند
Heart واکنش ایران به ادعای روزنامه نیویورک تایمز مبنی بر تبادل زندانیان ایران و آمریکا
  آچمز آمریکا مقابل ایران ؛ موشک ایران همه را شگفت زده کرده است
  این شهر فقط 1 نفر جمعیت دارد (عکس)
  ایران دارای رتبه اول فاصله طبقاتی در دنیا!/رشد نگران کننده ی آمار خودکشی در ایران!
  جنگ مجازی عربستان با ایران؛ پاسخ ارتش سایبری ایران چیست؟
  شهری که فقط 1 نفر جمعیت دارد! +عکس
  صاحب طلافروشی مشهد به خواستگاری دختر موردعلاقه‌اش نرسید
  ظریف خواستار همکاری صندوق جمعیت سازمان ملل برای اجرای طرح ازدیاد جمعیت در ایران شد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان