امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مستندساز برنده اسکار در 36 سالگی درگذشت

مستندساز برنده اسکار در 36 سالگی درگذشت 1

مالک بن جلول فیلمساز سوئدی که برای «در جستجوی شوگر من» برنده جایزه اسکار بهترین مستند بلند شد، از دنیا رفت.
به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، جنازه مالک بن جلول روز سه‌شنبه در استکهلم پیدا شد.

پیا گلنویک سخنگوی پلیس استکهلم این خبر را تایید کرد، اما درباره علت مرگ بن جلول چیزی نگفت. او تاکید کرد پلیس اعتقاد ندارد او به قتل رسیده است. بن جلول 36 ساله بود.

او سال 2013 در هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار برای «در جستجوی شوگر من» جایزه اسکار بهترین مستند بلند را دریافت کرد.

این فیلم درباره سیکستو رودریگز، خواننده و ترانه‌سرای اهل دیترویت - که در دهه 1970 در عرصه موسیقی راک اند رول فعال بود - و چند نفر از طرفداران او اهل آفریقای جنوبی است که تصمیم می‌گیرند درباره شایعات درمورد مرگ رودریگز در دهه 1990 تحقیق کنند.
مالک بن جلول متولد سپتامبر 1977 در سوئد بود. پدرش یک پزشک متولد الجزایر و مادرش یک مترجم و نقاش سوئدی هستند. او از کودکی بازیگر بود. بن جلول بعدها در رشته روزنامه‌نگاری درس خواند و خبرنگار شد. او مدتی در سوئد در تلویزیون کار می‌کرد.

ایده مستند «در جستجوی شوگر من» زمانی به ذهن بن جلول رسید که او کار خود در تلویزیون را رها کرد و راهی سفری به سراسر دنیا شد.

«در جستجوی شوگر من» بجز جایزه اسکار، جوایز بفتا، انجمن کارگردانان آمریکا، انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا و انجمن نویسندگان بازیگران آمریکا را هم برد.
پاسخ
 سپاس شده توسط rezaak
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  چنگیز جلیلوند، دوبلور پیشکسوت درگذشت
  فیلم Another Round با بازی مدس میکلسن جایزه بهترین فیلم جشنواره ‌BFI را برنده شد
  دکتر اکبر عالمی، مستندساز، مجری و استاد سینما درگذشت
  اسکار قوانین مرتبط با نحوه اکران فیلم ها برای رقابت آن‌ها برای کسب جوایز را آسان کرد
  اسکار آیزاک در فیلم Francis and The Godfather نقش فرانسیس فورد کاپولا را بازی می‌کند
  نتفلیکس سریال برنده جایزه اِمی The Dark Crystal را لغو کرد
  مستند The Last Dance درباره مایکل جردن برنده جایزه امی شد
  برنده جایزه امی بهترین آلبوم موسیقی متن اورجینال سال در تلویزیون: سریال The Mandalori
  دایانا ریگ بازیگر سریال Game of Thrones در ۸۲ سالگی درگذشت
  اسکار قوانین جدید کسب نامزدی و جایزه در بخش «بهترین فیلم سال» را اعلام کرد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان