امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مسخرةالشّعرا (شعر طنز، شوخي با اشعار)

گفت و شنود:

گفت: سخن ما حُسن و حَسَن و راه ما نیز راه حُسن و حَسَن است

گفتم: اي سخنت حُسن و حَسَن، راه تو هم حُسن و حَسَن؛ انتخابات تموم شده، حرفاي فانتزي نزن!

گفت: ما گفتيم فرهنگ ازآنِ مردم است و مردم باید برای تعالی و تلاش خود قدم بردارند. گویا عده‌ای هنوز در دوران حجر می‌اندیشند و فکر می‌کنند.

گفتم: هولا هولا،فرهنگولا مالمونا، پسپولا پسپولا؟ اونمال اونبالاس؟مالمونا پسكولا؟_ترجمه امروزي: درست ميفرماييد؛ فرهنگ ازآن مردمه؛ پس بيت المال و پول نفت چي؟ اون مال از ما بهترونه؟، اگه ازآن ماست، خوب اونم بدهيد به خودمون براي تعاليش قدم برداريم.پس شما رئيس شدي كه هرچي مال مردمه بدي بهشون و هرچي مال خودته برداري و براي تعاليش تلاش كني؟؟!_

گفت: بسیاری از مردم می‌گفتند مگر انتخابات هم تأثیر و فایده دارد؟ حتی به خود من می‌گفتند تو چرا به صحنه آمدی و ثبت‌نام کردی؟ مگر نمی‌دانی مکانیزم صندوق رأی چگونه است؟

گفتم: بعد شما بهشون چي فرمودين؟ لابد گفتيد: نگران نباشيد، امسال مكانيزم صندوق خراب شده، دادنش تعمير. شايدم گفتيد: آن مرد كه مكانيزم داشت رفته است. نه؟!، انصافآ چه جوابي بهشون دادي؟

گفت: آن سخن تاریخی رهبر که گفت صندوق رأی، حق‌الناس است و حتی آنهایی که به نظام علاقه ندارند به خاطر کشور و ایرانشان پای صندوق رأی بشتابند، آنچنان فضایی در کشور ایجاد کرد که روزهای خرداد گویی خرداد دیگری، روزهای نشاط و امیدی در کنار صندوق آرا آمده است.

گفتم: يعني ميفرماييد «نشاط» و «اميد» كه اتفاقا به نظام و انتخابات هم علاقه ندارند، به دعوت رهبري لبيك گفتند و پاي صندوق رأي شتافتند؟!؛ پس اساسا اونها كه به نظام علاقه ندارند خيلي از من و شما ولايتمدارتر هستند.

گفت: ما در خرداد سال گذشته امید آفریدیم؛ البته نه فقط امید برای ایران که امید برای جهان آفریدیم.هر مسئولی را در سراسر دنیا دیده‌ام، او به من گفت که انتخابات خرداد سال گذشته ایران برای همه ما امیدآفرین بود.

گفتم: حرف حق جواب نداره. دقيقآ با اين نظرتون موافقم. هر كي از اين ملت نااميد شده بود دوباره اميدوار شد.

گفت: مهدی جان(عج)، از خرداد سال گذشته ملت ما با دست و زبان توانمندش خرافه‌ها را زدود و در برابر خرافه‌گرایان، از امام عصر(عج) عذرخواهی کرد.

گفتم: و به جاي خرافه ها، دولت مناظر و منش هايي را باب كرد، كه ملت ما بابت آن از امام عصر(عج) عذر خواهي مي كند.

گفت: راه ملت ما در خرداد سال گذشته انتخاب شد.

گفتم: به طرف تركستان

گفت: امروز روز وحدت و اتفاق است نه روز نفاق، شکاف و فاصله

گفتم: پس ما [اقليت معدود كم سوادهاي يارانه بگير افراطي بيكار دلواپسي نژاد لبوفروش ضد قانون عصر حجري] هم بازي؟ روحاني مچكريم!

گفت: "اقلیت، محترم است همانطور که اکثریت محترم است"، اما اقلیت حق ندارد به آنچه که اکثریت تصمیم گرفته بی‌احترامی کند.

گفتم: يعني ما نگيم تقلب شده؟ نگيم هرچي خواستيد ريختيد تو صندوق، هرچي خواستيد خونديد؟ نريزيم تو خيابون؟نگيم مرگ بر ديكتاتور؟ شيشه ها و عابربانكها رو خرد نكنيم؟ يعني حتي اتوبوس و سطل آشغال هم آتيش نزنيم؟ حالا كه به ما رسيد قانون عوض شد؟ اينجوري بخواي جر بزني من نميام بازي!

به اين سخنان توجه كنيد:

-------------------------

_ نه تنها تحریم ها از هم نمی‌پاشد بلکه با انسجام بیشتری ادامه پیدا می‌کند.

_ ایران خواهان رسیدن به توافق تا بیستم ژوئیه است و در این راه تلاش می کند.شروطی دشوار وجود دارد و من مطمئنم که لحظاتی بسیار دشوار پیش رو خواهد بود.

_ همواره محتوای مذاکرات را در اختیار اسرائیل قرار می‌دهیم.

------------------------

سخنان فوق متعلق به وندي شرمن مذاكره كننده مستقيم هسته اي آمريكا با ايران است كه در يك مصاحبه كاملآ رسمي و علني صورت گرفته.

در مقابل، دولت ما مراقب است كه مبادا در يك واحد دانشگاه در شهرستاني كوچك جلسه اي در نقد مذاكرات هسته اي انجام شود.

زماني كه موضع «عزت مند» كشورمان، با الفاظي نظير «خطابه خواني» مورد تمسخر قرار گرفت، شايد متوجه نبوديم كه مقابل «خطابه خوانان» آمريكايي «نرمش منفعلانه» چه آثاري به بار خواهد آورد.
لعنتی خورشید تویی بتاب به من
پاسخ
 سپاس شده توسط ţђę ɱąŋ wђǫ şǫɭd ţђę wǫŗɭd
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان