امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

محبوب ترین نام های دختران و پسران تهرانی

نتایج یک بررسی از سوی سازمان ثبت احوال نشان می دهد ذائقه خانواده های پایتخت نشین در نامگذاری فرزندان دختر تغییر چشمگیری داشته است و نامهای ایرانی و غیرعربی توانسته اند رتبه های سوم تا هفتم از 10 نام محبوب سال 87 را به خود اختصاص دهند.

به گزارش فان شاد نتایج این تحقیقات حاکی از آن است که در سال 1387 3 هزار و 220 نوزاد از سوی خانواده هایشان " هستی " نامیده شده اند و این اسم سومین اسم پرطرفدار در میان دختران تهرانی است.

در این باره رئیس سازمان ثبت احوال استان تهران با اشاره به اینکه نامهای ستایش، ریحانه و مبینا در میان 10 نام محبوب پایتخت نشینان رتبه چهارم تا ششم نامهای پرطرفدار در سال گذشته را به خود اختصاص داده اند به خبرنگار مهر گفت: سارینا، زینب، نازنین زهرا و محدثه نیز رتبه های هفتم تا دهم را در میان نام دختران کسب کرده اند.

با این همه بررسیها نشان می دهد که امیرحسین و فاطمه همچنان محبوبترین نامها در بین مردم تهران طی یک سال گذشته بوده اند. گرچه نامهای ترکیبی و نامهای ایرانی نیز توانسته اند جایگاه غیر منتظره و چشمگیری در میان خانواده های پایتخت نشین پیدا کنند.

در این باره رئیس سازمان ثبت احوال تهران گفت: سال 1387، 4 هزار و 519 نوزاد پسر امیر حسین و 6 هزار و 827 نوزاد دختر فاطمه نامیده شده اند. این در حالی است که نامهای ابوالفضل و فاطمه در سال 1386 رتبه اول را در میان نامها کسب کرده بودند.

افزایش اسمهای ترکیبی در میان پسران

سید احمد قشمی درباره 10 نام برتر در میان اسامی پسران گفت: بعد از امیرحسین، امیرعلی با 4 هزار و 366 مورد و ابوالفضل با 4 هزار و 282 دومین و سومین رتبه را در میان اسامی پسران کسب کرده اند.

رئیس سازمان ثبت احوال استان تهران با بیان اینکه نام "علی" چهارمین رتبه را در میان اسامی پسران در سال گذشته کسب کرده است ادامه داد: امیرمحمد، مهدی، محمدمهدی، محمدرضا، علیرضا و محمد به ترتیب پنجمین تا دهمین رتبه را در میان اسامی پسران کسب کرده اند. به گفته این مقام مسئول در سازمان ثبت احوال در طول چند سال گذشته اسامی ترکیبی در میان پسران افزایش چشمگیری داشته است که این مورد در دهه قبل بی سابقه بوده است.

رئیس سازمان ثبت احوال استان تهران نام " زهرا " را دومین اسم پرطرفدار در میان نام زنان خواند و افزود: 4 هزار و 512 نوزاد دختر در سال گذشته به این نام مزین شده اند.

براساس اظهارات قشمی10 نام اولی که در سال 87 از سوی خانواده ها برای نوزادان پسر تهرانی انتخاب شده اند به ترتیب فراوانی عبارتند از: امیرحسین، امیرعلی، ابوالفضل، علی، امیرمحمد، مهدی، محمدمهدی، محمدرضا، علیرضا و بالاخره محمد.

همچنین 10 نام اولی که از سوی خانواده ها برای نوزادان دختر تهرانی انتخاب شده اند به ترتیب فراوانی عبارتند از: فاطمه، زهرا، هستی، ستایش، ریحانه، مبینا، سارینا،زینب، نازنین زهرا و بالاخره محدثه. اما در اسامی برتری که خانواده ها در سال ۹۰ برای فرزندان خود انتخاب کرده اند، حضور برخی نام ها در ۱۰ نام پرطرفدار جالب است.

آن گونه که سید احمد قشمی، مدیر ثبت احوال استان تهران اعلام کرده ۱۰ اسم برتر دختران طی ۱۱ ماه گذشته به ترتیب فاطمه، ستایش، زهرا، نازنین زهرا، هستی، ریحانه، سارینا، رها، باران و هلیا بوده است.

همچنین اسامی امیرعلی، امیرحسین، محمدطاها، ابوالفضل، علی، محمدمهدی، امیرمحمد، حسین، امیرمهدی و محمدرضا ۱۰ اسم برتر پسران در ۱۱ ماه گذشته بودند.

طبق همین آمارها در مقابل تولد هر ۱۰۰ دختر ۱۰۵ پسر متولد شده است. تنوع نام ها هم بسیار بالا بوده است. ۲۱۲ هزار و ۱۷۹ تنوع نام برای پسران و ۲۵۰ هزار و ۸۴۳ تنوع نام برای دختران ثبت شده و در مجموع از ابتدای تاسیس سازمان ثبت احوال تاکنون ۴۶۳ هزار نام به ثبت رسیده است.
پاسخ
 سپاس شده توسط *mahya* ، ƝeGaЯ ، frozen✘girl ، னιSs~டεனσή ، meloD ، فرشته ي كوچولو ، sara ss501 ، white angel ، roya.f.a ، mohsenniceboy ، mahdi69 ، عارفه ، nanaz13 ، benyamin ، Mrs f.a.t.e.m.e.h ، Amir BF ، The Ginkel ، !Hollow! ، آرامش ، Shawty Girl ، رزمی کار ، ♥♥♥♥♥♥میترا♥♥♥♥♥♥♥ ، RєƖαx gнσѕт ، D-: ، ᘐᗝᖇᘐᓰﬡ ، ЯØறдητ!c✘ G!гL ، غلام00 ، F A R ! N ، яᎧмιиα ، ⍩ᴏɴᴇ ʙᴏʏ⍩ ، mahdi.ir ، PARIA33 ، Andrea ، rromina ، 7383 ، Mr.Robot ، Navisa. ، مهربان ترین دختر دنیا ، artan.az ، sober ، Maryam Farrokhy ، ѕтяong ، ✘PETER✘
آگهی
فاطمه رو عشقهWink:cool:
پاسخ
 سپاس شده توسط fcbarcelona ، frozen✘girl ، sara ss501
(23-07-2012، 16:51)جیگر$ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چه بدConfused

کجاش بده نه پ بیان اسمای مسخره بذارن برای بچه هاشون باید از خداتون باشه اسمتون فاطمه..زینب و زهرا باشه Dodgyاینا خودش لیاقت میخواد که خیلی ها ندارن پس همون اسمای بدردنخور خوبشونه.....Big GrinTongueدلتون بســــــــــــوزه
. ҉ مـے روے !!!

.::هَـوایـتـ نـیـسـت::.

و بـہـ هـمـیـטּ راحـتـے .:: احـسـاسـات ِ مـטּ خَـفـه ::. مـے شَـونـב...

.::آبـے کـہــ روز آخـر پـشتـ سـرتـ ::. ریـخـتـمـ ؟!

.::آبـروے בلـمـ ::. بـوב... ҉
پاسخ
 سپاس شده توسط னιSs~டεனσή ، fcbarcelona ، Azarbayjanliam ، white angel
عزیز دلم هیچ اسمی بدردنخور نیستDodgy
وایــــــــــــ خدا رو 10000 مرتبه شکر که اسم من تکه و تو اینا نیست :ggr:
به قول سینا اینجا ایرانه یا عربستانAngry
اصلا به روی خودم هم نمی آورم
که نیستی

هر روز صبح
شماره ات را می‌گیرم
زنی می‌گوید : دستگاه مشترک ِ ...
حرفش را قطع می‌کنم
صدایت چرا انقدر عوض شده عزیزم ؟
خوبی ؟ سرما که نخورده ای ؟
می‌دانی دلم چقدر برایت تنگ شده است ؟

چند ثانیه ای سکوت می‌کنم
من هم خوبم
مزاحمت نمی‌شوم

اصلا به روی خودم هم نمی آورم
که نیستی
پاسخ
 سپاس شده توسط fcbarcelona ، niloofar kh ، ...asall... ، شکوفه2 ، D-: ، F A R ! N ، 7383
ولی من دوس دارم یک جامعه که بزرگه مثلا تو یک جمع اسمم تک باشهHeart
که خدارو شکر هستBig Grin
محبوب ترین نام های دختران و پسران تهرانی 1
پاسخ
 سپاس شده توسط fcbarcelona ، nakisa.
(23-07-2012، 16:53)سینا2000 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینجا ایرانه یا عربستانAngry

اینجا عربستان نیست ایرانه و ما ایرانی ها دوست داریم اسممون از معصومین باشه و افتخاره چون اسم عربی میذاریم دلیل نمیشه عاشق عرباییم عاشق امامانمون هستیم تازه معنی این اسما بسیار زیباتره مثلا فاطمه از جانب خدا امده دیگه اسم از این بهتر فققققققققققققققققققققققط فاطمه
تا سحر شمع و من و پروانه باهم سوختیم انکه نایل شد به مقصد عاقبت پروانه بود pill:492:
پاسخ
 سپاس شده توسط fcbarcelona ، D-: ، #ɗѳkɦtɑʀʝɑɦɑɳɑɱi
آگهی
این همه خودمون اسم های ایرانی اصیل قشنگ داریم لازم نیست اسم غیر ایرانی بزاریمSleepy
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط D-:
من که عاشق اسم فاطمم اصلابهم ارامش میده بایدهمچین اسمایی باشن تاهرزگاهی یاد کسایی بیوفتیم که به خاطرماچیکاراکه نکردن /قابل توجه بعضیاکه میگن اینجاعربستانه وچه بد/Blush
ترجيح ميدهم با كفشهايم در خيابان راه بروم و به خدا فكركنم
تا اين كه در مسجد بشينم و به كفشهايم فكر كنم
دکتر شريعتي

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
فاطمه رو عشق:cool: است بی لیاقتاخوش به حال خوم
ترجيح ميدهم با كفشهايم در خيابان راه بروم و به خدا فكركنم
تا اين كه در مسجد بشينم و به كفشهايم فكر كنم
دکتر شريعتي

پاسخ
ایـــــــــــــش...
اینقدر از اسم امیر علی بدم میاد...
پاسخ
 سپاس شده توسط The Ginkel ، !Hollow!

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  شیوه عجیب دختران جوان برای سرقت از تازه عروسها
Earth ایجاد مزاحمت پسران اروپایی برای دختران با پایانی تلخ +ویدیو
  دختران بی حجاب در سواحل شمال ایران (عکس)>_<
  دعوت دختران به خانه های خالی
  اتو کردن سینه دختران در یک قبیله!! (عکس)
  محبوب ترین زنبور عسل در اینستاگرام
  85 درصد دختران از زیبایی خود رضایت ندارند
  عجیب ترین و ترسناک ترین حیوان خانگی +تصاویر
  آموزش فریب پسرها توسط دختران در یک سریال!!
  سوپ خون اردک غذایی محبوب در ویتنام! + عکس

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان