امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نویر:رقابت کردن با مسی و رونالدو برای یک گلر دشوار است

روز گذشته در انتخاباتی که هفته‌نامه معتبر ورزش آلمان «کیکر» از روزنامه‌نگاران ورزشی این کشور اروپایی انجام داد، مانوئل نویر به عنوان بهترین بازیکن یک سال اخیر ژرمن‌ها برگزیده شد.

گلر 27 ساله بایرن و تیم ملی آلمان که همین 4 هفته قبل در رقابت‌های جام جهانی 2014 برزیل آنقدر درخشید که به عنوان «دروازه‌بان برتر جام» برگزیده شد، با وجود بازی‌های درخشانی که در یک سال اخیر، چه در جمع «باوارایی‌ها»(بایرن) و چه نزد «مانشافت‌ها» (آلمان) انجام داده، انتظار نداشته است به عنوان بهترین بازیکن برگزیده شود:«انتخابم به عنوان بازیکن برتر سال آلمان، افتخاری بزرگ برایم است. اما صادقانه بگویم بسیار از این بابت شگفت زده شدم. چون اصلا انتظارش را نداشتم و روی این مساله حساب نمی‌کردم. هر چند می دانستم در یک سال‌ گذشته، عملکردم مثبت بوده است.»

نویر:رقابت کردن با مسی و رونالدو برای یک گلر دشوار است 1

*گفت‌وگویی مفصل با مرد شماره یک فوتبال آلمان

نویر این جملات را در مصاحبه‌ای مفصل بیان کرده است. در جدیدترین شماره «کیکر» که دوشنبه (امروز) منتشر شد، گلر توانمند ژرمن‌ها ضمن بیان جملات فوق، حرف‌های زیادی زده است.

وی ابتدا در مورد مسابقات یک ماه قبل برزیل که به عنوان گلر برتر رقابت‌ها برگزیده شد، چنین نظر داد: بدیهی است از این که به عنوان دروازه‌بان شماره یک جام انتخاب شدم، بسیار شاد بودم. اما اکنون که فصل در حال شروع شدن است، زیاد به آن فکر نمی‌کنم. آن موفقیت در سایه درخشش و موفقیت تیمی حاصل شد که البته من هم، سهمی داشتم. بدیهی است چه من و چه هر انسان دیگری، وقتی با افتخار و عنوان مواجه می‌شود، از کسب آن خرسند می‌شود. با این حال خوشحالی عمده من،‌ قهرمانی جهان با آلمان است که امسال کسب کردیم. اما در کنارش یکسری افتخارات دیگر مثل انتخابم به  عنوان دروازه‌‌بان برتر جام اتفاق افتاد که بیشتر خوشحالم می‌کند.

وی افزود: به هرحال کسب عنوان مرد سال فوتبال، افتخاری است که آن را در بالاترین جایگاه از دوران ورزشی‌ام می‌گذارم. یعنی جایی در کنار کسب عنوان قهرمانی جهان با تیم ملی آلمان، همان تیمی که بهترین در شرایط حاضر فوتبال جهان است.

*اهداف آینده

در این گفت‌وگو نویر در مورد اهداف آینده‌اش نیز حرف زد. وی در این باره گفت: اکنون در فصل جدید جای فتح لیگ قهرمانان اروپا خالی است.باید تلاش کنیم این افتخار را نیز به دست آوریم. البته به اعتقاد من کسب قهرمانی جهان با تیم ملی پرارزش‌تر از فتح لیگ قهرمانان اروپا است. باید در نظر گرفت افتخار‌آفرینی با تیم ملی دشوارتر است. چون بازیکنان از تیم‌های مختلف باشگاهی جمع می‌شوند و در طول سال به ندرت در کنار یکدیگر حاضر هستند. تازه هر کدام مجبورند در این حال، متفاوت با تیم باشگاهی کار کنند. ضمن آنکه بحث مصدومیت‌ها نیز پیش می‌آید. در حالی که در سطح باشگاهی، ایجاد هماهنگی‌ها راحت‌تر است و ما یعنی بایرن، امسال فرصت خوبی داریم که برنده لیگ قهرمانان اروپا شویم.

خوشحالم روزنامه‌نگاران ورزشی نظر هاینکس و هروبش را تایید کردند

در این مصاحبه گزارشگر کیکر نقطه نظر یوپ هاینکس و هورست هروبش در مورد گلر شماره یک فوتبال جهان را مطرح کرده است. به اعتقاد مربی سابق بایرن و نیز سرمربی کنونی تیم ملی جوانان آلمان، ژرمن‌ها اگر فاتح جام جهانی برزیل شدند، یک دلیل عمده‌اش این بود که درواز‌ه‌بانی بسیار شاخص نظیر نویر در درون دروازه‌ داشتند.

در این مورد گلر 27 ساله نظرش را چنین بیان کرد: این که یوپ هاینکس و هورست هروبش که با هر کدام شان همکاری کرده‌ام، چنین برداشتی از من دارند، باعث خوشحالی فراوانم می‌شود. بدیهی است به نظرشان احترام می‌گذارم. خوشحالی مضاعف این است که ورزشی‌نویسان این نظریه را تایید کردند.

*دروازه‌بان‌های جام جهانی رقبایم هستند

یکی از چالش‌های که نویر اکنون با آن مواجه است، بحث حفظ جایگاه و موقعیت برتر کنونی اش است. در این ارتباط نشریه آلمانی از وی در مورد رقبایش نیز سئوال کرده و چنین پاسخ شنیده است: رقبای جدی من در عرصه دروازه‌بانی همان‌هایی هستند که در جام جهانی حضور داشتند. در زمینه تکرار عنوان مرد سال آلمان نیز به نظرم مارکو رویس و چند بازیکن دیگر، رقیب جدی‌ام هستند.

*می‌توانستم آن 4 گل را نیز دریافت نکنم

یکی از موضوعاتی که در این مصاحبه مطرح شد، درخشش فوق‌العاده نویر در رقابت‌های جام جهانی بود. این که وی تنها 4 گل در 7 مسابقه دریافت کرد و در 4 مسابقه نیز دروازه‌اش را از ورود توپ، حفظ کرد.

نویر در این باره عنوان کرد: کسب این آمار برایم خوشحال‌کننده است. البته می‌شد حتی این تعداد گل نیز نخورم. در کسب این موفقیت البته تیم سهم بسزایی داشت و در راه حفظ دروازه بارها در جمع تیم صحبت و تذکر داده شده بود.

*رقابتی دشوار با بزرگانی مثل مسی و رونالدو

به اعتقاد این ستاره کسب عنوان مرد سال فوتبال برای یک دروازه‌بان آن هم در عصر حاضر امری کاملا دشوار است.

وی اظهار داشت: واقعا رقابت‌‌کردن بر سر عنوان مرد سال فوتبال برای درواز‌‌ه‌بان‌ها در شرایط کنونی، سخت‌تر از گذشته شده است. آن هم وقتی در انتخابات مرد سال فوتبال قاره یا جهان در سال‌های اخیر می‌بینیم که چهره‌های نظیر لیونل مسی یا کریستیانو رونالدو یعنی بازیکنانی که در بخش جلوی تیم حضور داشته و گلزنی می‌کنند، حضور داشته اند. با این حال همان‌گونه که هم در جام جهانی دیده شد،‌در چند مورد به عنوان یک گلر، از دروازه‌ خارج شدم و سعی کردم شکل هجومی بگیرم و در دفع توپ نقش داشته باشم.

*نویر بالاتر از همه

در انتخابات مرد سال فوتبال آلمان همانگونه که گفته شد، مانوئل نویر با کسب بیشترین آرا در رده نخست قرار گرفت.

وی از 700 رای ممکن ،برای این منظور 144 رای کسب کرد. پس از او مارکو رویس، ستاره ملی‌پوش دورتموند با 135 رای دوم شد.

و رده سوم نیز به توماس مولر ، ستاره بایرن مونیخی با 105 رای رسید.

فهرست 10 بازیکن برتر سال براساس آنچه روزنامه نگاران آلمانی رای دادند، به شرح زیر است:

1- مانوئل نویر 144 رای

2- مارکو رویس، بورسیادورتموند، 135 رای

3- توماس مولر، بایرن مونیخ، 105 رای

4-آرین روبن، بایرن مونیخ، 66 رای

5- فلیپ لام، بایرن مونیخ، 65 رای

6- باستین شواین اشتایگر، بایرن مونیخ، 55 رای

7- ماتس هوملس، بورسیادورتموند، 27 رای

8-تونی کروس، بایرن مونیخ، 25 رای

9-روبرت لواندوفسکی،‌بورسیادورتموند(اکنون به بایرن پیوسته است)، 18 رای

10- میروسلاو کلوزه، لاتزیو رم، 13 رای

مرد سال 30 سال گذشته آلمان‌ها

نویر همچنان‌که عنوان شد، افتخار جدید یعنی کسب مرد سال فوتبال آلمان را برای دومین بار در دوران ورزشی‌اش کسب کرده است.

او یکبار در سال 2011 به این افتخار رسید که البته هنوز عضو بایرن نبود و با پیراهن تیم  شالکه در مسابقات حاضر بود.

فهرست مرد سال فوتبال 30 سال گذشته  آلمان به این شرح است:

سال 2014:‌ مانوئل نویر ، بایرن مونیخ

سال 2013:‌باستین شواین اشتایگر، بایرن مونیخ

سال 2012: مارکو رویس، بورسیامونشن‌گلادباخ

سال 2011: مانوئل نویر، شالکه

سال 2010: آرین روبن، بایرن مونیخ

سال 2009: گرافیت، ولفسبورگ

سال 2008 :‌فرانک ریبری، بایرن مونیخ

سال 2007: ماریو گومس، اشتوتگارت

سال 2006: میروسلاو کلوزه، وردربرمن

سال 2005: میشاییل بالاک،‌بایرن مونیخ

سال 2004: آیلتون، وردربرمن

سال 2003:میشاییل بالاک، بایرن مونیخ

سال 2002: میشاییل بالاک، بایرلورکوزن

سال 2001: اولیور کان، بایرن مونیخ

سال 2000: اولیور کان، بایرن مونیخ

سال 1999 : لوتار ماتیوس ، بایرن مونیخ

سال 1998: اولیور بیرهوف، اودینزه ایتالیا

سال 1997: یورگن کوهلر، بورسیادورتموند

سال 1996: ماتیاس سامر، بورسیادورتموند

سال 1995: ماتیاس سامر، بورسیادورتموند

سال 1994: یورگن کلینزمان، آ.اس.موناکو

سال 1993: آندرئاس کوپکه، نورنبرگ

سال 1992:توماس هسلر، آ.اس.رم

سال 1991 : اشتفان کونتس، کایزرس‌لاترن،

سال 1990: لوتار ماتیوس، اینترمیلان ایتالیا

سال 1989: توماس هسلر، اف.ث.کلن

سال 1988: یورگن کلینزمان، اشتوتگارت

سال 1987:‌اووه ران، بورسیامونشن‌گلادباخ

سال 1986: هارالد تونی  شوماخر، اف.ث.کلن

سال 1985‌:‌هانس پتر بریگل، هلاس ورونا ایتالیا

سال 1984:هارالد تونی شوماخر، اف.ث.کلن
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نویر:رقابت کردن با مسی و رونالدو برای یک گلر دشوار است 1 [/img]
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazanin♥Xavi
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  رونالدو اشتباه بزرگش را تکرار کرد
  یوونتوس جانشین رونالدو را پیدا کرد
  تصمیم بزرگ کریستیانو رونالدو لو رفت (عکس)
  تصمیم نهایی کریس رونالدو برای آینده مشخص شد
  طارمی بود یا کریستیانو رونالدو؟
  یوونتوس و تبعیضی که مخصوص رونالدو است!
  نگاه خشمگین رونالدو به علی دایی (عکس)
  علی قربانی روبروی کریس رونالدو (عکس)
  این رونالدو در یوونتوس ماندنی نیست (عکس)
Clocket رونالدو و رئال مادرید با هم در ارتباط هستند (عکس)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان