امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

خاطرات سفرم به کشور کره جنوبی .

درود بر دوستان 
من حدود یک ساله میشه که از فلش خور رفتم و امروز دوباره برگشتم 
دلایل خاص خودش رو داشت و از اینکه بعضی دوستان قدیمی نیستند ناراحتم .

اما هم 4 روز پیش از مسافرتم به کشور کره جنوبی برگشتم و می خوام اولین موضوع شروع کارم رو با خاطرات این سفر شروع کنم Wink

اما چرا من رفتم مسافرت :
اصل ماجرا این بود که دایی بنده یک سفر کاری یک هفته ای به کشور کره جنوبی داشت و چون من هم می خواستم از این کشور دیدن کنم فرصت را غنیمت شمردن 
با راضی شدن خانواده همراه دایی سفر رو اغاز کردیم .

سفر از پرواز به دوحه و از انجا توسط خطوط هواپیمایی قطر به سئول اغاز شد سفر هوایی حدود 4 ساعت طول کشید تا اینکه حدود ساعت 15:30 از هواپیما در فرودگاه سئول پیاده شدیم .

بعد حرکت به سوی هتل و استراحت .

اولین نکته ای که در سفر به این کشور متوجه خواهید شد احترام گذاشتن انان به مهمانان خارجی است . در هتل خدمتکار و زنی که مسئول دفتر انجا بود جلوی ادم با احترام خم می شدن و خوشامد می گفتند با اینکه سن انان از من بیشتر بود و یه جورایی ادم خجالت می کشید که ان ها جلوی ادم خم می شوند !Blush

روز بعد حوالی ساعت 8 دایی من برای ملاقات با یکی از روسای شرکت های کره ای پیاده به همراه اقای لی کی تائه (ایشان بیشتر مترجم بودند و از طرف شرکت مذکور همراه ما بودند ) پیاده به سمت محل دیدار حرکت کردند و من هم همراه انان رفتم .

اولین چیزی که در شهر سئول جلب توجه می کنه مدرن بودن این شهر و شلوغ بودن ان است اما این شلوغی یک شلوغی ارام است ! اینطوری بگم با وجود جمعیت زیاد این شهر ترافیک کمی دارد و مردم ارام در کنار هم مشغول حرکت هستند و ارامشی در شهر حاکم است .

وقتی پیاده در حال حرکت بودیم (چون توی این کشور زیاد مرسوم نیست که هرکسی با خودروی شخصی رفت و امد داشته باشه و وسائل عمومی بیشتر مورد استفاده اند )
مردم یه جوری منو نگاه می کردند که انگار یه سوال عجیب توی ذهنشونه و می خوان ازت بپرسند ولی هیچ کسی نمیاد سوال بپرسه .

قیافه مردم عادی هم زیاد زیبا نیست (اون طوری که ما بازیگرانشان را می بینیم ) و میشه گفت اکثریت ما ایرانی ها از کره ای ها بسیار زیبا تر هستیم و تا اونجایی که من متوجه شدم خیلی از بازیگران کره ای با عمل های زیبایی به چهره مطلوبی می رسند .

گشت و گذار توی شهر تا عصر ادامه داشت و من هم به کمک اقای تائه و انگلیسی و چند تا کلمه کره ای سعی داشتم ادرسی از بازیگران کره ای (به خصوص خانم پارک ها سان و هان هیو جو Wink) به دست بیارم ولی متاسفانه کسی ادرسی از انان نداشت و مثل هنرمندان کشور خودمون به زور پیدا می شوند .

البته این شهر نقاط بدی هم داره مثل بعضی از خیابان ها پر از معتاد و دست فروش است ولی خب نسبت به شهر تهران کمتر این اتفاقات دیده می شود .

خلاصه بگم روز های بعدی صرف دیدن از باغ اسرار امیز و پارک نامسان و پارک بزرگ سئول و کاخ چان دئوک و کاخ جیونگ بوک و پارك و قلعهٔ نظامي مانگ آ شد البته مکان های دیدنی دیگر بود ولی چون دایی من در شهر پوستان کار داشت تا همین جا بیشتر در سئول نماندیم (حدود 4 روز شد )

البته در اخرین روزی که در سئول بودیم من چند تا فیلم و سریال و برنامه از اینترنت دانلود کردم خوب می دانید که اینترنت کره جنوبی جز پرسرعت ترین اینترنت های جهان است و یک سریال رو بسته به تعداد قسمت های ان راحت بین 5 تا 10 دقیقه می شه دانلود کرد !

طبیعت کشور کره هم سرسبزه و دل انگیزه و در طول حرکت زمینی تا پوستان طبیعت زیبایی دیدیم 
اما شهر پوستان چون بیشتر جنبه اقتصادی و تجاری دارد مکان های دیدنی خاصی ندارد ولی در حوالی پوسان شهرک سینمایی تاریخی کره وجود دارد که بیشتر فیلم های تاریخی کره ای در ان ساخته شده اند . با اینکه بلیط ورودی نسبتا گران بود ولی با این حال توانستم در حد یک ساعت از این شهرک دیدن کنم .

با این وجود در شهر پوستان هم تکنولوژی و مدرنیته کاملا مشخص است و شهر زیبایی به وجود اورده است البته سواحل نزدیک شهر پوسان هم جای دیدنی است .

بعد از 3 روز اقامت در پوسان به سئول بازگشتیم و با پرواز به سمت دوحه و سپس تهران این سفر حدودا یک هفته ای به پایان رسید .

اما من یه سری نکات از فرهنگ مردم کره جنوبی یاد گرفتم که جای داره بگم :

اولین مطلب احترام به دیگران و به خصوص مسافرین خارجی است که واقعا هیچی کم نمی گذارند و گاهی اوقات ادم خجالت زده می شه !

دوم غذای های کره ای است معمولا غذای کمی در بشقاب و کاسه می ریزند و اکثریت غذای های کره ای همراه با ادویه هاست و بیشتر غذای های انان مزه تند و تیزی دارند چون فلفل پایه اصلی بیشتر غذاهاست .
دلیل اینکه غذا در وعده های غذایی کم مصرف میشود به خاطر سلامتی است .
کره ای ها به سلامتی خود خیلی توجه می کنند و سرطان در این کشور بسیار پایین است .
شما در این کشور به سختی (مثل سوزن در کاه ! ) می توانید یک ادم چاق پیدا کنید !
به همین دلیل از سلامتی خوبی برخوردارند .

کره ای ها مانند ما چای مصرف می کنند و جز وعده های روزانه انان است ولی چای سبز !
اگه اولین باز از چای سبزی که کره ای ها مصرف می کنند امتحان کنید به نظرتان تلخ می اید ولی با مرور زمان دلچسب می شود و نباید فراموش کرد که خواص چای سبز برای سلامتی بدن عالی است .

یکی دیگه از چیز هایی که من فهمیدم پای بندی و احترام به خانواده است . کره ای ها نسبت به خانواده احترام زیادی می گذارند و خانواده در این کشور بسیار جایگاه مهمی دارد و شاید یکی از دلایل پایین بودن طلاق در این کشور همین مطلب باشد .

دوم اینکه کره های ها معمولا در خانه روی زمین غذا می خورند و مانند خودمان باید قبل از ورود به خانه کفش های خودتان را دربیارد وگرنه ممکن است باعث ازار شدید انها شوید 

تکنولوژی هم در این کشور که واقعا بالاست مخصوصا عاشقان اینترنت که این کشور مثل بهشتی برای انان می ماند !.

با این حال من در این سفر نتوانستم حتی یک بازیگر کره ای را از نزدیک ببینم و شاید شانس با من همراه نبود .

در کل این کشور یک کشور زیبا است و دیدن ان لذت بخش خواهد بود (یکی از درامد های اصلی کره صنعت گردشگری فعال این کشور است )

خودم امیدوارم بتونم یک بار دیگه از این کشور دیدن کنم (همراه با بازیگرانش ! Big Grin )

اگه زیاد بود ببخشید چون خیلی مطالب دیگه هم بود ولی این اخرین حد خلاصه ای بود که من تونستم بنویسم تا شاید بتوان ان را خواند ! Wink

البته این رو هم بگم که یادگیری زبان کره ای (به خصوص نوشتن ) برای ما خیلی سخت است طوری که نوشتن به زبان انگلیسی و روسی و المانی بسیار راحتر از خط کره ای است .

ولی یادگیری این زبان برای صحبت کردن اگه همراه با وقت کافی باشه راحتر خواهد بود .
خودم هیچی نتوانستم کره ای بخونم !
خاطرات سفرم به کشور کره جنوبی . 1
پاسخ
 سپاس شده توسط Navisa. ، parmida.a
آگهی
Undecided
خب گویا اشتباه کردم نوشتم حیف وقت !Dodgy
خاطرات سفرم به کشور کره جنوبی . 1
پاسخ
 سپاس شده توسط Navisa.
سفر بخیر
ممنون که خاطرات خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید..

با ارزوی موفقیت برای شما

مدیریت بخش گردشگری
پاسخ
 سپاس شده توسط چه گوارا

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  زبان رسمی مردم کشور ترکیه
  مکان های تفریحی و جاذبه های گردشگری استانبول و کشور ترکیه
Rainbow بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت کدام است؟
Photo عکس های خیلی قشنگی از کشور زیبای ژاپن( بیاین محوشیم)
  کشور تونگا
  سوئد بعنوان خوشنام ترین کشور جهان شناخته شد
  جلوه های زیبا از کشور تایلند
  برج برلين نماد کشور آلمان
Big Grin در این کشور تُپُل میشوید!!!!!
  جـذابیت های بلغارستان ؛ کشور نه چندان اروپـایی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان