امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نمايش«شن»،راوي زندگي «جانبازان اعصاب و روان»+تصاوير

نمايش«شن»،راوي زندگي «جانبازان اعصاب و روان»+تصاوير 1
به گزارش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سينماخبر ، وحیدآقاپور با بیان این مطلب درباره ویژگی های این اثر نمایشی که طی روزهای گذشته در تالار انتظامی خانه هنرمندان ایران به صحنه رفته است گفت: یکی از ویژگیهای این اثر نمایشی در این نکته است که رویدادگاه نمایش و بدنه اصلی داستان در مکانی به نام آسایشگاه که جانبازان اعصاب وروان در آن حضور دارند، می گذرد.
وی ادامه داد: ارائه نمایشی از این افراد شاید تصویر تلخی را به نمایش بگذارد چرا که متاسفانه پیرامون این موضوع همواره پرداخت های کلیشه ای روی صحنه به مخاطب نشان داده شده که همه آن حول محور فریادهای نابهنجار رزمنده موجی که تسلطی به خودش ندارد ، بوده است و این فضای نادرستی است که باید برای بهبود و ترمیم آن تلاش کرد.

این کارگردان تئاتر توضیح داد: خوشبختانه این امکان برای من فراهم شد که قبل از اجرای نمایش «شن» همراه تیم نویسندگان بازدیدهایی از آسایشگاههای جانبازان اعصاب و روان داشته باشیم و اتفاقا همین دیدارها باعث شد که بتوانیم در این نمایش تصویری منصفانه و علمی را از این دلاورمردان به تماشاگران ارائه دهیم تصویری که منجر به بیان مشکلات و دلتنگی های این افراد شد و باعث این شد که نمایش حرف تازه برای گفتن در عرصه تئاتر مقاومت داشته باشد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[color][size][font]
[/font][/size][/color]
آقاپوربا اشاره به گروهی بودن نویسندگان نمایش شن اشاره کرد و گفت: نمایشنامه این اثر نمایشی قبلا در یک کارگاه نمایشی نوشته شده بود اما بعد از اینکه تیم نویسندگان به گروه ما برای کارگردانی نمایش ملحق شدند کار برای رسیدن به ترکیب نهایی ساختار اجرا چندین بار بازنویسی شد و به نظر من تجربه بسیار خوبی لاقل برای من بود که تا به حال کمتر با آن مواجه بودیم؛ تجربه ای که در کنار کار گروهی با هنرمندان جوانی که بیش از یک دهه از من کوچک تر بودند و من توانستم به تفاهم خوبی با آنها برسم کار کنم.
[color][size][font]
[/font][/size][/color]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[color][size][font]
[/font][/size][/color]
وی افزود: تمامی اعضای گروه که پیش از این نیز نمایش «پنالتی لبه استخر» را در حوزه هنری اجرا کرده بودند سالها پیش در دوران دبیرستان نیز با هم کار تئاتر انجام می دادند و حالا بعد از گذشت چند سال هر چند وقت یکبار کنار هم جمع می شوند و سالی یک بار نمایشی را روی صحنه می برند.

تئاتر «شن» قصه‌ رزمنده‌ای است که خود را مقصر موجی شدن رفیقش و به شهادت رسیدن دسته‌ای دیگر از همرزمانش می‌داند. او در این بین با کمک پزشک روان‌شناس آسایشگاه برای کشف راز شب عملیات خود را به عنوان یک مصدوم روانی جا می‌زند و وارد آسایشگاه جانبازان می‌شود. بدین ترتیب، سختی‌هایی که پس از جنگ بر تن رزمندگان مانده، مخاطب را در این نمایش همراه خود می‌کند تا او را به تفکر وادارد و یادی از این مردان همیشه ماندگار کند.‎
[color][size][font]
[/font][/size][/color]

[color][size][font]
[/font][/size][/color]
نمایش «شن» با کارگردانی وحید آقاپور و نقش‌آفرینی علی‌اکبر احمد آخوندی، محمد‌رضا ارکان، مرتضی اسلامی مذهب، مسعود پورکاظمی، محمدعماد شادباش، محمد کریمی‌پور، علیرضا لطفی و سیدحامد هاشمی از جمعه ۲۱ تا ۳۱ شهریورماه هر روز ساعت ۱۸ در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران اجرا می‌شود.‎
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  نقش «جوكر» به كداميك از اين بازيگران مي‌آيد؟ + تصاوير
  8 فیلم برای شبکه نمايش خانگی پروانه نمایش گرفتند
  مریخ از خودش خبر ندارد!+تصاوير
  سينماي ايران چشم انتظار نمايش محمد رسول الله (ص)
  آرایش نقی و ارسطو روی اعصاب
  7 شخصیت برگزیده سینمای ایران+ تصاوير
  بازيگران هاليوودي كه از روي صندلي كارگرداني افتادند + تصاوير
  نمايش فيلم «رئیسعلی ‌دلواری» تا پایان خرداد ۹۴
  بهترین سریال های روز جهان+تصاوير
  تدارك ويژه شبكه نمايش براي نورزو 94

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان