امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پیشنهــآد رمــان .. ! مــآدر فلفلیــه مـن.. ! -.-

پیشنهــآد رمــان .. ! مــآدر فلفلیــه مـن.. ! -.- 1
آدمهای کتابخون همه با یک دلیل مشترک کتاب نمی خونن. بعضی ها فقط برای بالابردن دانش تخصصی شون کتاب می خونن. بعضی ها فقط و فقط برای گذروندن زمان، و اصلا براشون فرقی نمی کنه چی باشه. بعضی ها می خوان چیزهای زیادی یاد بگیرن و هر جایی حرفی برای گفتن داشته باشن. بعضی ها برای سرگرمی و خیلی ها هم فقط برای لذت مطالعه کتاب می خونن! فرقی نداره برای چی و چه کتابی می خونیم اما خوبه که هر چند وقت یه بار یه کتاب متفاوت بخونیم. مثلا اگه همیشه کتابهای سرگرم کننده می خونیم، هر چند وقت یه بار یه بار توی یه زمینه جدی مثل جامعه شناسی، زندگی شهری، روان شناسی یا تغذیه و سلامتی هم کتاب بخونیم. یا اگه همیشه کتابهای خیلی جدی می خونیم گاهی اوقات یه کتاب طنز خوب وخنده دار هم بخونیم.
کتابی که امروز معرفی می کنیم جزو همین دسته کتابهای طنز خوب و خنده داره که می تونین ساعت ها باهاش بلند بلند بخندین و همزمان هم یه عالمه اطلاعات جدید یاد بگیرین، اطلاعاتی همزمان در مورد فرهنگ دو کشور خیلی متفاوت هلند و هند! ارنست قهرمان و نویسنده داستان “مادر فلفلی من”، زندگی مادر هندی و پدرهلندی خودش رو با دو تا فرهنگ خیلی مختلف رو تعریف می کنه. داستان این کتاب یه داستان واقعیه. داستان زندگی خود آقای نویسنده و ماجراهای خنده دار تضاد و تفاهم دو فرهنگ آسیایی و اروپایی همه واقعیت دارن و اتفاق افتادن. با خوندن این کتاب یه سفر جذاب و شیرین هم به هند و سرزمین ادویه و فلفل هم خواهید داشت. خوندن این کتاب جذاب هم به رمان دوستان، جامعه شناس ها، مردم شناس ها و قوم شناس ها و حتی آشپز ها و ادویه دوستان هم توصیه میشه.
همه چیز از دو چمدان شروع شد. مادرم با دو جمدان پر از گوشواره، گردنبند و دستبندهای مختلف به هلند آمد. اتاقی در خوابگاه پرستاران گرفت و به عنوان پرستار شروع به کار کرد. چمدان هایش را زیر تختخوابش قایم کرده بود. از نظر هندی ها، بهترین محل برای قایم کردن وسایل قیمتی و باارزش، زیر تختخواب است.
یک بار مادرم به من گفت:دزدها هیچ وقت زیر تختخواب را نگاه نمی کنند.
و پدرم به دنبالش در گوشم زمزمه کرد:چون در هندوستان کسی تختخواب ندارد.”  - از متن کتاب
کتاب مادر فلفلی من رو مهرنوش گشاهی فر ترجمه و نشر درسا چاپ کرده.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خرید اینترنتی کتاب “مادر فلفلی من” – ۸,۵۰۰ تومان

با تشکر ازدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
  دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لی لی کتابدار
 برای اینکه این کتاب رو خوند، برای معرفی اش مطلب نوشت و عکس رنگی رنگی از اون گرفت.

منبـع = رنگی رنگی..
پاسخ
 سپاس شده توسط Navisa. ، S R U H ، Dɪʀᴇᴄᴛɪᴏɴᴇʀ~Gɪʀʟ ، Mïņ̃†êR ، Wєιяɗ ، Ƒαкє ѕмιƖє ، Mᴏsᴇs ، Mไ∫∫ ∫MΘKξЯ ، Shadow of Death ، Brooklyn Baby ، bahare_021 ، Mσηѕтєя Gιяℓ ، Thyme ، GαяBagє Gιяℓ ، Mason ، ✘ ßαÐ-þʘy ✘ ، eɴιɢмαтιc ، ~JaSmIn~ ، _PαяαиÐ_ ، Ƥαяℓσนʂ ϱiяℓ ، melodi+ ، ❀இℬℯѕ✟♚ℊⅈℛℒஇ❀ ، ✘dead~G!ฯГ✘ ، Albert wesker ، яᎧмιиα ، *Nafas* ، ✘v!☻lent girl✘ ، یاسی@_@ ، صنوبر ، ( lιεβ ) ، bakhi ، Tᴀᴍᴏʀᴀ Pɪᴇʀᴄᴇ ، غزال81 ، Doory
آگهی
به نظرم کتاب باید پر از مفهوم باشه |:

به نظرم کتابی مثل هری پاتر هیچ مفهومی ندارد !

به نظر من بهترین کتاب ها

کتاب های تاریخی ، فلسفی و کتاب های داستانی و سیاسی ..

بقیه کتاب ها فقط برای گذروندن زمان خوبن .

و به نظر من چون زمان مثل طلا با ارزشه

بهتره دو تا حرف تاریخی یا سیاسی یا فلسفی آدم یاد بگیره |:
Би садар эм нь бэлгийн хавьталд орсон

Тэр ...  нэртэй байсан
پاسخ
 سپاس شده توسط ღSηow Princessღ ، Mไ∫∫ ∫MΘKξЯ
نظره شما محترمه .. اما هر کی.. یه سلیقه ای داره ..

یکی سبک رمآن رو دوست داره.. یکی فلسفرو.. یکی مسائل سیاسیرو .. |:
پاسخ
 سپاس شده توسط Mไ∫∫ ∫MΘKξЯ ، яᎧмιиα ، ✘v!☻lent girl✘
من فقط کتابای درسی میخونم (.. )

رمان چشمای ادمو نابود میکه -_-
پاسخ
 سپاس شده توسط ღSηow Princessღ ، ~JaSmIn~ ، ❀இℬℯѕ✟♚ℊⅈℛℒஇ❀ ، яᎧмιиα ، ✘v!☻lent girl✘ ، Mไ∫∫ ∫MΘKξЯ
من کتاب خوندنو زیاد دوست ندارم
ولی عاشق خوندن رمان هستم
فک کنم توی تیر ماه بود که رمان 380 صفحه ای رو در باره ی هیتلر توی 2 هفته خوندم
ولی خوندن رمان خیلی چشمای آدمو اذیت میکنه
پاسخ
 سپاس شده توسط ღSηow Princessღ ، ❀இℬℯѕ✟♚ℊⅈℛℒஇ❀
من كتاب خوندن رو نه ولي رمان هارو خيلي دوست دارم
درسته بعضي كتابا خوندنشون مفيده ...!
و..
بعضي هاشون فقط براي وقت پركني...

خود من اونقدري رمان خودندم كه چشمام ضعيف شدن 
ديگه كم تر بايد برم سراغ رمام و كتاب._.

اينجوري نابود ميشم,-,..*
پاسخ
آگهی
مـن اولش کتـآب خون نـبودم .. -_-
درسـآمم تـآزه بـه زور میخونـدم .. -_-
حـآلآ قـبلنـآ میـشسم اون درسـآرو ب زور میخونـدم .. (:
الان دیـه پُستـآی بیشـتر اَ 3 خـطم حوصله ندآرم بخونم .. -_-
هیـهیهیهی .. (:
انـقـد طولآنی ننویسین خو .. -_-
فقـد اون رمـآن گنآهکآرو ی بـآر نشـسم خوندم تآزه اونم فقد تآ قسمت 25 .. :||
الآن بـآورم نمیـشه انقـد خونـده بـآشم .. :|
بـه نویسندگی بیـشتر علآقه دآرم .. ^_^ (اعتمـآد ب نفـس اصـن :| )
تنکـس :|
 ,ιт'ѕ a paper тown
, paper нoυѕeѕ and paper people
(: ... everyтнιng'ѕ υglιer υp cloѕe

پاسخ
 سپاس شده توسط ღSηow Princessღ ، яᎧмιиα ، ✘v!☻lent girl✘
(22-09-2014، 12:47)S R U H نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به نظرم کتاب باید پر از مفهوم باشه |:

به نظرم کتابی مثل هری پاتر هیچ مفهومی ندارد !
(دوست عزيز قبل از اينكه به كتاب مورد علاقه ي من توهين كني عقلت رو به كار بنداز كه شايد كسي اين كتاب رو دوست داشته باشه :ياسي@_@)
به نظر من بهترین کتاب ها

کتاب های تاریخی ، فلسفی و کتاب های داستانی و سیاسی ..

بقیه کتاب ها فقط برای گذروندن زمان خوبن .

و به نظر من چون زمان مثل طلا با ارزشه

بهتره دو تا حرف تاریخی یا سیاسی یا فلسفی آدم یاد بگیره |:

من از كلاس اولم كتاب خون بودم و تابستون كلاس اولم ٢٩٩ تا كتاب خوندم و نعداد رو شمردم والان كه هفتم هستم بيشتر از هزار تا خوندم و هر كتابك رو حدالقل ٢بار و حدااكثر ١٠٠ بار خوندم مخصوصا هري پاتر كه هر جلدشو ٧٠ بار يا بيشتر خوندم كلاً عاشق كتابم. خوره ي كتابم .  اكثرا هم تخيلي مي خونم و رمان هم كم مي خونم

عاشق کتابم هر 100 توی یک ربع می خونم ^_^
پاسخ
 سپاس شده توسط bakhi
گرون نیست Huh
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  【 ســری داستـ ـان های کـ ـوتاه 】 +اطلـاعیه داستانُ رمــان

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان