امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

معیارهای انتخاب همسر از وبلاگ «ازدواج پلاس»

.
مال خودم

شخصیت: شما می خواید یک عمر کل زندگی تون رو با یکی شریک بشید و مسلما نیاز به کسی دارید که از نظر خصوصیات شخصیتی با شما هماهنگ باشه.

2. هوش: ضریب هوشی در فهم و درک متقابل تاثیرگذاره. کسی رو انتخاب کنید که هم شما حرف اون رو بفهمید و هم اون حرف شما رو.

3. ظاهر: خیلی ها از این ور بوم میفتن خیلی ها هم از اونور. نه زیاد به ظاهر اهمیت بدین نه اینکه اصلا اهمیت ندید. نمی گم خوشگل، اما با کسی ازدواج کنید که ظاهرش براتون دلنشین باشه. کاری به معیارهای زیبایی هالیوود و بالیوود نداریم، فقط به دل شما باید بشینه همین.

4. آرزوها: شما آرزو دارید تو یه خونه روستایی زندگی کنید با مرغ و جوجه ها و ببعی هاتون و 6 تا بچه نی ناز، طرف انتهای آرزوش زندگی تو ناف تهرانه تو یه برج بلند و بچه هم نمی خواد. نظرتون چیه؟!!

5. علایق و ارزشها: به نظر شما دوستی با جنس مخالف هیچ مشکلی نداره و همیشه می تونه وجود داشته باشه، اما طرف مقابل حرف زدن با جنس مخالف رو هم مشکل دار می دونه. به این می گن تفاوت نظام ارزشی. اما علایق: زندگی مشترک هم ریشه می خواد هم شاخ و برگ. شاخ و برگش در بر دارنده همین علایق مشترک هست که شما رو به هم نزدیکتر میکنه. مثلا اینکه با هم برید کوهنوردی یا با هم کتاب خاصی رو بخونید و بحث کنید. یا حتی با هم بازی بارسلونا رو تماشا کنید و حالشو ببرید!

6. معنویت: شاید تکراری باشه، اما معنویت تاثیر زیادی روی خوشبختی داره. و تاثیر مثبتی روی زندگی زناشویی. با این حال اگر خودتون آدم معنوی نیستید با یه معنوی ازدواج نکنید که بعد بخواید بزنید تو سر و کله هم!

7. منش: رفتار و کردار درست. عادتهای درست و در یک کلام قابل تحمل بودن. نقش خیلی زیادی داره. شما نسبت به کسی که موهاشو بریزه توی روشویی چه احساسی دارید؟

8. خلاقیت: این هم جزء شاخ و برگهای زندگی هست. اما میزان خلاقیت شما با همسرتون باید هماهنگ باشه. یه آدم پرشور و خلاق رو تصور کنید در ازدواج با یه آدم ماست و بی حال که فقط صبح ساعت 7 سر کار رفتن و 5 غروب برگشتن و روزنامه خوندن راضیش می کنه!

9. مراقبت از فرزند: بچه ها باید آزاد باشن؟ یا به شدت تحت مراقبت؟ چه معیارهایی رو باید یاد بگیرن؟ تا چه اندازه باید وابسته شون کنیم؟ سوالاتی که بیشتر ما جوابشو نمی دونیم. شاید چون اکثر ما به مقوله ای به عنوان "شیوه تربیت فرزند" اصلا فکر نمی کنیم! اما یکی از عوامل اصلی اختلاف بین زن و شوهر ها نحوه تربیت فرزند هست. راستی شما بچه می خواید؟!

10. خودش بودن: کسی که براتون ادا در میاره مناسب ازدواج نیست. ازدواج با کسی خوبه که با "خود"ش بیاد جلو.
سکوت سرشار از سخنان ناگفته است، از حرکات ناکرده... اعتراف به عشق‌های نهان و شگفتی‌های بر زبان نیامده

فردای من، خیلی وقته که گذشته ازش / آب شدُ ریخت روی گونه‌های من

مثل دونه‌های برف / مهم نیست چی می‌شه بعدش / این مهمه که هنوز زندم

من همونم که بعدِ مرگش / همه می‌گن که هنوز زنده‌ست

من اَشکامُ به‌تو دادم / دیدم چشما همه تو خوابن

قبر ساختم از اُتاقم / نفسم حبس شد / بدنم سر شد / ولی روحمُ گرم نگه داشتم رو اجاقمم

من همیشه بازنده بودم روی کاغذ / ولی همیشه جلو رفتم توی راهم

این دنیا با من بَد بود / تاسم عددش کم بود / هنوز نباختم این غمارُ نه نه

پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Wink طالع بینی ازدواج ماهها با هم
  این مرد چینی پس از قتل همسر، وی را خورد +عکس
Tongue شرایط ازدواج در شهر های مختلف!!!طنز بسیار خفنننن!
  انتخاب استند فروشگاهی و تبلیغاتی باکیفیت
  فاکتورهای لازم برای انتخاب اسم برند لباس
  ازدواج دو زن+ عکس
  پیشنهاداتی خاص و بینظیر برای حلقه های نامزدی و ازدواج
  ازدواج مخفیانه دختر 17 ساله با مرد 50 ساله +عکس
Heart زیبایی در ازدواج چقدر مهم است؟
Heart انتخاب کادو برای متولدین ماه های مختلف ... بیایی تو ببینی ضرر نمیکنی ...

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان