امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

به ایرانی بودنت افتخار کن

ترك يك قوم خيلي خيلي بزرگ هستش كه شاخه هاي فراواني داره ازقبيل آذري،تاتار،قزاق،اويغور و ...

ضمنا دوستاني كه پان پارس(!) هستند توصيه مي كنم كتاب تاريخ ديرين ترك ها را بخوانند تا متوجه بشوند كه قبل از آن كه آريايي ها وارد ايران بشوند اقوام ترك اينجا ساكن بودند

هم اكنون شاهد آن هستيم كه افرادي سنگ كوروش و داريوش به سينه مي زنند و پارسيان پارسيان مي گويند و ادعاي نوادگي هخامنشيان را مي كنند و خود در بحث با ترك ها مسئله نژاد پيش مي كشند

آيا خود شما مي توانيد ثابت كنيد كه نژاد خالص داريد و رگ يوناني عرب ترك مغول و از اين قبيل و غيره نداريد؟

چرا همواره در بحث ها طفره مي رويد از پذيرفتن اين كه مغول يك قوم مجزا است و ترك يك قوم مجزا اما آذري شاخه اي از ترك است؟

چيز سختي است به نظر شما؟

اگر بخواهيم قبول كنيم كه آذري از همه ي ترك ها جداست پس اين همه اشتراكات زباني و نژادي و ... ميان آذري ساكن در ايران و ترك ساكن در آذربايجان و تركيه و سين كيانگ و ازبكستان و تركمنستان و .. چيست؟

اي كساني كه به ترك توهين كرديد و گفتيد كه يك زن ترك با 30 مرد مي خوابيد شما اين تهمت را به قوم ترك زديد اما همواره اين را پنهان كرديد كه همان كوروش كه او را بزرگ تر از پيامبران دانسته ايد با خاله خودش ازدواج كرد
آتوسا خواهر كمبوجيه هم همسر او بود

عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط Azarbayjanliam ، Shadow of Death
آگهی
نقل قول: قبل از آن كه آريايي ها وارد ايران بشوند اقوام ترك اينجا ساكن بودند
من چند جا این ګفته شما رو دیدم ولی باور نکردم. چون مدرک قابل توجه ای نداشتن.
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
(13-01-2012، 0:00)فرید_کامیاب نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نقل قول: آقا اصلاً قرار نیست که بگیم هر کس غیر فارس داخل یه مرز به اسم ایرانه، آریائی و فلان هستش و فقط زبونش رو فلان قوم حمله کرد و تغییر داد و بعد رفت.!
من نګفتم همه اریایی هستن. بلکه اذری های ایران (البته اګه واقعا اذری باشن) و خیلی از اقوام دیګه مانند لر و کرد .... این ها همه خون اریایی دارن هر چند که میشه ګفت چند رګه هستن چون با خیلی از اقوام دیګه قاطی شدن.
کسی نګفت زبان ترکی رو به اذری ها و قسمت های بزرګی از ایران تحمیل کردن. بلکه به دلایل منطقی و خیلی زیادی اذری ها دو زبانه هستن. یعنی پارسی ترکی سخن می ګویند. هم پارسی بلد هستند هم ترکی. و این اصلا ربطی به نژادشون نداره.
نقل قول: اگه اینطوریه، پس باید مغول ها کل اقوام داخل حکومتشون رو ترک می کردن؟ پس چرا شما ترک نشدی و ما شدیم؟
چرا نمیګری؟؟؟؟؟ سواد که داری!!! پس خوب می تونی بخونی. مغول ها کسی رو ترک نکردن. بلکه تاتار یعنی ترک در نتیجه ترک هم یعنی تاتار و در نتیجه ترک اصیل که خیلی هم کم است نسبت خونی دارد با مغول ها.
شما خودت چرا نمي فهمي؟
مغوليك قوم است و تركيك قوم ديگر
تاتار يك شاخه از ترك است و هيچ ربطي به مغول نداردجز پيوند هاي محدودي مثل هزاران قوم ديگر
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
نقل قول: ضمنا دوستاني كه پان پارس
این جا کسی پان پارس نیست.
پان پارس = پارسیان رو کامل ترین قوم معرفی کردن.
کشته میشی بزرګ تایپ نکنی؟؟؟

پاسخ
(13-01-2012، 0:09)فرید_کامیاب نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نقل قول: قبل از آن كه آريايي ها وارد ايران بشوند اقوام ترك اينجا ساكن بودند
من چند جا این ګفته شما رو دیدم ولی باور نکردم. چون مدرک قابل توجه ای نداشتن.

كتاب تاريخ ديرين تركان
برو بخون
تمدن مان نا نا همان هايي كه آثارشان در تپه حسنلو يافت شد
همان هايي كه متحد ماد بودند
ماد ها هم ترك بودند جز آن قسمت كه با پارس ها فاميل بودند
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
نقل قول: آيا خود شما مي توانيد ثابت كنيد كه نژاد خالص داريد و رگ يوناني عرب ترك مغول و از اين قبيل و غيره نداريد؟
از این جا روشن شد که شما همه متن ها رو نخوندی!!! چون من خودمم ګفتم هیچ کس ، هیچ کس ، هیچ کس از یک نژاد به طور خالص نیست.
نقل قول: ماد ها هم ترك بودند جز آن قسمت كه با پارس ها فاميل بودند
من قبول ندارم که ماد ها ترک باشن. هر جا که این رو نوشته بود بدون مدرک سخن ګفته بود. شما هم برو بی زحمت مدرک بیار رو هوا چیزی نګو.

پاسخ
 سپاس شده توسط ps3000
آگهی
«کسی نګفت زبان ترکی رو به اذری ها و قسمت های بزرګی از ایران تحمیل کردن. بلکه به دلایل منطقی و خیلی زیادی اذری ها دو زبانه هستن. یعنی پارسی ترکی سخن می ګویند. هم پارسی بلد هستند هم ترکی. و این اصلا ربطی به نژادشون نداره.»
تا اونجایی که من آذربایجانی از آذربایجان و مردمش می دونم، اینه که اگه با سوادهاشون درس نمی خوندن، نمی تونستن یک کلمه هم فارسی صحبت کنن. چه برسه به اینکه همشون دو زبانه باشن.

این کلمه مجهول آذری رو هم انقدر تکرار نکن. اصلا این آذری یعنی چی؟ از کجا دراومد؟
«کسی نګفت زبان ترکی رو به اذری ها و قسمت های بزرګی از ایران تحمیل کردن. بلکه به دلایل منطقی و خیلی زیادی اذری ها دو زبانه هستن. یعنی پارسی ترکی سخن می ګویند. هم پارسی بلد هستند هم ترکی. و این اصلا ربطی به نژادشون نداره.»
تا اونجایی که من آذربایجانی از آذربایجان و مردمش می دونم، اینه که اگه با سوادهاشون درس نمی خوندن، نمی تونستن یک کلمه هم فارسی صحبت کنن. چه برسه به اینکه همشون دو زبانه باشن.

این کلمه مجهول آذری رو هم انقدر تکرار نکن. اصلا این آذری یعنی چی؟ از کجا دراومد؟
به ایرانی بودنت افتخار کن 5
پاسخ
 سپاس شده توسط در جستجوی حقیقت
نقل قول: چرا همواره در بحث ها طفره مي رويد از پذيرفتن اين كه مغول يك قوم مجزا است و ترك يك قوم مجزا اما آذري شاخه اي از ترك است؟
اذری ترکیبی از قوم ترک و پارس هست. پس نمی تونی بګی شاخه ای از ترک هست.
تاتار = ترک این چیزی نیست که من از خودم در اورده باشم مدارک به من ثابت کردن که مغول ها از شمال دریای خزر به ترکیه رفتن و بعضی هاشون با قوم یونانی و لیدی مخلوط شدن بعضی هاشون هم نه.

پاسخ
(13-01-2012، 0:11)فرید_کامیاب نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نقل قول: ماد ها هم ترك بودند جز آن قسمت كه با پارس ها فاميل بودند
من قبول ندارم که ماد ها ترک باشن. هر جا که این رو نوشته بود بدون مدرک سخن ګفته بود. شما هم برو بی زحمت مدرک بیار رو هوا چیزی نګو.
پ نه پ حرفاي شما همشون همينطوري مستند هستش
اين رو در كتاب تاريخ ديرين تركان نوشته

عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
نقل قول: این کلمه مجهول آذری رو هم انقدر تکرار نکن. اصلا این آذری یعنی چی؟ از کجا دراومد؟
مجهول؟؟؟؟ میګم تاریخ نمی خونی چیزی نمیګی همینه دګیه.
اذری = مخلوطی از ترک و پارس (اقوامی که بیشتر در شمال غربی ایران هستن)

پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  نامهای باستانی بانوان ایرانی
  سرشناس ترین شاهزاده خانم های ایرانی!!
  پیروز نهاوندی(دلاور ایرانی عرب ستیز)
  سنت های ایرانی در زورخانه های باستانی
  برج شبلی دماوند، نمونه منحصر بفرد هنرمعماری ایرانی+عکس
  موزه ذوالفقاری زنجان: مومیایی‌های ایرانی
  کشف بقایای اجساد 2500 ساله سربازان ایرانی در صحرای مصر
  اولین فرمانده زن ایرانی چه کسی بود؟
  کوروش توبه ماآموختی چگونه ایرانی باشم.
  شطرنج ایرانی 900 ساله در موزه نیویورک !! (عکس)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان