امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کتاب اندیشه های اقتصادی مقام معظم رهبری منتشر شد

#1
کتاب اندیشه های اقتصادی مقام معظم رهبری منتشر شد 1


کتاب اندیشه های اقتصادی مقام معظم رهبری با عنوان راهبردهای اقتصادی زیر نظر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شد.


به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا بهنقل از پایگاه اطلاعرسانی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، کتاب اندیشه های اقتصادی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با عنوان راهبردهای اقتصادی با رجوع به بیانات معظمله در طول دوره زعامت ایشان، الگوی مناسبی از نحوه نگرش ایشان به حوزه اقتصاد به جویندگان و مشتاقان این حوزه ارایه می دهد که در هفت فصل و به شرح زیر زیر نظر دکتر محمد رضا مخبر دزفولی تدوین شده است:


در فصل اول این مجموعه به تشریح ارکان اقتصاد در جامعه اسلامی پرداخته و «نیروی انسانی»، «کار»، «تولید»، «ثروت» و «سرمایه» را به عنوان زیر بنای چرخه اقتصادی کشور معرفی می کند.


در فصل دوم لزوم اهتمام به «اجرای عدالت» در کنار «پیشرفت و حرکت اقتصادی» که از اهداف قانون اساسی و نظام اسلامی است، مورد توجه قرار گرفته است.

فصل سوم به بررسی موضوعات مهمی نظیر «اصل 44 قانون اساسی»، «اهداف قانون گذار از تدوین طرح مذکور» و وظایف مسئولان در اجرای این طرح و «سند چشم انداز 20 ساله»، «طرح تحول اقتصادی»، «صندوق توسعه اقتصادی» می پردازد.


فصل چهارم سعی دارد با بررسی نظرات و دیدگاه های رهبر انقلاب در باب «استقلال اقتصادی»، «اقتدار اقتصادی»، «کشاورزی»، «صنعت»، «بازرگانی» و... تعریفی روشن و جامع ارائه دهد وظایف مسئولان در این امر را مشخص کند.


مسائل پیش روی اقتصاد کشور مانند «مفاسد اقتصادی»، «مبارزه با فساد»، «اقتصاد مقاومتی» و مسائلی از این دست موضوع فصل پنجم کتاب حاضر را شامل می شود.


فصل ششم تلاش دارد «دشمن شناسی» و «لزوم برخورداری از بصیرت اقتصادی» را به عنوان ضروریات متذکر شده و سیاست های مختلف دشمنان را برای ضربه زدن به اقتصاد کشور را تبیین کند.


در فصل هفتم و انتهایی کتاب، راهبردی اقتصادی شامل «رجوع به اقتصاد اسلامی»، «جهاد علمی و اقتصادی» و «اقتصاد مقاومتی» به عنوان راهکارهای اساسی در جهت رفع مشکلات و کاستی های اقتصادی جامعه اسلامی ایران معرفی می شود.
کتاب اندیشه های اقتصادی مقام معظم رهبری منتشر شد 1
پاسخ
آگهی


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان