امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

**هر فارغ التحصیل پزشکی نباید اجازه طبابت داشته باشد **

#1
رئیس مرکز توسعه روابط بین الملل علوم پزشکی دانشگاه آزاد گفت: حرفه با دانش متفاوت است و یکی از ملزومات پرداختن به هر حرفه، داشتن دانش در آن رشته است؛ اما در رشته پزشکی ما تقریبا درعلوم پایه آنچنان که باید و شاید مرزهایش را با دانش تفکیک نکردهایم یعنی هر دانشجوی فارغ التحصیل پزشکی ما اجازه طبابت دارد که البته اینگونه نباید باشد.

[b]به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه سمنان،
دکتر محمد رضا شمس اردکانی که در جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود شرکت کرده بود، افزود: هم اکنون دارد ترتیبی اتخاذ می شود تا در رشته هایی مثل دندانپزشکی، دارو سازی و پزشکی بعد از فارغ التحصیلی امتحانی ملی گرفته شود تا فارغ التحصیلان به شکل حرفه ای وارد جامعه شوند از این منظر حرفه خیلی مهم است و نگرش دانشگاه به رشته پزشکی باید به گونه ای دیگر نسبت به رشته های دیگر باشد و به عنوان یک حرفه به آن نگریسته شود .

رئیس مرکز توسعه روابط بین الملل درعلوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه افزود: آنچه که از عملکرد این دانشگاه برمی آید نشان دهنده این است که از قدیم الایام به رشته پزشکی توجه ویژه ای در این دانشگاه می شده است .

وی با اشاره به اهمیت مقوله سلامت گفت: پیشنهاد می کنم با توجه به پتانسیل هایی که دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در حوزه پزشکی دارد دانشکده پیراپزشکی و پرستاری و مامایی را نیز ایجاد کند.

وی همچنین با توجه به اهمیت رشته پرستاری از دست اندرکاران دانشگاه آزد اسلامی شاهرود خواست تا در اخذ مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پرستاری در این دانشگاه اهتمام ورزند . زیرا امروز بحث رشته پرستاری به شکل یک موضوع مهم در دنیا درآمده است به طوری که تمام دنیا خواهان فارغ التحصیلان این رشته هستند و در این راستا شاهرود می تواند به عنوان اولین دانشگاه حکمت بنیان کشور مطرح شود.

شمس اردکانی اظهار داشت: تولید علم حاصل پژوهش است بنابراین دانشگاهها باید حکمت بنیان شوند به خصوص در حوزه پزشکی که امروز خالی از علم فلسفه و حکمت شده است که این ها بنیانهای علوم است و این آن چیزی است که در دانشگاههای اسلامی در گذشته به آن پرداخته می شده و شاهرود می تواند به عنوان اولین دانشگاه حکمت بنیان کشور مطرح شود .

رئیس مرکز توسعه روابط بین الملل درعلوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در شاهرود گفت: جاهایی که علم به اوج می رسد به عرفان کمتر توجه می شود و بالعکس و مشاهده می کنیم شاهرود تنها شهری است که در آن ،علم و عرفان در کنار هم رشد خوبی داشته است .

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود جزو قدیمی ترین واحدهای دانشگاهی است که بنیانها و پیشرفتهای بسیار خوبی را داشته است که البته خیلی هم این پیشرفت دور از انتظار نیست چرا که فقط یک شهر در ایران وجود دارد که در حوزه علم و عرفان از زمان های بسیار قدیم پیشتاز بوده و آن شاهرود است.


عضو شورای راهبردی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به پتانسیل های زیاد شهرستان شاهرود بیان کرد: زیبایی جغرافیایی شاهرود در کنار گستره عظیم جغرافیایی آن که در حقیقت تلاقی آب و هواهای مختلف است یعنی هم از کویر و هم از هوای کوهستانی و جنگلی بهره برده از ویژگی های بسیار خاص شاهرود است که شاید در جای دیگری از ایران این همه نعمت خدادادی کمتر جمع شود.

شمس اردکانی خاطرنشان کرد: شاهرود شهری است که عالمان بزرگی دارد که ستون خیمه سنگین تشیع بودند مثل آیت الله العظمی شاهرودی و این نقطه قوتی برای شاهرود است و امیدواریم خداوند توفیق روز افزون به مردم این منطقه عطا کند.

به گزارش ایسنا، دکتر احمد دزیانیان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت این دانشگاه گفت: واحد دانشگاهی شاهرود جزو اولین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بود که با کمک بنیانگذار انقلاب اسلامی راه اندازی شد و هم اکنون با دارا بودن پنج دانشکده مصوب ، 283 نفر عضو هیات علمی ، 11 هزار و 500 دانشجو ، 178 رشته تحصیلی که 17 رشته آن در مقطع دکترای تخصصی و یک رشته نیز دکترای پزشکی عمومی می باشد، 110 هزار مترمربع زیربنای آموزشی، پژوهشی و رفاهی، پنج کتابخانه تخصصی و مجموعه ورزشی، دو خوابگاه بزرگ و بیمارستان یکصد تختخوابی و سایتهای مجهز کامپیوتر و مرکز بیماریهای خاص، بعنوان بزرگترین واحد دانشگاهی استان سمنان به شمار می آید.
وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود دارای دهها طرح پژوهشی و اولین شرکت دانش بنیان در سطح دانشگاههای استان سمنان است.[/b]
پاسخ
آگهی


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  چرا نباید یک درس را کنار بگذاریم؟
  لیست دانشگاه های پزشکی ایران
  چگونه یک برنامه ریزی خوب و موفق داشته باشیم ؟
  آخرین قبولی پزشکی روزانه و پردیس_ ب تفکیک مناطق
  شرایط پزشکی قبولی دردانشکده ی خلبانی
  چگونه حافظه قوی داشته باشیم
  10درصد فارغ التحصیلان دندانپزشکی کشور متعلق به دانشگاه آزاد است
Shocked یه معلم خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشه؟بیاتو جواب بده
  علاقمندی فرانسه و ایتالیا برای ایجاد شعبه دانشگاه پزشکی در ایران
  حضور 19 محقق علوم پزشکی تهران در جمع دانشمندان یک درصد برتر

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان