امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چگونه از خود ارضایی توبه کنیم ؟

چگونه از خود ارضایی توبه کنیم ؟ 1
ترک گناه و توبه بهترین کار در زندگی میباشد مخصوصا خود ارضایی که یکی از گناهان کبیره میباشد و شخص باید هر چه زود تر توبه و دیگر دست به چنین کار ناپسندی نزند.

چگونه از خود ارضایی توبه کنیم ؟

خودارضايي يکي از گناهان کبيره است و خدا عذاب دردناکي براش ديده. آیا با توبه کردن و ترک اين عادت مي توان از عذاب الهي در امان باشيم؟

حقيقت توبه، پشيماني از گناه گذشته و عزم و تصميم برعدم ارتكاب آن در آينده است.

اگر اين حالت براي كسي پيش آمد، اين نشانه توبه واقعي است و پذيرفته شدن توبه واقعي حتمي مي باشد. ليكن خيلي مهم است كه انسان استغفار و طلب بخشش از خداوند نيز بكند.

در مورد توبه از خودارضايي گفتني است: توبه از خودارضايي چيزي جز پشيمان شدن و ترك گناه و استغفار نيست، بنابراين از اين جهت نگراني خاصي وجود ندارد.

در هر صورت اگر توبه کرده ايد و مسير خود را تغيير دهيد و ديگر مرتکب اين عمل نشويد خداوند وعده مغفرت داده و ترديدي وجود ندارد که توبه شما پذيرفته مي شود. گفتني است هر گناهي قابل توبه است و خداوند خود فرموده است : ان الله يغفر الذنوب جميعا ; خداوند همه گناهان را مي آمرزد و بلكه فرموده ان الله يحب التوابين و يحب المتطهرين. خداوند توبه و تطهير كنندگان را دوست دارد.

در برخى موارد مانند غيبت و تهمت طلب رضايت از غيبت شونده نيز در صورت امكان لازم است، ولى در مورد گناهانى همچون زنا و…، پشيمانى واقعي، تصميم بر عدم تكرار و طلب مغفرت از خداوند براى توبه كافى است.

شرايط پذيرش توبه:
ابو حامد غزالى در كتاب احياء چنين مى‏گويد : اگر معنى قبول را فهميده باشى شك نخواهى داشت كه هر توبه صحيحى پذيرفته و مقبول است. كسانى كه به نور بصيرت مى‏بينند، و از انوار قرآن مدد مى‏گيرند، مى‏دانند كه هر قلب سليمى مقبول خدا و در آخرت در جوار او بهره‏مند از نعمت اوست، و آمادگى دارد كه با چشم خود به وجه اللّه بنگرد. و مى‏دانند كه قلب در اصل، سليم آفريده شده است زيرا هر نوزادى با فطرت خدا پرستى آفريده مى‏شود امّا آن سلامت توسط كدورتى كه گرد و غبار گناهان بر آن ايجاد مى‏كنند از دست مى‏رود . و مى‏دانند كه آتش ندامت اين كدورت و غبار را از بين مى‏برد و نور حسنه ظلمت سيئة را از بين مي برد .

ظلمت معاصى طاقت مقابله با نور حسنات را ندارد، همچنان كه ظلمت شب در مقابل نور روز، و همچنانكه كدورت چرك در مقابل سفيدى صابون .
همانطور كه اگر انسان با لباسى كه در تن دارد دست به كارهاى پست بزند لباسش كثيف مى‏شود، و چون آن را با آب گرم و صابون بشويد پاكيزه مى‏شود، بكار بردن قلب در شهوات، آن را كثيف مى‏كند و چون آن را با آب اشك و آتش ندامت بشويد پاكيزه و طاهر خواهد شد، و هر قلبى پاكيزه و طاهر شد مقبول است، مگر آن كه چرك، چنان در طول زمان متراكم شود كه در متن لباس نفوذ كند. كه در اين صورت صابون قادر به دفع و ازاله آن نيست. گناهان نيز اين چنينند كه چون بر قلب متراكم شوند، و لايه‏اى از پليدى تشكيل دهند، ديگر راه بازگشت و توبه وجود ندارد .
گاهى انسان با زبان مى‏گويد توبه كردم ولى به لباسشويى مى‏ماند كه با زبان بگويد لباس را شستم و وارد عمل نشود، همانطور كه اين كلام لباس را تميز نمى‏كند و نمى‏تواند صفت موجود در آن را عوض كند، مگر ضد آن صفت را در آن ايجاد نمايد، آن كلام هم باعث سفيدى قلب نمى‏شود.
قرآن مجيد مى‏فرمايد: «و هُو الّذِى يقْبل التّوبه عن عِبادِه» او كسي است كه توبه را از بندگان خود مي پذيرد.(42: 25).

و مى‏فرمايد: «غافِرِ الذّنْبِ وَ قابِلِ التَّوبِ» خداي متعال بخشنده گناهان و توبه پذير است(40: 3).

امام باقر عليه السلام به محمد بن مسلم چنين مى‏فرمايد: وقتى كه مؤمن توبه مى‏كند، گناهان قبل از توبه‏اش بخشيده مى‏شود، پس او بايد براى بعد از توبه عمل كند. ولى آگاه باشيد بخدا قسم اين مزيت فقط براى اهل ايمان است .

راوى مى‏گويد: عرض كردم اگر بعد از توبه و استغفار گناه كرد و آنگاه دوباره توبه نمود چه؟ فرمود: آيا گمان مى‏كنى اگر بنده مؤمن از گناه خود پشيمان شود و استغفار و توبه كند خدا توبه‏اش را نمى‏پذيرد؟ عرض كردم: او چندين بار اين كار را كرده، گناه مى‏كند سپس توبه و استغفار مى‏نمايد .
فرمود: هر گاه بنده با توبه و استغفار برگردد خدا با مغفرت و بخشش بر مى‏گردد، خدا بخشنده و مهربان است، توبه را مى‏پذيرد، و سيئات را مى‏بخشد .
امام صادق عليه السلام فرمود: گاهى انسان گناهى مى‏كند و خدا به خاطر آن گناه او را به بهشت مى‏برد .

عرض شد: آيا خدا به خاطر گناه او را به بهشت مى‏برد؟
بله او گناهى مى‏كند ولى هميشه از آن گناه بيمناك، و بر نفس خود غضبناك است، خدا هم او را مى‏بخشد و داخل بهشت مى‏كند . البته بايد دانست توبه براى كسانى نيست كه تمام عمر بدى مى‏كنند تا زمانى كه يكى از آنها را مرگ فرا مى‏گيرد، در آن حال مى‏گويد: الان توبه كردم (نساء، آيه 18).

براي مطالعه بيشتر ر.ک منابع اخلاقي:
-گناه شناسي/ محسن قرائتي.
-گناهان كبيره/ شهيد دستغيب.
– شهيد دستغيب، قيامت و قرآن (تفسير سوره طور).
– مقالات, استاد محمد شجاعي.
– ترجمه جامع السعادات، مرحوم نراقي.
– ترجمه الاخلاق، مرحوم شبر.
– نقطه هاي آغاز در اخلاق، مهدوي کني.
پاسخ
 سپاس شده توسط Berserk ، spent † ، ИĪИĴΛ ИĪƓĤƬ☛ ، an idiot ، ★♕NIGHT STAR♕★ ، ✘v!☻lent girl✘ ، ✘ 2gнєтєя4єνєя ✘ ، seied110 ، {HoSsein_83} ، sama00 ، Tᴀᴍᴏʀᴀ Pɪᴇʀᴄᴇ ، sardar20 ، *Ramesh* ، *yoksel* ، mahdi.ir ، Bahar ♡ ، αԃηєѕ ، αѕтer
آگهی
(23-01-2015، 1:26)لرد سیاه نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ول کنید بجه های مردم رو
این همه ادم تو دونیا کف دستی میزنن
حالا همه اقیم شدن؟
پس چرا جمعیت دنیا رو به رشد هست؟؟؟؟؟Sad

از اون حرفا زدیا

برو یکم تحقیق کن ببین چقدر ضرر داره تازه عقیم شدن یکیشه....
پاسخ
 سپاس شده توسط Berserk ، αԃηєѕ
دوسته من از کلاسه اول راهنمایی خود ارضایی میکنه.از منم حتی سالم تره.نه کمبوده قد داره.نه زیره چشاش گوده و نه هیچ چیزه دیگه ای !!!
من که خودم بینه همچین دوستایی بودم واسه هیچ کدومشون همچین اتفاقایی نیوفتاده.مطالب به جز منبع های دینی ، منبع علمی نداره.اون دکتراییم که تز میدن کاملا مطالبشون رو میشه نقض کرد
هیچ کارشناسی نیومده رویه یک انسان امتحان کنه و ببینه قبل و بعده خود ارضایی چه تغییری میکنه!!
پاسخ
 سپاس شده توسط Δ.н.ο.υ.я.Δ ، ✘ றДƬДᗡØЯЄ ✘ ، Black_Man ، Mr. Potato Head ، オスイン ، Son of anarchy ، mr.destiny
(28-01-2015، 1:30){{♥♥♥ aydin ♥♥♥}} نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوسته من از کلاسه اول راهنمایی خود ارضایی میکنه.از منم حتی سالم تره.نه کمبوده قد داره.نه زیره چشاش گوده و نه هیچ چیزه دیگه ای !!!
من که خودم بینه همچین دوستایی بودم واسه هیچ کدومشون همچین اتفاقایی نیوفتاده.مطالب به جز منبع های دینی ، منبع علمی نداره.اون دکتراییم که تز میدن کاملا مطالبشون رو میشه نقض کرد
هیچ کارشناسی نیومده رویه یک انسان امتحان کنه و ببینه قبل و بعده خود ارضایی چه تغییری میکنه!!

اولا طبع بدن انسان ها متفاوته...

رو هر کس یه تاثیر میذاره

ممکنه رو اعضای داخلیش تاثیر بذاره

ضمنا
با توجه به سابقه زیاد ایشون تاثیر ها کم کم بوده
طوری که متوجه نشده...

اونایی که خود ارضایی میکنن هم وقتی ازدواج میکنن تک پوزیشنی میشن
یعنی به رابطه زناشویی نمیتونن تن بدن
یعنی دوباره همون کارو ادامه میدن...

تنها دین نگفته

کمی هم مطالعه اثار دانشگاه های معتبر بنماییم!

دین چیزی الکی نمیگه!
پاسخ
 سپاس شده توسط ★♕NIGHT STAR♕★
تو ی سایت خارجی خوندم این عوارضا الکیه و فقط برای ترک کردن این کاره .-.
پاسخ
 سپاس شده توسط ★♕NIGHT STAR♕★ ، Mr. Potato Head ، Son of anarchy ، mr.destiny ، PhilosophiasScientiae
(28-01-2015، 1:30){{♥♥♥ aydin ♥♥♥}} نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عوارضش در طولانی مدت معلوم میشه

بعدشم صددرصد نیست اونایی که مستعدش هستن که عقیم بشن این کار احتمالش رو بیشتر میکنه

من تاحالا جایی مطلبی نخوندم که بگه این کار فایده داره همش از ضرر هاش گفتن
پاسخ
آگهی
(28-01-2015، 14:38)AMIR REZA16 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اولا طبع بدن انسان ها متفاوته...

رو هر کس یه تاثیر میذاره

ممکنه رو اعضای داخلیش تاثیر بذاره

ضمنا
با توجه به سابقه زیاد ایشون تاثیر ها کم کم بوده
طوری که متوجه نشده...

اونایی که خود ارضایی میکنن هم وقتی ازدواج میکنن تک پوزیشنی میشن
یعنی به رابطه زناشویی نمیتونن تن بدن
یعنی دوباره همون کارو ادامه میدن...

تنها دین نگفته

کمی هم مطالعه اثار دانشگاه های معتبر بنماییم!

دین چیزی الکی نمیگه!

اها اونوقت چجوری بوده اثارش؟ایشون نه کمبوده قد داره و نه چشاش ضعیفه.وزنشم کاملا نرماله.هوششم فوق العاده زیاده.داره 6 سال همچین کاری رو میکنه بعد دیگه مثلا میخواد کی تاثیرش رو بذاره؟؟
اینم اصلا تایید نشده.کی رفته تجربه کرده و اومده گفته تک پوزیشنی میشن؟!!!
دانشگاهای معتبر؟مثلا اگسفورد و هاوارد اومدن در مورده این مطلب چیزی بگن؟؟از دانشگاهای معتبر منظورت چیه دقیقا؟

(28-01-2015، 15:06)✘ றДƬДᗡØЯЄ ✘ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عوارضش در طولانی مدت معلوم میشه

بعدشم صددرصد نیست اونایی که مستعدش هستن که عقیم بشن این کار احتمالش رو بیشتر میکنه

من تاحالا جایی مطلبی نخوندم که بگه این کار فایده داره همش از ضرر هاش گفتن

این بشر 6 ساله این شغله مبارک رو داره بعد طولانی مدت دیگه چه قدر میشه؟؟مثلا 20 سال به بالا میشه طولانی مدت؟؟
من یک مطلبی رو خونده بودم که اگه تغذیت مناسب باشه با یک الی دوبار خود ارضایی در هفته اسیبی به بدنت وارد نمیشه
پاسخ
 سپاس شده توسط Black_Man ، fЯoZeN~ElSa ، Mr. Potato Head ، mr.destiny
همین دو تا دانشگاه....

بله
تک پوزیشنی میشه

ضمنا

اشاره نکردید هر روزه اس این کار
یا ماهی یا هفته ای....

یه سر به سایت خانواده برتر بزنید

متوجه میشید چه بلای خانمان بر اندازیه این خود ارضایی

چه طلاق ها که گرفته نمیشه....

کاملا اثبات شدس
شیعیان امامم لذت ببرن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پاسخ
(28-01-2015، 17:06)سرباز خدا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

همین دو تا دانشگاه....

بله
تک پوزیشنی میشه

ضمنا

اشاره نکردید هر روزه اس این کار
یا ماهی یا هفته ای....

یه سر به سایت خانواده برتر بزنید

متوجه میشید چه بلای خانمان بر اندازیه این خود ارضایی

چه طلاق ها که گرفته نمیشه....

کاملا اثبات شدس

خب باشه.اگه واقعا مقاله ای وجود داره از این دوتا دانشگاه بهم بده
متوجه نمیشم؟
خانواده ی برتر؟((: اینم یک سایته عینه باشگاهه خبرنگاران جوان((: به هیچ وجه منبعاشون علمی نیست.
کاملا اثبات شدست ؟؟خب شما برو یک مطلب معتبر از دانشگاهای معتبر خارجی و نه دینی و داخل کشورمون بیار تا منم باور کنم.الکی که نمیشه بگی معتبره ماهم بگیم بعله معتبره
پاسخ
 سپاس شده توسط Black_Man ، Mr. Potato Head ، mr.destiny
خانواده برتر متعلق به شخص
محسن نجفیه...
این شخص معلم کلاس ششم دبستانه....

مردم درد دل میکنن

مقالات فارسیش نیست

ترجمه هاشو تو همین سایت خوندم

واقعا چقدر تخیلی

خود ارضایی شما چه سود و چه ضرری
برای دولت
دین
اجتماع و غیره داره

از نظر شما همه چیز دولتیه...

شمام یه مقاله معتبر بیار
با ذکر دلیل بگه خود ارضایی خوبه،...

ضمنا
جنبه اجتماعی نداره

شما این کارو بکن...

ببینیم کجا رو میگیرید...

من الان با دستگاه اندروید اینجام
امکان اوردن لینک ندارم

ولی اگه برید تو سایتش

khbartar

تو قسمت سرچش عبارت خود ارضایی رو جست و جو کنید

با انبوه افراد رو به رو میشید
که چه بلایی سرشون اومده...
شیعیان امامم لذت ببرن

پاسخ
 سپاس شده توسط {h.S}

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  بیا درباره غیرت بحث کنیم
  زنان آخرالزمانی چگونه اند
  چگونه یک جن احضار کنیم
  بیایید فرض کنیم
Star به حج برویم یا به فقرا کمک کنیم / پاسخ به یک شبهه قدیمی
  حکم روزه بچه ای که درماه رمضان بالغ شده است چگونه است؟
  چگونه می توانیم با امام زمان (عج) ارتباط داشته باشیم؟
  چگونه در نماز حضور قلب داشته باشیم؟
Star باید فضا را برای استقبال مطلوب از مساجد مهیا کنیم
  چگونه می توان فهمید که امام زمان (عج) از ما راضی هستند یا خیر؟

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان