امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سرنوشت قاتلان امام حسین در قیامت اینگونه خواهد بود

از امام صادق علیه السلام روایت شده که پیامبر صلوات الله علیه می فرماید "در روز قیامت ،فاطمه به همراه گروهی از زنان وارد محشر می شوند "به آن حضرت گفته می شود :"وارد بهشت شو"
ایران پارسی تقدیم میکند :
می گوید :"وارد بهشت نمی شوم تا زمانی که بدانم پس از من با فرزندم چه کردند "به آن حضرت گفته می شود "به صحرای محشر نگاه کن ،پس حسین علیه السلام را بدون سر و درحالت ایستاده می بیند؛چنان فریادی می زند که من از فریاد او فریاد می زنم و فرشتگان نیز به فریاد در می آیند"

در روایت دیگری آمده است که فریاد می زند :"ای وای پسرم !ای وای میوه دلم !"
پیامبر در ادامه می فرمایند:در این هنگام خداوندمتعال غضب می کند و خطاب به اتس که نامش "هبهب"است و هزار سال است که شعله ور مانده تا آن که سیاه گشته و هیچ نسیمی در او نفوذ نمی کند وهیچ گاه غم واندوه از آن بیرون نمی رود می فرماید تا قاتلان حسین علیه السلام را در میان گیرد .
آتش نیز آنها را می گیرد و چون همگی در دل آتش جای گرفتند ،ناله ای می زند آنها نیز ناله سرمی دهند ،سپس فریادی می کشد و آنها نیز به فریاد در می ایند و چنان شعله ور می گردد که آنها نیز برافروخته می شوند .

آن گاه با زبان های ناطق و صدای بلند می گویند :پروردگارا!چرا ما را قبل از بت پرستان در آتش سوزاندی ؟
از سوی پروردگار متعالی پاسخ داده می شود "آنکس که می اند با آن کس که نمی داند برابر نیست .
این حدیث را مرحوم ابن بابویه در کتاب "عقاب الاعمال روایت کرده است .

در جلد سی ام کتاب "تذلیل"شیخ المحدثین در بغداد "محمد بن نجار"که در احوال فاطمه دختر ابی اعباس از وی نوشته است مشاهده کردم که به سند خود از "طلحه "روایت می کند که گفت :شنیدم رسول خدا می فرمود موسی بن عمران از پروردگارش پرسید :خدای من !برادرم هارون به جهان باقی شتافت او را مورد آمرزش قرار خواهی داد.

خداوند به او وحی فرمود :"ای موسی اگر آمرزش اولین تا آخرین انسانها را از من بخواهی خواسته ات را اجابت می کنم به غیر از قاتل حسین بن علی بن ابی طالب صلوات الله و سلامه علیه که او را هرگز مورد رحمت قرار نخواهم داد
سرنوشت قاتلان امام حسین در قیامت اینگونه خواهد بود 1
پاسخ
 سپاس شده توسط @AMIN@ 2002 ، AعطریناA
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  زیباترین جذابترین خطبہ کہ شنیدم (نقد خلافت بعد رحلت پیامبر از زبان امام علی)
  مناجات با امام زمان (عج)
Star آیت‌الله علوی گرگانی: موضوعاتی نظیر دوچرخه‌سواری بانوان مورد رضایت امام زمان(عج) نیست
  عکس های مذهبی از حرم امام رضا در مشهد مقدس
  بعد از امام زمان(ع) چه امامی رجعت خواهد کرد؟
  دلیل ملقب شدن امام هشتم، علی ابن موسی، به رضا چیست؟
  آیت‌الله نوری‌همدانی: نیمی از مساجد کشور امام جماعت ندارند/ لزوم فعالیت مسجد در شبانه
  آیا در میان شاگردان امام باقر و امام صادق علیهما السلام از زنان هم کسی بوده است؟
  چگونه می توانیم با امام زمان (عج) ارتباط داشته باشیم؟
  چرا ایران را مملکت امام زمان (عج) می نامند؟

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان