امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چندتا عکس بیشتر نیست............فقط نگاه کن همین

(08-02-2015، 22:41)sevda0 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پیامبر یه دختر داشت امامان به قول شما5

در رابطه با اين مطلبي كه بيان كرده ايد،لازم است چند نكته خدمت شما عرض كنم:

1.اينكه كسي بگويد،پيامبر اسلام(ص)،غير از حضرت زهرا(س)،فرزند ديگري نداشته است،ادعايي بدون سند و به عبارتي انكار يكي از مسلمات تاريخي است،چرا كه در تمامي منابع تاريخي چه شيعي و چه اهل سنت،نام فرزندان پيامبر(ص) ذكر شده است اين فرزندان فقط از دو تن از همسران آن حضرت مي باشد،چند فرزند از حضرت خديجه(س)،و يك پسر بنام ابراهيم از ماريه قبطيه.
البته در تعداد فرزندان پيامبر(ص) از حضرت خديجه ،اختلافاتي وجود دارد،ولي اينكه پيامبر(ص) غير از حضرت زهرا(س) فرزندان ديگري هم داشته اند،امري مسلّم و قطعي است- حد اقل داشتن دو پسر از حضرت خديجه(س) مسلم است-.
2. برخي از منابع شيعي اي كه نام فرزندان پيامبر (ص) را بيان كرده اند از باب نمونه،خدمت شما عرض مي كنم:
-شيخ صدوق با سند خود از امام صادق(ع) روايت مي كند كه رسول الله داراي فرزنداني بنام هاي:قاسم،و طاهر- كه همان عبدالله است- ،ام كلثوم،رقيه،زينب،فاطمه(س) شد.{1}.
- شيخ كليني مي نويسد:
رسول اكرم(ص) قبل از بعثت صاحب فرزنداني به نام هاي:قاسم،رقيه،زينب و ام كلثوم، و بعد از بعثت صاحب طيب و طاهر و فاطمه(س) شد.همچنين روايت شده است كه بعد از مبعث صاحب فرزندي غير از فاطمه(س) نشده است و طيب و طاهر قبل از مبعث متولد شده اند.{2}.
- شيخ طبرسي مي نويسد:
اولين فرزندي كه خديجه حامله شد،عبدالله بن محمد بود كه همان طيب و طاهر است و مردم به اشتباه مي گويند:خديجه چهار پسر به نامهاي قاسم،عبدالله،طيب و طاهر بدنيا آورده است،در حالي كه از رسول الله فقط داراي دو پسر به نامهاي عبدالله و قاسم است و گفته شده است كه قاسم اولين و بزرگترين فرزند رسول اكرم(ص) بوده است و كنيه اش نيز از نام وي گرفته شده است.هم چنين چهار دختر به نام هاي زينب،رقيه،ام كلثوم و فاطمه(س) داشت.{3}.
آنچه از نقل علما و منابع شيعي بدست مي آيد قاسم اولين و بزرگترين فرزند رسول اكرم(ص) بوده است و هيچ اختلافي در اين نيست كه بعد از قاسم،فرزندان دختر غير از حضرت زهرا(س) در جاهليت متولد شده اند.
منابع ديگري هم كه نام فرزندان پيامبر(ص) را ذكر كرده اند:
سيد محسن امين، اعيان الشيعه، ج 1، ص 321؛
محمّد ابراهيم آيتي، تاريخ پيامبر اسلام، ص 76 و 77
3. آنچه كه مسلّم است همه فرزندان در زمان پيامبر(ص) درگذشتند. تنها حضرت زهرا(س) باقي ماندند و نسل پيامبر(ص) از اين طريق گسترش يافت.بنابراين اشاره به فرزندان پيامبر(ص)،به هيچ وجه نمي تواند توجيهي براي ماجراي فدك و كمرنگ كردن اين ماجرا باشد.
4. فدك ارث نبوده است تا بگوييم عده اي مي خواهند با درست كردن فرزندان ديگري براي پيامبر(ص) بگويند فدك فقط براي حضرت زهرا(س) نبوده است،چرا كه طبق نقل منابع معتبر شيعه و سني،پيامبر(ص) در زمان حيات خودشان فدك را به حضرت فاطمه(س) بخشيده بود.
بنابراين حضرت محمد(ص) قطعاً غير از حضرت زهرا(س) فرزندان ديگري هم داشته است و اين هم مسلّم است كه همه فرزندان آن حضرت در زمان حيات آن حضرت از دنيا رفته اند،و فقط حضرت زهرا(س) بعد از رحلت پدر بزرگوارشان باقي ماندند،بنابراين اينكه در منابع تاريخي فرزنداني براي پيامبر(ص) نام برده شده است به هيچوجه شايعه و يا در ارتباط با ماجراي فدك نمي باشد.
پي نوشتها:
1- الخصال،ج2ص37.
2- اصول كافي،ج1ص439-440.
3- اعلام الوري،ج1ص275.

با منابعش گفتم که باز یکی نیاد بگه منبع بده Sleepy

فرق پیامبر با امام در اینه که به پیامبران مستقیم وحی میشه و به راهنمایی کسی احتیاج ندارن ولی امامان خیر
چندتا عکس بیشتر نیست............فقط نگاه کن همین 3
پاسخ
 سپاس شده توسط ИĪИĴΛ ИĪƓĤƬ☛ ، ✘Sᗩℳℱᗩℬ✘ ، Rezamoti ، mr.destiny ، DAZZLING BOY ، L²evi ، sama00
آگهی
(08-02-2015، 23:05)sevda0 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(08-02-2015، 23:03)تیک تاک13 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(07-02-2015، 23:06)sevda0 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(07-02-2015، 22:41)عاشق الکترونیک نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به این توجه نکنین که کی و کجا و کی این حدیث یا سخنو گفته یا برین علم رجالشو بررسی کنین... به خود حرف توجه کنین حالا هر کی گفته گفته باشه... همه فقط دنبال مرجع هستن

دقیقا حق با شماست دوست من!
پس اینارم داشته باش
تا دو سه سال پیش پیامبر می فرمودن که فرزند کمتر زندگی بهتر
اما امسال ورژن جدیدش اومده بازار و فرزنده بیشتر امت بیشتر مسلمون بیشتروووووو...اینایی که زیر نویس میره
الان من چیکاره بیدمSad
کجا چنین حرفی روشنیدید

تلویزیون نگاه میکنی برادرم..اونجا دیدیم..

این چرت و پرتا چیه...
پیامبر کی گفته فرزند کم تر زندگی بهتر؟
شیعیان امامم لذت ببرن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پاسخ
 سپاس شده توسط ИĪИĴΛ ИĪƓĤƬ☛ ، یاور تک نواز ، خخخخ ، ✘Sᗩℳℱᗩℬ✘
ادغام شد ..

لطفا در همین تاپیک ادامه بدید.
پاسخ
(07-02-2015، 22:41)عاشق الکترونیک نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به این توجه نکنین که کی و کجا و کی این حدیث یا سخنو گفته یا برین علم رجالشو بررسی کنین... به خود حرف توجه کنین حالا هر کی گفته گفته باشه... همه فقط دنبال مرجع هستن

آقای محترم حدیثی ک منبع نداشته باشه هیچ فایده ای نداره.
چیزی ک زیاده،حدیث جعلی.
ولی این معتبره خداروشکر.
اما مهم ترین نکته منبع حدیثه!
بعدش محتواش.چون اگه جعلی باشه...

لطفا کامل بخونید!

اینا آخرین حرفاییه ک از زبون خود عرفان تو این سایت میشنوید!

من نمیتونم جایی باشم ک حتی نمیتونم عقایدمو بیان کنم.
ک حرفایی ک جوابی براشون ندارن،پاک میکنن.
ک حرفاشونو زدن،راه رو برا جواب دادن قطع میکنن!
ایناعدالت علی هستش!ن امام علی.یکی دیگه...

دنیای آقایونی ک تو اینجور جاها نمیذارن ما حرفمونو بزنیم،خیلی کوچیکه.هه!

خوش باشید.
تا میتونید از دنیاتون لذت میبرید مذهبی نما ها. منتظر آخرتتون باشید اما!

تو فلش دیگه سعی میکنم وارد بحثا نشم.
میذارم هرچقد دوس دارید، ب اسم اسلام،مردم رو چپاول کنید. سرم تو کار خودمه دیگه.برا خودم زندگی میکنم ن ی مشت بت پرست.

من ب خودم افتخار میکنم ک اگه مذهبی نبودم،اما هیچوقت مذهبو خراب نکردم!
ب خودم افتخار میکنم ک هیچوقت برا اینکه ظاهرم خوب باشه و بگم مذهبیم،عکس مذهبی نذاشتم آواتارم.چیزی ک دوست داشتم،گذاشتم.
هیچوقت تو امضا و بیوم شعار ندادم.
اما هروقت تونستم حرفایی ک فک میکردم واقعیت دارن،گفتم.

بازم ب این نتیجه رسیدم ک باید یادآوری کنم ک:
من فقط 12تا امام و 14تا معصوم دارم!

دیگه فقط برا دوستام میام.
دوستون دارم
برام دعا کنید.

در انتظار پایانی سهمگین و با افتخار از جنس مرگ!

امضا: عرفان!

پاسخ
 سپاس شده توسط mr.destiny
من هم نمازمو میخونم هم روزمو می گیرم ولی چادری نیستم
دین فقط با پوشیدن چادر کامل نمیشه که آخه
پاسخ
 سپاس شده توسط عسل شیطون ، وینکس
(08-02-2015، 22:41)sevda0 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من باب خالی نبودن عریضه..Tongue
پیامبر یه دختر داشت امامان به قول شما5
بعد پیامبر با امام فرق داره دیگه بله؟!

تشخیص اینکه حدیث جعلی یا خیر به این راحتی نیست اینی که شما اوردی منم یه سرچ کوچولو زدم پیدا شد!
حتی اگر درست در نظر بگیریم دلیل نمیشه به راحتی قبولش کنی میخای چند نمونه کوچیک بیارم و نتونی ردشون کنی!قبول این حدیث یعنی قبول گفته های بی اساسی که الان زده میشه برای همراهی مردم..یعنی اگر کسی حرف مخالف دین زده نگران نباشید چون دین مثل یه گوی اتشین باید در دستان ماست!!

برادر یا خواهر 
شما اطلاعاتتو کامل کن 
پیامبر یه پسر دیگه به اسم قاسم هم داشتند 
من شنیدم  پیامبر دو سه تا پسر دیگه هم داشتند
پاسخ
آگهی
خدا اول به پسر گفته نبین دوم به دختر گفته بپوش
دختری که پاک با لباس هایی که میکنه طن و بقیه رو تحریک میکنه باعث گناه میشه
شمالباس خوب نپوش اما چادر داشته باش کی می خواهد ببینه
هرچقدر صبورترمیشوی
دنیاپر روترمیشود
پاسخ
(12-04-2015، 14:07)سرباز خدا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(08-02-2015، 23:05)sevda0 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(08-02-2015، 23:03)تیک تاک13 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(07-02-2015، 23:06)sevda0 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دقیقا حق با شماست دوست من!
پس اینارم داشته باش
تا دو سه سال پیش پیامبر می فرمودن که فرزند کمتر زندگی بهتر
اما امسال ورژن جدیدش اومده بازار و فرزنده بیشتر امت بیشتر مسلمون بیشتروووووو...اینایی که زیر نویس میره
الان من چیکاره بیدمSad
کجا چنین حرفی روشنیدید

تلویزیون نگاه میکنی برادرم..اونجا دیدیم..

این چرت و پرتا چیه...
پیامبر کی گفته فرزند کم تر زندگی بهتر؟
مشکل ما فرار مغز ها نیس مودن شماست تو هرجای دنیا بچه میخوان میرن ببینن شغل براش فراهمه جیبشو نگا میکنن اونوقت ایران با این وضع اقتصادی میگن بچه دار بشین مگه کشکه بریزی تو هم زن هم بزنی بچه بشه لباس نمیخواد پوشاک خوردو خوراک بزرگتر شد مکان تحصیل بزرگتر شد شغل من نمیگم پیامبر گفته بچه کمتر زندگی بهتر ولی الان جامعمون اینطور میگه
خدا اگه خیلی مهربون بود دوکلام باهامون دردودل میکرد میگفت دردت چیه نه که دوتا دردم اضافش کنه و به ریش بدبخت بخنده اگه مرحم همه دردا خداس باشه مشکل نی هیچ کسیم از ماها زن نمیگیرم مرحم خداس هیچ کدوم از دخترا شوهر نمیکنن محرم خداست

بردارین جمع کنین با دیگ شور اسلامم دراوردین هرچی میشه پشت اسلام میرن به عنوان محافظ ازش استفاده میکنن از اون طرف مردم بدختو تو گل فرو میبرن شما ها هر کدومتون بازاری باشه میفهمه چی میگم
سلام
علیم تنظیم میکنم
پاسخ
همه چی که چادر نی Undecided
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Star آیت‌الله علوی گرگانی: موضوعاتی نظیر دوچرخه‌سواری بانوان مورد رضایت امام زمان(عج) نیست
  آشنا نیست؟!
  هر مرد شتر دار اویس قرنی نیست
Star آیت الله غرویان: اختلاف‌ها، اختلاف طلبگی نیست
Star آیت‌الله سبحانی: دستیابی به درجات عالی اخلاق، بدون محاسبه امکان‌پذیر نیست
  تعداد همسران پیامبر اکرم(ص) چندتا بوده؟ نام آنها چه بوده است؟
  فضیلت زیارت حضرت امام رضا (ع) از نگاه پیامبراکرم (ص) و ائمه اطهار (ع)
  نگاه خداوند به مشکلات مااان...
  احادیثی در مورد زنا، همجنس گرایی، خود*ارض*ایی و نگاه به نامحرم
  پیامدهای نگاه به نامحرم

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان