امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اگه خیلی به مخت ادعا داری بیا این معما رو حل کن...

Lightbulb 
اول یه چیز مهمی رو باید بدونید که این معما یه معمای معمولی نیست
فرقش اینه که این معما از کانون (منسا) طرح شده
و اما منسا کجاست؟
منسا کانونی جهانی است برای هوشمندانی که در ازمون های IQ نمره بالایی بدست اوردند هم اکنون 45000 نفر در بیش از 60 کشور در سراسر جهان عضو این کانون هستند مردان و زنانی از نژادها ادیان زمینه های اجتماعی با هر مقامی...این معما یک معمایست که یکی از اعضای مانسا طرح کرده...
کسی که جواب درست این معما رو گفت خودم شخصا اونو عضو مانسا میکنم...Tongue

و اما معما...14k
خیلی سخت نیست سعی کردم اسونش رو از توش پیدا کنم..

تفکر منطقی:
کاشف بی باکی قصد دارد پیاده در دل بیابانی خشک و بی اب و علف بگذرد اگر عبور از بیابان شش روز طول بکشد ولی با یاری چند همراه میتواند به خواسته اش برسد در صورتی که خود او و هر کدام از همراهانش فقط قادر به حمل اب و اذوقه برای کافی برای چهار روزیک نفر باشند...

خب حالا یه فرصت دیگه میدم و یه معمای دیگه طرح میکنم اینو دیگه بگو اسون تره Sleepy
شنهای زمان:
دو ساعت شنی قدیمی در اختیار شماست در یکی از انها هفت دقیقه طول میکشد تا شنها از سوراخ رد شود و در دیگری 11 دقیقه مساله ما یافتن کارامد ترین روش استفاده از این دو ساعت شنی برای اندازه گیری زمان 15 دقیقه پخت کامل یک تخم مرغ اب پز است اگر لحظه ی نخست ساعت شنی را سرو ته میکنید نقطه شروع در نظر گرفته شود کمترین زمانی که میتوان در ان پخت و پز را به پایان رساند چقدر است؟
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه خیلی به مخت ادعا داری بیا این معما رو حل کن... 1 [/img]
پاسخ
 سپاس شده توسط raya(love anime)78 ، هایلی ، هانی* ، parmida11 ، **elmira** ، fakhte ، پری جون11 ، mahali ، سمیرا۸۰
آگهی
18 دقیقه برای غذای جوجه کباب با ساعات شنی میشه می توان زمان را در گرفت

(27-02-2015، 10:21)امیرعلی عبدلاهی اقدم نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

18 دقیقه برای غذای جوجه کباب با ساعات شنی میشه می توان زمان را در گرفت
 و اخرین چیز سوسیس می شه 15 دقیقه بگذ رد با 3 دقیقه می توان سوسیس پخت
پاسخ
 سپاس شده توسط هایلی ، parmida11
خیلی رو مخه معماش...cryingcryingcrying
اگه خیلی به مخت ادعا داری بیا این معما رو حل کن... 1[url=//www.pinterest.com/pin/create/extension/][/url]
پاسخ
راحت بود
پاسخ
والا من که چیزی از این معما نفهمیدم...

زود تر جوابشو بذار کنجکاو شدم...
پاسخ
 سپاس شده توسط parmida11
 من که اصلا مخ ندارم
دیگران را ببخش … نه به خاطرِ اینکه سزاوارِ بخشش اند …
.
به خاطر اینکه: گورِ بابا شون !!!

اگه خیلی به مخت ادعا داری بیا این معما رو حل کن... 1

پاسخ
 سپاس شده توسط parmida11
آگهی
اولی:
کاشف می تواند مسافت شش روزه را به ياری دو همراه به پايان برساند .
سه مرد در حالی که هر کدام ذخيره ی آب و غذای چهار روز را حمل می کنند به راه می افتند. در پايان نخستين روز يکی از همراهان جيره يک روز را به هر يک از دو مرد ديگر تحويل دهد و خود به نقطه ی شروع سفر برمی گردد . در پايان روز بعد همراه دوم جيره ی يک روز ديگر را به کاشف تحويل می دهد و خود نيز به نقطه ی آغاز بر می گردد . اکنون کاشف ، آب و غذای کافی در اختيار دارد و می تواند سفر چهار روزه ی باقيمانده را به تنهايی به پايان برساند.
دومی:
هر دو ساعت رو با هم به کار می اندازیم،وقتی 7 دقیقه ایه تموم شد زمانمون استارت میخوره
(زیر اجاق روشن میشه)و در همین موقع سریع 7 دقیقه ایه رو بر می گردونیم،زمانی که 11 دقیقه ایه تموم میشه به اندازه ی 4 دقیقه از شنهای 7 دقیقه ایه رفته،در همین لحظه دوباره 7 دقیقه ایه رو بر میگردونیم و فعلا کاری با 11 دقیقه ایه نداریم،چون 4 دقیقه از شنهای 7 دقیقه ایه رفته بود پس باز هم 4 دقیقه طول میکشه که اون شنها برگردن،پس تا اینجا 8 دقیقه زیر اجاق روشن بوده(4 دقیقه رفتن شن و 4 دقیقه برگشتن شن)و حالا که این 4 دقیقه هم تموم شد سریع ساعت 11 دقیقه ای رو بر میگردونیم،وقتی این 11 دقیقه تموم شد تخم مرغ دقیقا 19 دقیقه روی شعله بوده
پاسخ
 سپاس شده توسط parmida11
(18-03-2015، 14:25)طناز79 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اولی:
کاشف می تواند مسافت شش روزه را به ياری دو همراه به پايان برساند .
سه مرد در حالی که هر کدام ذخيره ی آب و غذای چهار روز را حمل می کنند به راه می افتند. در پايان نخستين روز يکی از همراهان جيره يک روز را به هر يک از دو مرد ديگر تحويل دهد و خود به نقطه ی شروع سفر برمی گردد . در پايان روز بعد همراه دوم جيره ی يک روز ديگر را به کاشف تحويل می دهد و خود نيز به نقطه ی آغاز بر می گردد . اکنون کاشف ، آب و غذای کافی در اختيار دارد و می تواند سفر چهار روزه ی باقيمانده را به تنهايی به پايان برساند.
دومی:
هر دو ساعت رو با هم به کار می اندازیم،وقتی 7 دقیقه ایه تموم شد زمانمون استارت میخوره
(زیر اجاق روشن میشه)و در همین موقع سریع 7 دقیقه ایه رو بر می گردونیم،زمانی که 11 دقیقه ایه تموم میشه به اندازه ی 4 دقیقه از شنهای 7 دقیقه ایه رفته،در همین لحظه دوباره 7 دقیقه ایه رو بر میگردونیم و فعلا کاری با 11 دقیقه ایه نداریم،چون 4 دقیقه از شنهای 7 دقیقه ایه رفته بود پس باز هم 4 دقیقه طول میکشه که اون شنها برگردن،پس تا اینجا 8 دقیقه زیر اجاق روشن بوده(4 دقیقه رفتن شن و 4 دقیقه برگشتن شن)و حالا که این 4 دقیقه هم تموم شد سریع ساعت 11 دقیقه ای رو بر میگردونیم،وقتی این 11 دقیقه تموم شد تخم مرغ دقیقا 19 دقیقه روی شعله بوده

ن بابا؟!
اوخ خودت گفتی یا از رو جایی کپی کردی؟؟
پاسخ
 سپاس شده توسط fakhte
والا من که اصلا نفهمیدم چی شد اگه هم بفهمم حوصله فکر کردن ندارم

[url=http://www.asemoona.com/1394/02/18/photo-nahalsoltan-2015/][/url]
پاسخ
من که ادعام نمیشه
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  اگه یه زمانی یه جن خیلی ترسناک دیدی چیکار میکنی. خاطراتتون اگه جن یا روح دیدید هم بگی
  معما: چه کسی خواهد مرد؟!
  دوست داری همسرت کدوم خصوصیات رو داره
  نامه ای از یک پسر به پدرش!! (خیلی باحاله)
  دوس داری به چه دوره ای از زندگیت برگردی ؟
  معما(دهقان چند گوسفند دارد؟؟)
  یه سوال هوش جواب بدی خیلی مخی!
  دوست داری با نفر قبلیت بری بیرون؟دوست داری برات یا براش چی بخری؟
  اوضاع خیلی جدیه وقتی...
  تاحالا شده از کسی که بهت خیلی بد کرده انتقام بگیری؟چجوری؟

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان