امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

راهنمای خرید لپ تاپ

راهنمای خرید لپ تاپ 1

امروزه لپ تاپ ها به خاطر قابل حمل بودنشان جایگزین کامپیوتر های رومیزی شده اند، و میتوانید از آن ها در هر جایی استفاده کنید.

برای خرید یک لپ تاپ مناسب باید نیاز خود را سنجیده و با توجه به آن بهترین گزینه را انتخاب کنید.

در این مطلب چند نکته مهم و کلیدی را در انتخاب یک لپ تاپ مناسب آموزش خواهیم داد.

قابلیت حمل و نقل
امروزه لپ تاپ ها ترکیبی از کامپیوتر ها و تجهیزات بیسیم قابل حمل هستند، برای خرید یک لپ تاپ باید به وزن آن توجه کنید. اغلب لپ تاپ ها وزنی حدود 2.8 کیلوگرم دارند، البته لپ تاپ های سبک وزنی طراحی شده اند که فقط در حدود 1.5 کیلوگرم وزن دارند.

راهنمای خرید لپ تاپ 1

اندازه صفحه نمایش
اندازه صفحه نمایش در لپ تاپ ها معمولا از 11.6 اینچ در مدل های سبک شروع میشود و تا 18 اینچ در بعضی لپ تاپ های مخصوص سرگرمی ادامه پیدا میکند.
اصولا اندازه 14.1 اینچی یکی از اندازه های رایج در بین کاربران است. البته توجه داشته باشید که اندازه صفحه نمایش با وزن لپ تاپ نسبت مستقیم دارد.

راهنمای خرید لپ تاپ 1

پردازنده
پردازنده مغز کامپیوتر است، تاثیر موثری در سرعت و کارایی لپ تاپ دارد. به نسبت قدرت پردازنده قیمت لپ تاپ نیز تغییر میکند.
برای کسانی که از لپ تاپ به عنوان کامپیوتر شخصی خانگی و یا برای بازی استفاده میکنند پردازنده مناسب نقش حیاتی دارد.

راهنمای خرید لپ تاپ 1

حافظه رم
یک حافظه فیزیکی برای سیستم بکار میرود. تاثیر مستقیمی بر روی سرعت و کارایی سیستم دارد. پس در انتخاب یک رم مناسب برای لپ تاپ باید دقت کنید.

راهنمای خرید لپ تاپ 1

هارد دیسک
هارد درایو برای نگهداری فایل ها و کل اطلاعات شما بکار میرود، که در ظرفیت های مختلفی وجود دارد، پس انتخاب این گزینه برای لپ تاپتان باید بر حسب نیاز خودتان مشخص شود.

راهنمای خرید لپ تاپ 1

کارت گرافیک
اگر از علاقه مندان به بازی های کامپیوتری هستید در لپ تاپ انتخابی خود حتما دقت کنید که از کارت گرافیک های اختصاصی استفاده شده باشد، که کارایی بهتری نسبت به کارت گرافیک های Onboard دارند. رم بالای کارت گرافیک فقط در بازی های 3 بعدی که دارای بافت پیچیده ای میباشند در رزولوشن های بالا کاربرد دارد.
..

[ ᴇvɪʟ ]
사람들의 수용을 위해 사는 경우, 거절로 죽을거야 

..
پاسخ
 سپاس شده توسط یاسی@_@ ، M.barselona
آگهی
لپتاپ من dell مدل core15 هست مناسبه ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi
(11-03-2015، 0:52)یاسی@_@ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لپتاپ من dell مدل core15  هست مناسبه ؟

عزیزم من با این مدل کار نکردم

لپتاپ من ASUS
ازش راضی ام
..

[ ᴇvɪʟ ]
사람들의 수용을 위해 사는 경우, 거절로 죽을거야 

..
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان