امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

خبر:کودک یک ساله بجنوردی با ۴۲ کیلو وزن! +تصاویر

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خبر:کودک یک ساله بجنوردی با ۴۲ کیلو وزن! +تصاویر 1

سنگین ترین کودک ایران؛
کودک یک ساله بجنوردی با ۴۲ کیلو وزن! +تصاویر
محمد پسر بچه 15 ماهه ی بجنوردی با 42 کیلوگرم وزن، روز به روز هم وزنش زیاد می شود، وزن زیاد محمد را دچار بیماری آسم و تنفس را برای او مشکل کرده است. محمد عاشق شکلات و شیرینیجات است و روزی 5 وعده خوراک به اندازه یک بزرگسال می خورد.

به گزارش سرویس کشکول جام نیوز، محمد وقتي به دنيا آمد حدودا 4 كيلو بود كه وزني عادي است.تا دو ماهگي هم، اين وزن ثابت ماند. اما بعد از دو ماه، اتفاقي باورنكردني رخ ‌داد، بعد از دو ماهگي، چاق شدن روز به روز محمد را مي‌شد با چشم ديد این چاقی محمد، تنفس را برایش سخت کرده است!

او همراه با پدر، مادر، و برادرش در یکی از خیابان های شهر بجنورد در استان خراسان شمالی زندگی می‌کند. محمد خواب راحتی ندارد شب ها تا نزدیک صبح بیداراست و بعداز سه و چهار ساعت خواب،  بیدار می شود درخواست خوراک می کند ، محمد دائم گرسنه است.

پدر محمد یک کارگر ساده است كه آن هم لنگ شده و به خاطر نگهداري از محمد و اینکه مادرمحمد نمي‌تواند به تنهايي اين بچه را‌ تر و خشك كند مجبور است بيشتر اوقات را در خانه بگذراند و به دلیل مشکلات مالی و هزینه  های سنگین درمان محمد در خانه‌ پدریش زندگی می کند.

آقای کوهی می گوید: به تنهایی نمی تواند از عهده هزینه های سنگین درمان، خوراک و هزینه های جانبی محمد براید.

خبرنگارما بعداز شناسایی این سوژه بعداز مدت ها پیگیری و تماس های پی در پی  موفق به دیدن خانواده محمد شد. به سراغ خانواده عبدالهادی کوهی پدر پسر 42 کیلویی بجنوردی رفته و مصاحبه ای با آن ها داشته که در ادامه می خوانید:

محمد تنها فرزند شماست؟
نه. دو فرزند پسر دارم. محمد دومین فرزندم است.

از چه زمانی متوجه  بیماری محمد شدید؟
محمد تا دوماهگی از نظر بدنی وضعیت مناسبی داشت بعداز دوماهگی متوجه شدیم محمد روز به روز بدنش در حال چاق شدن است به طوری که با چشم هم می شد تغییرات اضافه وزن محمد را دید.

پزشکان چه تشخیصی درباره نوع بیماری محمد دادند؟
از همان ماه های اول به دنبال این موضوع بودیم و محمد دايم تحت آزمايش‌هاي مختلف قرار گرفت هر کدام از پزشکان نظری می دادند ولی هنوز نتيجه‌اي حاصل نشده آخرین بار هم  کم کاری تیروئید تشخیص دادند حالا هم بیماری آسم هم  به بیماری محمد اضافه شده است.

آیا در خانواده پدری خودتان یا همسرتان سابقه این نوع بیماری را داشتید؟
هیچ گونه سابقه ای درخانواده خودم و همسرم نداشتیم. پزشکان درابتدا اضافه وزن پسرم را شیر پرچرب مادرش اعلام کردند ولی متاسفانه طی آزمایش برروی شیر مادرش هیچ گونه علایمی تشخیص ندادند.

برای درمان محمد چه کارهایی کردید؟
بعداز اینکه متوجه شدیم بدن محمد روز به روز چاق می شود سریعا به چند دکتر در شهر بجنورد مراجعه کردم و با معرفی پزشکان برای درمان پسرم به مشهد و تهران نیز رفتم. پزشکان با تجویز برخی داروها توانستند فقط 4 و 5 کیلو وزن محمد را کم کنند ولی با قطع داروها دوباره اضافه وزن محمد بیشتر می شد.

ولی متاسفانه با مراجعه به  پزشکان متعدد  و اظهارات متفاوت پزشکان راه حل قطعی  برای درمان محمد تاکنون پیدا نشده است.

هزینه درمان محمد چگونه است؟
برای هر وعده دارویی محمد بایستی هزینه های بالایی پرداخت کنیم که باتوجه به نداشتن شغل ثابت از عهده مخارج درمان پسرم بر نمی آیم این باعث می شود درمان محمد به خوبی انجام نشود وبیماری پسرم موفقیتی نداشته است.پوشك محمد سايز 7 است. اين پوشك هم كمياب است و هم برای اینکه پوست حساسش آسیب نبیند بايد مرغوب‌ترين جنس را خريداري كنيم.

وعده های خوراک محمد چگونه است؟
محمد روزی 5 وعده غذا به همراه خوراک کمکی می خورد علاوه بر شير، برايش فرني درست مي‌كنم. بيشتر شب‌ها گرسنه مي‌شود، محمد خواب راحتی ندارد هر سه و چهار ساعت به دلیل گرسنگی از خواب بیدار می شود و درخواست خوراک می کند.

محمد عاشق شکلات و شیریجات است و دائم برای خوردن شیرینی و شکلات گریه می کند.

حمام کردن محمد باوزن سنگین اش احتمالا کار ساده ای نیست؟
محمد علاقه زیادی به حمام و بازی با آب را دارد ولی بدلیل وزن سنگینش جابه جایی او به سختی انجام می شود یکی ،دو بار درحمام پایم سرخورده ومنجر به شکستکی پا وکمردرد شدید شدم.

بیشترین تفریح و بازی محمد  چیست؟
محمد دائم درخانه با من و پدر،برادر و عروسک هایش همبازی است، نمی توانم به تنهايي  تكانش بدهم. حتي پدرش هم وقتي مي‌خواهد بلندش كند من بايد به او كمك كنم. از موقعي كه محمد وزنش زياد شده از خانه خارج نمي‌شويم. تا به حال حتي به يك ميهماني هم نرفته‌ايم. اضافه وزنش از يك طرف، بازيگوشي‌اش هم از طرف ديگر.

دائم برای نظافت و جابه جایی محمد با مشکل مواجه هستم و این یک دغدغه بزرگ برای ما تبدیل شده برای هر کار پسرم بایستی به شوهرم تماس بگیریم و درخواست کمک کنم.

محمد از لحاظ تکلم و شنوایی هیچ گونه مشکلی ندارد به گفته پدرش محمد دارای هوش بالایی است با کوچکترین رفتار عکس العمل نشان می دهد. با توجه به وزن سنگین محمد متوجه شدیم به راحتی نمی تواند روی پاهایش بایستد و دائم به زمین می افتد.

محمد تحت پوشش بهزیستی هست؟
 چندین بار اقدام کردیم تامحمد را تحت پوشش بهزیستی قرای دهیم؛ ولی متاسفانه هر بار با وعده های بی سرانجام مواجه شدیم.

آروزی شما برای فرزندتان؟
تنها آرزو و خواسته مان سلامتی محمد و پیدا شدن پزشکان متخصص برای درمانش است.
مادرمحمد می گوید: آرزو دارم وزن فرزندم کم شود و سلامتیش را به دست آورد. خانواده کوهی ازهمه کسانی که به نحوی بتواند به این خانواده کمک  کنند درخواست همیاری کردند.
پاسخ
 سپاس شده توسط یاسی@_@
آگهی
یه چهار پنج کیلو بیشتر شه هم وزن منه 15 ساله میشه
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  ازدواج اجباری دختر 9 ساله با سگ!
  التماس دختر 16 ساله برای ازدواج با دوست پسرش (عکس)
  مادری که دختر 11 ساله اش را اجاره می دهد
Thumbsdown گرفتاری جوان موتورسوار با ۲۰ کیلو تریاک!
  ۴۰ کیلو پشم بر تن پشمالو ترین گوسفند جهان!+عکس
Question دختر 19 ساله ای که مثل حیوان با نامزدش زندگی میکند
  جزئیات حمله وحشیانه پدر با کلنگ به هانیه 17 ساله در کوهدشت !
  دختر 6 ساله حساب بانکی مادرش را Hک کرد +تصاویر
  دختر 12 ساله بعد از مرگ زنده شد (عکس)
  دوستی عجیب یک دختر 10 ساله با گرگ ها! +عکس

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان