امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حضور برخی افراد غیرمتخصص و نامحرم، ورزش کشورمان را تخریب کرده است

امین‌حسین نوری‌فرد، مسئول بخش رزمی ورزش برای تونیک (برای کانتک) در گفت و گو  بیان کرد: با وجود این که این ورزش، سنتی و ایرانی است اما حضور برخی افراد غیرمتخصص و نامحرم در ورزش، به جای این که به پیشرفت این ورزش کمک کنند باعث تباهی و خرابی آن شده‌اند و معتقدم که ورزش ما گرفتار بیماری شده است.

وی در ادامه افزود: ورزش برای کانتَک برگرفته از سبک رزمی کونگ‌فو است که توسط شاهزاده ایرانی به نام بودر تارما در ایران ابداع شده و حدود 10 سال است فعالیتش را در کشورمان آغاز نموده و کشورهای دیگر فقط آن را کامل کرده‌اند.

وی همچنین اذعان کرد: خودم قهرمان ورزش رزمی هستم و در ضمن مسئولیت تدریس این رشته را نیز به عهده دارم، زمانی که متوجه شدم ورزش برای تونیک فرمول‌هایی دارد که با ورزش رزمی کانتک همخوانی دارد به سمت آن کشیده شدم و معنی کانتک برخورد و مبارزه است و به افراد ضعیف قدرت و شجاعت دفاع از خودشان را می‌آموزد و من به همه افراد مخصوصاً بیماران خاص به طور رایگان تدریس می‌کنم، خصوصیت مهم این رشته ورزشی، فعالیت کردن افراد بیمار در کنار افراد سالم است که دیگر رشته‌های ورزشی از این خصوصیت بی‌بهره‌اند.

امین‌حسین نوری‌فرد گفت: زمانی که کسی در طی روز فکرش مشغول شده و سیستم عصبی و روانی آن شخص تعادل خود را از دست می‌دهد، این ورزش می‌تواند کمک کند تا فرد به آرامش جسمی و روحی برساند.

وی همچنین تصریح کرد: شعار ما ورزش برای همه است و هر رشته ورزشی برای پیشرفتش به قانون و فلسفه نیاز دارد، خیلی از قهرمانان این رشته ورزشی زمانی که در این کلاس ها شرکت کردند بعد از مدت محدودی به گفته خودشان اطلاعاتی کسب کردند که قابل مقایسه با آگاهی قبلی‌شان نیست.

وی در ادامه بیان کرد: ما برای رشد و توسعه این ورزش حتی مراوداتی با کشور دوست و همسایه افغانستان و حتی از طریق یکی از دوستان‌مان در آلمان انجام دادیم، قرار است نمایندگانی به این کشور بفرستیم تا آن‌ها هم با این ورزش آشنا شوند و به پیشرفتش کمک کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما از فدراسیون ورزش‌های همگانی و مسئولان ورزشی غیر از حمایت معنوی هیچ توقع دیگری نداریم.
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  حضور در لیگ برتر انگلیس؟ ببینیم چه می شود
  سعید معروف آماده احضار آلکنو برای حضور در اردو/ خوشخبر: در حال تلاش برای حضور آلکنو ه
  زمان حضور سرمربی تیم ملی والیبال در ایران مشخص شد
  باخت «تاریخی» الاهلی مقابل استقلال در حضور وزیر ورزش عربستان
  اخطار جدی مهدی طارمی به برخی بازیکنان تیم ملی
  درخواست نویسندگی در بخش فوتبال و سایر ورزش ها و زیرشاخه ها
  حضور دوباره بانوان سوری در ورزشگاه آزادی/عکس
  برتری پورتو در حضور «طارمی»
  شکست پرگل وایله با حضور یک نیمه عزت اللهی
  ورزش جدید اسلم بال

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان