امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo داستان یک روح!!!

Wink 
اخیراْ مطالبی عجیب در شبکه‌های اجتماعی (مثلا سایت خودمون )بخصوص اینستاگرام به همراه عکسی از یک زن سفیدپوش منتشر شده است که از زبان دختری به نام ترسا فیدالگو بوده و مضمون آن بصورت زیر است:

من Teresa Fidalgo هستم. اگر این پیغام را روی ۲۰ عکس دیگر (در اینستاگرام) منتشر نکنی، برای همیشه با تو خواهم خوابید.

این پیام در هفته گذشته به سرعت در زیر هزاران عکس در اینستاگرام بازنشر شد و در ادامه آن پیام، متن زیر نیز آمده است:

دختری این پیام را نادیده گرفت و بعد از ۲۹ روز مادرش مرد. تو حتی می‌تونی در مورد من توی گوگل جستجو کنی.

در واقع شما می‌توانید عبارت Teresa Fidalgo را در گوگل جستجو کنید، هر چند نتایج جستجوی حجیمی که در مقابل شما قرار می‌گیرند هیچ‌کدام در بردارنده‌ی این موضوع که وی وجود خارجی داشته است نمی‌باشند، اما در عوض شما با حجم زیادی از مطالب متفاوت روبرو می‌شوید که به نوعی بازنویسی ناقصی از داستان فیلم کوتاه یک تهیه‌کننده‌ی پرتغالی به نام David Rebordão می‌باشند.
فیلم کوتاه A Curva که از آن دسته از فیلم‌هایی بوده است که در بازه زمانی خود به دلیل بازنشر زیاد در شبکه‌های اجتماعی بسیار معروف گردیده است، توسط David Rebordão پرتغالی تهیه و ساخته شده است. آیا فیلم A Curve بر اساس واقعیت بوده است؟ آیا این فیلم اشاره به شایعاتی در مورد تصادف یک دختر در جاده‌های پرتغال دارد؟ با ادامه مطالب ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo داستان یک روح همراه آنگو باشید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo داستان یک روح!!! 1

این فیلم کوتاه ۱۲ دقیقه‌ای داستان چند دوست است که در حال رانندگی در جاده‌ای کوهستانی هستند و یکی از آنها در حال فیلمبرداری از اتفاقاتی است که برایشان روی می‌دهد. آنها در راه به دختری به نام Teresa Fidalgo برخورد می‌کنند که بصورت مجانی سفر می‌کرده است. آنها ترسا فیدالگو را نیز سوار ماشین خود کرده و به راه خود ادامه می‌دهند. در میانه‌ی راه، فیدالگو که تمام مدت ساکت بوده است به مکانی اشاره می‌کند که قبلاً مرده است! در همین زمان که دوربین به سمت صورت ترسا فیدالگو برمی‌گردد تا چهره او را نشان دهد ناگهان چهره خونین او در مقابل دوربین ظاهر می‌گردد…

هر چند داستان‌های زیادی در طول سال‌ها در مورد زنان سفیدپوش  از جمله همین داستان ترسا فیلدالگو بر سر زبان‌ها افتاده است، اما چیزی که باعث متفاوت و همه‌گیر شدن داستان این دختر شده است وجود لینک‌های بسیار زیاد (و البته غیر واقعی) در اینترنت است که به داستان واقعی در مورد تصادف یک دختر در جاده‌ای در پرتغال اشاره می‌کنند. همین نتایج و مطالب باعث شده‌است تا نوجوانان و حتی جوانان زیادی از سرتاسر دنیا داستان را باور کرده و مدام آن را بازنشر نمایند.

در پایان اگر عقل سلیم شما نمی‌تواند بر این مطلب غلبه که کند که یک روح نوجوان با قدرتی ماورایی نمی‌تواند از طریق شبکه‌های اجتماعی به افراد صدمه بزند، به این واقعیت توجه کنید که Rebordão بارها به این موضوع که این داستان از پایه جعلی است اذعان کرده است.

David Rebordão در مصاحبه‌ای که با شبکه Channel TVI پرتغال داشت گفت بسیار شگفت‌زده شده است از اینکه می‌بیند این داستان در این وسعت جهانی پخش شده است و موفقیت‌آمیز بوده است و این همه مدت دوام آورده است. وی همچنین گفت به دنبال بودجه‌ای است که فیلم‌های بعدی خود را بسازد!

به یاد داشته باشید که در دنیای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هر داستانی را باور نکنید و آن را جدی نگیرید! مانند مورد زیر:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 یا

به بَضیآم بآیَد گُف:

عَزیزَم چِرآ بیکآر نِشَستی؟

بیآ بآ اِحسآسآته مَن بآزی کُن  

پاسخ
 سپاس شده توسط دریای بی موج ، IM JUST TIRED ، یاس گل ، Mason ، CTG ، an idiot ، Mohammad 77 ، Interstellar ، ( lιεβ ) ، FARID.SHOMPET
آگهی
جاش تو داستان و رمانه
ببین عزیزم اگه ی اشتباه کنی که ناراحت بشم
من مث تتلو نیستم وسط خیابون جیغ و داد کنم
من دقیقا مث آرمینم زنده به گورت میکنم
پاسخ
وایییییییییییییی من الان دارم میمیرم..........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!کمکککککککککککککککککککککککککککک خخخخخخخخخخخخخخخخخ چه مرگ باحالی بود ههههههههههههههه
پاسخ
ببینیدعزیزان تمامشوخوندم من به یکی ازدوستام که خیلی اهل کتاب هست گفتم دوستم هزارتامدرک وکتاب برایم آوردببینیداین یه نویسنده هست که داره راه ترسارومیره ترسابه ترساندن معروفه بچه هاتوروخداباورنکنید Sad

خیلی ممنونم که اطلاع رسانی کردی چون توی تلگرام وواتس آپ خیلی ازدوستام ومردم ترسیدن وهی داره کپی میشه

پاسخ
همین الان برام همچین پیامی اومد اینو فکر کردم که بیکار نیست پاشه بیاد منو بترسونه

دیگه نیسم
پاسخ
من عاشق روحم بگین بیاد پیشم بخوابه صبح پاشیم بریم بازی کنیم Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo داستان یک روح!!! 1 [/img]
پاسخ
آگهی
آره یـکـی تـو هـمـیـن فـلـش هـم ایـن مـتـنـو واسـه مـن فـرسـتـاد |=

مـن کـه اصـن بـه روح اعـتـقـاد نـدارم ._.
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان