نظرسنجی: آیا با رقص آزربایجانی آشنایی دارید؟ چه اندازه؟
بله، می توانم برقصم
آشنائی کامل دارم
شنیده ام!
تا بحال نشنیده ام!
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

رقـص آذربــایــجــــانی +عکس+فیلم (نظرسنجی) حتماً ببینید ! ! !

(01-12-2012، 19:11)Pachacuti Hirohito نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(30-11-2012، 19:00)آریوبرزن نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

وقتی این آذربایجانی هارو با این لباسهای سنتی ترکی میبینم یاد ترکای شمشیرکش غارت گر عثمانی میفتم.
من در بین رقص های محلی رقص کردی رو به آذربایجانی ترجیح میدم.رقص کردی نمایانگر فرهنگ اصیل آریایی هستش ولی رقص آذربایجانی نمایاینگر فرهنگ ترکهای متجاوز هستش.
امیدوارم به بازکننده ی تاپیک برنخوره.این نظر شخصی من بود

فرهنگ اصیل آریایی؟!!! دوست عزیز؛ رقص کوردی چه ربطی به فرهنگ آرین (البته اگه چنین فرهنگی واقعا وجود داشته باشد) داشت؟ مثلا میشود یک عنصر فرهنگی مشترک در رقص کوردی با جوامع آرین مثل بربرها یا وایکینگ ها مثال بزنید؟ واقعا آدم خجالة زده میشود وقتی اینطور به فرهنگ غنی قومی مثل کورد ها اهانة میکنید (و این جدای از توهین هایتان به تورک ها و رسوم آنهاست). اصلا فکر نمیکنم که حتی رقص کوردی را از نزدیک هم دیده باشید ولی با چنان اطمینانی اظهار نظر میکنید که گویی عمری فرهنگ شناس و تحلیل گر حرکات موزون بوده اید...

سلام دوست عزیز.
اولا یعنی چی رقص کردی چه ربطی به فرهنگ آریایی داره؟؟.کردها ماد هستن و از اقوام اصیل آریایی و رقص کردی هم یکی از نمودهای فرهنگ کردی هست پس جزئی از فرهنگ کهن آریایی حساب میبشه. .منظور من از فرهنگ آریایی فرهنگ محلی و بومی خودمون یعنی کشور ایران بود چه ربطی به وایکینگ ها داره اصلا.در ضمن از کی تا حالا بربرها آریایی محسوب میشن؟؟.بربرها شامل ترکها و مغولهای وحشی میشه نه آریایی ها.در ضمن جوامع آریایی فقط شامل وایکینگ ها نمیشه.جوامع آریایی علاوه بر ایران شامل ژرمن های قوی هیکل و رومی های متمدن هم میشه که همیشه بر جهان سروری میکردن و انسانهای پست تر از خودشون رو به بردگی میگرفتن.
در ضمن دوست عزیز من از طرف مادری کرد هستم و یه رگ کرمانشاهی دارم.رقص کردی رو هم تا حالا بارها از نزدیک دیدم.
پیشوا.........
پیشوای عزیز تر از جانم، میدانم که صدای مرا میشنوی
میدانم که با چه سختی و از جان گذشتگی ای برای سرافرازی نژاد آریایی و ملتت تلاش کردی
میدانم سربازان وطن چگونه برای سرافرازی اش شجاعانه و دلیرانه جنگیدند
میدانم از ما چه میخواهی.......
با چکمه هایمان مغرورانه بر روی جسد دشمنانت رژه خواهیم رفت.......
پیشوا آسوده باش که ما بیداریم.....
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://uploadtak.com/images/r7921_xwvtcmvaldf9aegi18rh.jpg
پاسخ
آگهی
من رقص آذری رو خییییییلی دوس دارم....خیلیم خوب می رقصم...!

خیلی ممنون به خاطر مطلب..!
plαy wιтн тнe вιɢ ɢυɴѕ
پاسخ
 سپاس شده توسط Azarbayjanliam
(02-12-2012، 17:37)آریوبرزن نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز.
اولا یعنی چی رقص کردی چه ربطی به فرهنگ آریایی داره؟؟.کردها ماد هستن و از اقوام اصیل آریایی و رقص کردی هم یکی از نمودهای فرهنگ کردی هست پس جزئی از فرهنگ کهن آریایی حساب میبشه. .منظور من از فرهنگ آریایی فرهنگ محلی و بومی خودمون یعنی کشور ایران بود چه ربطی به وایکینگ ها داره اصلا.در ضمن از کی تا حالا بربرها آریایی محسوب میشن؟؟.بربرها شامل ترکها و مغولهای وحشی میشه نه آریایی ها.در ضمن جوامع آریایی فقط شامل وایکینگ ها نمیشه.جوامع آریایی علاوه بر ایران شامل ژرمن های قوی هیکل و رومی های متمدن هم میشه که همیشه بر جهان سروری میکردن و انسانهای پست تر از خودشون رو به بردگی میگرفتن.
در ضمن دوست عزیز من از طرف مادری کرد هستم و یه رگ کرمانشاهی دارم.رقص کردی رو هم تا حالا بارها از نزدیک دیدم.

و علیکم!
یعنی منظور شما اینست که آرین وایکینگ با مادی یکی نیست؟ و از کی تا به حال ژرمن ها و گالی ها و بریتون ها شده اند تورک و مغول؟ و نکته ی جالب اینکه گویا خودتان اذعان دارید که ژرمن های "قوی هیکل" (انصافا که چه معیار فرهنگی غنی و جالبیست!) قوم پستی بوده اند که توسط رومیان به بردگی گرفته میشدند! (البته در مورد نسب خود رومیان هم بحث های بسیاری هست که با آخایی ها و هلنی ها و یونی ها که خود، معلوم نیست از کجای آسیا نشأت گرفته بودند، ترکیب شده اند و فرهنگ رومی هرچه دارد از همین هلنی هاست...) و جالبتر اینکه در ادامه، به بردگی گرفتن اقوام ضعیف تر را هم نشانه ی تمدن میدانید! البته این بحث کلا ربطی به رقص تورکی ندارد ولی قیاس من از فرهنگ کوردی و وایکینگی، در جواب نسبة دادن رقص تورکی به سربازان عثمانی و مغول توسط شما بود و متعجبم که چرا ارتباط جواب من به حرف خودتان را درک نکردید...
نه آریا نه ایران
جانم فدای انسان!

مبارزه با ناسیونالیسم، نژادپرستی آرین و ایران باستان؛
اولین گام برای اتحاد نوع بشر...
پاسخ
فقط اینومی تونم بگم که یک رقص کاملی است که هرحرکتش نشان دهنده یک پیام است.درضمن جناب آریو برزن آن حکومتی که مقابل عثمانی ها مقابله کرد صفوی بودکه ذاتا ترک بودند.درحالی که عثمانی ها به زبان فارسی شعر می گفتند وحرف می زدند.خواهشمندم که اطلاعات خود راکامل کن بعد درمورد مسائل حرف بزن.Angry
اگردیدی جوانی بردرختی تکیه کرده بدان عاشق شده وگریه کرده.Smile

شوهر داروئی است که تمام دردهای دختران را علاج می کند .( مولیر )

کوروش کبیر:برای فهمیدن این که ثروتت چه قدر است،لازم نیست پولهایت را بشماری فقط کافی است چند قطره اشک برگونه ات بریزی آن وقت کسانی که اشک هایت را پاک کردند،آن ها ثروت واقعی تو هستند.

شاد بودن تنها انتقامی است که می توان از زندگی گرفت.(چگوارا)
پاسخ
این هم چند تا عکس دیگه:

رقـص آذربــایــجــــانی +عکس+فیلم (نظرسنجی) حتماً ببینید ! ! ! 2

پاسخ
 سپاس شده توسط Pachacuti Hirohito ، Magical Girl ، بهنام0241 ، sahar naz
از این قسمت می تونین به موسیقی زیبای لزگی گوش بدین:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
موسیقی رقص لزگی - اثر استاد هابیل علی اف - تکنوازی کامانچا با همراهی ناغارا

پاسخ
 سپاس شده توسط Pachacuti Hirohito
آگهی
(02-12-2012، 21:12)Pachacuti Hirohito نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(02-12-2012، 17:37)آریوبرزن نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز.

و علیکم!
یعنی منظور شما اینست که آرین وایکینگ با مادی یکی نیست؟ و از کی تا به حال ژرمن ها و گالی ها و بریتون ها شده اند تورک و مغول؟ و نکته ی جالب اینکه گویا خودتان اذعان دارید که ژرمن های "قوی هیکل" (انصافا که چه معیار فرهنگی غنی و جالبیست!) قوم پستی بوده اند که توسط رومیان به بردگی گرفته میشدند! (البته در مورد نسب خود رومیان هم بحث های بسیاری هست که با آخایی ها و هلنی ها و یونی ها که خود، معلوم نیست از کجای آسیا نشأت گرفته بودند، ترکیب شده اند و فرهنگ رومی هرچه دارد از همین هلنی هاست...) و جالبتر اینکه در ادامه، به بردگی گرفتن اقوام ضعیف تر را هم نشانه ی تمدن میدانید! البته این بحث کلا ربطی به رقص تورکی ندارد ولی قیاس من از فرهنگ کوردی و وایکینگی، در جواب نسبة دادن رقص تورکی به سربازان عثمانی و مغول توسط شما بود و متعجبم که چرا ارتباط جواب من به حرف خودتان را درک نکردید...

نه معلومه که یکی نیست.کردها کجا و وایکینگ ها کجا.به عنوان مثال اتریشی ها هم آریایی هستن ولی با ایران از لحاظ فرهنگی خیلی تفاوت دارن.نژاد که اصلا ربطی به فرهنگ نداره.فرهنگ بر اساس عوامل میحیطی شکل میگیره.
در ضمن این دیدگاهی که شما نسبت به بربرها دارید دیدگاه رومی ها و یونانیهاست.رومی ها تمام ملل غیر رومی رو بربر میخوندن.رومی ها حتی ایرانیها رو هم بربر میخوندن.
منظور من از بربر دیدگاهی بود که ایرانیها نسبت به بربرها دارن که شامل تمام چشم بادومی ها مثل ترک ها و مغولها میشه.
در ضمن دوست عزیز ژرمن ها هیچ وقت برده ی رومیان نشدن و تنها منطقه ای از اروپا که به قلمروی امپراطوری روم اضافه نشد منطقه ی ژرمانیا بود که هیچ وقت بدست رومیها نیفتاد.در ضمن همانطور که شما خودتون هم اشاره کردین رومیها با اقوام دیگر اختلاط نزادی پیدا کردن که اصالت آریایی خودشون رو از دست دادن.به عنوان مثال خیلی از تئوریسین های نازیسم مثل چمبرلاین و آلفرد روزنبرگ رومیان رو دورگه های فاسد میخوندن که امپراطوریشون به دست ژرمنهای نجیب زاده نابود شد و رایش مقدس جایگزین اون شد.
و حرف آخر من اینه که من آذریها رو آریایی و هموطن خودم میدنم چون هیچ شباهتی از لحاظ ظاهری به ترک های بربر ندارن و فقط زبونشون ترکی هست که اونم بدلیل سلطه ی ترکهای عثمانی بود.
خیلی از تئوریسین های ایدئولوژی پان ایرانیست مثل احمد کسروی آذری بودن ولی به شدت از پان ترک تنفر داشتن و خودشون رو آریایی میدونستن.

نفرت من از فرهنگ و زبان ترکی هست که به هموطنای آذری من نفوذ کرده.

والسلام..
پیشوا.........
پیشوای عزیز تر از جانم، میدانم که صدای مرا میشنوی
میدانم که با چه سختی و از جان گذشتگی ای برای سرافرازی نژاد آریایی و ملتت تلاش کردی
میدانم سربازان وطن چگونه برای سرافرازی اش شجاعانه و دلیرانه جنگیدند
میدانم از ما چه میخواهی.......
با چکمه هایمان مغرورانه بر روی جسد دشمنانت رژه خواهیم رفت.......
پیشوا آسوده باش که ما بیداریم.....
http://uploadtak.com/images/r7921_xwvtcmvaldf9aegi18rh.jpg
پاسخ
 سپاس شده توسط بر پشت شیر،خورشید اثر ، šhεïdα
(04-12-2012، 20:18)آریوبرزن نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نه معلومه که یکی نیست.کردها کجا و وایکینگ ها کجا.به عنوان مثال اتریشی ها هم آریایی هستن ولی با ایران از لحاظ فرهنگی خیلی تفاوت دارن.نژاد که اصلا ربطی به فرهنگ نداره.فرهنگ بر اساس عوامل میحیطی شکل میگیره.
در ضمن این دیدگاهی که شما نسبت به بربرها دارید دیدگاه رومی ها و یونانیهاست.رومی ها تمام ملل غیر رومی رو بربر میخوندن.رومی ها حتی ایرانیها رو هم بربر میخوندن.
منظور من از بربر دیدگاهی بود که ایرانیها نسبت به بربرها دارن که شامل تمام چشم بادومی ها مثل ترک ها و مغولها میشه.
در ضمن دوست عزیز ژرمن ها هیچ وقت برده ی رومیان نشدن و تنها منطقه ای از اروپا که به قلمروی امپراطوری روم اضافه نشد منطقه ی ژرمانیا بود که هیچ وقت بدست رومیها نیفتاد.در ضمن همانطور که شما خودتون هم اشاره کردین رومیها با اقوام دیگر اختلاط نزادی پیدا کردن که اصالت آریایی خودشون رو از دست دادن.به عنوان مثال خیلی از تئوریسین های نازیسم مثل چمبرلاین و آلفرد روزنبرگ رومیان رو دورگه های فاسد میخوندن که امپراطوریشون به دست ژرمنهای نجیب زاده نابود شد و رایش مقدس جایگزین اون شد.
و حرف آخر من اینه که من آذریها رو آریایی و هموطن خودم میدنم چون هیچ شباهتی از لحاظ ظاهری به ترک های بربر ندارن و فقط زبونشون ترکی هست که اونم بدلیل سلطه ی ترکهای عثمانی بود.
خیلی از تئوریسین های ایدئولوژی پان ایرانیست مثل احمد کسروی آذری بودن ولی به شدت از پان ترک تنفر داشتن و خودشون رو آریایی میدونستن.

نفرت من از فرهنگ و زبان ترکی هست که به هموطنای آذری من نفوذ کرده.

والسلام..

ای بابا! خوب وقتی میگی فرهنگ آریایی یعنی فرهنگ یک نژاد خاص! یعنی چیزی که بین کل یک نژاد مشترکه و اگه کوردها و وایکینگ ها از یه نژآدن پس به تعبیر شما اسم فرهنگ هرکدومشون فرهنگ آریائیه پس یه فرهنگ یکسان دارن بعد میگی کوردی کجا و ژرمنی کجا... آخه این چه جور تناقضیه؟!
نکته ی بعدی هم اینکه اتفاقا ژرمن ها و گالی ها (که از یه خانواده بودن) همواره بردگی رومیها رو میکردن. مثلا رومیها اعضای جوان قبایل بربری رو به طرق مختلف میگرفتن (چه به عنوان مالیات و چه برده و چه به صورة غنیمة) و اونا رو برای جنگیدن یا کار به مناطق دور مثل خاورمیانه میفرستادن. درواقع دلیل اصلی توقف فتوحات روم در ژرمانیاهم این بود که سرزمین های سرد و بی حاصلی بودن که عملا تصرفشون برای دولة روم بیشتر باعث ضرر میشد تا کسب منافع.
مورد دیگه اینکه خیلی جالبه که تئوریسین های نازی تفتیش عقاید و بربریة امپراتوری ژرمنی بربری (امپراتوری مقدس روم!) رو از امپراتوری روم برتر و درخشانتر میدونستن! واقعا جای سؤاله که ژرمن ها واقعا در اون امپراتوری قرون وسطایی پهن اسب و گاویشون [بجز اختراع انواع شکنجه های وحشیانه برای تفتیش عقاید] چه کار خاصی انجام میدادن؟!!! بگذریم...
در مورد تورک ها نمیتونم واقعا نظری بدم چون باز کننده ی این تاپیک خودشون در این زمینه استادن و در کل مبحث خطرناکی هم هست ولی اگه خواستید در جای دیگه شرح مبسوط میدم...
نه آریا نه ایران
جانم فدای انسان!

مبارزه با ناسیونالیسم، نژادپرستی آرین و ایران باستان؛
اولین گام برای اتحاد نوع بشر...
پاسخ
در جواب آریوبرزن:

عزیز دل، متأسفانه شما این را در نظر نمی گیرید که سازنده یک اجتماع و یا یک شخصیت، فرهنگ می باشد، نه نژاد!

اصلاً از نظر علمی ثابت شده است که در جهان نژاد خالصی وجود ندارد. آیا شما می توانید خلوص نژادی فارسها را اثبات کنید؟

و اینکه متأسفانه، شما جغرافیای حکومتی را در حسب خود، بعنوان جغرافیای نژادی پذیرفته اید! و این در حالی است که نژاد ها، از سالیان بسیار دورتر، و بقولی از بدو آفرینش دچار اختلاط با یکدیگرند، بهمین دلیل هم هست که نژادپرستی، سخن منسوخ شده ایست.

و دیگر اینکه مردم آزربایجان از نظر نژادی نیز، به همزبانان دیگرشان، از آنچه که شما در ذهن خود متصور ساخته اید، بسیار نزدیکترند. و نمونه بارز این ادعا گونه های برآمده، ابروهای نزدیک به چشمان و چشمان تقریباً بادام گونِ اکثریت مردم آزربایجان است، که شما براحتی این فاکتورها را کنار گذاشته و شنیده هایتان را تکرار می کنید. علاوه بر این، دیگر عاملِ «چشم بادامی» بودن مردم شرق، نسبت به نقاط غربی تر، تأثیر دراز مدتِ آب و هوا می باشد، به گونه ای که هر چه از سمت شرق، به غرب، متمایل تر می شویم، درصد چشم بادامی بودن نیز با نسبتی بسیار منظم، کاهش می یابد. همچنین، اگر مطالعه نموده و بنگرید، متوجه خواهید شد که چهره ملل ترک شرقی، نسبت به ملل ترک غربی، با اندکی تفاوت، در اکثر خصوصیات یکسان می باشد. اینها نکاتی نیستند که بتوان براحتی از آنها چشم پوشی کرد!

نمونه دیگری از خلوص فرهنگی مردم آزربایجان، همین رقص آزربایجانی است که سرمنشأ آن جایی جز آزربایجان نمی باشد. اگر مطالعه ای مختصر انجام دهید، خواهید فهمید که هرچقدر از آزربایجان دورتر می شویم، رقصهای ملل ترک نیز ضعیف تر می نمایند. بسیاری از شاخه های این رقص(به جز چندی) مختص آزربایجان می باشد، و اینکه، نه سربازان عثمانی! و نه مغولان! حتی 40% این رقصهای باستانی را هم نمی دانسته اند و نمی دانند! حال آنکه بیایند و به مردم آزربایجان تحمیلشان کنند!. و این به خودی خود، می تواند نشانگر کاملی از خلوص فرهنگی ترکهای آزربایجان باشد.

ضمناً، آیا جمعیت و جغرافیای همه اقوام ترک ایران را می شناسید؟ - ایران کشوری است که در آن متنوع ترین گروه های قومی ترک جهان ساکن اند!. در هیچیک از کشور های آسیایی و یا اروپایی، این تنوع قومی وجود ندارد!
ایران تنها کشوری است که در آن بیش از هشت! گروه قومی ترک، با فرهنگها و لهجه های متفاوت زندگی می کنند! (علاوه بر ترکهای آزربایجان - ترکهای قشقایی (اکثراً ساکن در استان فارس کنونی)، خلج، خمسه، افشار، قارامان، ترکمن، ترکهای خراسان و...). که علاوه بر گروه های آزربایجانی، ترکمن، افشار و قارامان، منزلگاه سایر گروه ها، منحصراً ایران می باشد!(بگذریم که در ایران علاوه بر گروه های ترک یاد شده، ترکهای قیپچاق منجمله ازبک، قیرقیز، تاتار و ... نیز حضور دارند.)

سوال من اینجاست که چگونه سربازان عثمانی و یا مغول! توانسته اند که این تنوع قومی و فرهنگی و زبانی (منحصر!) را در ایران ایجاد نمایند؟

اگر بحث سر این است که کل مردم مرز کنونی ایران، قبل از حمله مغولان و یا عثمانی، فارس بوده اند!، پس چگونه اقوام یاد شده، ترکیزه شده اند (آن هم با فرهنگی متفاوت از ملت غالب!) و بقیه مردم ایران مصون مانده اند؟

خواهشاً به موارد یاد شده دقت نموده و دیدتان را اصلاح کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسط Pachacuti Hirohito ، بهنام0241
قوبوستان و رقص آزربایجانی

برگرفته از سایت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://www.qirmiz.com

آثار باستاني كه در"قوبوستان" در آذربايجان در نزديكي باكو در سواحل خزر پيدا شده است مربوط به 13000 سال قبل از ميلاد ميباشند. عکس زیر مربوط به حکاکی رقص دسته جمعی یاللی پیدا شده در همین منطقه می باشد.

تاريخ دانان زيادي همچون، هنري فيلد، آرتور كسيت، چارلز بارني و غيره سرزمين آذربايجان را مهد تمدن بشري و سرزمين ظهور انسان متفكر ميدانند. اين سرزمين پرآب و حاصلخيز از هزاران سال پيش مسكن انسانها بوده است و همواره مهاجرين جديد را نيز به خود جذب كرده است. در كاوشگري هايي كه در گنجه، نخجوان و آستارا انجام شده وسايل زياد كشاورزي و ظروف سنگي از دوران سنگي به دست آمده است.
علاوه بر آثار تاريخي زيادي كه در آنجا پيدا شده ( سلاح، لوحه هاي سنگي، وسايل زندگي و ... ) تكه سنگهاي بزرگي نيز در آنجا وجود دارد كه اشكال مختلفي بر آنها حك شده است. اين حكاكي ها عبارتند از اشكال حيوانات مختلف، رقص دسته جمعي، قايق و غيره و در نوع خود بي نظير ميباشد. خيلي از دانشمندان از جمله پروفسور Thor Heredal باستان شناس نروژي اشكال حك شده قايق و كشتي را در قوبوستان عين شكلهاي سومري مي باشند و ارتباط بين مردم ساكن آنجا ها را با هم ثابت كرده و شكل قايقها در قوبوستان را قديمي ترين شكل پيدا شده قايق در دنيا ميدانند.
به عقيده اين گروه از تاريخدانان دسته اي از سومريان هنگام عبور از آذربايجان در آنجا مانده و در تكامل تمدن قوبوستان نقش مهمي ايفا كرده اند. خود سومري ها در كتيبه اي بيان ميكنند: كه آنها از سرزمين كوهستاني در شمال غرب آمده اند و در آنجا كشتيراني امكان پذير بود.
پاسخ
 سپاس شده توسط Pachacuti Hirohito

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  شغل دومه هنرپیشه های ایرانی... حتما ببینید
  چهارمحال و بختیاری +نظرسنجی+عکس

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان