امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گـفت: پسـرها چقـدر چشـم نـاپـاک شـده انـد ...

(04-08-2015، 23:09)Mr.Unnamed نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(03-08-2015، 22:51)saeedrajabzade نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

داستانه عجیبیه...

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گـفت: پسـرها چقـدر چشـم نـاپـاک شـده انـد ... 2

کجای اسلام این حرفا رو ب زن گفته؟؟؟؟؟
دفت کنید،حرف از اسلام میزنم.
مرسی از جوابتون پیشاپیش!

این از رفتار بعضی مسلمون (یا بظاهر مسلمون ها) حکایت میکنه...
که هر روز سعی دارن زن رو در جامعه محدودتر کنند
اگه شما میگید اسلام اینو نگفته پس باید یقه اونا رو بگیرید
که به اسم اسلام اینکارا رو میکنن نه من!

(04-08-2015، 23:50)Ranger* نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پسر تو ذاتشه ب خاطر هورمون های جنسیش  و پسری که بخواد کنترل کنه خودشو خیلی سخته و همچین پسرایی کمن  خیلی ها هم پنهون میکنن این کارشون رو پس نفرین نیکنید

هورومون جنسی فقط تو مردهاست؟؟؟
یعنی زن ها هورمون جنسی ندارن؟؟؟؟
اتفاقا هورومون جنسی زن ها و تحریک پذیریسون بیشتر از مرد هاست
پس چرا مرد ها نباید چادر سر کنن و موها و گردن و دستاشونو بپوشونن؟؟؟
کنترل کردن سخت نیست، یکم عرضه میخواد :ngh:
The music feels better

پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi ، Son of anarchy ، eNorto ، Hitchcock ، # αпGεʟ
آگهی
غریزه مردا بیشتره برا همین زن نباید اونو تحریک کنه تا بتونه خودشو حفظ کنه ..
..

[ ᴇvɪʟ ]
사람들의 수용을 위해 사는 경우, 거절로 죽을거야 

..
پاسخ
 سپاس شده توسط saeedrajabzade
(05-08-2015، 10:03)✘ցմεεղ✘ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

غریزه مردا بیشتره برا همین زن نباید اونو تحریک کنه تا بتونه خودشو حفظ کنه ..

به گزارش مجله پزشکی دکتر سلام، چنانچه مردان بنظر مشتاق تر می آیند می تواند به این امر بستگی داشته باشد که تمایلات جنسی مردان بیشتر پذیرفته شده و از این رو مردان خیلی زود فرا می گیرند که به این گونه تمایلات خود توجه کرده و آنرا ابراز کنند. زنانی که تمایلات جنسی خود را دنبال کرده اند اغلب به عنوان بی بند و بار، بیمار یا خطرناک انگاشته شده اند. بنابراین عجیب نیست که زنان تمایلات خود را هم در خود و هم در نظر دیگران سرکوب کرده و انکار می کنند.

در مورد شهوت زن یا مرد نمی توان مقایسه کرد. هم زن شهوت دارد و هم مرد و جنس شهوت این دو با هم متفاوت است. شهوت زن به گونه ای است که حتی با هم کلامی با یک مرد هم می تواند ارضا شود ولی شهوت یک مرد جز با انزال ارضا نمی شود. در طول زمان نیز شهوت زن یا مرد کم یا زیاد می شود. زنان در طول دوره عادت ماهانه خود با توجه به تغییرات هورمونی که پیدا می کنند افت و خیز زیادی در شهوت دارند. مردان نیز با توجه به تغییرات هورمونی که در طول یک ماه دارند و همچنین پر یا خالی بودن کیسه های منی شهوتشان کم یا زیاد می شود. لذا این که بتوان گفت کدامیک از زن و مرد شهوت بیشتری دارند امکان پذیر نیست و بسان قیاس مع الفارق است.

پ.ن: شرایط اجتماعی همیشه در کنترل شهوت دخیل بوده
و اینکه ما به زن ها بگیم تو گرمای چهل درجه روسری یا چادر سرت کن
تا موی سرت باعث شهوت مردها نشه اصلا درست نیست...(از نظر اخلاقی)
البته با این وضع به وجود آورده شده حقیقتا امنیت اجتماعی زن ها تو جامعه در حد صفره
چون به مردها قبولونده شده زنی که کمی حجابش ایراد داشته باشه یا آرایش کرده باشه خیلی معذرت میخوام ج.. هست و برای نخ دادن اینکارو کرده
مردام بخودشون اجازه میدن هر برخوردی باهاش بکنن... ما وظیفه مون این فرهنگ غلطو که طی چند دهه اخیر جا افتاده اصلاح کنیم
نه با توجیحات و حرفا های که هیچ پایه علمی و روانشناختی نداره باعث بدتر شدن اوضاع بشیم
همونطور که تو کاریکاتور بهش اشاره کردم اگه زن ها چادرم سر کنن باز ی عده هستن دنبالشون دراز میشن و ایراد میگیرن
و این روند تا پاک کردن کامل حضور زن در عرصه های اجتماعی ادامه پیدا میکنه...
از طرف دیگه با مقایسه آمار خشونت و تجاوز علیه زن ها در کشور های آزاد با کشور خودمون یل کشورهایی که حجاب اجباری درش رایجه به نتایج جالبی میرسیم...
با این استدلال شماهمه مردم کشور هایی مثل سوئد و نروژ و... وقتی میرن تو خیابون پر از عقده جنسی میشن چون کلی دختر بی حجاب هست...
ولی با ی نگاه به جامعه خودتون بگید عقده های جنسی جوون های ما بیشتره(دختر و پسر فرقی نداره) یا اون کشورها...؟
The music feels better

پاسخ
 سپاس شده توسط Hitchcock ، L²evi ، # αпGεʟ
(05-08-2015، 7:12)saeedrajabzade نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(04-08-2015، 23:09)Mr.Unnamed نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(03-08-2015، 22:51)saeedrajabzade نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

داستانه عجیبیه...

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مرسی از جوابتون پیشاپیش!

(04-08-2015، 23:50)Ranger* نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پسر تو ذاتشه ب خاطر هورمون های جنسیش  و پسری که بخواد کنترل کنه خودشو خیلی سخته و همچین پسرایی کمن  خیلی ها هم پنهون میکنن این کارشون رو پس نفرین نیکنید

هورومون جنسی فقط تو مردهاست؟؟؟
یعنی زن ها هورمون جنسی ندارن؟؟؟؟
اتفاقا هورومون جنسی زن ها و تحریک پذیریسون بیشتر از مرد هاست
پس چرا مرد ها نباید چادر سر کنن و موها و گردن و دستاشونو بپوشونن؟؟؟
کنترل کردن سخت نیست، یکم عرضه میخواد :ngh:

آزمایشا نشون دادن زن ها بعد از س*ک*س از راه واژن یا خود ارضایی یا مالیدن ن*و*ک سینه اون موقع از مرد ها خیلی بیشتر تحریک جنسی میشن
خیلی چیزای دیگه درمورد این موضوع هست که باید واضح داد و حوصله میخواد

خداوندا دستهایم خالی است ودلم غرق در آرزوها-یا به قدرت بیکرانت دستانم را توانا گردان یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خال کن

((کوروش بزرگ))Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط DAZZLING BOY
(05-08-2015، 7:12)saeedrajabzade نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

داستانه عجیبیه...

مرسی از جوابتون پیشاپیش!

اولا اون مردی ک اونجا ایستاده ی لباس عربی تنشه.منظور شما ی آدم خاصه!ک کار درستی نیست بخای بش توهین کنی!
دوما این ک حکومت چی دوس داره انجام بده و چطوری رفتار میکنه،درست نیست ب پای دین نوشته شه!
اینم مث بنی امیه و بنی عباس!
با اون چیزی ک میگفتن خیلی فاصله داشتن و فقط ادعا بودن و هرکاری میخاستن میکردن ب اسم دین!
سوما متاسفانه زورمون بشون نمیرسه!
قدرت دستشونه!
من فقط دوس دارم گردنشونو ببوسم!
چون جای شمشیر امام زمانه!
ولی در کل بهتره این حرفارو ب اسلام نسبت ندید!
اجکام اسلام درمورد پوشش زن کاملا مشخصه و اینطوری نیست ک شما گفتین!
عکس شما مربوط ب اسلامه ظاهرا!
ولی جای اون مرد عربی ک لباس عربی داره،ی آقای عمامه مشکی ب سر بذارید،بهتر بود!
شاد باشین!
خدافظ Smile

لطفا کامل بخونید!

اینا آخرین حرفاییه ک از زبون خود عرفان تو این سایت میشنوید!

من نمیتونم جایی باشم ک حتی نمیتونم عقایدمو بیان کنم.
ک حرفایی ک جوابی براشون ندارن،پاک میکنن.
ک حرفاشونو زدن،راه رو برا جواب دادن قطع میکنن!
ایناعدالت علی هستش!ن امام علی.یکی دیگه...

دنیای آقایونی ک تو اینجور جاها نمیذارن ما حرفمونو بزنیم،خیلی کوچیکه.هه!

خوش باشید.
تا میتونید از دنیاتون لذت میبرید مذهبی نما ها. منتظر آخرتتون باشید اما!

تو فلش دیگه سعی میکنم وارد بحثا نشم.
میذارم هرچقد دوس دارید، ب اسم اسلام،مردم رو چپاول کنید. سرم تو کار خودمه دیگه.برا خودم زندگی میکنم ن ی مشت بت پرست.

من ب خودم افتخار میکنم ک اگه مذهبی نبودم،اما هیچوقت مذهبو خراب نکردم!
ب خودم افتخار میکنم ک هیچوقت برا اینکه ظاهرم خوب باشه و بگم مذهبیم،عکس مذهبی نذاشتم آواتارم.چیزی ک دوست داشتم،گذاشتم.
هیچوقت تو امضا و بیوم شعار ندادم.
اما هروقت تونستم حرفایی ک فک میکردم واقعیت دارن،گفتم.

بازم ب این نتیجه رسیدم ک باید یادآوری کنم ک:
من فقط 12تا امام و 14تا معصوم دارم!

دیگه فقط برا دوستام میام.
دوستون دارم
برام دعا کنید.

در انتظار پایانی سهمگین و با افتخار از جنس مرگ!

امضا: عرفان!

پاسخ
 سپاس شده توسط ИĪИĴΛ ИĪƓĤƬ☛
بعضی اوقات به این دخترای چادری که با آرامش تو خیابون راه میرن حسرت میخورم ..

منم احساس میکُنم اینجوری راحتم ولی انگار ته قلبم اینجوری راضی نیس ..

نمیدونم به حرف دلم گوش کنم یا عقلم ؟ ._.*

و اینو منم قبول دارم که طرز پوشش دخترا اثر خیلی مهمی داره رو طرز نگاه مردا و جامعه ..
Unknown
پاسخ
 سپاس شده توسط ИĪИĴΛ ИĪƓĤƬ☛ ، L²evi
آگهی
علّتِ بیشتر بودن پوشش قانونى دختران در جامعه و فرهنگ ما، منع كام جویى جنسى از آنان است كه قطعاً به دوام بیشتر كانون خانواده و صمیمیت و محبت و دلبستگى بیشتر آنها در زندگى مشترك آینده‏شان خواهد انجامید.
دختر و پسرى كه قبل از ازدواج، عفیفانه‏تر زیسته‏اند و ازدواجشان نخستین تجربه آنهاست ، خوش‏بخت‏تر زندگى مى‏كنند. پس در واقع، دختران، با رعایت حدود پوشش، به سلامت زندگى آینده و سالم‏تر ماندن همسر آینده خود، كمك كرده‏اند و البته چنین خویشتندارى و عفافى از سوى پسران نیز تضمین خوبى براى زندگى آینده خود آنهاست.
شاید یك علّت این‏كه جوانان امروز در جوامع غربى از ازدواج، گریزان هستند، همین باشد ؛ زیرا آنان ازدواج را براى خود، یك محدودیت مى‏دانند و اكثر كامجویى‏هاى آنها در غیر محیط خانواده و در غیر كادر رسمى و در جریان معاشرت‏هاى آزاد و در محیطهایى غیر از خانه انجام مى‏پذیرد. طبیعى است كه براى چنین كسانى، ازدواج، آغاز محرومیت است. برخلاف فرهنگ اسلامى كه در آن، ازدواج جوانان، پایان محرومیّت و آغاز یك زندگى نوین و نیز كانون محبّت و فضایى براى كمالجویى و پیشرفتِ دوشادوش است. براى رسیدن به چنین سعادتى است كه اسلام، به صورتى جدّى، مسلمانان را از دوستى با جنس مخالف، نهى مى‏كند.

آیا پوشش دختران، مانع رشد آنها است؟
پوشش مطلوب اسلام (بدون آن‏كه بر نوع خاصّى از پوشش، اصرار بورزیم)، براى دختر، مانع هیچ‏گونه فعالیت فرهنگى و یا اجتماعى و اقتصادى و سیاسى نیست. آنچه موجب به‏هم ریختگى جامعه و فلج شدن نیروهاى فعال اجتماع مى‏گردد، آلوده‏شدن محیط كار و تحصیل و...، با آزاد گذاشتن لذّت جویى‏ها و چشم‏چرانى‏هاى مردان و میدان دادن به عشوه‏گرى‏ها و خودنمایى‏هاى دختران در محیط عمومى است.
اگر در محیط دانشگاه، دختران، خود را بپوشانند و هیچ‏گونه آرایشى نداشته باشند، بهتر درس مى‏خوانند، بهترفكر مى‏كنند و بهتر به سخن استاد گوش مى‏دهند . وقتى كه در كنار هر پسرى یك دختر آرایش كرده و با وضع نامتناسب (با كلاس و درس)، نشسته باشد ، جایی برای تمرکز و اندیشه باقی می ماند ؟
انصافاً كدام روش، التهاب را در دختران و پسران، كاهش مى‏دهد و به نفع آنهاست؟ و عقل، كدام را تصدیق مى‏كند؟
آیا اگر پسران ما در خیابان و كوچه و بازار و مدرسه و اداره و كارخانه و... با رفتارهاى فریبنده و سخنان و وعده‏هاى شعارگونه و غیر واقعى، دائماً در صدد یافتن دختران پاك و ساده و صمیمى جامعه باشند و هر بار، با فرو نشستن عشق‏هاى سطحى و خام شان به دیگرى رو كنند، آرامش و امنیّتى براى دختران ما خواهد ماند؟
به تجربه ثابت شده است كه هر محیطى كه در آن، رفت و آمد كمترى میان دو جنس بوده و پوشش صحیح و حریم خصوصى افراد رعایت شده، در آن‏جا، پسرها و دخترها هم احساس آرامش بیشترى داشته‏اند و در كار و تحصیل، موفق‏تر بوده‏اند.
تقریباً در تمامى فرهنگ‏ها و جوامع، دختر، هر اندازه متین‏تر و با وقارتر و عفیف‏تر حركت كند و خود را پوشیده‏تر نگه دارد و كم‏تر در معرض تماشاى بیگانگان قرار گیرد، بیشتر مورد احترام و ارزش پسر است. حتى افراد بى‏بندبار هم هنگامى كه سر عقل مى‏آیند و مى‏خواهند تشكیل خانواده بدهند، براى گزینش همسر، به دنبال دخترى پاك و عفیف كه تا قبل از آن با هیچ پسرى رابطه نداشته باشد، مى‏گردند.
اصولاً افراد پاك و عفیف كه به عفاف، شناخته شده‏اند، از دسترس آزاد افراد منحرف و آلوده، به دور هستند.
قرآن مى‏فرماید: «رعایت حریم عفاف (در روابط اجتماعى) از سوى زنان، براى این است كه به عفاف و پاكى شناخته شوند و از آزار و اذیت بیماردلان، به دور باشند». (احزاب، آیه 59)
خودنمایى یا عرضه كردن خود به نامحرمان، از عزّت و شُكوه دختران مى‏كاهد و علاوه بر آن‏كه زمینه را براى نفوذ افراد آلوده و ارتباط با آنان فراهم مى‏سازد، پسران جوان را كه باید مظهر اراده و فعالیت و شجاعت و مردانگى و تصمیم باشند، به افرادى هوسباز، چشم چران وآلوده و بى‏اراده و ضعیف، تبدیل مى‏كند.
البته اگر دختران در روابط اجتماعى خود در اجتماعات عمومى لباس ساده بپوشند، كفش ساده به پا كنند و با چادر یا مانتو و روسرى مناسب به مدرسه و دانشگاه بروند، قطعاً خودشان هم آرامش روانىِ بیشترى خواهند داشت و بهتر درس مى‏خوانند.
چه‏قدر خوب است كه دختر جوان مسلمان، در اجتماع، آن‏چنان رفتار كند كه علائم عفاف و وقار و سنگینى و پاكى از او هویدا باشد و به این صفات، شناخته شود. تنها در این صورت است كه بیماردلان (كه به دنبال شكار مى‏گردند) از او مأیوس مى‏شوند
این، تقریباً یك اصل همیشگى است كه پسران ولگرد، به دنبال دختران جِلف و سبك و خودنما مى‏گردند. این‏گونه دختران، گویى وضع لباس و پوشش، راه رفتن و سخن گفتنشان، معنادار است و به زبان بى‏زبانى مى‏گویند: به من توجه كن! به‏سوى من نگاه كن! مرا تعقیب كن! و... درحالى‏كه عفاف و رفتار و حركات سنگین و با وقار دختر دیگر، مى‏فهماند كه دست تعرّض از این حریم، كوتاه است و هیچ پسرى جرئت نمى‏كند به او تعرّض یا بى‏احترامى كند.
دختران خوب جامعه ما، انصاف دهند كه آیا حقیقت، جز این است؟
پاسخ
 سپاس شده توسط ELMIRA .H ، L²evi
(06-08-2015، 2:30)Mr.Unnamed نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

داستانه عجیبیه...

مرسی از جوابتون پیشاپیش!

اولا اون مردی ک اونجا ایستاده ی لباس عربی تنشه.منظور شما ی آدم خاصه!ک کار درستی نیست بخای بش توهین کنی!
دوما این ک حکومت چی دوس داره انجام بده و چطوری رفتار میکنه،درست نیست ب پای دین نوشته شه!
با اون چیزی ک میگفتن خیلی فاصله داشتن و فقط ادعا بودن و هرکاری میخاستن میکردن ب اسم دین!
قدرت دستشونه!
شاد باشین!
خدافظ Smile

بحث حکومت نیست...
یحث تفکریه که بین مذهبی ها (در اینجا مسلمونا منظوره) رواج داره
فقطم روحانیون ازش پیروی نمیکنن... مردم عادی که تو این انجمنم به وفور یافت میشنم پیرو این داستانن
لباس عربی فک کنم همون نماد مسلمون ها باشه و از طرفی این قضیه اوجش تو عربستانه که زن ها از اکثر حقوق اجتماعیشون محرومن
(اونجا اوضاع زن ها به مراتب بدتر از ایرانه)

خب الان شما اومدی دفاع کردی از دینت گفتی اسلام نگفته این رو
میتونی بهم بگی اسلام درباره پوشش چی گفته؟؟؟ آیا حجاب اجباری رو پذیرفته؟؟
اصلا احکام اسلام درباره پوشش زن ها چیه؟
The music feels better

پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi ، Hitchcock ، # αпGεʟ
(06-08-2015، 9:52)saeedrajabzade نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(06-08-2015، 2:30)Mr.Unnamed نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

داستانه عجیبیه...

مرسی از جوابتون پیشاپیش!

قدرت دستشونه!
شاد باشین!
خدافظ Smile

بحث حکومت نیست...
فقطم روحانیون ازش پیروی نمیکنن... مردم عادی که تو این انجمنم به وفور یافت میشنم پیرو این داستانن
لباس عربی فک کنم همون نماد مسلمون ها باشه و از طرفی این قضیه اوجش تو عربستانه که زن ها از اکثر حقوق اجتماعیشون محرومن

خب الان شما اومدی دفاع مردی از دینت گفتی اسلام نگفته این رو

اگر به تاریخ اسلام نگاه منصفانه داشته باشیم متوجه خواهیم شد که فراوان بوده اند زنان مؤمن متدین و پاکدامنی که با رعایت حجاب و پوشش اسلامی در کنار مردان مؤمن و مسلمان در صحنه های سیاسی، فرهنگی و حتی نظامی، حضور داشته و فعالیت نموده در شرایط فعلی زنان مسلمان در جاهای مختلف از جمله زنان ایرانی با رعایت حجاب و پوشش اسلامی در کنار سایر اقشار جامعه، در پست ها و مناصب گوناگون، مشغول تلاش و فعالیت هستند، رعایت حجاب را نه تنها مانع فعالیت های اجتماعی خود نمی بینند بلکه آن را به عنوان سد محکم و دژ نفوذناپذیری می دانند که گوهرگران سنگ عفاف و حریم حرمت شان را در برابر تیرهای زهرآلود هوسبازان شرور و خدانشناس حفاظت می نماید.

رعایت حجاب و پوشش اسلامی، نه تنها مانع حضور زنان در صحنه های سیاسی و اجتماعی نمی باشد بلکه بر عکس، تشریع حکم حجاب از سوی شارع مقدس، در حقیقت مجوز حضور زنان در صحنه های اجتماعی به حساب می آید، والا نشستن در منزل و ماندن در کنار اعضای خانواده، رعایت نوع حجاب مورد نظر را نمی خواهد تا درباره آن حکمی صادر شود لذا صدور حکم پوشش اسلامی از سوی شرع مقدس بهترین دلیل بر این مطلب است که دین مبین اسلام نه تنها با فعالیت های اجتماعی و فرهنگی زنان مخالف نیست بلکه خود زمینه حضور آنان را در فعالیت های اجتماعی فراهم کرده است.  منتهی شرط حضور در اجتماع و فعالیت های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی به خصوص برای قشر خانم ها، ایجاد امنیت لازم در جامعه خواهد بود و از جمله عوامل بسیار مهم و اساسی که در جهت آرامش و آسایش فرد و خانواده و امنیت در اجتماع، نقش ایفاد می کند، داشتن حجب و حیا، رعایت اصول و ارزش های دینی و مذهبی از جمله رعایت حجاب و پوشش اسلامی توسط زنان و مردان مؤمن و متدین خواهد بود.

واژه حجاب و مشتقّات آن، هفت بار در قرآن کریم تکرار شده و در تمام موارد، به معنای پرده و مانع است. قرآن کریم می فرماید: (فاسئلوهن ّ من وراء حجاب اگر از زنان پیامبر چیزی خواستید، از پشت پرده بخواهید. )

حجاب از نظر لغت، در معانی گوناگونی به کار رفته است:
1 ـ پرده، چادر، روپوش، روبند، آنچه با آن چیزی را بپوشانند
2 ـ پرده حایل میان قلب و شکم.
3 ـ به غروب خورشید در تاریکی نیز، در حجاب قرار گرفتن تعبیر شده است
اما به کار گرفتن کلمه (حجاب) در خصوص پوشش بانوان، یک اصطلاح تازه و جدید است.
فقهای اسلام در کتاب های فقهی خود از واژگان (ستر) و (ساتر) استفاده کرده اند. و آن را بر دو تقسیم می دانند:
1 ـ پوششی که ذاتاً واجب است; مانند پوشیده نگاه داشتن شرمگاه ها از دید مردان و زنان دیگر، بلکه کودکان ممیز و اهل تشخیص، به جز همسر.
2 ـ پوشش در حال نماز; واجب است بانوان در هنگام نماز، تمام بدن حتی سر و موی خود را بپوشانند; ولی پوشاندن دست ها تا مچ، پاها تا مچ و گردی صورت به مقداری که در وضو شسته می شود، لازم نیست.

حجاب در قرآن

1 ـ (قل للمؤمنین یغضّوا من ابصارهم و یحفظوا فروجهم ذلک ازکی لهم ان الله خبیر بما یصنعون;6 به مردان مؤمن بگو: چشمانشان را (از نگاه به نامحرمان) فرو گیرند و کانون عفت خویش را حفاظت نمایند. این عمل برای آنها پاکیزه تر است. تحقیقاً خداوند به آنچه انجام می دهید، آگاه است. )
انسان، مقدس تر و پاک تر از این است که درباره شرمگاه ها بیندیشد، چرا که نگاه به موضع حرام، باعث تفکر می شود. بر این اساس، بعضی معتقدند مراد از این فراز آیه (یغضوا من ابصارهم و یحفظوا فروجهم)، ستر عورت است; یعنی بر مرد و زن واجب است عورت خود را از یکدیگر بپوشانند، اما ما تقریباً جزم داریم که (یغضوا من ابصارهم) اختصاص به نظر به عورت ندارد، بلکه شاید بیشتر اختصاص به نظر به غیر عورت داشته باشد; بنابر این ممکن است مقصود آیه، حفظ شرمگاه ها و نگاه به آنها هر دو مورد توجه باشد. چون چشم چرانی و نگاه به نامحرمان از آفات مهم ایمان است و غالباً مردان گرفتارآن هستند و زنان نیز تشویق می شوند.
در ادامه آیه، به ضرورت حجاب زن پرداخته و می فرماید: (و قل للمؤمنات یغضضن من ابصارهن ّ و یحفظن فروجهن و لا یبدین زینتهن ّ الا ما ظهر منها و لیضربن بخمرهن ّ علی جیوبهن و لا یبدین زینتهن ّ الا لبعولتهن ّ… ; به بانوان با ایمان بگو: چشم های خود را از نگاه به اجنبی فرو پوشند و دامن خویش را (از آلودگی) پاک نگه دارند و زینت و جمال خود را جز آنچه که به طور طبیعی نمایان است، از نامحرمان بپوشانند. و مقنعه و روسری خویش را بر روی سینه ها افکنند و زینت و مواضع زیبایی ها را جز برای شوهران خود نمایان نسازند و…. )
مطابق آیه، زن نباید زینت خود را ظاهر سازد، مگر در دو مورد: یک استثنا در مورد خود زینت است، یعنی مگر بعضی از زینت ها و به تعبیر قرآن، زینت ظاهر، و استثنای دوم در مورد افراد است; یعنی و مگر برای بعضی از طبقات که غیر شوهر او هستند; مانند پدر پسر، برادرزادگان، خواهرزادگان، فرزندان شوهر و چند طبقه دیگر.
2 ـ (یا ایّها النبی قل لازواجک و بناتک و نساء المؤمنین یدنین علیهن ّ من جلابیه ذلک ادنی ان یعرفن فلا یؤذین; ای پیامبر! به همسران و دخترانت و زن های مؤمنان بگو که چادر خویش را بر خود فرو پوشند. این کمترین چیزی است تا به عفت شناخته شوند و از تعرض و آزار افراد هوسران محفوظ بمانند. )
پاسخ
 سپاس شده توسط saeedrajabzade ، L²evi ، Mr.Unnamed ، Thyme
(06-08-2015، 9:52)saeedrajabzade نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بحث حکومت نیست...

خب الان شما اومدی دفاع مردی از دینت گفتی اسلام نگفته این رو

فک کنم آبجی رومیا جوابتونو داد!
فقط ی چیزی!
اولا عرب نماد مسلمون نیست!این طرز تفکر اشتباهه!
دوما همون عربستان ک مثال زدید،وهابین!
فرقه ای ک خیلی راحت خیلی حکمای مسخره میدن!و محدودیت اونجا ربطی ب اسلام نداره!
اسلام نهایتا دو شاخس!شیعه.سنی!
وهابی ها قرن 10 بوجود اومدن!اگه منصف باشیم،نباید بشون گفت مسلمون!فقط ی ظاهر و اسم دارن!

لطفا کامل بخونید!

اینا آخرین حرفاییه ک از زبون خود عرفان تو این سایت میشنوید!

من نمیتونم جایی باشم ک حتی نمیتونم عقایدمو بیان کنم.
ک حرفایی ک جوابی براشون ندارن،پاک میکنن.
ک حرفاشونو زدن،راه رو برا جواب دادن قطع میکنن!
ایناعدالت علی هستش!ن امام علی.یکی دیگه...

دنیای آقایونی ک تو اینجور جاها نمیذارن ما حرفمونو بزنیم،خیلی کوچیکه.هه!

خوش باشید.
تا میتونید از دنیاتون لذت میبرید مذهبی نما ها. منتظر آخرتتون باشید اما!

تو فلش دیگه سعی میکنم وارد بحثا نشم.
میذارم هرچقد دوس دارید، ب اسم اسلام،مردم رو چپاول کنید. سرم تو کار خودمه دیگه.برا خودم زندگی میکنم ن ی مشت بت پرست.

من ب خودم افتخار میکنم ک اگه مذهبی نبودم،اما هیچوقت مذهبو خراب نکردم!
ب خودم افتخار میکنم ک هیچوقت برا اینکه ظاهرم خوب باشه و بگم مذهبیم،عکس مذهبی نذاشتم آواتارم.چیزی ک دوست داشتم،گذاشتم.
هیچوقت تو امضا و بیوم شعار ندادم.
اما هروقت تونستم حرفایی ک فک میکردم واقعیت دارن،گفتم.

بازم ب این نتیجه رسیدم ک باید یادآوری کنم ک:
من فقط 12تا امام و 14تا معصوم دارم!

دیگه فقط برا دوستام میام.
دوستون دارم
برام دعا کنید.

در انتظار پایانی سهمگین و با افتخار از جنس مرگ!

امضا: عرفان!

پاسخ
 سپاس شده توسط saeedrajabzade

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان