امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

از هر که پرسیدم ، گفت فراموشش کن

از هر که پرسیدم ، گفت فراموشش کن

از هر که پرسیدم ، گفت فراموشش کن .اما چگونه ؟ هیچکس نگفت . یکی گفت : دیگر بهش فکر نکن. اما چگونه به او فکر نکنم ، در حالی که هر لحظه یادش در خاطر من است . دیگری گفت : دیگر به او نگاه نکن . اما چگونه نگاهش نکنم ، در حالی که نگاه تنها مسیر میان من و اوست . دیگری گفت : نگاهش را نادیده بگیر . اما چگونه نگاهش رو نادیده بگیرم ، درحالی که نگاهش در هر آینه پیداست. تمام راه حلها را امتحان کردم ، اما نشد . هر روز خاطره اش تازه تر است از دیروز و هر روز نگاهش همان نگاه دیروز است ، همان نگاه اول ،روز اول . چگونه می توانم فراموشش کنم در حالی که در تک تکِ ستاره های آسمان بر قطره ، قطره ی موجهای دریا و بر برگ برگِ سبزِ سرو نامش را نوشته ام . و از صدای چکاوک ، و از صدای بلبل ، و از سکوت قاصدک ، تنها صدای سلام او را می شناسم . در هر آینه ای ، و بر هر دیواری ، قابی از نگاهش نصب کرده ام .

حال از خود تو می پرسم : چگونه فراموشت کنم ؟! چگونه دیگر نگاهت نکنم ؟! چگونه دیگر نامت را نیاورم ؟! چگونه دیگر در آینه بنگرم ؟! چگونه دیگر صدایت را نشنوم ؟! وچگونه دیگر آمدنت را به انتظار ننشینم ؟! ای کاش پاسخم می دادی . ای کاش فقط برای یک لحظه سکوت را می شکستی . از تو می پرسم : چگونه به آسمان نگاه کنم ، و ماه رخ تو را هر شب تمام نبینم ؟! چگونه چشمه آب را بنگرم ، و جوشش مهربانی ات از خاطرم نگذرد ؟! چگونه به کوه نگاهی اندازم ، و عظمت و بزرگی نگاهت را نجویم ؟! چگونه از کنار نسیم بگذرم ، و بوی خوش تو به مشامم نرسد ؟! چگونه موجهای دریا را ببینم ، و یاد نام تو روی شنهای ساحل نیفتم ؟! چگونه ؟! بگو چگونه می توانم با تمام آنچه دارم، هرچند جز نگاهت هیچ ندارم ، وداع کنم و فرض کنم از ابتدا هیچ نداشته ام ؟! چگونه باور کنم حرفهای شقایق همه دروغ بوده است ؟! و تمام حرفهای قاصدک ، و امید گنجشک، و تمام خاطرات پرستو . چگونه باور کنم تو دیگر یادم نخواهی کرد ؟! چگونه باور کنم زندگی به همین سادگی، مسیر جاده تو را از من جداکرد ؟! چگونه باور کنم آن بیابان که جز برهوت تنهایی نیست خیلی وقت است آغاز گشته است ؟! چگونه باور کنم سرابی بیش نبودی ؟! چگونه باور کنم جاده سنگدلی اش را برای همگان تنها در زندگی من به نمایش گذاشت ؟! چگونه باور کنم ماه از سرزمین من گریخت ، بی آنکه مهتابی او را برباید ؟! تو بگو چگونه باید باور کنم ؟!

از هر که پرسیدم ، گفت فراموشش کن 1
پاسخ
 سپاس شده توسط armit ، .maryam. ، mohammad31 ، ḲℑℳℐÅ ، Faust ، ***Z.E*** ، Ƥαяℓσนʂ ϱiяℓ ، ZAHRA LOVE 1D ، mobina1375 ، ✖ ̶̶ℬ̶̶Å̶̶Ð̶̶ ̶̶Ш̶̶ϴ̶̶Ḻ̶̶ℱ̶̶ ✖
آگهی
فوق العاده بود...
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
ﻛﺎﺭ ﻧﺸﺪ ﻧﺪاﺭﻩ.ﻫﺮ ﭼﻴﺰﻱ ﺭﻭ ﻣﻴﺘﻮﻧﻴﻢ ﻓﺮاﻣﻮﺵ ﻛﻨﻴﻢ
 Keep calm and love your best friend

پاسخ
(06-04-2014، 22:30).maryam. نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ﻛﺎﺭ ﻧﺸﺪ ﻧﺪاﺭﻩ.ﻫﺮ ﭼﻴﺰﻱ ﺭﻭ ﻣﻴﺘﻮﻧﻴﻢ ﻓﺮاﻣﻮﺵ ﻛﻨﻴﻢ

نه هر چیزی رو...
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
سپاس فقط برای عکسش

پاسخ
باحال بود
پاسخ
آگهی
از عاشقی بدم میاد
پاسخ
جـالـب بـود

ولی یـه جـایـیـش انگـار مخـاطبـت خدا بود !

Nobody Nobody
! Nobody can drag me down

پاسخ
خیلی قشنگ بووود
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  اگه تنهایی بخوان! ما همیشه یکی رو داریم که فراموشش کردیم!

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان