امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

این همان دریای عجیبی است که در قرآن آمده است!! + عکس

توجه کنید که ترجمه‌های نوشته شده آن‌چیزی است که به همراه شایعه منتشر شده است. مثلا عبارت موج‌زنان را شایعه‌پردازان به ترجمه‌ها اضافه کرده‌اند. به دلیل کنار هم چیدن چندین مطلب راست و دروغ و تغییر و ترکیب معانی و موقعیت‌های جغرافیایی و … درک واقعیت کمی پیچیده‌تر شده است که به تفکیک به همه‌ی این مسائل خواهیم پرداخت.
نخست اینکه خود این عکس مشهوری که پخش میشود و منظره‌ای از دریا با آسمان ابری را نشان می‌دهد که در آن آب‌های سمت چپ رنگ سبز روشن‌تر و آب‌های سمت راست تصویر رنگ سبزتیره‌تر دارند، توسط یک عکاس جوان به‌نام Kent Smith در ساعت ۳ بعدازظهر روز ۴ جولای ۲۰۱۰ با دوربین Canon EOS 40D از روی یک کشتی تفریحی در کناره‌ی خلیج آلاسکا و در فاصله‌ی حدود ۵ مایلی از محل گرفته شده است و این اتفاق در مواقعی خاص (و نه همیشه) روی می‌دهد. خلیج بخشی از دریا است که در خشکی پیش رفته باشد یا به بیان دیگر به پیشروی آب در خشکی، خلیج می‌گویند. پس اولین نکته اینجاست که این تصویر اصلا مربوط به دو دریا نیست بلکه مربوط به یک خلیج و یک دریاست! خلیج آلاسکا حاصل پیشروی آب‌های اقیانوس آرام به سمت خشکی‌های کانادا و آلاسکاست.
این عکاس هرگز فکر نمی‌کرد که عکسش به یکی از پربازدیدترین عکس‌های Flicker تبدیل شود و به رکورد بیش از ۱ میلیون فقط در این سایت برسد! پس از مدتی وی نام Merging Oceans را برای عکسش انتخاب کرد و شاید دردسر اصلی از همینجا شروع شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ИĪИĴΛ ИĪƓĤƬ☛ ، Berserk
آگهی
وب سایت AlaskaDispatch در تاریخ ۵ فوریه ۲۰۱۳ در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مقاله‌ای به قلم Ben Anderson نویسنده و پژوهشگر آلاسکایی تبار به توضیح این رویداد طبیعی پرداخت که به طور خلاصه چنین می‌گوید:
«این رویداد زمانی رخ می‌دهد که آب‌های مملو از رسوبات ناشی از آب‌شدن یخ‌ها یا رودخانه‌ها به آب‌های باز اقیانوس می‌ریزد و این دو جریان آب در خلیج باعث پدید آمدن چنین رویدادی می‌شود. عنوان جذابی که برای این عکس گذاشته شده با نام «محل اتصال دو دریا»، باعث شده است اشتباهاتی در توضیح این عکس پیش بیاید و گاهی نیز در کنار لینک‌ها و تصاویر دیگر گذاشته شود که مشهورترین آن مرتبط کردن این عکس با یک عنوان اشتباه به صورت «محل اتصال دریای بالتیک و شمال» است. اما عکس مشابهی که قبل‌تر و در سال ۲۰۰۷ منتشر شد باز هم از همین محل بود و توسط گروهی از پژوهشگران دریایی از جمله پروفسور Ken Bruland از دانشگاه کالیفرنیا با هدف بررسی نقش آهن در خلیج آلاسکا بود و اینکه آهن چطور می‌تواند به نقاطی از این خلیج برسد.
که چطور جریان‌های بزرگ و آرام از سواحل آلاسکا تا شعاع‌های صدکیلومتری خلیج آلاسکا می‌چرخند و پیش‌می‌روند. این جریان‌های متلاطم مقادیر زیادی از رسوبات یخی را با کمک رودخانه ۲۸۶ مایلی آلاسکا حمل می‌کند و به خلیج می‌ریزد و این جریان سنگین و پر رسوبات آب در مواجهه با آب اقیانوس در زمان‌های خاصی باعث پدید آمدن این منظره شده که کاملا موقتی است و پس از مدتی آب‌ها با هم مخلوط می‌شوند. ضمنا این مرز هیچگاه ثابت نبوده و بر اثر جریان آب و میزان رسوبات در زمان‌های مختلف محل آن تغییر می‌کند و یا کلا ناپدید می‌شود. ضمنا فقط جریان رودخانه نیست که این رسوبات را وارد خلیج می‌کند بلکه وزش بادهای سنگین نیز در این منطقه از دیگر عوامل انتشار رسوبات به داخل خلیج آلاسکاست.»
پاسخ
 سپاس شده توسط saeedrajabzade ، ИĪИĴΛ ИĪƓĤƬ☛
(14-12-2017، 16:57)-Demoniac- نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چه جالب نمیدونستم یه همچین چیزی وجود داره .-.

تو دیگر چطور مسلمانی هستی که از وجود این آیه نورانی و پربرکت بی خبر بودی ؟ واقعا که ما داریم به کجا میرویم ؟ در مدارس پس به شما چه چیز آموزش میدهند؟ همه ی اینها زیر سر شیطان بزرگ و کدخدای جهانی است نباید بزاریم که در این برهه ی حساس تاریخی گلوبالیسم جهانی بر ما حاکم شود ما باید در کنار هم متحد شویم و به سمت اهداف متعالی هدایت شویم ای کاش می شد که در این زمینه به دیگران هم توصیه می کردیم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این همان دریای عجیبی است که در قرآن آمده است!! + عکس 2
پاسخ
(14-12-2017، 22:24)omid13790 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(14-12-2017، 16:57)-Demoniac- نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تو دیگر چطور مسلمانی هستی که از وجود این آیه نورانی و پربرکت بی خبر بودی ؟ واقعا که ما داریم به کجا میرویم ؟ در مدارس پس به شما چه چیز آموزش میدهند؟ همه ی اینها زیر سر شیطان بزرگ و کدخدای جهانی است نباید بزاریم که در این برهه ی حساس تاریخی گلوبالیسم جهانی بر ما حاکم شود ما باید در کنار هم متحد شویم و به سمت اهداف متعالی هدایت شویم ای کاش می شد که در این زمینه به دیگران هم توصیه می کردیم
ای مردک من قران خوانده ام ولی معنی ان را نخوانده ام :|
درضمن فکر نمی نمایم ک ندانستن نشانه ی کافر بودن باشد :|
در مدارس ما همان چیز هایی را ک تو اموخته ای اموزش میدهند مگر انکه از نا کجا اباد امده باشی :|
این همه ام چرند نباف در باره ی ملت و به درگاه خداوند توبه نما ( از کاه کوه نساز ) :|||||
پاسخ
(15-12-2017، 16:26)-Demoniac- نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(14-12-2017، 22:24)omid13790 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

درضمن  فکر نمی نمایم ک ندانستن نشانه ی کافر بودن باشد :|
در مدارس ما همان چیز هایی را ک  تو اموخته ای اموزش میدهند مگر انکه از نا کجا اباد امده باشی :|
این همه ام چرند نباف در باره ی ملت و به درگاه خداوند توبه نما ( از کاه کوه نساز ) :|||||

تا وقتی معنیش رو نخوندی و چیزی دربارش نمیدونی یعنی کافر هستی البته این که دختر هستی هم باعث میشه یه چیزهایی رو نفهمی ولی خب بالاخره یه ذره عقل باید داشته باشی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
(15-12-2017، 17:01)omid13790 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(15-12-2017، 16:26)-Demoniac- نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در مدارس ما همان چیز هایی را ک  تو اموخته ای اموزش میدهند مگر انکه از نا کجا اباد امده باشی :|

تا وقتی معنیش رو نخوندی و چیزی دربارش نمیدونی یعنی کافر هستی البته این که دختر هستی هم باعث میشه یه چیزهایی رو نفهمی ولی خب بالاخره یه ذره عقل باید داشته باشی
اگه دختر نفهم بود زودتر ب بلوغ نمیرسید مسلمون :| ( این یک خط جواب اون چرتی ک پروندی از البته تا اخر )
و اما قضیه کافر و مسلمون (:
تو ک کل قران رو خوندی باید اینو بدونی قران ب خوبی و دوری از گناه و انسانیت اشاره کرده و اینکه کلا گفته کسی رو اذیت نکن و زخم زبون نزن و غیره (:
اینا همش کافیه ک حق الناس نکنی !
حق الله هم یه چیزیه بین خود خدا و بنده ک از نظر من هر کسی یه جوری ب خدا نزدیکه و حسابش جداس و کسی ام نمیتونه تو این مورد کسی رو سرزنش کنه یا واسش ایه نازل کنه (:
حق النفسم و مربوط ب جسم و روحه و اینکه اونو باید حفظ کنیم !
ببین برادر همه اینا رو گفتم ک بگم مسلمون و کافرفقط یه اسمه اینی ک برای من مهمه انسانیته ک از یه اسم ارزشش بالا تره !
یارو امامه سرشه میاد چرت و پرت و دروغ سر هم میکنه تحویل مردم میده اسم خودشو گذاشته مسلمون و اخوند و مرجع دینی ! درصورتی ک از یه کافرم بد تره و بقیه رو کافر میدونه !
حالا تو واسه یه معجزه ک نمیدونستم میخوای منو کافر بدونی عیب نداره (: ولی این مهمه ک من ب انسان بودن خودم افتخار میکنم !
پاسخ
 سپاس شده توسط # αпGεʟ ، •ДmịrHoSsiŋ• ، امیر‌حسین ، Faust ، _Lσѕт_ ، م‍حمّد
آگهی
(15-12-2017، 17:24)-Demoniac- نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(15-12-2017، 17:01)omid13790 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگه دختر نفهم بود زودتر ب بلوغ نمیرسید مسلمون :| ( این یک خط جواب اون چرتی ک پروندی از البته تا اخر )
تو ک کل قران رو خوندی باید اینو بدونی  قران ب خوبی و دوری از گناه و انسانیت اشاره کرده و اینکه کلا گفته کسی رو اذیت نکن و زخم زبون نزن و غیره (:
حق الله هم یه چیزیه بین خود خدا و بنده ک از نظر من هر کسی یه جوری ب خدا نزدیکه و حسابش جداس و کسی ام نمیتونه تو این مورد کسی رو سرزنش کنه یا واسش ایه نازل کنه (:
ببین برادر همه اینا رو گفتم ک بگم مسلمون و کافرفقط یه اسمه اینی ک برای من مهمه انسانیته ک از یه اسم ارزشش بالا تره !
یارو امامه سرشه میاد چرت و پرت و دروغ سر هم میکنه تحویل مردم میده  اسم خودشو گذاشته مسلمون و اخوند  و مرجع دینی ! درصورتی ک از یه کافرم بد تره و  بقیه رو کافر میدونه !
حالا تو واسه یه معجزه ک نمیدونستم میخوای منو کافر بدونی عیب نداره (: ولی این مهمه ک من ب انسان بودن خودم افتخار میکنم !

اوضتع همینطور به نفع دخترا نخواهد بود بزودی برمیگردید به جایگاه اصلیتون ...
اینایی هم که نوشتی واسه دینی سوم راهنماییه ...
.
.
.
بعضی وقتا زیادی به نظافت قالی اهمیت میدیم متاسفانه
پاسخ
(15-12-2017، 18:38)omid13790 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(15-12-2017، 17:24)-Demoniac- نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تو ک کل قران رو خوندی باید اینو بدونی  قران ب خوبی و دوری از گناه و انسانیت اشاره کرده و اینکه کلا گفته کسی رو اذیت نکن و زخم زبون نزن و غیره (:
یارو امامه سرشه میاد چرت و پرت و دروغ سر هم میکنه تحویل مردم میده  اسم خودشو گذاشته مسلمون و اخوند  و مرجع دینی ! درصورتی ک از یه کافرم بد تره و  بقیه رو کافر میدونه !

اوضتع همینطور به نفع دخترا نخواهد بود بزودی برمیگردید به جایگاه اصلیتون ...
اینایی هم که نوشتی واسه دینی سوم راهنماییه ...
.
.
.
بعضی وقتا زیادی به نظافت قالی اهمیت میدیم متاسفانه
میشه تعریف شما رو از کلمه ی دختر و زن در جامعه بدونم ؟ منظورتون رو از جایگاه اصلی درک نمیکنم .... کل منظورتون اینه ک دخترا پستن و حقیرن و فقط واسه استفاده و لذت مردان مناسبن و حق حرف زدن رو ندارن ؟ اگه اینطوری میخواید از زنان و دختران تعریف کنید باید بگم ک جناب ما در قرن بوق زندگی نمیکنیم ک زنا تو خونه بشینن و بزنن تو سرشون ....
بهتون توصیه میکنم کمی کتاب بخونید تا مختون باز شه و سیفون بکشید روی این افکار فاسد چون زنان هیچ وقت تسلیم این عقاید پوچ نمیشن و صد البته همیشه و همواره از حق خودشون دفاع خواهند کرد حتی اگه توی این مسعله جنگ هم بشه ما تصلیم نمیشیم و حاضریم زره بپوشیم و به میدان جنگ بریم تا بگیم ک ما ضعیف نیستیم ... ما اگه بخوایم میتونیم حتی انقلاب راه بندازیم و اونجاست ک میبینید چقد شجاعت و قدرت توی ظاهر ضریف زن ریخته (:
تا کی میخواین تبعیض جنسیتی بذارید ؟ بسه دیگه باو
بعدشم جناب مسلمون ....تو دوران پیامبر این عربا بودن ک ب دخترا اهمیت نمیدان و اونا رو زنده ب گور میکردن ولی خود پیامبر ب دخترش اهمیت میداد و اونو تو جایگاه بالایی میدید اگه دختر مقامش پایین بود اونم دخترشو زنده ب گور میکرد !
دیدی ؟ توام فقط داری اسم اسلام و مسلمون بودنو یدک میکشی (:
+
مهم اینه ک انقد رفتی تو فاز تعصب و روشنفکری ب ضاهر نمیتونی اصل قضیه رو از همون قران بگیری (:
پاسخ
 سپاس شده توسط # αпGεʟ
ادب رو رعایت کنید !!
با جفتتون هستم ..
بحث رو به توهین نکشید وگرنه مجبور میشپ اخطار بدم ..
پاسخ
(15-12-2017، 19:54)ÆMÆշЇÑζ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ادب رو رعایت کنید !!
با جفتتون هستم ..
بحث رو به توهین نکشید وگرنه مجبور میشپ اخطار بدم ..

وقتی هیچ توهینی صورت نکرفته تذکر نمیدن !
اگه ام دقت کنین جناب میبینین ک ما فقط داریم بحث میکنیم نه دعوا تفاوتش زیاده ._.
در ضمن میتونید عقده هاتونو از من تو اخطاراتون خلاصه کنید (:
من این اجازه رو میدم هم شما و هم مدیر جدید رایانه ...
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  یکی دو آیه از قرآن
  تفسیر های قرآن
Star نکاتی مهم که باید درباره قرآن بدانید
  قرآن و تحریف
  فایل تحت وب کتاب قرآن به ترجمه فارسی
  استفاده از قرآن و سنت در راستای ساخت جامعه قرآنی ضروری است
  ترتیب و چینش سوره های قرآن بر چه اساسی است؟
  برابری زنان و مردان در قرآن کریم
  برده داری در قرآن و اسلام
  چرا خداوند در قرآن كريم به عصر، سوگند ياد كرده است؟

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان