امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مثل هلو زیبا شوید!

#1
احساس می‌كنید پوست‌تان به شفافی پوست دیگران نیست؟ تیرگی پوست‌تان حالت كدری به آن داده كه شما را چند سال پیرتر از آنچه هستید، نشان می‌دهد؟ از دیدن خودتان در آینه احساس بدی دارید؟ همه اینها نشان می‌دهد چندان كه باید به زیبایی و شفافیت پوست خود رسیدگی نمی‌كنید. لابد با دیدن افرادی كه پوست درخشانی دارند، متعجب می‌شوید و تصور می‌كنید راز خاصی در این درخشانی نهفته است.


به علاوه حتما بدون هیچ مراقبتی از پوست‌تان فقط حسرت پوست‌های زیبا و شفاف را می‌خورید. بهتر است به جای اینكه حسرت بخورید و خود را با دیگران مقایسه كنید، راه‌های حفظ شفافیت و زیبایی پوست را بدانید. بله، شما هم می‌توانید پوستی باطراوت و شفاف داشته باشید اگر نكاتی  را كه «زندگی ایده‌آل» از دكتر سعید صانعی، متخصص طب سنتی پرسیده   رعایت كنید.

روغن بادام شیرین را دریاب

پودر جوانه گندم، عسل و روغن بادام شیرین از هركدام یک قاشق غذاخوری را تركیب كرده تا مخلوطی شكلاتی‌مانند به دست آید. این تركیب را دو تا سه ساعت روی پوست خود ماسك كرده و منتظر تاثیرات شفاف‌كنندگی آن روی پوست خود باشید.


دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مثل هلو زیبا شوید! 1

وقتی عسل و توت‌فرنگی با هم باشند

چهار تا پنج واحد توت‌فرنگی را له كرده و با یك قاشق غذاخوری عسل مخلوط كنید و روی پوست خود بمالید. حتما تاثیر شفاف‌كنندگی توت‌فرنگی و عسل را مشاهده خواهید كرد.

تركیب سفیدآب و كف دریا

سفید آب روی یا زینک اکساید روی، آرد نشاسته و كف دریا هركدام یک قاشق چای‌خوری را با عسل و گلاب هركدام سه قاشق چای‌خوری و كمی آب مخلوط كنید تا ماسكی برای شفافیت و لكه‌بری پوست داشته باشید.

با میوه ها و سبزیجات دوست باش

به‌طور كلی خوردن اكثر میوه‌ها و سبزیجات سبب شفافیت و زیبایی پوست می‌شود. با این حال مصرف برخی از میوه‌ها و سبزیجات می‌تواند كمك بسیار بزرگی برای این مورد باشد. میوه‌هایی مثل انجیر، هنداونه، سیب قرمز، انواع مركبات، گیلاس و آلبالو، انار و گلابی به‌طور موثری می‌توانند سبب زیبایی و شفافیت پوست شوند. غیر از این موارد، زرشك هم می‌تواند برای شفافیت پوست به كار گرفته شود.

پیاز و دوستی با پوست

 شاید باورتان نشود اما آب پیاز همراه با آبلیمو می‌تواند ماسك مناسبی برای شفافیت پوست‌تان باشد. این تركیب را به پوست‌تان بمالید و از بوی بد آن نترسید كه علاج تیرگی و كدر بودن پوست‌تان است.

بخور دادن را فراموش نكن

گل ختمی، گل پنیرك و گشنیز را به مقدار مساوی و به میزان یك قاشق غذاخوری با یك لیوان آب جوشانده و 20 دقیقه تا نیم ساعت بخور دهید. با این كار كمك بزرگی به شفافیت پوست‌تان كرده‌اید.

دمكرده جعفری و آشتی با پوست

یك قاشق غذاخوری جعفری را با یك لیوان آب بجوشانید. سپس با مقداری آبلیمو مخلوط كرده و به صورت ناشتا مصرف كنید. پس از چند وقت مصرف این دمكرده اثر ضدلك و شفاف‌كنندگی آن را مشاهده خواهید كرد.


دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مثل هلو زیبا شوید! 1

تاثیر پودر ثعلب

یک قاشق چای‌خوری پودر ثعلب را با یک قاشق غذاخوری آبلیمو و دو قاشق غذاخوری گلاب مخلوط كنید و آن را روی صورت خود ماسك كنید. پس از یك ساعت ماسک را از روی صورت‌تان بشویید. استفاده دوبار در هفته از این ماسك می‌تواند شما را امیدوار كند كه پوستی شفاف خواهید داشت.

جوشانده گل زوفا را امتحان كن

 یك قاشق غذاخوری گل زوفا را با دو لیوان آب بجوشانید. از این تركیب یك لیوان جوشانده گل زوفا حاصل می‌شود كه آن را برای شفافیت پوست توصیه می‌كنیم.

همان آبلیمو، عسل معروف

شربت آبلیمو و عسل نیز یكی دیگر از موارد شفاف‌كننده پوست است كه می‌توان به‌طور روزانه آن را مصرف كرد. به علاوه می‌توان آب كرفس و آب هویج را با آبلیمو مخلوط و به صورت روزانه مصرف كرد.

جوشانده گل زوفا را امتحان كن

 یك قاشق غذاخوری گل زوفا را با دو لیوان آب بجوشانید. از این تركیب یك لیوان جوشانده گل زوفا حاصل می‌شود كه آن را برای شفافیت پوست توصیه می‌كنیم.

آلوئه‌ورا و درمان پوست كدر

استفاده از برگ‌های آلوئه‌ورا كه در عطاری‌ها موجود است، می‌تواند برای شفافیت پوست بسیار كاربردی و راحت باشد. كافی است پوست برگ‌های آلوئه‌ورا را جدا كرده و ژل داخل آن را روی پوست خود ماسك كنید. این تركیب قابل دسترس و آسان می‌تواند تاثیر شگفت‌انگیزی روی پوست‌تان داشته باشد.

ماسك‌های میوه‌ای

میوه‌هایی مثل خیار، هلو، زردآلو، توت‌فرنگی و... را می‌توانید به صورت حلقه‌ای برش زده و روی پوست خود ماسك كنید. حتما به خاطر داشته باشید برای اطراف چشم به هیچ عنوان از شكل له شده این میوه‌ها استفاده نكنید.


دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مثل هلو زیبا شوید! 1

عرق كاسنی و شاتره، موثرترین عرقیات برای شفافیت پوست

از میان تمام عرقیات برای زیبایی و شفافیت پوست، موثرترین مورد عرق كاسنی و شاتره است. عرقیات كاسنی و شاتره باید برای مدت طولانی و تا زمان برطرف شدن تیرگی و كدری پوست استفاده شود. برای این منظور می‌توان به مقدار مساوی از این عرقیات را روزی دو تا سه لیوان مصرف كرد.

عرق گل همیشه بهار، اسطوره زیبایی پوست

عرق گل همیشه بهار می‌تواند در زیبایی و شفافیت پوست نقش بسزایی داشته باشد اما باید اندكی صبور باشید و به مدت 40 روز تا سه ماه (تا زمان برطرف شدن تیرگی و لك‌های پوستی) آن را مصرف كنید. روزی سه بار و هر بار نصف لیوان از این عرق را بنوشید تا تاثیرات آن كاملا دست‌تان بیاید.

پوستی كدر با صفرای خون

عمدتا در تیرگی و لك‌های پوستی نوع تغذیه نقش بسزایی دارد و حتما باید به نوع غذایی كه مصرف می‌كنید توجه داشته باشید تا حاوی میوه و سبزیجات باشد. اگر صفرا بیش از حد در خون بماند و با آن مقابله نشود به سودا تبدیل می‌شود و رنگ سیاه سودا در پوست ظاهر می‌شود. در این صورت ابتدا لك‌های قهوه‌ای با زمینه زرد بروز می‌یابد و اگر ماندن سودا در بدن طولانی شود لك‌های تیره، خاكستری و حتی سیاه در پوست ظاهر می‌شود .

شیر بادام یا فندق بنوش

یكی از مواردی كه مصرف طولانی‌مدت آن سبب تصفیه پوست و زیبایی آن می‌شود، شیر بادام یا فندق است. برای مصرف آن باید بادام یا فندق خام را در آب جوش قرار دهید و پوست آن را بگیرید. سپس آن را با آب و یك قاشق عسل میكس كنید. این تركیب به صورت شیر حاصل می‌شود كه می‌توان برای صبحانه آن را مصرف كرد. شیر بادام و فندق به‌طور كلی برای رفع مشكلات پوستی به كار می‌رود و تاثیر خوبی بر شفافیت پوست دارد.
پاسخ
آگهی


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  بخوانید و شگفت زده شوید از فواید علمی روزه گرفتن
  زیبا سازی صورت با 3 حرکت
  از عوارض نگران کننده قرص سیپروهپتادین باخبر شوید
  با فواید و خواص قارچ صدفی بیشتر و کامل تر آشنا شوید
  با آلوئه ورا پوستی به شفافی آینه و موهای زیبا داشته باشید
  چرا ژاپنی ها همیشه جوان و زیبا می مانند !
  اسپری زنان قدیمی برای داشتن موهای نرم و زیبا
  با 5 دلیل که باعث فشار خون بالا می شود آشنا شوید
  برای اینکه 5 سال جوان تر شوید این کارها را انجام دهید!
  قارچ | با خواص عالی قارچ اشنا شوید

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان