امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بهترين مکان براي نوشتن رمان!

راث ريزن: ميز آشپزخانه بهترين مکان براي نوشتن رمان است

خالق رمان «خداي شهر ما» با اشاره به اين که من در ذهنم يک فضاي فانتزي براي نوشتن دارم گفت: به طور کلي ميز آشپزخانه را براي نوشتن مناسب مي‌دانم.

بهترين مکان براي نوشتن رمان!

به نقل از فاينشنال تايمز، «راث ريزن» نويسنده انگليسي و خالق رمان «خداي شهر ما» يکي از نويسندگان جواني است که با خلق اولين رمانش توانست نظر بسياري از منتقدان را به خود جلب کرد و توانست جايزه ادبي «ايمپک دوبلين» را به نام خود ثبت کند.

از اين نويسنده که متولد 1979 است بارها در روزنامه ها و رسانه هاي چاپي مختلف به عنوان جوان ترين نويسنده برنده جايزه «ايمپک دوبلين» ياد شده است. روزنامه «سان دي تايمز» از «راث ريسين» به عنوان برترين نويسنده ياد کرده و وي را شايسته دريافت جايزه برترين نويسنده نوقلم خود در سال 2009 معرفي کرده است.

آنچه مي‌خوانيد گفت‌وگوي تلفني و کوتاهي است که خبرنگار فاينشنال تايمز با اين نويسنده جوان انجام داده است:

*از ديد شما بهترين مخاطب آثارتان چه کسي است؟

- بدون اغراق همسرم. او نگاه دقيقي به آثارم دارد و آنها را با دقت مي‌خواند و از طرفي منتقد خوبي نيز هست. گاهي فکر مي کنم که اگر ديدگاه او را نداشتم خيلي نااميد و درمانده مي‌شدم.

*در حال حاضر مشغول مطالعه چه اثري هستيد؟

- در حال حاضر 3 کتاب را به صورت همزمان مي‌خوانم. «رد گرسنگي» به قلم «ادوارد هوگان»، «سرعت مطالعه» به قلم «سوزان بوزان» و «راهنماي بارداري و تولد» را مي‌خوانم.

* از چه زماني تصميم گرفتيد نويسنده باشيد؟

- من تصميم نگرفتم و مطمئن نيستم نويسنده باشم. به اين موضوع هرگز فکر نکردم. تنها زماني احساس کردم که به نوشتن علاقه دارم و مي‌خواهم بنويسم. بنابراين اين کار را کردم و هنوز درباره آينده مطمئن نيستم.

* با اين وجود به صورت روزانه مي‌نويسيد يا خير؟

- خب براي آخرين کتابم برنامه روزانه‌ام به اين صورت بود که از ساعت 9 صبح تا 6 عصر را به نوشتن اختصاص مي دادم و متمرکز بودم.

خب براي آخرين کتابم برنامه روزانه‌ام به اين صورت بود که از ساعت 9 صبح تا 6 عصر را به نوشتن اختصاص مي دادم و متمرکز بودم.

* در چه فضايي بهتر مي‌نويسيد؟

- نوشتن در ذهن من اتفاق مي‌افتد من در ذهنمم يک فضاي فانتزي براي نوشتن دارم. اما به طور کلي ميز آشپزخانه را براي نوشتن مناسب مي‌دانم.

*کدام شخصيت ادبي به شما شبيه است؟

- آقاي «پوچ» از سري کتاب‌هاي مردان به من بسيار شبيه است.

* شما تحت تاثير کدام نويسنده يا شخصيت ادبي هستيد؟

- بيش از هر کسي از «پيتر گري»، «گراهان گرين»، «دوريس ليسنگ» و «توماس هاردي» مي‌توانم نام ببرم.

*اخيرا در زندگي از چه چيزي ترسيده‌ايد؟

- به تازگي گربه‌ام توسط يک روباه خورده شد. همسايه‌ها به من گفتند که در باغچه همسايه گربه را بدون سر ديده‌اند و اين خيلي آزاردهنده بود برايم.

*در زمان فراغت چه مي‌کنيد ؟

- با همسرم در حاشيه شهر پياده‌روي مي‌کنم.
بهترين مکان براي نوشتن رمان! 1

* چه چيزي به شما آرامش مي‌دهد؟

- خواب و چرخ زدن در وب سايت شهر برادفورد.

* آيا اثري وجود دارد که دوست مي داشتيد شما آن را نوشته باشيد؟

- «اسکار و لوسينا» نوشته «پيتر گري» يکي از آن آثار است زيرا اين کتاب يک اثر خشن و خون آلود و خوب است.

*اگر نويسنده نمي‌شديد از چه راهي کسب درآمد مي‌کرديد؟

-در يک رستوران يا هتل مشغول به کار مي‌شدم. دوست داشتم يک مدير باشم و البته از گوش دادن به صحبت‌ها و حرف‌هايي که ميان مديران و کارمندان در اين محيط ها رد و بدل مي‌شود لذت مي‌برم.

*آيا به ياد داريد که اولين رماني که خوانديد چه بوده؟

- «موش ها» به قلم «جيمز هربرت» بود. اين کتاب را وقتي 11 يا 12 سال داشتم خواندم. البته بايد بگويم که موش‌هاي اين کتاب مرا وحشت‌زده کرده بودند.

*نويسنده بودن از ديدگاه شما به چه معناست؟

- به اين معنا که چيزي را که نوشتيد موفق و خوب بوده است. يعني شانس انتشار يافته و مورد توجه قرار گرفته است.

*در عالم نويسندگي بيش از هر چيز به چه افتخار مي‌کني؟

- به آخرين اثرم. اين بهترين رماني بود که مي‌توانستم بنويسم. در حقيقت اين بهترين بودم را به واسطه اعتمادي دارم که به فکر و ايده خود در ابتداي راه کردم.

منبع:خبرگزاري فارس
پاسخ
 سپاس شده توسط ⓩⓐⓗⓡⓐ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Subarrow رمان کوتاه(رقص عشق)
Heart معرفی کتاب از میان رمان های ایرانی
Minioni معرفی کتاب از میان رمان های خارجی
  یادداشت حمید فروغ بر رمان یک نفر که عضو پینک فلوید نبود
  اولین رمان خودم
  فجیع ترین سوتی ها در رمان ها! :|
Smile رمان «صد سال تنهایی»سریال می‌شود
  ۱۰ رمان برتر آگاتا کریستی که باید خواند
  نگاهی به رمان “هالیوود” اثر چارلز بوکفسکی
  چگونه نویسنده رمان طنز های پرفروش شوم؟

پرش به انجمن: