امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نقض حکم اعدام پسری که با شلیک گلوله رفیقش را کُشت

حکم قصاص پسر جوانی که در یک درگیری با شلیک گلوله دست به قتل زده بود، از سوی دیوان عالی کشور نقض شد.

23 شهریور سال 92 ماموران پلیس در جریان وقوع یک قتل در خیابان دماوند قرار گرفتند و بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار داده و با حضور در محل حادثه به تحقیق در این رابطه پرداختند.

با حضور ماموران در محل مشخص شد که پسر جوانی با شلیک گلوله به قتل رسیده است.

بنابراین تحقیقات در رابطه با قتل این پسر آغاز شد و در ادامه مشخص شد که این گلوله به صورت مستقیم به مقتول شلیک نشده و به احتمال زیاد کمانه کرده است و در ادامه متهم شناسایی و دستگیر شد.

وی در بازجویی ها با اعتراف به جرم خود به ماموران گفت: چند وقتی بود که با یکی از دوستانم مشکل داشتم. چند روز پیش او دوستانش را اجیر کرد تا از طلافروشی من سرقت کنند. برای همین از او کینه داشتم و تصمیم به انتقام گرفتم. روز حادثه با اسلحه به خانه اش رفتم که مقتول هم آنجا بود. ولی وقتی با دوستم درگیر شدم او وارد دعوا شد که تیر به دیوار شلیک شد و کمانه کرد و به قلبش برخورد کرد. ولی باور کنید من قصد قتل نداشتم و نمی خواستم او را بکشم.

بعد از اعترافات این پسر، وی صحنه قتل را بازسازی کرد و پرونده برای رسیدگی به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. قضات این شعبه پس از برگزاری جلسه محاکمه وی را به قصاص محکوم کردند.

این حکم به تایید قضات شعبه 20 دیوان عالی کشور نرسید و قضات این شعبه خواستار رسیدگی بیشتر در خصوص عمدی بودن قتل و کمانه کردن تیر شدند. بنابراین پرونده بار دیگر برای رسیدگی دوباره به دادگاه فرستاده شد.
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  شیرین کاری پسری در رختخواب با نامزدش حادثه آفرید! + عکس
  پسری که در حال تبدیل شدن به سنگ است + عکس
  پسر جوان رفیقش را آتش زد..!
  پدرجنایتکار امریکایی به خاطر قتل 3دخترش ، به اعدام با تزریق سم محکوم شُد
  جزییات دستگیری پسری که عکس‌هایش با دختران در تلگرامـ منتشر شُد
  مرد افغان که زن ایرانی را به قتل رساند،‌به زودی اعدام می‌شود
  بازداشت مامور پلیس به‌خاطر شلیک اشتباهی
  6محکوم به اعدام از پای چوبه دار برگشتند
  آیفون اپل، گلوله‌ای را متوقف ساخت؛ نجات‌یافتن جان دانشجوی 24 ساله
  متجاوز به عنف در مشهد اعدام شد

پرش به انجمن: