جستجوی مطلب در انجمن:

 
 
   
ساعت gucci طرح love، گن لاغری اسلیم لیفت زنانه، ساعت فیروزه ای آنجلا، پد ضد عرق مای درای، ساعت سی کی طرح لاو ، صابون کوسه آر پی، گن کاسمارا، چای لاغری تیما
ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آشنایی با نیروهای ویژه هوابرد ارتش

12-28-2012, 07:31 PM
ارسال: #1
آشنایی با نیروهای ویژه هوابرد ارتش
آشنایی با نیروهای ویژه هوابرد ارتش 1

امروزه برای ارتشهای جهان، واکنش سریع به حملات احتمالی دشمن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، به طوری که کشورهای قدرتمند، هزینه های فراوانی جهت تربیت نیروهای کماندویی، تجهیز و آماده سازی آنها صرف می کنند. کشورهای معدودی در دنیا وجود دارند که دارای چنین نیروهای عملیاتی باشند. البته شمار کشورهایی که یگانهایی را با عنوان یگانهای کماندویی و واکنش سریع در اختیار دارند زیاد است، اما منظور از نیروهای ویژه در این مقاله، واحدهای آزمون داده و دارای تراز بالا در زمینه رزم سریع عملیاتی درصحنه نبرد می باشند.

نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به طور قطع امروز به مراتب آماده تر از مهرماه سال ۵۹ است، زمانی که تنها با ۲ لشکر در غرب و جنوب در برابر ۱۲ لشکر عراق دفاع کرد. نیروی زمینی ارتش درحال حاضر با بهره گیری از دهها لشکر باسابقه از قویترین واحدهای کماندویی و نیروی مخصوص بهره مند است که بعضی از این واحدها از سابقه ای چهل ساله برخوردارند. پرسنل یگانهای تکاور به لحاظ پیچیدگی عملیاتی از دسته های مختلف رزمی جمع آوری شده و در رده یگانهای نخبه نظامی یا رزمی (Combat Elite Unites) سازماندهی می شوند. یگانهای تکاور زمینی و دریایی توانایی لازم را برای هدایت رزمی و در دو سطح تاکتیک و استراتژی دارا هستند. کلاه سبزها، نیروهای ویژه هوابرد و رنجرها از یگانهای تکاور نیروی زمینی در انطباق با شرایط محیطی تاکتیکی و جنگی، ماموریتهای متنوعی را انجام داده اند. در این میان با توجه به متغیرهای مختلف، تیپ ۶۵ نوهد ارتش جمهوری اسلامی ایران که در تراز جهانی جزء ۱۰ نیروی قدرتمند کماندویی دنیا محسوب می گردد، به عنوان یک نیروی واکنش سریع موثر و مسقل توانسته است با تجربه ای بالغ بر ۴ دهه به عنوان نوک پیکان نیروی زمینی ارتش خود را اثبات نماید. این تیپ دررزمایشهای ضربت ذوالفقار و پیامبر اعظم و… بهترین نمره ها را از آن خود کرده است.

تکاوران تیپ ۶۵ در ماموریتهای ویژه نیروی زمینی باانجام مراحل سخت و طاقت فرسای آماده سازی و گذراندن دورههای مختلف نظامی، قابلیت انجام هر گونه ماموریتی اعم از جنگ تن به تن، چریکی، پارتیزانی، انجام پرش چتر بازی و سقوط آزاد در زمین، هوا و آب و مناطق کویری و کوهستانی را دارا می باشند.به گفته یکی از مقامات، تنها در یک دوره خاص، حدود ۶ماه، هر روز ۳ ساعت نیروهای تیپ جهت آمادگی چتر بازی، از یک ارتفاع خاص باید بدون چتر از ناحیه پایین تنه فرود آیند. ماموریت اصلی تیپ ۶۵ نوهد ارتش، جنگ نامتقارن تعریف شده است. در میان گردانهای تیپ ۶۵ ، یک گردان وجود دارد که در میان پرسنل نیروی زمینی بسیار شهرت دارد. این گردان در نهایت آمادگی روحی و جسمی قرار داشته و پرسنل آن تنها از فرمانده گردان خود فرمان می گیرند. یکی از نیروهای این گردان سرهنگ دوم بهزاد پاینده فرمانده گردان و همان کسی است که از برج میلاد به پایین پریده است.

در سازمان تیپ ۶۵، گروهانی به نام عملیات روانی وجود دارد که اولین واحد عملیات روانی از نوع خود در سطح نیروهای مسلح کشور است. این واحد، وظیفه عملیات روانی مثبت روی نیروهای خودی و عملیات منفی علیه دشمن را بر عهده دارد. نیروهای این واحد دوره های خاصی مثل خبرنگاری، صدا و تصویربرداری و یک سری دوره های دیگر را طی کرده اند. این واحد در زمینه کاری خود، بسیار اثرگذار بوده و زمینه روانی لازم را برای عملیات در نیروها به وجود می آورد.

در تیپ ۶۵، آموزشهای مختلفی به پرسنل داده می شود. کارکنان جدید الورود، اعم از درجه دار و افسر ابتدا تستهای ورزشی و پزشکی می دهند تا آمادگی آنان مشخص شود.

اولین دوره، چتربازی اتوماتیک است که تحت نظر اساتید مجرب، تعداد مشخصی پرش را باید انجام دهند.
پس از آن نیروهایی که موفق به گذراندن دوره شده اند در دوره نیروهای ویژه هوابرد شرکت می کنند.
در این دوره پنج مهارت به نیروها آموزش داده می شود تا بتوانند در عملیاتهای گوناگون شرکت کنند. این مهارتها عبارتند از:
آموزشهای ویژه تخریب، اطلاعات و عملیات، بهداری، مخابرات و سلاحهای انفرادی و جمعی
یک سری آموزشهای دیگر هم در کنار این دوره به نیروها داده می شود که به دوره نوهد معروف است. پس از دوره نوهد که ۹ ماه طول می کشد، نیروها در واحدهای عملیاتی سازماندهی شده و می توانند به ماموریتهای مختلف اعزام شوند.

دوره نوهد، دوره ای بسیار دشوار است که در طی آن، آموزشهای بسیار متنوعی به نیروها ارائه می شود. از بین نیروهایی که این دوره ها را می بینند، افراد ممتاز برای طی دوره رهایی گروگان انتخاب می شوند. در ابتدا تستهای مختلفی از جمله پزشکی و حتی روانشناسی روی آنها انجام می شود. چرا که این دوره خیلی سخت تر است و افراد باید یک سری ویژگی های جسمی و روحی-روانی را در ابتدا داشته باشند. این دوره یک سال و نیم طول می کشد و نیروها آموزشهای ویژه ای را برای جلوگیری از گروگانگیری و یا رهایی گروگان از چنگ تروریستها در شرایط و مناطق مختلف از جمله در خشکی، دریا و هوا می بینند.

پیش زمینه دوره رهایی گروگان، گذراندن دوره سقوط آزاد است. سقوط آزاد فراتر و مشکلتر از پرش اتوماتیک است. مهارت سقوط آزاد در مجامع بین المللی یک ورزش هم محسوب می شود؛ اما در این یگان این مهارت متفاوت و بسیار تکنیکی و خاص است. در همین زمینه تیپ ۶۵ برای اولین بار در ایران توانست سقوط آزاد را به صورت دو نفره با یک چتر انجام دهد.

از آموزشهای دیگر می توان رزم در برف را مثال زد که شامل مهارتهایی مثل زنده ماندن در برف و کوهستان، احداث سنگر و شلیک با اسکی و اسنوبورد می باشد. دوره های جنبی دیگری هم مثل پاراگلایدر، پاراموتور و کایتهای موتوردار وجود دارد که برای ماموریتهای خاص به نیروها آموزش داده می شود.

نیروهای ویژه هوابرد ارتش در جنگ هشت ساله رشادتهای فراوانی از خود به منصه ظهور گذشتند و در این راه شهدای بسیاری هم جان بر سر دفاع از این آب و خاک نهادند. پس از پایان جنگ نیز آموزشها با توجه به تجارب جنگ ادامه یافت و این تجارب به نیروهای جوان نیز انتقال یافت، به گونه ای که هم اکنون تیپ ۶۵ نوهد در سطح کشور، یکانی منحصر به فرد و یکی از با تجربه ترین و ماهرترین واحدهای نظامی دنیا در نوع خود محسوب می شود.

منبع: topguns.ir

همیشه با خودم فکر میکنم برای سکوت هم معنی مثبت هست هم معنی منفی!

یه بار می گیم سکوت علامت رضاست ..

یه بارم میگیم جواب ابلهان خاموشی است ..
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط aivdhv9 ، ارمين2012 ، ʂმყεհ ʂმƙεէ ، ⍩ᴏɴᴇ ʙᴏʏ⍩
آگهی
بازی آنلاین
05-08-2013, 04:22 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-03-2013 03:33 PM، توسط ارمين2012.)
ارسال: #2
RE: آشنایی با نیروهای ویژه هوابرد ارتش
اسم اون هواپیما چیه؟خیلی قشنگه .نیروش خوبه

خبر از من داری؟

خبر از دلتنگی های من چطور؟

و آن پروانه های شادی که در نگاهم بودند

خبرش رسیده که مرده اند؟

هیچ سراغ دلم را میگیری؟

کسی خبر داده که آب رفته ام از خستگی؟

مچاله ام از دلتنگی؟

آه….. که هیچ کلاغی نساختیم میان هم

وجدانت راحت….

خبرهای من به تو نمیرسد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
05-09-2013, 11:17 AM
ارسال: #3
RE: آشنایی با نیروهای ویژه هوابرد ارتش
عکست مال هوادریاس نه نوهد

زندگۓ سزاۓ کسۓ است که به شکم مادرش لگد مۓ زند
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
balatarin donbaleh cloob Twitter Facebook google

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آشنایی با خودروی چند ماموریته اسکای رنجر ϟ UnKNoWN ϟ 1 19 01-28-2015 01:51 PM
آخرین ارسال: _scorpion_
  آشنایی با چند سامانه دفاع هوایی جهان ϟ UnKNoWN ϟ 1 23 01-28-2015 01:47 PM
آخرین ارسال: _scorpion_
  آشنایی با سیستم پدافند موشکی آستر (Aster) ϟ UnKNoWN ϟ 0 18 01-25-2015 09:37 PM
آخرین ارسال: ϟ UnKNoWN ϟ
  آشنایی با ناوشکن چینی Type 052 ϟ UnKNoWN ϟ 0 14 01-25-2015 09:35 PM
آخرین ارسال: ϟ UnKNoWN ϟ
  آشنایی با سامانه پدافند هوائی اسکای شیلد ( sky shield ) ϟ UnKNoWN ϟ 0 21 01-25-2015 09:33 PM
آخرین ارسال: ϟ UnKNoWN ϟ
  گزارش تصویری عملیات رهایی گروگان تیپ 65 نیروی مخصوص ارتش در قطار بین شهری ✗ ✘HαmïÐ✗ ✘ 2 322 01-18-2015 12:43 PM
آخرین ارسال: ~ChaRizMa~
  حمله به سرفرماندهی استان کربلا و ربودن نیروهای آمریکایی در سال 2007 ✗ ✘HαmïÐ✗ ✘ 0 42 01-05-2015 08:55 PM
آخرین ارسال: ✗ ✘HαmïÐ✗ ✘
  آشنایی با خودروی تانکبر ایویکو Iveco 320.45 WTM ϟ UnKNoWN ϟ 0 71 12-29-2014 07:35 PM
آخرین ارسال: ϟ UnKNoWN ϟ
  آشنایی با توپ AK-230 (مورد استفاده در نیروی دریایی سپاه) ✗ ✘HαmïÐ✗ ✘ 3 180 12-21-2014 08:45 AM
آخرین ارسال: علي 2014
  آشنایی با تانک پیشرفته BTMP-84 ساخت اوکراین: ✗ ✘HαmïÐ✗ ✘ 4 292 11-28-2014 10:33 PM
آخرین ارسال: alllii

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان