امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سفر به پایتخت افسانه ای چین(+عکس)

#1
سفر به پایتخت افسانه ای چین(+عکس) 1

 پایتخت این كشور اسرارآمیز ،پكن و بزرگ‌ترین شهر آن شانگهای است و دیوار بزرگ چین که شناخته‌ترین بنای تاریخی آسیا به حساب می‌آید، بیش از دو هزارسال پیش ساخته شده است. 

جالب است بدانید چینی ها كه در مقلد بودن و ساختن كپی برابر اصل در دنیای پوشاك و صنعت تبحر ویژه ای دارند، در ساختن كپی جاذبه‌های گردشگری كشورهای دیگر هم سرآمد هستند و تنها نمونه تقلبی مجسمه ابولهول متعلق به این كشور است.

چینی ها همچنین در شهر «هانگزو» نمونه تقلبی برج ایفل را ساخته اند. مدرسه جادوگری هاگوارتز،كاخ كنگره آمریكا، برج پیزا و مجسمه‌های بودا هم نمونه های دیگر از این كپی‌های برابراصل هستند.

 چین معمولاً به عنوان یک ابرقدرت جدید بالقوه توصیف می‌شود اما كارشناسان هشدار داده‌اند که حباب اقتصادی و رشدجمعیتی غیرقابل كنترل در این كشور ممکن است باعث کاهش یا حتی توقف رشد چین در سال‌های آینده شود. 

این كشور، با نام رسمی جمهوری خلق چین ، پرجمعیت‌ترین کشور دنیا با بیش از ۱.۳ میلیارد نفر سکنه‌ است. البته وسعت چین هم در میل به افزایش زاد و ولد در آن بی تاثیر نیست. 

چین بعد از روسیه و كانادا سومین كشور بزرگ دنیا از نظر وسعت خاكی محسوب می شود؛ برای همین هم یك دل سیر دیدن همه جاذبه های آن، ماه ها زمان می‌برد.تمدن چین باستان یکی از کهن‌ترین تمدن‌های تاریخ است و شواهد نشان می‌دهد انسان های اولیه، نزدیك به دومیلیون سال پیش در این منطقه زندگی می‌كرده‌اند.

 زبان اصلی مردمان این كشور،‌ چینی و مذاهب اصلی‌شان، بودیسم، مسیحیت، اسلام، تائوئیسم است و با رنمینبی(یوان) داد و ستد می‌كنند.باهم سری می زنیم به پایتخت این كشور پهناور با جاذبه های بی شمار و جمعیتی كه در این سال ها نبض اقتصاد دنیا را در دست گرفته اند.
 
چگونه برویم؟


سفر به پایتخت افسانه ای چین(+عکس) 1
سفر به چین با تور به مراتب بهتر و منطقی تر از سفر بدون تور است و در ایام عادی ( جز تعطیلات نوروز و اواخر تابستان ) قیمت تور‌ها اغلب به صرفه و منطقی است.تورهای گردشگری از ابتدا برای ویزای شما اقدام ‌می‌کنند و در طول سفر برای بازدید و گردش همراه‌تان هستند.

بهترین انتخاب، استفاده از تور به صورت كاملا برنامه ریزی و هدایت شده است؛ یعنی ضمن استفاده از برنامه‌ها و بازدیدهای تور، می‌توانید از وقت‌های اضافه و خالی خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید .

نکته این‌که هتل‌های چهارستاره‌ چین واقعا خوب و تمیزهستند و امکانات خوب و صبحانه‌های مفصلی به شما می‌دهند.اگر اصراری به بودن در هتل پنج ستاره ندارید هتل ارزان‌تری را رزرو و باقی پول‌تان را در سفر خرج کنید.

چه زمانی برویم؟

بهترین زمان برای سفر به پکن از ماه سپتامبر (شهریور) تا اواسط نوامبر (اوایل آبان) است. هوا در این فصل بسیارعالی و تمیز و تعداد توریست‌ها بسیار کمتر از ماه‌های دیگر است.


سفر به پایتخت افسانه ای چین(+عکس) 1
کاخ تابستانی

 قایق سواری در مجموعه سلطنتی


سفر به پایتخت افسانه ای چین(+عکس) 1
 این کاخ یکی از مشهورترین باغ‌های سلطنتی دنیاست و در آن چشم‌انداز طبیعی تپه‌ها و آب‌ها با معابد، پل‌ها و قصرها و دروازه‌ها تركیب شده اند .می توانید قدم‌زنان از روی پل‌های سنگی زیبای روی دریاچه ازکنار شاخه‌های آویزان بیدمجنون بگذرید و در دریاچه سلطنتی قایق سواری کنید.

پل هفده قوس و جزیره نانهو در كنار خود دریاچه كه با امواج كوچك و لرزان به استقبال درختان بید مجنونی می‌آید كه برای بوسه زدن به سطح آب سر روی دریاچه خم كرده‌اند، از دیدنی‌ترین قسمت‌های این محوطه هستند. در این محوطه علاوه بر هوای خوش و قایق سواری از دیدن کاخ‌ها و دروازه‌ها و ایوان‌ها غافل نشوید.

یكی از ایوان‌ها ایوانی طولانی از جنس چوب است كه روی سقف و دیواره های آن نقاشی های باستانی چینی كشیده شده است و یا دروازه عظیمی که گفته می‌شود برای ساخت آن هیچ‌گونه میخ یا پیچ و بستی به کار نرفته و تماما از اتصال قطعات چوب به شیوه نر و ماد‌گی ساخته شده است.

شهرممنوعه؛ پیاده روی در کاخ‌های بی‌انتها!


سفر به پایتخت افسانه ای چین(+عکس) 1
به پکن که رسیدید پیش از هر کاری به دیدن میدان تیان آن من و شهرممنوعه بروید.کفش پیاده‌روی مناسب، دوربین وعینک و کلاه آفتاب‌گیر به همراه داشته باشید.میزان پیاده‌روی در شهر ممنوعه از آن‌چه تصور می‌کنید بیشتر خواهد بود. شهر ممنوعه به روایتی وسیع‌ترین و کامل‌ترین مجموعه معماری چوبی در جهان به‌شمار می‌رود.

تعداد قصرها و اتاق‌ها در شهر ممنوعه بسیار زیاد است. می‌گویند جمعا ۹۹۹۹ اتاق در آن وجود دارد!

نکته‌ جالب توجه این است که تعداد توریست‌های چینی در مکان‌های تاریخی بسیار زیاد است. آنهادر گروه‌های بزرگ همراه با راهنما ، سرگرم تماشا و بازدید و عکاسی هستند.به خصوص اگر روز تعطیل و آخرهفته به این مکان‌ها بروید با حجم انبوهی از آدم مواجه می‌شوید و عکاسی از بناها و آثار تاریخی با حضور آنها تقریبا غیر ممکن است.

باغ‌وحش پکن؛ پانداها، پنگوئن‌ها و زرافه‌ها


سفر به پایتخت افسانه ای چین(+عکس) 1
حیف است که سفر بی دیدن پاندا و پنگو‌ئن‌ و زرافه تمام شود.اغلب تورها برنامه‌ بازدید از باغ‌وحش را در برنامه‌ خود ندارند.برای روزهای آزادتان برنامه‌ریزی کنید و کمی از خرید بزنید تا پانداها و پنگوئن‌ها را از دست ندهید.در باغ‎‌وحش بلیت قسمت‌های مختلف جداگانه فروخته می‌شوند.بخش‌هایی را که دوست دارید انتخاب کنید و هنگام ورود بلیت‌شان را بخرید.بلیت مربوط به قسمت پانداها را فراموش نکنید!

دیوار چین؛ مار پیچیده در دل دشت‌ها و تپه‌‌ها!


سفر به پایتخت افسانه ای چین(+عکس) 1
دیوارچین طولانی‌ترین و بزرگ‌ترین سازه مهندسی تدافعی نظامی از لحاظ زمان ساخت در جهان است. این دیوار هفت هزار کیلومتر امتداد یافته‌است. گردشگران چینی از پیمودن دیوار احساس افتخار می‌کنند.تورها در برنامه‌ بازدید خود شما را برای دیدن این سازه عظیم خواهند برد.

همچنان کفش پیاده‌روی مناسب،دوربین وعینک و کلاه آفتاب‌گیر و آب کافی به همراه داشته باشید و سرگرم خرید وعکاسی با لباس جومونگ در پایین دیوار نشوید! در این دیوار چند هزار مایلی که مانند یک مار پیچیده در دل دشت‌ها و تپه‌‌هاست،قدم بزنید،عکاسی کنید و لذت ببرید.این دیوارنمای بسیارعالی  برای عکاسی را در اختیارتان قرار می دهد، زیرا برای اهداف نظامی و دفاعی در بلندترین نقاط ساخته شده است.


سفر به پایتخت افسانه ای چین(+عکس) 1
در بخشی از کناره‌ این دیوار افسانه‌ای قفل‌هایی وجود دارد که همسران عاشق نام‌شان را روی آنها‌ حک کرده‌اند و قفل‌ها را به نشانه‌ پایداری عشق‌شان به دیوار زده‌اند.افسانه‌ها می‌گویند این قفل‌ها عشق‌شان را همیشگی می‌کند. ساعت برگشت اتوبوس تور را دقیقا سوال کنید که جا نمانید.فراموش نکنید اینجا کسی انگلیسی بلد نیست!

پارک جهانی؛ دیدن جهان بدون تَرک پکن !


سفر به پایتخت افسانه ای چین(+عکس) 1
پارک جهانی از جاهایی است که توصیه می‌کنیم به هیچ وجه ،همراه با تور نروید .اغلب تورها بازدید از این پارک را در برنامه‌ خود دارند، اما ساعاتی را که برای بازدید از پارک اختصاص می‌دهند بسیار کم است.ارزش دارد که کرایه‌ رفت‌وآمد و ورودی پارک را شخصا تقبل کنید و از پارک لذت ببرید.ورودی پارک به هیچ‌وجه گران نیست و برای رفت‌وآمد علاوه بر تاکسی، می‌توانید از مترو یا اتوبوس نیز استفاده کنید.

این پارک شامل 17بخش از جمله شرق اروپا، غرب اروپا، شمال اروپا، شمال آمریکا، جنوب، آمریکا، آفریقا، اقیانوسیه، غرب آسیا، شرق آسیا، آسیای جنوبی و غیره است و در هر بخش می توانید با معماری و فرهنگ آن منطقه آشنا شده و جاذبه‌های دیدنی کشورها را در مقیاس کوچک‌تر مشاهده کنید؛ از تخت جمشید خودمان ، فیل سواری کنار تاج محل در هند و شتر سواری کنار اهرام مصر گرفته تا منهتن نیویورک و کلیسای نوتردام پاریس، باغ تراس ایتالیا و برج ایفل فرانسه! با توجه به اینکه وسعت پارک زیاد است می‌توانید ماشین‌های برقی کوچکی را که در داخل پارک است به صورت ساعتی كرایه و از آن‌ها استفاده کنید .اما تجربه پیاده‌روی و عکاسی در پارک، فیل سواری ،شتر سواری و غذا دادن به پرنده‌ها لذت دیگری دارد
شما نه جنگیدینو بردین


ما جنگیدیم و باختیم ..
پاسخ
آگهی


[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  گردشگری/ جاذبه های گردشگری مسکو شهر مسکو پایتخت و قلب روسیه به شمار می رود. مسکو همچ
  موزه های دیدنی و جذاب بانکوک پایتخت تایلند
  پایتخت اروپا،سرزمینی جذاب برای توریست ها
  جاکارتا پایتخت اندونزی کلان شهری که هرگز نمی خوابد
  سفر به پایتخت نپال؛ چه هیجان انگیز...
  زیباترین تصاویر از دیدنی های ورشو پایتخت لهستان
  کیف پایتخت اکراین
  دریاچه افسانه‌ای+تصاویر
  8 باغ افسانه ای دنیا در این کشورهاست
  10 مکان افسانه‌ای که باید ببینید

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان